Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

chamba

Béčkové sci-fi, ktoré otrasnú dvojku prevýšilo vo všetkých filmových aspektoch a vrátilo sa k irónii a humoru, ktorá dominovala v kultovej jednotke. Mrzia ma len niektoré nedotiahnuté veci čo sa dejovosti týkajú, pretože na to tvorcovia šli veľmi dobre. Častú neprítomnosť Caspera Van Diena perfektne zastúpila rajcovná Jolene Blalock. ()

medlo

Tak toto čo bolo. Nechápem ako sa to mohlo páčiť užívateľovi chamba. Efekty hrozné, v jednotke sa mi zdali lepšie. Herecké výkony boli ešte horšie, chrobák na polku planéty, viera každé druhé slovo, dialógy ako z koša.... Toto nemalo úroveň a jednu hviezdičku dávam za celkom pekné herečky a to, že oproti dvojke to je veľdielo. Naozaj netuším ako toto može mať okolo 50%. Klobúk dole. No a spievajúci Nebeský maršal ma dorazil. Ešte ukážka dialógu: ""-Viete čo si myslím ja, pane? -Čo to je, seržantka? -Myslím, že je dobrý deň na smrť, pane. -Vynikajúce. Som rád, že to tak cítiš."" ()

Han22

Po přinejlepším průměrném druhém dílu jsem takový posun nahoru nečekal. S návratem Caspera van Diena se vrací i první díl v plné parádě. Reklamy, progaganada z televize, vesmírné lodě, planety, tuny brouků, monumentální bitvy. Po krátkém masakru na jedné zapadlé planetě (což vypadá mimochodem mnohem líp než ve dvojce) se s pár trosečníky podíváme na mateřskou planetu brouků a na Zemi se zatím rozjíždí docela slušný konspirační příběh s jedním povedeným zvratem a perfektním zakončením. Nechci spoilovat, ale mám pocit, že tvůrci se ještě více než v jedničce inspirovali knihou. Nechybí tu brutalita a zvrácenost režimu Federace (neplést s Federací ze Star Treku :-) ), kde kdo věří v mír nebo v Boha je terorista a nezaslouží si nic jiného než oprátku. Výsledek - perfektní béčkové pokračování prvního dílu, které občas dává zapomenout, že je to jen video film a ohromí svoji velkolepostí. ()

iXtr3m3

Taký medzistupeň medzi jednotkou a dvojkou. Dokonca aj triky dospeli do lepšej fázy vrátane výpravy, len preboha najväčší ťahák filmu a príbehu - mechovia - tak to teda nezvládli. Nevadí. Film skvele dopĺňa trilógiu. ()

Ratherfly odpad!

No ještě že jsem neviděl dvojku. Jen tak pro zajímavost; Starship troopers tak, jak je popsal Heinlein (autor předlohy), by se s přimouřením oka dala přirovnat k oněm zevnitř ovládaným robotům ke konci filmu -> výsadkáři jako vysoce nákladný a vysoce efektivní bojový prvek (zaměření na kvalitu výcviku, kvalitu výzbroje, taktiku a logistiku) a ne jak tady, jako banda nabuzených telat se samopalama a taktikou naordinovanou Luďkem Sobotou ve své slabší chvilce. ()

Paity

Jednička byla blbost, ale oddychovka... dvojka byla kravina volající do nebes. A pak přišla trojka, která alespoň trochu navázala na díl první... ()

DocBrown

Líbilo se mi jak na začátku zazněla ta píšťalka z TOSky. To je tak všechno. Chtěl bych vidět náborové akce federace na ženské pozice, když projdou jen modelky.. ()

DaeF odpad!

