dr.fish

Adam Sandler v seriózní roli? Ano, je to možné. Divák tomu principielně nevěří a celý film čučí jenom na něj, jestli to fakt myslí vážně, jestli to fakt tak bude. To trochu rozptyluje. Film nelze hodnotit jako drama, jelikož se úplně nebere vážně, to ale neznamená, že by se o vážné věci nejednalo. Je to po všech stránkách divný film, který ne každému sedne, ale když to beru kolem a kolem, je velice poctivě udělaný, obsahuje pár silných scén a Sandler mě překvapil. Takže...70% ()

filmharmony

...koncentrovaná bolest přetavené ve smysluplnou terapii filmem s vnitřní silou, která se nenechá jen tak odehnat s poznámkou "zase jeden pokus"... posttramatické drama s vnitřním světlem přátelství... ()

KajusaK

Při prvním shlédnutí jsem nějak přestala dávat pozor a pak už jsem to vůbec nepochopila. Nyní po druhém shlédnutí bomba, zajímavé napínavé občas i vtipné. Konec velmi pěkně udělaný! :) ()

AGO

Myslite si čo chcete, podobné rádoby klubovky "made in Hollywood" mi dokážu bez problémov nahnať slzy do očí a cestu k mojím citlivým partiám si nájdu lahšie než akákoľvek európska záležitosť pre ťažých intelektuálov. Navyše som si užíval vyberanú a overenú hereckú spoločnosť + prekvapivo dobrý Adam Sandler, ktorý zvládol aj vypäté, emocionálne scény na výbornú. No najviac ma uzemnil Donald Sutheralnd so svojou odzrojujúcou charizmou (aj napriek malej roličke). Proste veľmi príjemné prekvapenie. ()

Splasher

Bál jsem se, že mi bude Sandler ve vážný roli vadit. Ten ale vypadal celej film jako Bob Dylan, což mě u scén s koloběžkou dost pobavilo. Pár silných míst se zde najde, jinak spíše průměrný film. ()

Madlenka26

Adam mě překvapil na celé čáře, věděla jsem, že je dobrý herec, ale tady se mě svým hereckým výkonem dotkl nejvíce. Z volní o pomoc je mi strašně divně, je mi tak nějak ouzko, hodně se mě to dotklo ač ani za mák divák nemůe vědět jak doopravdy těm lidem bylo, tak tady nám to dal Binder velice ani né krásným jak spíše srdcervoucím podáním najevo. Nejhezčí film o 11. zářím. A nejlepší film kde jsem Adama zatím viděla. ()

Pilgrimka

Takhle jsem Sandlera viděla poprvé. Překvapil mě jak přesvědčivě a procítěně dokázal zahrát psychicky zničeného otce, který ztratil celou svou rodinu. První půlhodinka působila na mě hodně zvláštně. A to né jenom kvůli toho, že jsem viděla komika v takové roli. Pak už jsem se ale do toho dostala a hltala jsem, pro mě novou, stránku Sandlerového hraní. Jeho monolog v čekárně si solidně pohrál s mými slznými kanálky. Být u toho natáčení, a mít klobouk na hlavě, je dole. Zajímavý obraz jedné z cest, jak se člověk vyrovnává se ztrátou. A toho jak silné,trpělivé přátelství může být. Ale....stejně je to jenom film, který ačkoliv působil skutečně, po titulcích nás to opět vrátí do té opravdové reality.... ()

stOKYi

Neočakával som veľa. Tento typ filmov nemusím. Citové vydieračky mi nesedia, ale sadol som si ku tomu, keďže bol čas pozerať film podľa frajerkinho výberu. Nebol som však sklamaný. Dobrý film a prekvapivo mi nevadil ani Adam Sandler, ktorého tiež nemám veľmi rád. A dokonca, hral to dobre! Je pravda, že pri jeho excesoch som sa JA cítil celkom trápne. Film skončil podľa klasického klišé. Film, ktorý by by som sa nebál určiť aj trochu senzitívnejším chlapom -> ktorí nemajú radi chilly-> keďže to nebola veľmi citová vydieračka ako iné filmy tohto druhu (sedem životov). ()

