Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Ydrosten odpad!

Humor v tomto seriálu, mi nic neříká a nerozumím mu. Rádoby vtipné momenty v 99,9% situacích působí spíše trapně, než humorně. Samotní představitelé jsou více méně nesymaptičtí a nemám k nim vůbec žádný vřelý vztah. ()

pravo

Musím najprv zareagovať na nepriaznivé ohlasy zo strany mojich spolubojovníkov z CSFD. Áno seriál nedosahuje úroveň amerických sitcomov, ale v tomto prípade sa ja musím pozrieť bližšie aj na to v akých podmienkach seriál vznikol. Slovenská televízna (filmová neexistuje na upresnenie) je v posledných rokoch v úplných troskách, jediné čo vzniklo boli reality šou a množstvo nepodarkov- polit. satiry, seriály Duchovia, Silvanovci atď.. Susedia je vlastne potomok divacky veľmi úspešnej predlohy z relácií Uragán a Hurikán a možno o tomto seriály s istotou povedať, že je to jediné na čo sa zo slovenskej zábavnej kuchyne bude dať vytiahnuť aj o pár rokov a i tak sa zasmejeme. Seriál má svoje chyby, ale dúfajme, že vzniknú ďalšie a ďalšie a latka sa posunie zakaždým vyššie. Ja či už objektívne alebo subjektívne dávam za tri a želám veľa zdaru slov. televíznej tvorbe.( len preboha nie Ordináciu....) ()

chrispe odpad!

Popravdě by mě v životě nenapadlo, že budu hodnotit něco takového. Ale dnes jsem tomu (bůh ví proč) dala šanci... a bylo to jako facka. Už nikdy, ale opravdu nikdy více. ()

Drakenovec

Musím uznat, že tento seriál má něco do sebe. Přestože nejsem žádný příznivec slovenského humoru, tak se občas podívám, když to hrají v televizi. Na druhou stranu mě tento seriál zase až moc neláká natolik, abych se podíval na všechny díly. Dialogy jsou občas takové kostrbaté, možná dokonce i pod úrovní. Herci sice dobří, ale jejich výkony mi chvílemi přijdou kýčovité. ()

Razzor_82 odpad!

Tupý seriál, který místo vtipu produkuje trapnou estrádu. Stačilo vidět jeden díl a bohatě stačí. Marnost nadevše. Jestli je tohle nejoblíbenější sitcom na Slovensku tak je to velmi smutné bratia. 0/10 ()

pistik

Kedysi boli Marcin a Kraus zábavný. Dnes mi pripadajú ako dvojica, ktorá sa snaží ryžovať na sláve pokiaľ sa ešte len dá a pokiaľ sú na obrazovke. Treba predsa vytrieskať čo sa len dá. Rovnako ako Mojsejovci. Je to smutné, ale je to tak. Už dávno nie sú takí vtipný ako boli kedysi v rádiu Twist, či na STV1. Už len vykrádajú sami seba, alebo čo je horšie, klišé amerických sitcomov. Možno sa to niekomu môže zdať vtipné, ale všetky skeče sú už opozerané a predvídateľne a taktiež ani herecké výkony nie sú dobré a v porovnaní s Priateľmi, či nedajbože s obyčajnými seriálmi pôsobia hrozivo ()

tančísvlky odpad!

až tu klesla latka slovenského diváka - hrozné a smutné navzájom...Pán Marcin svojou "intelektuálnou" kvalitou patrí skôr do Troškovej trilógie Kameňák . Tam by presne zapadol do hnusu a bahna. Najtragickejšie je to , že tí čo tento program vytvárali sú s ním maximálne spokojní . ()

pabelito

Rovnako ako nechápem, ako môže Robertovi Ficovi dôverovať 40 percent Slovákov, takisto nechápem, ako môže mať tento sitkom 40 percentnú sledovanosť. Nechápem. Jednoducho nechápem. Dve hviezdičky mu dávam len preto, že je to asi prvý novodobý slovenský seriál, ktorý sa nestal komerčným prepadákom. Filozofická otázka tohto večera znie: môže byť seriál populista? ()

dustur

Podla môjho názoru ,sa asi jedná o jeden z mála vydarených slovenských seriálov ,ktoré sa tak často nevidí... Ale ked začali opäť reprízovať všetky časti tochto sitcomu na MARKIZE ,tak musím uznať ,že ma tento seriál už tak nebavil ,ako na začiatku... Moje hodnotenie seriálu .: slabé 3 / 5 ()

Sosak

Takovej komorní slovenskej seriál, celkem šaráda o hovně s lidovými herci, ale mohlo být hůř. Místy se člověk ještě jakž takž usměje, aby byl jeho výraz následující chvíli zmrazen neuvěřitelným amatérismem, např. v podobě přestřihů mezi jednotlivými scénami nebo hereckými nevýkony... ()

Theker

Zo začiatku sa to dalo, ale potom ma to už nebavilo... neviem ale možno aj preto, že som pointu poznal pomaly už pri úvodnej zvučke :) ()

jda23

Na Slovensku je kontroverzia ako doma, niekedy je málo viac a práve tu to neplatí. Nikdy som nepochopil predčítaným spôsobom podávaný už tak prečítaný humor hocikde hocikedy v mojom živote, a nieto v televízii cez naj-vyťažený čas. ()