Předem bych rád zdůraznil že jsem velký fanda první Hvezdné pěchoty a nemam nic proti Casper Van Dienovy. Po shlédnutí filmu Transmorphers http://www.csfd.cz/film/231571-transmorphers/ jsem si myslel že mě již nic nedokáže tak strašne zničit, ale Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel mě utvrdila v tom, že jsem se strašlivě mýlil. Jestli byla dvojka hodně špatný film tak pro 3. díl asi nejdou nalézt ty správná slova. Pokud někdo z vás dokáže přežit záverečný souboj bez jakýchkoliv návykových látek potom gratuluji. ()

Drc

Hovadina. Kromě námětu s velkým potenciálem tento film nemá nic - průměrný příběh, otřesně zahrané a celkovým pojetím překračující linii mezi rozumnou mírou nadsázky a blbostí. A z tohoto pohledu je zmíněný potenciál nevyužit. ()

MadChick

Po naprosto otřesné dvojce se jedná opět o plnohodnotný film, sice se nemůže rovnat dílu prvnímu, ale i tak je cítit vcelku slušný návrat ke kořenům tedy k akci a zábavě. Mám jen dvě připomínky, za prvé u vizuelních efektů dost podstatně kazilo dojem ze vcelku slušných modelů jejich velice nedetailní textury a špatné nacvícení ( někde na úrovni počítačových her z roku 2000, první díl na tom byl podstatně lépe) a druhou připomínku mám k náboženské agitce ke konci filmu, obecně mi to ve filmech moc nesedí a tady to dost bylo do očí. Jinak ale příjemná zábava u které člověk vypne mozek a prostě se jen baví :) 60%"A vy poznéte jméno boha, jediného pravého boha... Behemecoytal" :D ()

vodafone

Jeden z nejhorších filmu, který jsem za poslední dobu viděl. Efekty jsou dělané na koleně, po scénaristické stránce katastrofa. ()

venom14

(Protože je to video film,ne jako dvojka,kterou museli cpát do kin,tak dám o hvězdu navíc)Jinak vážně veliká nuda,s příšernými efekty,nudným příběhem a hroznýmy hereckými výkony.A ten konec, že brouk je bůh,ježiši. ()

Hyb_rid

No vida, to už je jiná než absolutně hrozná dvojka. Van Dien se utrhnul od céčkových seriálů či co to vlastně poslední roky natáčel a vrátil se na místo činu. Od tohoto filmu jsem čekal pramálo a na to, že se jedná o film určený pro video distribuci, tak jsem byl mile překvapen. Samozřejmě není to bez poskvrny. Neustálé podstrkování náboženství mi celkem pěnilo krev v žilách a ačkoli maraudery jsou pěkně vymodelované, tak celkový dojem kazí jejich dost odfláknuté textury (to je ovšem jen kosmetický detail). Perfektní tah byl znovuzařazení náborové agitky federální sítě (would you like to know more?) a absolutní lahůdka je zpívající sky marshall a jeho trhák It's a good day to die :-) I'm doing my part! Are you? Join the Mobile Infantry and save the world. ()

Foxhound#1

Kdyby to nemělo ten lacinný vzhled video filmu v oblasti triků, tak bych to považoval za suprové pokračování jedničky (ANO, pokračování jedničky). Takhle je to průměr, ale velmi slušný. ()

G_I_S_M_O odpad!

Nechci byt vulgarni, ale pravdepodobne nejvetsi sracka co jsem za posledni dobu videl. Snad vsichni zahynuli i ve skutecnosti. Jak produkce, tak herci. Ja uvnitr umrel taky. ()

Haymar

Ono to byla v podstatě (nepřiznaná) parodie na původní film... Problémem je že ona vlastně i jednička byla tak trochu žánrová parodie (svým způsobem)... takže si s tím upřímně moc nevím rady! Ale co, byla to docela prdel, vrátil se opět "céčkař" Vam dien a tak nějak mě to prostě bavilo, tak co?!?! ()

