šimák

i kdyby těch pohledů bylo dvacet, a scénář sebeoriginalnější, tak na přitrapnělý zachraňování Pana Prezidenta nemám po zkouknutí asi deseti podobných filmů žaludek. ()

AdiegoA

Quaid má na stará kolena charisma větší, než kdykoli před tím. O Foxovi všechno dokonale shrnul Rogen ve Zbouchnuté a Whitakera je do takových filmů škoda. Škoda že už druhý pohled na atentát z náměstí nudí víc, než by bylo třeba. Navíc part amerického turisty mi přišel dost mimózní. Přesto není Travis k zahození a s víc penězi by mohl předvést ještě trochu vyšší ligu. ()

TSZ

Tak tohle můžu. Dynamicky natočená akční pecka s překvapivými (ale ne nelogickými) zvraty, trošku mi to připomíná seriál 24 hodin, ale je to lepší, mnohem lepší. Celý snímek je velmi originálně vyprávěn z několika úhlů pohledu (odtud ten český název:-)) osob, účastnících se summitu, na kterém je spáchán atentát na amerického prezidenta. V první chvíli jsem uvažoval i o maximálním hodnocení, protože nasazené tempo mě opravdu strhlo (ukazuje se, že hodinka a půl je pro většinu filmů optimální délka:-)), ale za laciněji natočenou akci (rozpočet 40 mega opradu není moc, zcela jistě byl vycucán do mrtě) a závěrečný patetický úlet dávám silné čtyři body. ()

BaronX

"Mr. presidnet, I´ve got you!" Pořádně našlapaná akční jízda ve stylu kultovní "24". Snad jen jediná námitka, z těch všech úhlů pohledu se mi značně točila hlava, ani teď po celkovém shlédnutí nevím, jestli jsem stačil všechno správně pobrat :-))) ()

JohnVodka

Jak jsem se těšil, a jak jsem byl zklamán. Vše začíná velmi slibně, začíná se rozvíjet hlavní zápletka, ale po třetím návratu v čase už sem se začínal nudit. Pak přišel další návrat a pak ještě jeden. Trvalo téměř hodinu než jsem byl uveden do děje. Celá zápletka tak pracně budovaná byla pak vyřešena v 10ti minutové honičce kdy všichni zlí teroristé umřou. U Vantage Point jsem postrádal trochu souvislejší vyprávění příběhu a větší domyšlenost a návaznost děje. Technicky velmi dobře zvládnutý film ale bohužel jsem od něj nedostal to co jsem čekal. Vyřešení zápletky bylo pro tento filmový žánr dosti neobvykle rychlé a prosté. Herecké kvality se pak ztrácejí ve skvělé akční podívané, která ale zápletku servíruje po lopatě, skoro po lžičkách, aby to pochopil opravdu každý. Upřímně řečeno, snaha byla, ale jako velký milovník tohoto žánru musím být přísný a proto dávám pouhé dvě hvězdy a doufám, že se pan režisér Travis na tomto svém "dílu" něčemu naučil. ()

touchud

Tady bych citoval skupinu Kabát: "Kýč předraženej kýč chlapi jdeme pryč to všechno kolem nás je taky jenom kýč" Tento film je jenom kýč a ten telefon na konci od manželky, ať se vrátí domů ... Tak tak 2*. Více jak půl filmu je to velká otrava, nuda a pak se vyklube tuctový (kdyby jen tuctový, ale to je snad "kopový") závěr, postrádal jsem hollywoodský potlesk na úplný konec. Dennis Quaid disponuje hereckými prostředky na úrovni S. Stalloneho. ()

Šňůra

Úhlu pohledu na jednu událost tam sice bylo několik, bylo to rychlé, svižné a akční. Ale o co tam vlastně šlo? Co vedlo jednotlivé teroristy k útoku? Jaké byly jejich motivy? Ano, ten jeden se snažil zachránit svého bratra? Ale co například takový Matthew Fox? A jak to bylo s tím tajným španělským policistou? Příliš mnoho otázek, na které jsem nedostal žádnou odpověď. ()

crjules

Naposledy Martin Scorsese natocil koncert Rolling Stones (Shine a Light) s nekolika kameramany a z ruznych pohledu kazdeho z nich na jednu stejnou scenu-pisen. Priznam se , ze ac jsem fanda RS , byla to trochu nuda. Kdyz se ale podobna vec zakomponuje do filmu, do deje a muzeme videt scenu pohledem ruznych postav , z nichz kazda ma pro dej dulezitou roli ,neni to tak nezajimave. Dej se zpocatku trochu vlece, akce pribyva s nastupem vydiraneho unosce do hotelu a vrcholi vybornou honickou. Tady jsem se rozhodl pro **** /i kdyz ten pitomoucky konec byl zase na ***....ale bavil jsem se, necham to tak. ()