vesper001

Když se Charlie poprvé projevil, vzpomněla jsem si na výrok z Knihy moudrosti doktora House: „Nikdo se jen tak nezblázní… napřed se zblázní, aby si ho někdo všimnul.“ Nejzoufalejší volání o pomoc bývá nejtišší, protože volající už nemá dost síly, aby křičel. Je fakt, že Charlie s hejlem na hlavě, vyhaslým pohledem a vyšinutým chováním, neustále se potácející mezi agresí a depresí, mi šel na nervy stejnou měrou, jakou mi ho bylo líto. Naopak Alan mi byl od první do poslední minuty jen a jen sympatický. Paradoxně to ale byl Adam Sandler, kdo mě překvapil. V mém povědomí měl trvalé bydliště ve škatulce představitelů vymletých drbanů. To o Donu Cheadleovi jsem nepochybovala. No a kdo mě v té kolekci tragédií alespoň trochu pobavil, byla drsná sestřička Melanie, hlídací pes Alanovy zubařské praxe i jeho samotného. Každý v těžkých situacích nebo zlých časech volá svým způsobem o pomoc. Hlavní je, aby se ten vzkaz v lahvi, zmítající se na rozbouřeném moři, dostal do správných rukou. Nebo aby ho aspoň vylovil někdo gramotný. ()

URBAN

Kdo by to byl řekl že Adam Sandler zazáří v dramatu o psychickém zhroucení. Do této role se obul jak nejlépe mohl spolu s Don Cheadlem tvořili skvělou kamarádskou dvojku a z tohoto filmu šlo slyšet to volání o pomoc. Každý by měl v životě mít takového přítele po svém boku. ( 14.7.17/MAC ) ()

Idego

Nikdy bych nevěřil, že Adam Sandler by tohle dokázal zahrát. Zahrál, a to báječně. Velice laskavý příběh o přítelství, bolesti ze ztráty a jejím překonávání. ()

eJacques

...Prostě v příběhu je síla, netřeba výbuchy a speciální efekty, jen nápad... Hodně lidský snímek o posttraumatickém stresu jednoho chlapa a druhého, který má snahu mu pomoci... Divím se, že se film neobjevil v žádné nominaci na Oscara (aspoň Adam Sandler)... ()

Swansea

Jeden ztratil otěže z rukou po tragickém úmrtí své rodiny. Druhý, zdánlivě třímající otěže pevně v rukou, ale vnitřně vyhořelý. Setkávají se v bodě kdy -zprvu neplánovaně - mohou nabídnout jeden druhému nutnou katarzi. Drama, které se lépe pochopí pokud uz máte sami něco " odžito ". ()

Fanita

Všetko to čoho sa bojím,čo prežívame pri strate, od popierania až po nádych. Krásny film, Sandler prekvapil svojím hereckým výkonom, je to Pán Herec... ()

Doudis19

Neuvěřitelné jak tak povrchní komik, jakým Sandler povětšinou je, dokázal citlivě a opravdu niterně prožít utrpení muže, kterému 11. září vzalo vše, a to i zdravý rozum. Film plný emocí, pocitů i hledání sebe sama je jedním z nejcitlivějších a zároveň nepůsobivějších odkazů k bolesti, kterou toho dne "nedotknutelné" Americe zasadilo barbarství z východu. ()

Triple H

Pomerne pekný malý film, v Sandlerovej filmografii skôr zapadnutý, hoci v ňom podáva asi svoj najlepší výkon (v jednej scéne je to myslím to najlepšie čo asi hocikedy hocikde zahral a nie je to práve ľahká scéna). Jedná sa aj o až prekvapivo presný obrázok toho ako sa v praxi môže prejavovať "nevojnové" PTSD (filmovo prifarbený obrázok, ale vystihuje to všetko podstatné). ()

Mrkvič

Volání o pomoc začíná dost nevinně. Sandler nepředvádí nic zajímavýho a děj si tak pomalu plyne, občas pobaví, občas rozvíjí zajímavé téma. Po hodině filmu se ale všechno zlomí. Děj se posouvá mnohem rychleji a herci začínají předvádět fantastické výkony. Sandler má nejvíce prostoru, ale i postavy okolo jako Jada Pinkett Smithová, Liv Tylerová nebo Donald Sutherland za těch pár minut na scéně dokáží zahrát hodně moc. Ke konci je film tak narvaný emocema, že jsem si několikrát říkal, že jestli ted na něco odkážou, řeknou celkem nabízející se větu, tak se rozbrečím, jenže ona většinou nepřišla, což mě vždy potěšilo, protože ty emoce tam stejně byly, jen je z vás nikdo netahá jednoduchým způsobem. ()