Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Mr.Bulanek

Rozhodne lepsi nez druhy dil. Verici mi pripominali krestany. Ver v boha on jediny spravny buh a pokud veriz v jineho nespravneho tak te zabijem. Jinak cesky nazev se zase vyznamenal ikdyz mene nez u jinych filmu, Skryty nepritel sice vystihuje zapletku ale precejenom meli nechat orignalni nazev. Jinak podobne "obleky" jake meli v projektu Marauder, meli v knize. A myslenka knihy je zde lehce citit oproti druhemu dilu kde po ni nebylo ani vidu ani slechu. vysledek tak 3 1/2 * ale blize ke 3* nez ke 4*. ()

BS

Video kabát hvězdné pěchotě docela sluší, pokud nemluvíme o digitálních efektech, protože ty jsou jednoduše děsné, zbytek ale opravdu mile překvapil: povedený béčkoidní scénář využívající oněch vtipných informačních vstupů, herecké obsazení (Casper Van Dien is back!) a satira, která sice není tentokrát na úplně všechno, ale jen na pár "velkých" témat (náboženství) . První díl mám hodně rád, druhý jsem (radši) neviděl a třetí mě příjemně překvapil...doufám, že se ještě nějakého pokračování dočkáme. ()

Raven0

Johny Rico, hrdina federace, je zpět a v plné síle! Po nehorázně ubohé dvojce, je tu trojka, která je přeci jen důstojnějším pokračováním originálu. Spousta ironie, spousta brouků a spousta blbých keců... Je vidět, že peněz bylo pomálu a triky jsou tak snad ještě horší, jak v deset let staré jedničce, to je však jen detail :-) Nic to nemění na tom, že nová pěchota je zábavná, (za žádných okolností se ale nesmí brát vážně) je celkem krátká a má svoje béčkové kouzlo... ()

Redswif

Naprosto volně inspirováno knihou, přesto se jí drží víc než dvojka. Jen ten pokus zakomponovat do toho všeho náboženství a tu propagandu zpěvem, mě přišel neštastný. Udělat z originální silové zbroje, speciální zbroj je zkousnutelný, ale to stou korupcí a mocichtivostí uvnitř Federace je už moc velké prznění Henleinovi myšlenky:-( Furt lepší než dvojka, na jedničku stále nemá. Přesvědčili mě autoři že by to možná sneslo ještě jeden díl:-D ()

Tomasso001

Je to lepší než dvojka, to rozhodně, ale s jedničkou se to nedá srovnat ani náhodou. Zatáhnout do filmu takovým způsobem náboženství, zezačátku mi to nevadilo, když se začaly modlit, tak sem se smál, ale pak už mi to lezlo krkem... ()

noriaki

Dobrá zpráva je, že Bůh existuje. Ta špatná, že není na naší straně. Hvězdná pěchota se vrací a s ní i její nejslavnější syn, Casper "Troy McClure" Van Dien. A návrat je to docela povedený. Jedničce se Marauder samozřejmě ani nepřiblížil, ale oproti hrůzostrašné dvojce jde o znatelný posun směrem ke kvalitě a hlavně zábavnosti. I když seznam výtek by mohl být nekonečný (pochybné herecké výkony, mizerné dialogy, laciné efekty, naivita, plytkost, špatná režie, vykrádání originálu, tendence brát se zbytečně vážně, atakdále, atakdále) v souhrnu jde o docela zajímavý pokus, který se zlepšuje minutu od minuty. Poslední čtvrt hodina je vážně dobrá a napínavá. Dokonce nabídne i něco jako zředěný pocit vytržení, známý z původního filmu. ()

VasaX

Ale ne, nakonec to nebyla taková lbos t jak bych čekal už po slabé dvojce. Zápletka celkem dobrá, ale předvídatelná, herecké výkony až na některé vyjímky taktéž celkem dobré... efekty a výprava vypadá jako z prvního filmu Star Wars (a tím myslím podle nového číslování IV) (obzvlášť ty výbuchy a lodě), takže dost chabé, ale na druhou stranu akční a svižné. Film ubíhal celkem rychle a já se nenudil, což je potěšující. ()

Danny F.

Ne už tak záživné jako první díl. To se tedy nediví že je Casper Van Dien hrdinou ''B'' filmů:-D Trochu dějově nudnější. Škoda. 40% ()

Wade

Je jasné, že je to na světelné roky vzdálené od kvality prvního dílu, ale zároveň je to tak vzdálené od nekvality druhého dílu. Žádný zázrak Skrytý nepřítel není, ale přesto se jedná o vcelku solidní sci-fi. Pro mě je se jedná o náplast ,která zalepí druhý díl a zároveň alespoň trochu dá vzpomenout na první. V roce 1997 měli očividně stroj času, protože měli lepší triky to je zajímavé, ale dá se to přehlédnout. Příběh není úplně špatný jen mu něco chybí možná kdyby to finále bylo větší. 60% ()

VanTom

V satiře šťastného fašistického občanského zřízení trojka ještě přitvrzuje, což ji s přemrštěnými elementy z jedničky (brouci, obří zbraně, utrhané kusy těl, bezděčná nahota) činí záměrně(?) nadsazeně úsměvnou. Digitální triky jsou… ehm, je jich hodně, toporné herecké projevy i slabou akci (neschopnost pěchoty bije do očí) pak nějakým zázrakem drží pohromadě béčkový "božský" příběh, který i celkem potěší a ostudu nedělá. Verhoevenově klasice tu samozřejmě nic nesahá ani po kotníky. ()

