Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

• USA Starship Troopers 3: Marauder (více)

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

Billy.3

První Hvězdnou pěchotu prostě miluju, tak jsem si řekl že se podívám i na její pokračování. Dvojka byla úplně jiného rázu než jednička - hodně hororová, ale hlavně nudná. Třetí díl se vrací na vlnu prvního dílu atmosférou, stylem točení (s nadhledem, ironií a trochou černého humory) a hlavně se vrátila hlavní postava Casper Van Dien, což je jen dobře a filmu to hodně přispívá. To, co tenhle film vyloženě kazí jsou počítačové triky a akce. V jedničce, dokonce i ve dvojce byly triky aspon 2x lepší než jsou zde. Takový film jakym byla Hvězdná pěchota by si zasloužil rozhodně lepší pokračování s lepším režisérem. Ale na to že to je video film tak se to dá v pohodě dodívat a některé scény i pobaví. ()

nooly

Opravdu zajímavý film, tentokrát se neodvážím hodnotit hvězdičkami. Na jedné straně máme béčkové zpracování, na druhé pak pozoruhodný příběh. Paralely s biblickými příběhy jsou nevídaným nápadem a myslím, že ne každému buď přišly na chuť nebo je divák vůbec nepobral. Většinu filmu jsem se bavil a ta písnička je mimochodem dobrá =) ()

RAFEKT

Musím říct, že jsem od tohoto filmu očekával docela dost. Moje chyba. Jediné dvě věci, které se mě líbily byla písnička „it is a good day to die“ a skvělá politická a také náboženská propaganda. Pak ale přišla na scénu Jolene Blalock. Zpočátku jsem si myslel, že právě ona bude ten skrytý nepřítel, že se z ní vyklube brouk a rozdrtí vás svými obřími rty. Další moment kdy jsem si říkal, že vypnu film bylo když brouci drtili Roku San. Ptám se proč pěchota měla takové zbraně? Takový flusačky sem dlouho nikde neviděl. Grafické efekty se mi vůbec nelíbily. Z brouků nestříkal hnis a neodletovali končetiny (snad jen dvakrát nebo třikrát). Aspoň že ty lidské končetiny občas svištěly vzduchem. Každopádně lepší než dvojka, ale i přesto jí dám stejné hodnocení 30%. ()

ramislav

Díky tomu, že se Casper Van Dien ocitl ve filmu, tak bych nedal tak vysoké ohodnocení. Film je velice nudný a nestojí ani za pozornost. Občas si říkám, proč se takový herec, který umí hrát pěkně potopí v takových lejnech. Těch několik minut jsem mohl prožít lepším způsobem... ()

Stejšn

Až do ztroskotání na planetě je to celkem slibné. Pak ovšem celý film skokově klesne o padesát procent dolů a v podstatě celý zbytek je jedno velké utrpení a konec mě vyloženě nasral. Celkový námět se spiknutím, bohem a jeho konečným odhalením by nemusel být špatný, kdyby ovšem tím panbíčkářstvím autoři půlku snímku doslova nezamořili. Podělaný film. V jistém aspektu horší než dvojka. Je až s podivem, že na začátku v titulcích je zmíněn Paul Verhoeven. ()

Metalicum

Však to už nemá vůbec nic společného s tou geniální satirou, co byla jednička. Tady už je to jenom pitomé vyvařování z tématu bez jakéhokoliv přesahu, který by měl hlavu a patu a byl nějak zajímavě ztvárněn. Lepší než dvojka ale furt pitomost. ()

Krahulda

Podle mého názoru by bylo mnohem lepší, kdyby další díly nebyly natočeny a vše končilo tak dílem prvním. Nemusel bych tak aspoň psáti tento komentář! ()

GordonCZ

V žádném případě to nedosahuje kvalit prvního filmu a v určitých pasážích bych se přiznal, že ani dílu druhého. Nicméně se trojka zase vrací svým pojetím k základům Hvězdné pěchoty, a to je potřeba ocenit. První třetina filmu mi nicméně připadala dost suchopárná. Úroveň se sice ve druhé třetina mírně zvedá, ale to asi jen proto, aby to závěrečné pasáže pohřbily do naprosté trapnosti. Není ale špatné se zase setkat s (nyní již plukovníkem) Johnem Ricem stejně jako s mozkem brouků z planety "P". Celkový dojem bych řekl něco mezi skvělou jedničkou a tragickou dvojkou... ()

Syna.1990

Absolutně zbytečný film!! Bez toho věčného modlení bych dal dvě hvězdičky, takhle "jen" jedna, protože mě to vážně neuvěřitelně točilo!! Je to taková béčková blbinka .. 30%!! ()

darthvader77 odpad!

Trapné dialogy a psychologie postav totálně na nic. Viděl jsem to čistě náhodou a přijde mi to jako neskutečná hovadina. Opravdu velice smutné. ()

anyonecek odpad!

OMG tak tohle bylo extrémně špatné, nečekal jsem, že dám odpad!, ale tohle se prostě nedalo. Hodinu jsem čekal než se začně něco dít a po té hodině jsem se dočkal takové ultra sračky v podobě brouka co je velkej jak půlka planety a mluví skrze mrtvé lidi. Všichni během toho věřili a uctívali boha, nosili jakési pofiderní nacistické uniformy a mluvili úplné sračky, do toho tam vlítla parta robotů a všechno roztřiskali během pěkné modlitbičky. Efekty uplně přeplácané, herecké výkony za 0, hudba složena z postiženejch písniček postiženého generála no a scénář? TY VOLE todle byla pořádná sračka! Nechápu jak tohle může mít dokonce vyšší hodnocení než 2. díl, to je mi opravdu nevysvětlitelnou záhadou. ()

Brano odpad!

