V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

garry

Film stojí za zhlédnutí. Už k vůli Saudsko-arabským reáliím. Děkuji za naši středoevropskou nedokonalost. ()

generalmagor

Akční snímek s Jamie Foxxem v hlavní roli je prostě patriotizmus jak Brno. Našlapaný utrpením, terorismem, nakládačkou a chutí se pomstít. Jako proč né, pokud' fandíme Amíkům. Luxusní efekty, dobrá akce, pokud' jseš fanoušek/nynka Bourne a akce tohoto žánru, určitě mrkni. Já jsem se slušně bavil. ()

DExUS

Američani sú najlepší vo všetkom, a preto to aj v tomto filme ide ukázať parta amíkov do cudziny ako sa to robí. Správajú sa však ako keby táto parta bola v FBI iba prvý týždeň, keď si pozriete akýkolvek dokumentárny film o výcviku FBI agentov tak vám bude jasné že takto sa určite nechovajú. Ako celok je to nerealistické a zakladajúce si len na posledných pár minutách streľby a na poslednej vete. ()

harycek

Docela slušný politicko akční thriler , vadí mi že neumím arabsky abych více ději rozuměl absence titilků v dabingu , nebo dabig úplný!!! ()

K1NGSLAYER

Očekával jsem trochu něco jiného, ale vůbec neříkám, že to bylo špatné! Naopak jsem byl dost překvapen příběhem. Úvodní scéna hodně vtáhla do děje, ovšem následujících 30 minut poté byla dost běžná nuda. Až dorazil tým do Království, razantně se tahle nuda proměnila v dost napínavou podívanou, která si již od úvodní scény rozhodně nebere servítky před ústa. Žádné filmy pro děti, kde není ani kapka krve, takhle se mi to líbí. 5 hvězdiček nedám z důvodu již zmiňovaných nudných 30 minut po úvodní scéně (což by se dalo přehlídnout), ale ta kamera, za kterou nejspíš seděl zdrogovaný kameraman se fakt přehlédnout nedá. Ve většině scén fakt otřes. ()

rashaverak

Az na posledni pulhodinu se jedna o docela dobry film a prekvapive i docela vtipny. Bohuzel konec je priserny predevsim z hlediska uveritelnosti, at uz poctem arabu postrilenych udatnymi prislusniky FBI, tak po konci zachranne operace napochodovanim do mistnosti plne deti a predani lizatka protoze jedno z nich brecelo.  No a zaverecny patos, tedy vzajemne srdceryvne porozumeni mezi bilym muzem, jakozto symbolem zapadni civilizace zde ovsem prezentovane muzem cernym, tedy symbolem kriminalnika, nizkeho iq, lennosti a zalibe v cestovani nikoliv v aute ale pod autem a muzem velbloudim, symbolem davne vyspele civilizace a vzdelanosti postupne nahrazene mocnym Allahem Akbarem, barbarstvim a upadkem. Nicmene z pribehu se zda ze ani jeden nebyl gey coz tomu dost ubira grady. No fuj, co jsem to tady napsal. Hnusny rasista plny absurdnich predsudku, ktere nemaji prazadny realny zaklad. To jsem a nic jineho. Stydet bych se mel. Hned se vypravim do nejblizsiho tureckeho ghetta v Nemecku v tricku vyjadrujicim muj vrely vztah k organizovanemu nabozenstvi a jeho symbolum. Koneckoncu primitiv jako ja se bez hlavy lehce obejde. ()

clonex

Priatelia, málokedy sa nestotožním s názorom Isherwoda a Civala. Neberem Tke Kingdom akčnosť, pestrosť, technickosť.... The Kingdom je však film s veľmi ľahko predvtdatelným dejom, trápnymi patetickými scénami neprinášajúci nič nové v žánri, polomizernými výkonmi hlavných aktérov. V porovnaní so Syrianou , ktorá bola naozaj akčná a napínavá a myslím že nám aj viac ukázala z Arabského sveta aj s jeho všetkými problémami, je The Kingdom nezaujímavé vykradnuté dielo.... Peace. ()

david666

Podle mě obyčejný příběh bez nějakého překvapení. Po úvodu, kde se rozebírají příčiny válek na blízkém východě, jsem čekal, že půjde o slušný politický thriller. Ale film byl spíš nudná vyšetřovačka končící velkou přestřelkou, která mě taky moc nebavila. Nejzajímavější byly postavy Arabů, Američané mi připadali bez šťávy. Další věc, co mě rušila, bylo neustálé přeskakování kamery ze záběru do záběru, takže jsem z filmu (pokud jsem četl titulky) měl úplný guláš a nevěděl jsem, co se děje na plátně. ()

gu-staff

Moc pěkné. Mix nudnějších politických pasáží, a skvěle natočené akce, spolu s Foxxem,a "cool" Cooperem mně vcelku uspokojil. Jenom mi přijde, že kdyby přijelo auto plný američanů do čtvrti plný ozbrojenejch protiamericky naladěnejch saudů s raketometama, tak by asi byli rádi, kdyby přežil aspoň jeden, a ne všichni. Ale pěkných 80% procent rád dám. ()

Doctord

Snaha byla. Čekal jsem více, dostalo se mi tak akorát. Snaha o zmapování současné válečné rozuměj teroristické situace, byla upřednostněna před kvalitním filmovým požitkem. Chtělo by to méně amerikanismu, více akce , méně chaosu a trošku pevnější ruku a byl by to hit letošní zimy, takhle jen průměr. ()

djrewerz

Filmy s témou terorizmus mi vždy zodvihnú hladinu adrenalínu a rozbúchajú srdce minimálne na 120. Inak tomu nebolo ani teraz. Prípravy teroristov na útok, totálny chaos po výbuchu. Nepredvídateľné bombové útoky, keď podozrivým je každý. Na konci si človek uvedomí, že má šťastie, že nežije v tej krajine. Hlavne za tú atmosféru musím dať 5* ()

E.T.Martin

Díky bourneovské trilogii a čtvrtému dílu Ramba jsem za poslední rok opět přišel na chuť akčním filmům. Že jde akce dělat dobře dokázal i režisér Petr Berg v tomhle filmu, který se mi mimochodem líbil mnohem více než třeba tolik opěvovaní Transformers. Sympatičtí hrdinové, vtahující příběh, ne zase tak mnoho ideologie a lehce angažovaný podtext. Pořádné akční scény jsou ve filmu jen dvě - ta na začátku a ta na konci, jsou ale natočené ve strhujícím "greengrasovském" stylu. A pátrání po teroristech mezitím je napínavé. Zajímavé jsou i narážky na kulturní propast mezi Američany a místními obyvateli (fuckující a shitující Američané). Nejvíc si mne ale získal film právě jakousi nenápadnou civilností. Hodnocení: 75% ()

Mufi315

Skvělá akční podívaná, která vychází čiště z možné reálné skutečnosti - to je Království. Ale není to jen střílečka, kde dochází k častým přestřelkám. Je to i příběh nad kterým se člověk zamyslí (vůbec nad bojem o pouhé idee). Film končí spíše smutně než jako oslava dopadení vůdce teroristické organizace, kdy nám režisér ukázal, že v boji s terorismem často přicházejí oběti nejen ze stran civilistů a policistů, ale i vyšetřovatelů. Při vstupu do kina jsem čekal o hodně méně, protože během pár minut mě film hruboce vtáhnul do děje a to hlavně díky detektivní a politické zápletce. FBI vyšetřovatelé se musí prodírat nejen problémy s úřady, ale i místní kulturou, kdy žena nemůže skoro nic. Akční scéna přepadení auta, při níž byl jeden FBI člen unesen byla opravdu natočená perfektně s roztřesenou kamerou, která tomu vkládá právě určenou autentičnost. Stejně tak i málem provedená poprava před teroristickou kamerou. Závěr filmu nepůsobil jako akční film, ale drama, kdy Berg líčí, že obě strany vůči sobě mají zášť, která ale nepramení z jejich nenávisti vůči sobě, ale pouze vůči rozdílnému světu. K tomu dojemné elektrické kytary Dannyho Elfmana, které jsem od něho slyšel prvně a doufám, že ještě někdy uslyším. Depresivní, originální a lepší než jsem očekával... (74 %) ()

Alfonso198

Byl jsem okouzlen, zatím pouze na jedno shlédnutí. Ještě bych si to jednou dal, ale bojim se, že si začnu všímat detailů a to mi ten film v mejch očích utopí... Inu, necháme se překvapit. ()

esmoke

Vypadalo to velice slibne, ale nakonec se z toho vyklubal jen prumerny filmov zarizek se spoustou klise, čtyřkou nesmrtelnych agentů FBI co si snadno poradi bez problemu i se zaverecnou kulometnou/raketometnou presilou, proste si kleknou a je to vpohode. Jedina zajimava postava samosebou musi umrit protoze americane neumiraji. A hlavniho padoucha odhali, namisto poradneho patrani, materska starostlivost a touha po sladkem.... ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)