Musak

Hlášky typu :"you want to know more?" nebo píseň "good day to die" se stávají kultem;-) Zajímavosti: Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas http://www.csfd.cz/herec/23470-douglas-sarah , nakonec ji však dostala Amanda Donohoe http://www.csfd.cz/herec/9247-donohoe-amanda [--] Chyby ve snímku: Ve 13 minutě si Lola sundá svou čepici. Na dalších záběrech ji zničeho nic má opět na hlavě a pak zase ne...to se ještě několikrát opakuje.[--] V čase 21:12 až 21:18 je v levém horním rohu vidět část klečícího vojáka jakoby ve zdi. Jak se kamera zvedá, je voják už v pořádku vidět nahoře na zdi. Navíc herec se třese jakoby střílel ze zbraně, ale na záběru nejsou vidět záblesky ani slyšet střelba.[--] V 30:43, když transportér vypadne ze skoku, je záběr na zpomalení na normální rychlost, ale v čase 30:55 je v okně za Lolou stále ukázán vesmír jako dříve během skoku.[--] V čase 25:35, při záblescích ze střelby je v levém horním rohu asi na vteřinu vidět hlava kameramana.[--] V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé.[--] V cca 67 minutě, když se Ricův tým svléká, tak Link Manion (ta uplně v pravo na záběru) si svléká tričko 2x[--] V cca 83 minutě, když Lola praští Nebezkého Maršála, je vidět, že se její pěst vůbec nedotknula jeho tváře[--] ()

Ravi

Film s prvky nadsázky je jedna věc, ale film vycházející z vojenských zvyklostí, kde podřízení v jednom kuse osočují a neposlouchají své nadřízené je věc druhá. A ten začátek, to snad ne. Je to jízda na horské dráze. Chvíli herci hláškují perly jako: "Vojáku, chcete být užitečný? - Tak seberte tu ruku a zjistěte komu patří" a chvíli zas zmateně pobíhají v dojemné snaze hrát vojáky vážně. Ale je to fakt sranda. Bůh, svatby, válka, soucit, vášeň, zrada, přátelství, špatné triky a tragičtí herci. To vše můžete vidět v této nekonečné močce filmového vkusu. Tohle prostě nemůže nikdo myslet vážně. Pro mě bez zábran za 35% = 2/5 ()

Pecival

Byl jsem natěšen na Caspera, ale byl jsem trochu romrzelý jelikož už nevypadá jako fešáckej bloňďáček, kterého si náctileté fanynky dají na zeď, ale jako docela sympatickej chlap. Jinak to bylo docela koukatelný, triky sice žádnej odvaz, ale to není zrovna to co bych musel mít na jedničku. Nejlepší z celého filmu byly jednoznačne televizní prostřihy, které měli docela šmrnc a dobře sem se u toho zasmál. Jediný co bych vytl byla ta šílená představitelka hlavní role (respektive ty její rty) - myslím, že mě budou strašit ze sna :) Schválně sem se koukla na nějaký fotky a dřív to byla fakt pěká ženská. ()

spikey1

Po trikové stránce velká slabota, scénář má zajímavý nápad, ale hloubky u něj nečekejte, vypadá, že je psaný horkou jehlou a nebo silně seškrtávaný z důvodů nízkého rozpočtu, což se projevuje taktéž na kulisách a celkovému feelingu. Snaha o to aby film vypadal dobře tu vidět je ale prostě... nevyšlo to. dvě hvězdy ovšem zasluhuje návrat ke kořenům a taktéž Rico:) ()

jefff

Dvojku jsem sice neviděl, ale trojka kvalitativně oproti jedničce klesla jen o trošku se kterou se u pokračování počítá. Já jsem se u Pěchoty příjemně bavil a jsem rád i za to málo, co sci-fi žánr v poslední době nabízí. ()

svačinka

hm...jestli tohle mělo rozpočet 20 mega a blomkampuv district 9 jen o deset vic, zasloužil by si tento velice nekvalitně zpracovaný a zahraný film odpad...jenze je to proste hvezdna pechota a precijen ma sve kouzlo:-) P.S.: to CGi je opravdu, ale opravdu velice špatné... ()

cyberhawk

Digitalni brouci vypadaji hrozne, na Van Dienovi se uz bohuzel podepisuje vyssi vek, takze uz to neni ten ostre rezany mladik, ale oslehany zpraskany pes, kteremu to uz tolik neslusi. Nicmene fandum ST se to urcite bude libit (tak jako mne). ()

rozbris odpad!

Tak jednička byla excelentní, dvojka jasný a nekompromisní odpad a tak jsem si myslel, že se trojka trošku poučila a změnila to co předtím tak spackala, ale vidíme že ne. Takové technologie jako vesmírna loď meziplanetární lítání a na druhé straně mobil 50-tých let a kamera to měli v 19 století lepší takový velký krám a ty efekty vůbec se nepolepšili, spíš bych řekl, že klesli ještě níž...Dodívat tento film jde hořko těžko a musíte mít jo dobrou náladu a brát to s nadhledem. ()