Tento diel už bola fakt katastrofa. Tešil som sa na návrat Caspera, ktorý ani veľa priestoru nedostal. Film má dosť slabé digitálne spracovanie, ktoré mi v mnohých momentoch prišlo dosť amatérske. Stupídny dej s otrasnými hercami a scenárom. Chcel som dať pôvodne aspoň hviezdičku, ale za ten trápny náboženský motivovaný záver, dávam odpad. Ešte horšie ako nepodarená dvojka. ()

Guran

Tento díl je samozřejmě také katastrofální. Nevím, proč zrovna u série Hvězdná pěchota musel nastat příšerné 2 díly. Tenhle je podle mě lepší než dvojka, ale znovu efekty brouků jsou na ho**o, stejně jako ve 2 vypadají jako kočičí mláďata a v tomhle díle je vše stejné. Když jsem se dozvěděl, že hlavní role je Rico, myslel jsem, že film bude dobrý jako 1, ale ne a tady nejhnusnější scéna je jak tomu vojákovi vybuchne hlava a vůbec celý film je vlastně o Bohovi a zvraty tu ani nejsou, prostě na houby! ()

Nathaniell

Nízkorozpočtové pokračování prvního dílu. Tentokrát už nebudete poslouchat "pouze" kecy o narukování do armády, ale i další snůšku sr..ček na téma - věříme v boha. NE - v takovýmhle filmu by se víra vůbec rozebírat neměla. 1* je víc než dost. Pořád mám chuť, narvat tomu odpad. Casper Van Dien byl sice skvělej, jenže na druhou stranu nechápu, že do takovýhodle blafu vůbec šel... 12% ()

JasonV

Škoda toho totálne amatérskeho spracovania - celý film vyzerá ako nepodarené intro k počítačovej hre a pôsobí neuveriteľne lacno, čo sa týka atmosféry oveľa horšie ako dvojka o jednotke nehovoriac. ()

jack_scott

Nejlepší video film co jsem kdy viděl,to narovinu. Druhý díl zasloženě upadl v zapomění,ale tenhle snímek tak určitě nedopadne. na začátku mně přemíra humoru a parodičnost dost vyděsila,ale temto nabírá na síle a člověk brzy pochopí proč je tomu tak. Není to Verhoven, zde je humor vážnější, nicméně nakonec tím filmu nijak neubližuje. Je to federace z víc lidského pohledu, včetně farmářů kteří jakoby přiletěli z baru u silnice někde v Severní Dakotě. Z mixu propagandy Federace a humoru prostě nemůžu :-) Geniální. Když pominu začátek, který svou trapností a parodičností říká všem, kdo měli to štěstí že neviděli druhý díl, že nějaký druhý díl existoval bohužel, je Federace tam kde má být. Samotný příběh je také jasný a řekl bych lepší než v jedničce,je jaksi...reálnější. Federace prostě po osmi či kolika letech války prohrává, a ti co za něco stáli, většinou padli. Společnost je na tom dost zle, brouci se blíží k Zemi a Sky Marshal propaguje svůj kult osobnosti tím že zpívá pop...inu, proč ne. Společnost se musí stmelit i jinak když už ostatní tolik nefunguje a defétismus je na postupu. Že se dokáže dorozumět s centrálním (asi jedním z mnoha, o čem by byli další díly že...) mozkem brouků a snaží se tajně dohodnout mír je hodně uvěřitelné. To, že se lidé dávají na křestanství také...obzvlášt v jejich situaci. po zničení mozkové planety je geniální konec- "Vědci objevili že Bůh existuje! a je Občanem!" Hvězdná maršálka v uniformě s křížem je prostě Boží. Konec je tak jednoznačně lepší než Verhovenův. Bystřejší z diváků by si také možná mohli uvědomit co vyzněním filmu chtěl "básník říci". Prostě nejlepší levný film všech dob! ()

pasqviL odpad!

Nevím jestli Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller je správně přiřazen, přeci jenom film kde má hrdinka rty napíchaný jak Cher za mlada a hadají se o ní mužny chlápek s dolíčky na tváři a muskulaturní černoch mi připomíná spíše porno, vážně jsem čekal kdy se to zvrhne. Dále pak komediální prvky písen která patří do škatulky parodie, všudepřítomné absurdní náboženství. Kdyby film měl hlavičku soft porno a komedie tak by to bylo alespon za ****. ()

x_ander

Takový průšvih jsem nečekal. Po zpackané dvojce (kterou jsem však tak nějak přetrpěl) přišlo TOHLE! **Místy SPOILER** Před odpadem Maraudera zachraňuje pár, slovy - pár scén : úvodní bitva nebyla špatná a cestování na pouštní planetě mělo kus atmosféry, a Jolene Blalock mi přišla hodně sexy, ale jen do chvíle, než přišlo to modlení. Co to má být? Z brutálního sci-fi se vyklubala náboženská agitka? Celou dobu jsem si myslel, že to je nadsázka, jakýsi vtip, ale závěr mě nadzvedl ze židle. V negativním slova smyslu. I dalších záporů by se našlo požehnaně: trapná animace (mechové), nepřesvědčivý Casper Van Dien atd atd, A já se tak těšil. ()

Klemi odpad!

Prostě béčko jak má být. Chvílemi jsem se musel smát tomu, kam až může dojít idiocie tvůrců. Nezachránil to ani Casper Van Dien. Fuj! ()