Phorbo

Jestli to Casper zachránil tendle film, to sám nevím, ale jinak to bylo docela o ničem. Rozhodně lepší než ST dvojka, ale na jedničku to prostě nemělo. V jedničce mi brouci připadali takový pravý, a ty efekty nebyly ještě tak krásný ale mělo to prostě něco do sebe... teď ti brouci jsou moc 3d a moc umělí proti prostředí... Tak jako tak na podívání po nepovedené dvojce je to lahoda. 3,5/10 ()

berry.77

3* za herce Caspera a jeho humor no toto trvalo ta omluva za 2 díl.Chápu málem se to nedotočilo jo balíčky s prachama se tenčil. Film samotný efekty mizerný,akce mizerná,novost zbraní lodí jak bylo slíbeno z 1 žádný krom konce mecha,humor tam byl.Co mě dopstalo na začátku jako hlavní zbraň vojáka je ozubená lopata no nevím jestli to bylo to lepší než "atom Rico" nebo "chcete být hrdinou vojáku" škoda že sme neměli tu čest vidět souboj s ozubenou lopatou vs Arachmid warior :) ()

Dragonlanc odpad!

Katastrofa a obrovské sklamanie! Musím povedať, že Hviezdna pechata 1. patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Dvojka bola v porovnaní s jednotkou úbohá ale trojka je už úplný odpad. Keď som sa dozvedel, že má byť pokračovanie Hviezdnej pechoty, veľmi som sa na tento film tešil, najmä keď som zistil, že sa tam má opäť vrátiť ten istý hlavný hrdina a opakovane chodil do videopožičovne zisťovať, kedy konečne ho budú mať. Prvá studená sprcha prišla, keď mi v požičovni vedúci povedal, že ho vôbec nebudú mať, lebo za taký odpad je to škoda peňazí. Napriek tomu som šiel do druhej požičovne a požičal si ho tam a kruto to oľutoval. To že dvojka bola slabá som akceptoval, boli tam úplne iný herci, ale že sa Casper van Dien, hlavný hrdina prvej časti dá nahovoriť na takúto hlúposť, môžem len neveriacky krútiť hlavou. Úplne nelogický dej, úbohé triky na úrovni 60. rokov minulého storočia, absolútne trápne "reklamné" šoty, dialógy ako keby ich písal 10 ročný chlapec a nakoniec stupídne primiešanie náboženstva a modlenie sa na púšti, keď si tie dve stupídne kravy kľakli do piesku a kľanali sa, vyzeralo ako reklama na islam, len pochybujem že ich IQ ktoré predviedli vo filme by im dovolilo zistiť kde je východ. Ľutoval som len to, že neprišiel konečne nechaký brouk a neroztrhal tie dve sprosté kravy na kúsky. Len na ilustráciu niekoľko "perličiek": - Najskôr sú "občania" popravovaný za to, že veria v boha a majú náboženské presvedčenie (BOH NEEXISTUJE !!!), aby vzápätí zazneli geniálne slová: "AJ BOH JE OBČAN !!!". - Napriek tomu, že ľudia bojujú s chrobákmi už najmenej celé desaťročie a bez problémov lietajú po celej galaxii, tak najradšej strieľajú na chrobákou z blbých samopalov na úrovni 19. storočia s nábojmi ako do vzduchovky. Žiadne tanky, obrnené vozidlá, bojové vrtuľníky a podobne. Čakal som, že nakoniec začnú hádzať do nich kamene, čo by sa plne zhodovalo s celou koncepciou tohto filmu, ale žiaľ nedočkal som sa. - Pri "reklame" o tom, že ".... dnes bolo popravených 50 príslušníkov náboženskej skupiny ako nepriatelia štátu ..." som ľutoval, že neobesili aj režiséra spolu so scenáristom a celým realizačným týmom. - Hlavný maršál a veliteľ ozbrojených síl, ktorý poskakuje ako šašo a spieva v TV pesničky ako nejaký undergroundový umelec, aby nakoniec založil nové "náboženstvo" a vzýval chrobákov ako bohov (chvalabohu aspoň toho roztrhali na kusy), by to v žiadnej armáde sveta nedotiahol ďalej ako na čističa hajzlov. - Špeciálne pancierové obleky v závere vyzerali ako okopírované zo starých filmov o robotoch spred 50 rokov (a na rovnakej technickej úrovni spracovania). Záverov môžem len vystríhať všetkých franúšikov sci-fi a fantasy pred týmto "skvostom". AMEN !!! ()