Pitva mimozemšťana

• Velká Británie Alien Autopsy (více)

Od režiséra Shameless a Phoenix Nights (Jonny Campbell) přichází pravda o jednom z největších podvodů v dějinách. Roku 1995 oběhl svět černobílý film, pořízený údajně během incidentu v americkém Roswellu v roce 1947, obsahující záběry pitvy mimozemské bytosti. Za jeho zveřejněním stáli dva kamarádi Ray (Declan Donnelly) a Gary (Ant McPartlin), kteří se okamžitě stali miláčky médií. Oba dva však skrývají mnohem větší tajemství. Co se s nimi stane, až bude pravda odhalena? Motivováno nejdiskutovanějším případem UFO z 2. července 1947 z města Roswellu v USA. Na obloze byl tehdy pozorován předmět ve tvaru disku a místní farmář prý poté našel na svém pozemku vzdáleném asi 110 km od Roswellu vrak létajícího talíře, avšak americká armáda dodnes celou záležitost kategoricky popírá a prohlašuje ji za výmysl senzacechtivých novinářů. Ovšem, co když lžou? (oficiální text distributora)

anderson

Ďalší film, ktorý dokazuje smutný fakt, že ľudia sú buď špekulanti alebo idioti a namiesto racionálneho uvažovania radšej podľahnú bludom či honbe za peniazmi. Len sa spýtajte sami seba, koľkí z Vás by sa pri vyslovení názoru, že existuje "nejaký" Boh neváhalo pobiť sa do krvi, ale pri zmienke o mimozemšťanoch a kruhoch v obilí si poviete "prečo nie" ? :-) Apropo skvelá komédia s perfektným slovenským dabingom. (22.11.2010) ()

becki_tu

Zábavná a velmi oddychová podívaná, která je založena na velmi zajímavém a mysteriózním příběhu, který se před pár lety opravdu stal. Tak si říkám, že kdyby se tohoto tématu chytil nějaký renomovaný režisér a dal tomu vážnou podobu mysteriózního sci-fi thrilleru s nálepkou "Based on a true story", nemuselo by zůstat jen u dalšího z mnoha filmů s mimozemšťany, ale dost možná by z toho mohl být i menší kult. U Alien Autopsy hodnotím palcem nahoru hlavně originalitu, komediální talent obou sympaťáků, několik neskutečně úderným hlášek, ale taky dobře poskládaný písničkový soundtrack. 75% ()

Earl_23

Je to takový humorný dokument. Čekal jsem sice něco ve stylu daleko bláznivější komedie, ne "seriózní" zfilmování toho, jak to doopravdy bylo. Ale proč ne. Já myslím, že je to docela povedený kousek, který hezky ukazuje, jak snadné je oklamat celý svět. Sedmdesátiprocentní hodnocení tento film vystihuje asi nejlépe. Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami. ()

Morholt

No nevim, jak by se moje ségra vracející se z Ibizy tvářila, kdyby mě našla u sebe v kuchyni, kterak jí tam pitvam mimozemšťana. 80% ()

Baxt

Ani mě to IMDb hodnocení moc nepřekvapuje. I když Alien Autopsy nepochybně obsahuje vtipné momenty, spíše jde ale o takové mrknutí na diváka, než o pokus o smích. A tak je to se vším ve filmu - je to nedotažené. Scénárista si se zajímavým námětem zahrává příliš decentně, zkrátka nepřekračuje očekávání, takže nakonec nezanechá ani pach, ani chuť a celé to z mysli zmizí rychleji, než /zde si dosaďte cokoliv, co dokáže rychle zmizet, jak je to v ČSFD komentářích odvyklé/. Vážně by to chtělo okořenit, vypustit to klidně i s Rkovým raitingem a přidat nějaký spád. ()

F.man

"Komedie", která spíše než na nějaké výrazné gagy vsází na zajímavost tématu, bulvarizaci onoho inkriminovaného videa širší veřejností a nakonec i trochu na ony konspirační teorie. Příběh je to docela zajímavavý, od herecké dvojice docela pŕíjemně odehraný, od Campbella průmérně zrežírovaný... No prostě tři hvězdy jako vyšité. It's not a fake, more of a remake. ()

Z0oMb3E

Na začiatku som si myslel že to bude paródia na svetoznámu pitvu ufónca. Potom po zhliadnutí dokumentu zaoberajúceho sa tou pitvou som prišiel na to, že tento film je natočený podľa skutočných udalostí a aj tá pitva je podvod. K filmu: nič som nečakal, nič som nedostal. Ako film skončil tak som naň zabudol zabudol. V hlave mi neostala žiadna scéna ani hláška filmu dlhšie, ako 5 minút po nej. Nevravím, že celý film je úplná strata času, ale ani netvrdím, že je nejak brilantný. Ak si ho necháte ujsť fakt o nič neprídete. ()

slunicko2

Pseudodokument o jednom mediálním podvodu. 1) Svižně odsýpající příjemné nenáročné pokoukání na cestu letadlem či vlakem. 2) Na mé rodné planetě známé pod pozemským jménem Gliese 581 (něco přes 20 světelných let odsud) vzbudil tento mystifikační dokument dost velké pobouření. Nejvíce výhrad vzbudilo nehumanoidní provedení pitvy našeho bratra - vyslance Jeho Excelence Kšúúvy. Diplomatická zápletka ovšem není předmětem tohoto hodnocení. ()

Mikita

Tak sem padne heslo z Akt X, jako ulité. Chci uvěřit. Místy zábavné, místy přehnané a často dost absurdní. Přesto jsem se často musela usmívat nad tím, co se stane, když někdo chce uvěřit. 80% ()

fmash

Kdybych si to nepřečetl, sám bych asi nepoznal, že se jedná o komedii. Že bych se ne právě přesvědčivě podaným zážitkům dvou vrcholně nudných týpků zasmál, to ani náhodou, pseudodokument o pseudodokumentu mě nenadchl a celkem povedená poslední třetina, která se konečně přestala tvářit jako amatérský snímek, už to moc nezachránila. ()

Violeta

Jo, bavilo mě to a zajímalo. Takový to "nahlídnutí do zákulisí", to mě vždycky baví. Vidět finální produkt a vědět, jak to vzniklo. Před kamerou pitva nebohého mimozemšťánka na operačním sále prostoru 51, za kamerou britský obýváček let devadesátých plný dobrot. Jo, tak to se mi fakt líbilo. ()

maverick10

Svizna a vesela podivana, ktera ma spad a sobotni odpoledne na komercni televizi najde svoje misto. Britsky humor je specificky a v mem hotelu vkusu zaujima dokonce vlastni apartman a tak si tento film vychutnam nejlepe pri caji o pate . . . ()