Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

JK77

Uragan som mal rad, toto som tiez sledoval, ale asi len prvu seriu. Potom mi bolo s toho spatne a haldal som cesty na straveny cas niekde inde. A to ze to teraz Markiza dava uz v 356 reprize skoro kazdy pracovny den ma jednoznacne serie a chcel som s toho dovodu dat odpad, ale nie niektore fory stali zato. Ale to ze Markiza bojuje proti ostatnym TV len serialom Susedia, je strasne slaboduche a nehorazne. To sme to dopadli ked neviedia ako inak zaujat! Vzdy som nemal rad TV Markiza a tymto je to u mna este pevnejsie! ()

amyth odpad!

Viděl jsem pouze dva díly a jen z části a buď za A) měl jsem velkou smůlu a zrovna jsem viděl nejslabší části celého seriálu a nebo za B) byly to typické momenty celého seriálu. Něco tak těžkopádného a nevtipného jsem viděl naposledy na Nově a jmenovalo se to Novákovi nebo tak nějak. Proč když nejsou vhodní scénáristé pro psaní takových věcí se to točí za každou cenu? Američané a britové mají scénáristy profíky, mají na to přípravu a perfektní znalosti zejména psychologie a nebo jsou aspoň vtipní viz. seriály jako Lost, Red Dwarf, Friends, Black Adder. Slováci jsou v tomto asi ještě horší než my ... PS. za naprosto nevkusné okopírování Přátel hodnotím jako odpad! - toto je snad porušení copyrightu jak je to okatá kopie. -- doplněno 23.08.08 - víceméně náhodou se mi opět podařilo zhlédnout kousek tohoto "skvostu", vypadá to totiž, že slováci to dávají nonstop, a můžu jen vzkázat těm co hodnotili více než jednou hvězdou, že vám chybí zřejmě jakýkoliv vkus a smysl pro humor. Je to k neuvěření, ale je to ještě horší než seriály Primy. Fjuj ()

Mire

Dám jednu hviezdu. Prvá séria ma predsa len slušne bavila, po úbohom markízáckom Uragáne/Hurikáne som tu zaznamenal slušný prílev dobrých nápadov. Bol to posledný "umelecký" výkrik dvojice Kraus/Marcin a posledný materiál na ktorom sa dalo celkom dobre zasmiať. Ale počnúc druhou sériou to išlo to sračiek tak rýchlo ako len mohlo a to nekonečné opakovanie toho istého mi už neuveriteľne začalo liezť na nervy. Nuž Markíza na tejto sračke vyryžovala najviac ako len mohla, veď predsa len to je údajne najúspešnejší slovenský seriál všetkých čias. Dávam jednu hviezdičku za pozerateľnú prvú sériu, inak odpad odpad odpad... ()

MDesign

Dovolím si povedať, že sa jedná o jeden z najlepších moderných slovenských seriálov. Ku koncu už autorom dochádzali nápady a kvalita Susedov tak klesala, našťastie sa ale zariadili mottom 'V najlepšom treba prestať'. Pojem najlepšie je síce relatívny, ale musíme uznať, že Susedia si dokázali na slovenské pomery vypracovať slušnú popularitu. ()

GoreManiac odpad!

Nemůžu se dočkat- již zanedlouho na naší vaší TV Hovn@.... Viděl jsem dost dílů a musím říct, že úsměv se mi na tvář dostal až ve chvíli, kdy doběhly závěrečný titulky... Počkejte, jak hodnocení padne, až se to začne vysílat tady. A že se vysílat bude, to mi věřte... Vypadá to jako seriál z dob komárů a přitom to není retro. Nechápu ho, zoufám si z něj a odpad! je zde zcela na místě. ()

pista_baci7

Keď si to pozriem dnes, nesmejem sa...možno poznám tie fóry naspamäť a možno vôbec nie sú také dobré...ale smial som sa roky...to sa ráta. ()

RigorMortis

Po skvelom Uragáne a o čosi horšom Hurikáne tu znova máme Lászla a Františka aj s ich polovičkami ako dne rodiny (ne)typických susedov. Po nejakom čase nám tu prikvitnú ešte deti a jedna otravná susedka s uši trhajúcim smiechom. Pohodový seriál, no na niektoré scény sa nedalo pozerať - nebolo by dielu, kde by si niekto neskočil do vlasov. Aj napriek negatívam sú Susedia seriál, ktorý si vždy rád pozriem znova. ()

helrohir

Po skvelom Uragáne prišla dvojica Marcin a Kraus s ďalším vydareným projektom. Prvá séria v sebe mala šmrnc, vitalitu a bolo cítiť zápal autorov pre vec. Ďalšie série išli kvalitatívne dole, preto hodnotím priemerne. ()

Kubi21 odpad!

