Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

karry

Po skončení filmu jsem v sále ještě nějakou chvíli zůstal sedět a přemýšlel nad tím závěrem, abych se trošku zorientoval o co vůbec šlo a jak to celé bylo...a nebyl jsem sám (tiše seděl celý sál :-D) Po chvilce rozležení to překvapivě dávalo smysl a tudíž to nebylo úplně k odsouděníhodné. Potěší flashbacky z jigsawova života, které vnesou nové světlo a objasní, proč to celé začalo. Naopak je tu dost nelogičností ve formě výběru obětí (celostátně hledaná, voyer). Autoři v podstatě děj vystavěli jako jinou linii trojky, v níž se některé scény prolínají - kdo neviděl trojku nepochopí. Celkově dávám 50% jako u trojky. ()

Soweek

Tak samozřejmě opět kravina jako třetí díl, ale narozdíl od trojky měl tento díl hlavu a patu a ten rekapitulující mišmaš, který je na konci každého dílu byl rozumný a ne až zas tak nereálný, dokonce jsem na to přišel i já, jak to skončí:-) Do dalčích dílů bych se už doopravy nepouštěl(i když už se točí pětka i šestka zároveň), protože to pouze kazí reputaci Jamesi Wanovi, který má na svědomí první nejlepší díl z celé série. ()

ArdathBay

Další díl seriálu s pánem, který je už sice mrtvý, ale díky jeho geniálnímu hlasu, který si NIKDY v dabingu nepustím, nápadům a šikovnosti se těším na každý "díl". Je nad slunce jasné, že další díly budou vznikat pokud ten minulý vydělá a to se děje. Opět se nám doplnil svět Skládačky, pár lidí přišlo o život i o další oudy a logika dostala na frak víc jak minule. Pitva se povedla na výbornou a explicitní záběry jsou šťavnaté jako čerstvě utržené rajské jablko. Bavil jsem se dobře a dávám "trojku". ()

sedm.1

Prostě paráda!SAW se začíná stávat jednoznačně mou nejoblíbenější sérií a klidně budu tvrdit,že neztrácí absolutně dech,ba spíš naopak.To,že bez opravdu velké znalosti předchozích dílů nemá divák šanci vědět,co se vlastně děje přičítam navíc k dalšímu plusu,vychází najevo další a další střípky jak ze života Jigsawa,tak se skvěle doplňuje nedorčené z předchozích dějových linií a tak místo aby ve všem nastal jeden velký chaos,vše do sebe postupně zapadává a stavá se tak ze Saw jedno s nejkomplexnějších filmových děl(ok,možná trochu přeháním:),ale musím se trochu postavit proti té přesile zatracujících komentářů).Vše do sebe zapadává,vyloupne se i spousta nových otázek a já se moc těším na "pětku",která toho zase jak spoustu dovysvětlý,tak přinese novou hru,kdy nepochybuji,že by byla méně originální,méně napínavá,méně krvavá a hlavně méně nabroušená než všechny předchozí.SAW 4 je prostě jízda a já jen doufám,že se v dalších dílech naprosto nic nezmění a nadále půjde o originální krvavý steak!!!!!!! ()

Cejny

Čtvrtý díl za čtyři. Především dějově moc hezky propracované, kdy se nám ve filmu odvíjejí 2 dějové linie a vlastně až na samém konci se dovíme, co a jak na co navazuje. Pasti jsou opět o něco důmyslnější a propracovanější a můj celkový dojem z čtvrtého dílu, je velice pozitivní. ()

Han22

Pořád slušný vraždy, ale příběh je totální chaos, překombinovaný až běda a úpřimě, už jsem se v těch návaznostech mezi jednotlivými díly a mezi těmi všemi zkouškami a motivacemi totálně ztrácel. ()

SkyLukey

Mimo prvního dílu, zatím po scénárenské stránce nejpovedenější z série. Každý divák už sice chápe o co Jigsawovi jde, stejně tak jeho pokračovatelům, přesto mají tvůrci série Saw o čem točit a o diváky nebude nouze. ()

chmíří

Pořád stejně (ne)kvalitní jako předchozí díly, připadá mi že je to na stejný způsob jako seriály, které s každou serií ztrácí na kvalitě, ale se setrvačnosti se na ně člověk dívá. Je sice pěkné jak jsou všechny díly propojeny, ale to je tak vše pořád je to stejné béčko a taky pořád bude ať bude těch Saw kolik chce...35% ()

Tjaden

Pasti jsou opět o něco originálnější (nevím kam na ně tvůrci pořád chodí). Krve oproti předchozím dílům dost přibylo. Po už dost drsné Jigsawově operaci hlavy přichází jeho pitva, která je ztvárněna do nejmenšího detailu a je skutečně pro fajnšmekry :-). Flashbecky nejsou vůbec na škodu a opět nám přibližují příčiny Johnova konání. Po technické stránce se jedná o dobře odvedenou práci, bohužel za ní pokulhává trochu děravý scénář. Již tradiční konec s deseti střihy za půl minuty (:-D) je o něco horší než v předchozích dílech, rozhodně tolik nevyrazil dech jak ty minulé. Ač je to zázrak, tenhle díl posouvám na druhé místo za nedostižnou jedničku. Série Saw se skutečně podařila, vzhledem k návaznosti se dá sledovat skoro jako seriál. ()