Ogrb

Po nabušeným traileru zklamání. Jenom trapná vykrádačka Bournea a dalších špionážních thrillerů. A originální koncept a skvělí herci to nevytrhnou. 5/10 ()

movemat

Určite je lepšia druhá polovica filmu. Je viac akčnejšia a napínavejšia. Tá prvá polovica možno je zaujímavá no zároveň je dosť nudná. 5x som vlastne videl to isté s nejakými detailami navyše. Tie uhly pohľadov sa určite dali zrobiť lepšie. Sklamanie. ()

Bounded

Zajímavě natočená podívaná, která mě každou další vrácenou sekvencí srážela hodnocení níž a níž. Ačkoliv má film dost krátkou stopáž, opakující se události mě velmi brzo začaly nudit a nadzvedly trochu z postele až při závěrečné honičce v autech. Scénář byl buď nedotažený, nebo schválně tajemný, což je věc, která spíše naštve, než překvapí. Nezodpovězené otázky, nepochopitelná motivace postavy Foresta Whitakera a můj naprostý nezájem o osud více než poloviny postav u mě v poslední čtvrthodince způsobily něco, co už u filmů obecně dlouho nepamatuju. Vyřizoval jsem si smskovou konverzaci. Věc, za kterou bych si jindy dal bez rozmyslu pohlavek, mi tady nepřišla vůbec na škodu, protože kolem a kolem to byl opravdu film na jedno zhlédnutí nejlépe v neděli odpoledne. ()

beso74

Inteligentný scenár, ktorý dávkuje informácie v malých množstvách pri neustále sa opakujúcom deji, kde každý nový pohľad prináša so sebou nejaký nový detail, pričom často tu nejde o nijakú maličkosť, ale o fakt, ktorý z ničoho nič posunie dej míľovými krokmi dopredu. Možno je to môj súkromný názor, ale od dokonalého zážitku ma delil len fakt, že tie príbehy často zhodovali až príliš... ()

topi80

Řekl bych, že tohle tak trochu jiné akční dílo se docela povedlo. Opakování očima dalších a dalších protagonistů už sice trochu uspávalo, ale vydařená honička a gradující závěr znovu posadily dílo do správných kolejí. Poctivých 71 %. ()

john.h

Ale jo, filmy, kde je jedna událost opakována z několika pohledů několika různých lidí jsou fajn a tenhle byl nadprůměrně vydařený. Nebylo to ale nic, z čeho bych po závěrečných titulcích celý rozvařený skákal. ()

Knor

Originální thriller se spoustou velkých hvězd. Nebýt několika vyloženě supermanských činů dal bych i větší hodnocení, ale měli se chvílema držet nohama na zemi. ()

Shanen29

Schopně natočený krimi thriller ,ikdyž pohledově vychází pouze z jedné scény.Dobrý střih a kamera opravdu dává celkem svižnou zábavu. ()

Shitonit

Úhel pohledu je asi 20 min dlouhý příběh, točený z různých pohledů.. Celkově je to koukatelný, že bych to musel sjet znovu, tak to tedy určitě ne, snad i proto, že se jedná o typicky USÁcký návod, jak nejlépe sejmout Americkýho prezidenta. Amíci jsou totiž zvláštní tlupa, která si dává šílenou práci naučit celý svět jak sejmout Ameriku, a když se ten svět podle těch návodů řídí, tak se jim to zase nelíbí.. Ale to víme všici, to není nic nového. Takže zpět k hodnocení.. Úhel pohledu je....Taková připitomělá Americká sračka, ze který závěrem vypadne... hovno. ()

papadoce

Vantage point bol pre mňa už po prvom vzhliadnutí príjemným prekvapením. Vlastne popravde, očakával som, že dostanem nejaké lacné americké béčko, no dostal som chutný príval niečoho, pre mňa do tej doby nevideného. Iste, malo to svoje klasické holyúdske klišé chybičky, ale vo finále aj spád, akciu, nápad, samé sympatické ksichty. Počas celého časovo nenáročného deja film vzbudzoval zvedavosť "a čo uvidím teraz ?". Rozhodne som sa nenudil a viem si to pozrieť aj opakovane. Ono je to tak nejako malý film patriaci v rámci žánru k tým väčším. Chutné. ()

stephano

Já opravdu nechápu proč tenhle film má tak nízký hodnocení. Je to oproti Bournovi uplný skvost. Kamera a scénář tohodle filmu možná není nejrevolučnější ale je to to nejlepší co tenhle fillm má. Spolu se stopáží a nenudící akčností děje a herci co hrají to co mají, tenhle thriler patří opravdu spíše do nadprůměru. ()

„Já jsem 3D zákon!“

„Já jsem 3D zákon!“