Snažil jsem se odolávat docela dlouho, cca 8 epizod. Vím není to moc, ale déle už to nejde a já tomu musím napálit to co jsem napálil. Asi to není tak úplně hrozný, ale potom co jsem několikrát odolal a nedal ho jiným, tak se to ve mně nahromadilo a tento seriál na mne zapůsobil jako rozbuška. Bum prásk ratata bum, flák jsem ho tam. ()

anyonecek

Výborný seriál na české a slovenské poměry. Postavy jsou k pomilovaní, zápletky nejsou bůhvíjaké a příběh se tak nějak stále točí dokola,ale jde tu jen o ten vtip. Humor je skvělý, přijde mi to nenucené až možná na pár momentů a opravdu se často upřímně pobavím. Je to možná natočené trochu amatérsky, ale nad tímto seriálem jsem strávil už hodně času takže u mě za plný počet :). Neřekl bych, že toto by mělo být hodnocené odpadem, pokud se u tohoto seriálu někdo alespoň jednou neuculil nebo nepousmál, tak tito lidé asi ztrácí smysl pro humor a předpokládám, že většina lidí co dala odpad viděla 1. díl a hotovo. ()

Wooke

Celá prvá séria bola celkom fajn a zasmial som sa, veď nič strašné to nebolo, no potom sa to zvrhlo na trápne každodenné susedské hádky, ktoré nie sú vtipné ani reálne, ba ani zaujímavé. No keďže som mal rád uragán aj hurikán, tak som ostal verný Marcinovi a Krausovi, aj keď sklamali. ()

MatyTM

Sousedy jsem sledoval už dávno, ale někdy nedávno jsem je někde zahlédl, a proto jsem si pustil pár starých dílů a nebylo to zas tak špatné, dokonce si myslím, že to bylo i dost vtipné. Jen ten jejich byt, ve kterém se to odehrává je takový ošklivý... ()

mrclTV

Ešte dávno, keď tento seriál začínal (bože, to už je 10 rokov?) som sa počas každej jednej epizódy celkom schuti zasmial. Po rokoch, keď ešte občas niekde natrafím na skutočne časté reprízy, sa už takmer nenasmejem, pretože som zistil, že väčšina prezentovaných vtipov sú vtipné maximálne tak raz. Ale stále patrí k tým zábavnejším/lepším komediálnym seriálom zo súčasnej televíznej tvorby slovenských súkromných TV, čo je asi trochu smutný fakt.... ()

adamix

To najlepšie, čo mohlo stretnúť slovenské sitcomy. Škoda len, že sa seriál na dlhú dekádu stopol a potom vypustil otrasný comeback do televízie. Hodnotenie vyplýva z prvých troch sérii, ten zvyšok sa ani hodnotiť (ani pozrieť) neoplatí. ()

LAZARUS111

Za mňa skvelý seriál ale hlavne prvé dve série od tretej už boli František a Laszlo pod papučov a to hlavne k charakteru Františka nesedí. ()

forrest11

Veelmi slabunke... Kde je ten originalny a prirodzeny humor zo stareho Uraganu?? Zhliadol som par casti a nepochopim ako to moze mat taku sledovanost... humor je robeny prilis nasilnou formou, do ktoreho sa este pripaja nenormalne otravny nahrany smiech po takmer kazdej trapnej "pseudohlaske". O hereckych vykonoch je skoda pisat... ()

CrazmydRed

Je to hanba. I keď naša slovenská tvorba mi je dosť ukradnutá, nepáči sa mi, že teraz si o nás Slovákoch všetci myslia, že sme na tom s ponímaním humoru na úrovni Nemcov. Dialógy nie sú vtipné, "podarené" skomolené maďarsko-slovenské skomoleniny nie su podarené. Od Uragánu to ide všetko dolu vodou. Marta Sládečková je otravná a "Ildikó" trápna. A veková kategória divákov? Deti do 12 rokov a dospelý (ovše s IQ nižším ako 100) nad 45 rokov, z toho väčšina už aj tak znudených dôchodcov. Bravo ()