NICOX

V podstatě předváděčka pastí - prostě jde jen o to, co nejvíc znechutit, což se povedlo, ale příjde mi to zbytečný. Ke konci už sem se v tom strašně ztrácela. Ale abych jen nekritizovala, musím říct, že ten epileptický styl režiséra se mi k tomu hodí a docela se mi to i líbí. A jelikož tenhle díl vydělal celkem slušný prachy, myslim, že těch dílů ještě pár vznikne. Dovolim si odhadnout, že tahle série bude za 15 - 20 let něco jako teď třeba Halloween nebo Pátek třináctého. Jen doufám, že nebude mít tolik dílů :)) 45 % ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...jen taková machrovinka - všimli jste si těch několika geniálně udělaných prolínaček z jednoho záběru do druhého...z jedné scény někdy do jiné scény někde úplně jinde? Jinak celkově slabší než 2 a 3 ale ušlo to...jen mě nasral výběr pokračovatele - pan Mandlor je naprosto nesympatický necharismatický, oproti Bellovi naprostá nula. A vzhledem k tomu, že má být hlavní postavou min. do šestky...tak no potěš prdel...doufejme, že ho v té šestce třeba nějak šikovně odstraní a pro sedmičku najdou někoho zajímavějšího... ()

jondoe

Stvrty diel Saw je o malinko lepsi ako treti avsak kvalitu prvych dvoch dielov nedosahuje. Skusane postavy ma vobec nezaujimali a boli mi srdecne jedno ci si vyberu zivot ci smrt. Viac ma zaujal pribeh obavaneho vraha zvaneho Skladacka a jeho prestupenie na stranu zla. Tobin Bell zo svojou osobitou charizmou ma dokazal este ako tak udrzat pri obrazovke. Inak sa jedna o dalsie silene pokracovanie, ktore zaraba na ukor originlnej a takmer dokonalej jednotky. ()

BlackTom

Absolútne nezáživné, nesympatickými hercami priam prepchaté. Scenárista si dal asi dovolenku (vidieť, že to už nie je Leigh) a inak vynikajúci režisér dvojky a trojky Bousman šiel zrejme s ním. Pasce sa mi až na pár výnimiek (skalp) vôbec nepáčili, takisto hlavný hrdina ma ničím nezaujal. Tradičná záverečná "pointa" mi ani nezvýšila tlak. Nič moc, ale pozrieť sa na to dá. Aspoň, že sa tvorcovia znova trochu pohrali s Jigsawovou minulosťou. Priemerná záležitosť, len pre fanúšikov. ()

Ragdoll

Malé zlepšení je trochu viditelné, ale opravdu jen malé. Pořád jde o téměř nejhorší díl ságy, trojku v té příšernosti však překonat nemůže. Ze solidní hororové atmosféry, které bylo v prvních dvou dílech na rozdávání, se další filmy osvobodily a v podstatě vznikl nový žánr, obsahující spoustu nových pytlů na těla, zbytků lidí přiškvařených ke zdi, ještě více nereálné pasti a hektolitry a hektolitry naší životadárné červené tekutiny. Děj zůstává stejně otravný, flashbacky jsou stále k ničemu, jen snímek uzavírají více do sebe a přináší další nové postavy, aby vysvětlili, kam tenhle zmizel, proč je tahle mrtvá, bohužel bez žádného řádu a logiky. Jediným plusem byl Tobin Bell, kterého však tvůrci museli nechat zabít, opět co nejnásilněji (nemohl v klidu pojít na rakovinu, museli mu cirkulárkou podříznout krk) a naopak plátno ovládá nesympatický detektiv Hoffman, náš nový Jigsaw. Nemastné, neslané, nechutné. ()

iXtr3m3

Prestávam asi riešiť kvalitu či kvantitu, uznávam neustále originálne pasce, ktoré sú síce sci-fi, ale to je vedľajšie. Taká brutálnosť v jednej sérii sa len tak nevidí a tak skoro asi ani neuvidí. ()

MareT.

Abych pravdu přiznal, těším se na každé další Saw! Vím, že to už jen vaří z vody, ale všechny filmy mají to, co mě na filmu dokáže pobavit, vyděsit, zaskočit, šokovat uplně nejvíc..Tu závěrečnou pointu! Takže pokud hodnotím další díl, znamená to, že jsem se na to dodíval a nenudil jsem se! Což se mi vlastně nestalo u žádného dílu! Takže hvězdičky vyjadřují vždy ten moment, kdy mi vše došlo, kdy se ukázala skutečná tvář...A vyjma prvního dílu, tahle pointa byla ze všech pokračovaní asi nejlepší! Už jenom ten nápad - ten oceňuji asi nejvíc! Takže 4* neznamená špatný vkus, ale radost z překvapení!___Po shlédnutí 5. dílu snižuju o jednu *. Viz. komentář k pátému dílu! ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš