Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

moviepill

Najmä prvá séria je fenomenálna. Druhá už lapá po dychu, tretia hľadá kyslíkovú bombu... Ale napriek tomu výborný seriál, ktorého hlášky už zľudoveli... Škoda, že nezostali pri prvej sérii... to už som si pomyslel - "Toto nem dopadne dobre". ()

MartyMcFly89 odpad!

Jeden z mála 50% seriálů, kde jsou odpadové hodnocení kvalitně napsané a řeknou vám vše, co potřebujete vědět. Také Oskarovo příspěvek mě velmi zaujal. Sám jsem viděl jeden díl. Ne, také nechápu. Ale po vzoru Philipuse raději skrytou pointu hledat nebudu. A Viki Ráková je hnusná. Stromokocúr ? Říká se veverka ()

bramborak odpad!

Tak toho jsem si narozdíl od Paneláku všiml až v nedávné době, kdy byli Sousedi uvedení na lokální TV Hovna. A hle, o co vše jsem přišel! ()

mArtinko5MB odpad!

Toto si moze podat ruku s ostatnymi slovenskymi srackami. Nie, nemam apatiu voci slovenskym serialom, iba voci tym ,ktore stoja za staru belu. ()

klichem odpad!

nie kazdy slovak zdiela nadsenie s tvorcami serialu, ktory ho oznacily za najsledovanejsi sitcom - pre mna su prve tomu uvodnej zvucky znak ze musim niekde v perine rychlo najst ovladac inak od agresie niekto schyta... neviem peco ale neskutocne ma vsetci styria vytacaju do morku kosti! ()

chrustie odpad!

Existuji 3 druhy hovad. Prvni druh jsou ti, kteri tuhle nevzhlednou a nevkusnou sracku natocili. Druhy typ hovad jsou ti, kteri tenhle vyblitek od slovaku koupili a zacali to s velkou slavou poustet v cesku. A pak je jeste treti typ hovad, to jsou ti, kteri na tohle dobrovolne cumi a k memu udivu se nad tim jeste dobre bavi. ()

AndrewNewman

Po troch relatívne dobrých sériách sa z najúspešnejšieho slovenského sitkomu stal brak podobný Paneláku, Oteckom a iným takýmto šarkovinám. Škoda, ale tak aspoň sa Marcin s Krausom poriadne nabalili, keď už potiahli tento nesúrodý guláš až do 10. série. ()

MT_Y

První tři serie seriálu jsou super, nemám k nim nějak extra výhrady. Možná někdy až na Ildiko, která je možná až přehnaná (Takže někdy kazí seriál - myslím si, že jí měly nechat to, že jí nejde slovenština a jak je ''hloupá'') Nemyslím si, že by to seriálu ublížilo. Děti Gergej a ta dcera Zuzy a Františka tam byli dle mě absolutně zbytečně, můj názor je že tam nesehrály extra role a jak jsem zmínil byli tam absolutně zbyteční. Ale i přesto, nechávám seriálu Susedia 1.-3. Série pět hvězd a 97% ( 3% dolů za Gergeje a dceru Zuzy a Franty). ()

maestrotatum

Buum! a spustí sa známa pesnička Paľa Haberu s vynikajúcim textom dokonale vystihujúcim podstatu seriálu. Čo dieľ to zaručená zábava. Päť susedov na scéne doslova pľuje vtip za vtípkom a o rôzne gagy a humorné situácie núdza nie je. Som presvedčený, že Susedia sú najlepším dielom slovenskej televíznej produkcie, ktorá svoje úsilie zameriava na naše bránice. Množstvo slovných skomolenín a hlášok je už obecne známa a v bežnej reči často využívaná. Úspech je samozrejme podmienený tým, že tvorcami sú dlhoroční a o to viac zohranejší kolegovia/ kamaráti. Ich charaktery sú medzi divákmi už oťukanou vecou a výsledná atmosféria je príjemná. Susedov som doslova hltal už ako malé chlapča a sympatie nevyprchali ani po rokoch. Zostávam na [75%] :D ()

carl.oesch odpad!

Oskar to napsal naprosto přesně. A že ne by ony odpady byly nějaké spiknutí Čehúnov prot roduverným Slovákom, protože řada odsuzujících komentářů je právě slovenských. Zdravý selský rozum nezná ani hranice, ani národnost... ()

missko

Co k tomu dodat, prostě susedy miluju. Dvojice Marcin a Kraus jsou prostě famózní a vždycky mě dokázali pobavit. To jak Kraus geniálně hraje Lászla a jak imituje tu maďarštinu je prostě super vždycky mě to rozesměje tenhle slovenský sitkom prostě zbožňuju. ()

Eire

Po prvej serii strmhlavy pad na prizemia,,,,, Season 4 je uz cisty SUTEREEEN! Kraus ide nieze od 10 k 5tim, ale do 20 (uragan) k 2 (Panelak) .... fcuk off ANDY!!! 50% za 1 seriu.... Cawiky pawiky!!! Vtipny koment WOODY "cituji" Myslel jsem, že jde o jednu ze slovenských estrád... A ono jde o nejsledovanější sitcom v dějinách, od kterého se naši východní sousedé neodtrhnou ani kdyby jim maďaři vyhlásili válku... J  No ted bude Ficov SLOVAKISTAN s ORBANistanom bojovat spise s RuSSmi proti UKRAJINE. A cesti vojaci s Polakama, Francouzama a Nemcama proti Komunizmu ze Stredni Europy!.... Ledaze by se STB BABIS vratil k moci a vratil se ke KOMANCUM...... :-DDD ()

Zabuza

Zo začiatku vtipné ale ku koncu atmosféra začala upadať. Myslím, že tvorcovia sa rozhodli skončiť v pravý čas. Dojem zo susedov môže pokaziť ich neustále opakovanie. ()

wrána

První série je dokonalá, druhá a třetí už jsou o něco slabší, ale i tak, při každém díle jsem se smál. Co smál, přímo chechtal jako bázen, jak by řekl starej Homolka. Sitcom jak má být, jen smeknout před tvůrci. Proti našim Ordinacím a podobným šílenostem na Slovensku natočili takovouhle parádu. Některé hlášky, zejména Lászla a Ildiko u nás doma zdomácněly. Pomožeš ket nepomožeš...a vůbec, jdu koukat, zrovna to opakují na markíze:-) ()

brasek

Twister, Uragán a Hurikán sa premietli do televízneho seriálu. Väčšina častí bola pre mňa spríjemnením večera. ()