Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

LucMosss

Jako slovenský seriál, a vůbec jako sitcom, mě to velice příjemně překvapilo :-D . P.S.: Vysílací čas ráno před Kobrou 11 velkou výhodou! ()

klapqua odpad!

až sa hanbím, že som slovenka... čo je na tomto vtipné? leda to, že to malo tak vysokú sledovanosť... trápny humor, trápne pokusy o vtipy, ráková mi asi po minúte už pekne liezla krkom a kraus ako herec tiež nič moc pre mňa... skrátka toto nikdy nemalo vzniknúť ()

Nominant

Najlepší seriál, aký bol natočený na slovensku. Nie ako to kraviny typu Panelák, Ordinácia v ružovej záhrade, Búrlivé víno ... Jednoduchý príbeh s dávkami humoru, viac ani na počudovanie netreba. Som spokojný - 4* ()

RomanBond007

Mne sa tento slovenský sitkom veľmi páčil. Vedel som sa zasmiať na scénkach, aj na herecké výkony. Síce to nemá na reláciu Uragán a podobné komédie, ja som sa pobavil. ()

vrba68

Naprosto náhodou shlednutý díl seriálu o kterém jsem nic nevěděla, mě přinutil každý podvečer usednout k TV .( to se mně stává zcela vyjímečně) Nedívám se na sitcomy ani české ani cizí, ale toto mě skutečně dostalo. Naprosto skvělé po stránce nápadů i herectví. Dokonale vybraní představitelé hlavních rolí. Od revoluce jsem se takhle u seriálu nenasmála. Je ale nutné znát slovenštinu, protože z velké části je to založeno na slovním humoru, kdy madarský manželský pár komolí slovenská slova a věty. Bez sprostoty a vulgarismů , nesmírně pozitivní seriál pro dobrou náladu. Všem doporučuji. ()

WalterIK7

Toto je asi najlepší sitcom na SR,ktorého nikto neprekoná.Skvelý herci,legendárné hlášky a ešte k tomu vtipné situácie.Seriál,ktorý mi vydržal dlho na tomto hodnotení. ()

uhlerado

vzdy sa mi pacili ich foriky a naivny humor. kto hlada nieco inteligentne, nech sa pozera inam, no ja sa vzdy zasmejem a mam rad tychto typkov a humorne zivotne situacie. preco nie ? 4* ()

Pete1790 odpad!

Nejsem fanda české tvorby nekonečných seriálů. Ale po tom, co jsem viděl toto, tak nechápu, jak naše Ulice může mít jen 22%! Tohle je absolutní, ale absolutní televizní dno! ()

Heso

Je jasné, že tento sitcom nebude v červených číslech a jen težko bude vyhrávat jednoho Oscara za druhým, ale přece jen jsme každý jiný a ne všichni diváci jsou nároční a tohle je přesně pro ty, kteří nemají nějak vysoké nároky. Bohužel comeback Susedom uškodil a nové díly už nemají v sobě to, co měly ty staré, u nichž se dá v klidu pohodově posedět, odpočinout si, vypít si pivko a semtam se zasmát nějaké té Františkově, nebo Lászlóvě hlášce. ()

sutko

Myslím, že toto je jeden z najlepších slovenských televíznych pokusov. Tento seriál má síce aj slabšie diely, no je to na 100 % lepšie ako trapkoviny tipu Roseanne, Rodinné putá atď. Tento slovenský sitcom pokojne môže konkurovať niektorým americkým. ()

AcHeRoN

Seriál má vela múch. Veľa vtipov/gagov je silených, dosť ich je ošúchaných, inokedy niečo zbytočne ťahajú. Možno sa niekedy poriadne zohrajú, budú sa písať lepšie scenáre a bude to poriadne natočené. Ale dovtedy... ()

svatto

Ta jedna hviezdicka za pekne zive farby. Neprestane ma fascinovat, ako ochotne nase divactvo konzumuje a uprednostnuje nekvalitu. Ale koniec koncov, tento udajny sitcom boduje na tej istej televizii, kde uz niekolko rokov prekracuje medze trapnosti a nudy "zabavna relacia" Aj mudry schybi. ()

MaideN-SK odpad!

Hodnotenie "odpad!" je myslím nedostačujúce pre definovanie tejto trápnosti. Navždy mi ostane záhadou, ako sa to mohlo ostať najpopulárnejším sitcomom na Slovensku - taký sedliacky humor založený na neustále sa opakujúcich "vtipoch" so skomolenými slovami a nedorozumeniami, to by som vedel natočiť aj ja. Jediný dôvod ktorý mi v tom bráni je, že by som sa po vyprodukovaní niečoho takého musel odsťahovať k Papuáncom a ísť na plastiku tváre. Začínam mať obavy o tom, kam to inteligenčne spejeme.... ()

Špinič

Hovorte si čo chcete, ale aj napriek veľmi amatérskej technickej stránke sme pri Susedoch mali dočinenia s pravdepodobne najlepším slovenským sitcomom. Formu, ktorú si vybudovali v Uragáne vôbec týmto seriálom nestratili, to čo sa dialo potom už hovorí samo za seba, ale susedia boli po stránke humoru stále na výbornú, 3* sú len za naozaj, ako som už písal, zlú tech. stránku. ()

oceanic6

Sitcom z dielne Marcin / Kraus bol príjemným osviežením televízneho vysielania v ktorom vlastná seriálová tvorba úplne chýbala. Bohužial však nestihlol skončiť skôr ako začal byť trápny. Uplne by stačila prvá séria lebo po nej nastal už len kolotoč pádov, kriku a nervov ktoré mali navodiť pocit bezstarostnej zábavy. Tretiu a poslednú sériu už ani hodnotiť nebudem, považujem ju za dojenie kravy ktorej sa minulo mlieko. Takže 3 hviezdičky za dobrý nápad a za to že M&K boli prví... ()