Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

Klay

Z tria akčňáků na které jsem se letos těšil - Hitman, War a Sejmi je všechny vychází právě Hitman jako vítěz. Kdo čeká, že film zachová taktičnost předlohy, bude jistě zklamán, protože 47čka tu střílí obouruč z automatů, proskakuje okny a jedná jako běžný akční drtič co vypadnul z půlky osmdesátek. Důmyslnějších zabijáckých triků je tu minimum. Xavier Gens režíruje neakční pasáže dost seriálově ale v akčních scénach umí přitvrdit a podat je old schoolově bez zbytečných počítačových vychytávek a zároveň pořádně nabušeně. Přestřelka v doupěti překupníka zbraní mě vrátila kamsi do časů Predatora 2. Určitě půjdu proti proudu s tvrzením, že Olyphant v hlavní roli není vůbec tak špatný, jak mnozí tvrdí a ukrajinská modelka Olga Kurylenko úspěšně likviduje vizuální stereotyp nudných amerických teen stars...a že neumí hrát? A od kdy se obsazují modelky kvůli hereckému talentu? Navzdory všemu dobrému má Hitman jednu zásadní vadu na kráse a sice velmi blbý scénář Skipa Woodse, člověka nad jehož pisatelským neumětelstvím jsem trnul už u Operace Hacker. Děj se neustále přesouvá ze země do země a hlavně zpočátku je nesmyslně zkratkovitý a zmatený. O logických dírách se u podobného filmu nemá smysl nějak rozepisovat (...ten závěr, ach jo...), přesto bych uvítal, kdyby tvůrci aspoň projevili snahu pojmout film o inteligentním zabijákovi trochu rafinovaněj. U běžnýho akčňáku by mi to nevadilo, tady to ale znamená mrhání potenciálu předlohy. ()

Phorbo

Těch pět hvězdiček panu 47 dát musím. Původně jsem si myslel, že Olyphant bude stát za nic. Náhodou mi ho s velkým věhlasem doporučil kamarád a tak jsem si řekl, Tak jo, kouknu na to. Už od prvních pár minut jsem věděl, že se na pozici čtyřicet sedmičky hodí Olyphant úplně nejlíp (i když bych asi našel někoho kdo by se na to hodil lip :)). Trošku mě zarazil Hitmanův útěk od pánů z Interpolu, ale jinak je to film, u kterýho jsem se strašně pobavil. A hlavně, ten boj s těma kratšíma katanama je naprostej nářez :) 9/10 ()

Zombi

Celkem rychle to odsejpá a akce s trochou krve se dá, Olyphant ze začátku nevadí, později vám bude ten je ho zarputilej pohled a naprostá absence nadhledu asi vadit a to platí pro celej film, navíc scénář je dost slabej. Vydím to na nějakých 40-50% ()

tlamiczka

Hitman znovu dokazal, ze kdyz od filmu ocekavate absolutni minimum, muzete byt jedine prijemne prekvapeni. Naprosto plochy film, ale velmi zrucne natoceny. Olyphant v hlavni roli pro me byl rozhodne plus, protoze kdyby byl jeste chladnokrevnejsi a zlejsi, jak mozna dost lidi chtelo, bylo by mi z te postavy uz vylozene zle. Takhle mela aspon naznak lidskosti. To co funguje v herni strilecce totiz tezko muzete doslova uplatnit ve filmu ()

MkSallam

Viděl jsem to v kině a docela to ušlo (průměr), asi o rok později jsem pak sáhnul po DVD a trpěl jako pes. Všechno mi přišlo děsně hloupé, děj mě iritoval, forma jakou to celé někdo natočil jakbysmet. Bonusy pak ukázali proč se ve filmu neobjevilo dost záběrů z trailerů... někdo přetáčel a přestříhával. Akce až na jednu slušnou přestřelku a pár momentek z finále nudná, zabitá podivným střihem. Olyphant nic moc, Kurylenko v záběhu na QoS... Jedna a půl zaokrouhlené nahoru. ()

Cement73

Tak toto klišé už na mňa nefunguje. Videl som to veľa krát v iných filmoch, takže ma Hitman nijako špeciálne nezaujal. Dalšia vec je že hlavný predstaviteľ bol šíleně nezaujímavý, takže jedna hviezda dole kvoli zlému výberu herca. ()

Ollie235

Hitman je solidní dávka akce, okořeněná krásnou Olgou Kurylenko a příjemnou, skoro bondovskou, elegancí Agenta 47. K tomu tvůrci přidali výbornou scénu souboje s meči, která opravdu pohladila na duši. Ačkoliv nemám filmové adaptace her příliš v lásce, tato se vyvedla velmi pěkně. ()

mazadlo odpad!

Zásadní problém filmových adaptací na počítačové hry je zřejmě fakt že režiséři a producenti těchto snímků zřejmě herní předlohu nejen nehráli ale ani si nepřečetli zadní přebal zmíněné hry. To pak dělá ze všech filmů tohoto typu odpad. Značku Hitman mohli v tomto případě nalepit na zadek tigra bengálského a dopadlo by to úplně stejně. Nevyužité sci-fi téma o klonovaném zabijákovi naprogramovaném od dětství na nájemné vraždy vypadá v reálu takto: Zabiják není klonovaný ale je to unešené dítě kterému vytetovali na palici sériové číslo které končí číslicí 47. Tak o tom hra v žádném případě nebyla navíc Timothy Olyphant vypadá jako Hitman asi stejně jako bych v té roli vypadal já. Na konci se musím zeptat proč ? Proč to takhle zpackali a proč plánují pokračování když to dělat prostě neumí? Vždyť tenhle film měl být o emocích člověka který se pere sám se sebou. Který byl odmalička vychován pro vraždění a který se nyní vzepřel vlastnímu systému. O člověku který nemá identitu a který jde zabít svého stvořitele do Rumunska. Vždyť tohle je moderní Frankenstein jako vyšitej.....ale film který jeho příběh vypráví je dementní akční slátanina která si ze hry vzala jen tři aspekty. Dvě bouchačky s Háčkem , sériové číslo a Hitmanův sklon k převlékání jo a ještě jeden navíc - všimli si že má Hitman rukavice a oblek s červenou kravatou. Za to velký potlesk páni filmaři...posadily jste mě na zadek.... ()

LBsmoke

škoda hra má velký potenciál.. několik hitmanů sem prošel a vždycky mě to bavilo.. a dal by se v nich najít i rozumný příběh.. ale tohle byl děsný kix.. všechno zle .. olyphant je mi sympatický, ale do téhle role v žádném případě nepatří !! achich ouvej to mě štve jak to zle dopadlo.. ()

peto580

keďže som si uvedomil že tento film pozerám asi po 4krát a stále ma baví rovnako zvyšujem svoje hodnotenie na maximum. A tá Olga Kurylenko, uff. ()

zelvicka.

Tak pro mě vcelku klasika filmu natočenýho podle hry, nevím nakolik přesně se ho to drží, protože Hitmana jsem nehrál. Nicméně se mi tenhle Olyphant (to je legrační přijmení, nemůžu si pomoct... chudáček, musel to mít vždycky asi dost těžký) zdál poněkud moc kulaťoučký na 47. Jinak dle mého až příliš mimiky obličeje, měl smůlu, že Twilight vyšlo až později, mohl od Stewartové něco pochytit. ()

Milky. odpad!

Fuck this shit! Vyholenou hlavu a blbé xichty jsem měl předloni taky a nedělalo to ze mě Hitmana. Nevím kdo obsadil Olyphanta, ale přišlo mi to spíš jak když sopel vyběhne ze střední, vybere obchod s oblekama a jde na střelnici se tvářit drsně. Upřímně...spíš rádoby drsně, tady Olyphant vypadal jako debil v každé druhé scéně. Tohle tedy co se týče postavy. Cokoliv dalšího snad ani nemá cenu komentovat, s hrou to má společnou snad jen adaptaci dvou plakátů (ano...udělali scény přesně podle plakátů ke hrám: 1. Hitman s odstřelovačkou a u rudých neonů, 2. kačenka ve vaně), děcka hrající opravdového Hitmana v hotelu a rudou kravatu na bílé košili. A kupovat si diváky nahou Olgou Kurylenko? Sorry...sice pěkné, ale není mi 15. Hrozná sračka na kterou si za pár dnů nevzpomenu i kdybych chtěl. A ne! Nechci! ()

Santino7

Po vizuálnej stránke to celkom ušlo, lenže čo z toho, keď dejovo je to takmer prázdne? Necelá hodina a pol je príliš dlho, ak nemáte v rukáve aspoň aký-taký príbeh. To, že to má hernú predlohu nie je dostatočná výhovorka. Chápem, že hra bude pravdepodobne čisto akčná záležitosť a dejová línia sa musela tým pádom domýšľať, avšak tu niekde to celá padlo... A herecké výkony to tentokrát taktiež nezachránili, Olyphant nemá charizmu na to, aby to celé utiahol sám. Nie je to proste ono, ale sú aj zďaleka väčšie prúsery. 2/5 ()

kritiklon

Průměrné akční béčko podle úspěšné, stejnojmenné počítačové hry. Podle mého názoru to vyložený propadák není. Má to své mouchy, třeba hlavní postava předvádí dost toporný výkon i ve chvílích kdy to tak být nejspíš nemá. Což ji zas není na škodu pro výraz kamenné tváře bez emocí která k podobnému typu hlavního hrdiny patří. Akční scény jsou uspokojivé, oproti tomu zápletka je docela jednoduchá, možná až moc triviální. 3* za 60% ()

krusty2

Konecne dalsia herna ikona v kvalitnom prevedeni.Nie je to taka dejova kravina ako Die Hard 4.0.Necakal som ,az tak kvalitny film a uz vobec nie tak kvalitny vykon od Timothy Olyphanta.Herecke obsdenie je fajn,aj hudba je v pohode(skoda ze nie Jesper Kid).Co dodat mne naopak dej od Skip Woodsa sedi a vobec mi nechybaju neake klony a podobne blbosti ako v hre,alebo neakom naivnom Mission Imposible.Je to kvalitny chvilkami krvavy akcny film a mam strach ze na taky film budem musiet opat cakat dlho.Mozno to vyriesi novy Rambo. PS:opat neaky chuj z mydlozony sa navaza do ludi ktory mu nesedia(Skip Woods) a este tvrdy ze je nezaujaty;) desss ()

Strike

Klasické Bčko - uhozený jednoduchý scénář, východní lokace (Moskva, Pitěr, Istambul), soudruzi:-)). Co se týče hlavního představitele tak Timothy je moc dobrý (zaujal i v Sexbombě i DH4)a Podle mě drží celý film na solidní úrovni.. O ostatních lze říct tolik, že Knepper je dost podobnej jak v Prison Breaku, Olga Kurylenko je hot a Dougray Scott je příšernej. Jak mi nevadil v MI2 tak tady je opravdu nepříjemný. I akce byla docela solidní, kromě ručního souboje v závěru v kosetele - tam nebylo vidět vůbec nic. Jinak ještě dvě poznámky: 1. Je dobře, že do toho Statham nešel. 2. Jsem přesvědčeý, že takovýhle silnice u Rusko-tureckejch hranic se budou hledat opravdu, ale opravdu těžko. ()

Phillo

Nepomôžem si, ale po hereckej stránke mi to prišlo maximálne vydarené. Lenže Gens je looser, ktorý kopíruje všetky akčné filmy posledných rokov tak okato, že pri nich vychádzajú do stratena aj tie scény, ktoré mali vizuálne na viac a mohli byť časom citované ako jedny za najlepších (na vlakovej stanici, u pasáka). Po všetkých stránkach priemerné, udržujúce slušné tempo. No a IMHO Olyphant JE Hitman a hrá neporovnateľne lepšie než v Die Hard 4. 65% ()

dickadonna

Olyphantovi role docela sedla, scénář neni zas tak tupej jak sem čekal, že bude,akční scény docela ujdou a Kurylenko je sexy, já sem spokojenej. 65% ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)