Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

jojoping

Ja neviem čo všetci proti tomuto filmu majú. Mne splinil to, čo dobrá komédia má, ja som sa dobre zabával. Miest, kedy som sa zasmial tu bolo viac než dosť. ()

tenista

Průměrná romantická komedie na už ne moc originální téma, ovšem se sympatickými představitelkami hlavních dámských rolí. ()

Dragonessa

Opravdu nic moc komedie, nevím, snad to bude tím, že už nějak nesnáším to typicky americké chlastání nejen na dovolené. Stiller zachránil tu třetí hvězdu, jinak by bylo za dvě. ()

MarsVl

Celkem slušná, pohodová ale nezáživná komedie. Ben Stiller je sice supr herec, ale už by to chtělo něco extra. 3* ()

Marcus.das

Ach:D prijde mi to jako typicka americka komedie-neco jako "KOPACKY" , ale s tim rozdilem, ze tady bylo vsechno jakoby naopak. Vsechny ty klise a vubec predvidatelnost celeho deje tomu ubiraji na krase, ale kdyz pominu tohle, tak to bylo fajn. Veskere predesle chyby vykompenzovaly zabery, po kterych sem musel odbihat na zachod, protoze sem si male cvrnknul....a ta zaverecna scena s pokurujicim si oslem v zupanu....ta tom udala proste korunu! 4* ()

Jerris008

Něco se povedlo, něco méně.. Je to lehce nadprůměrná komedie, ovšem jen na jedno podívání. To, že Stiller stárne, poznáme i bez jeho, ve filmu uměle na šedo obarvených, vlasů. ()

FandaHoffman

Výkřiky pro mě dosud neznámé, ale neuvěřitelně zábavné herčky Malin Åkerman mě dostávají. Pořád mi ta scéna - "Ošukej mě...plácni mě!...šukej mě jako černoch..." nebo "...máš snad prcinku Eddie?!" hraje v hlavě. Neuvěřitelně vtipnej film s jednim obrovskym háčkem! Jenom první polovina. Pak už je to jenom koukatelný! 6/10 ()

Barghest

Tohle nebylo jen těsně, ale rovnou o dost vedle. Takový slabošský hlupák, jako je Eddie, se jen tak nevidí, a to ani ve filmu ne. ()

zuzzuli

Tento film byl divný,sexuální,nechutný, občas jsem tam nalezla prvky čeho si, ale u Bena Stillera jsem zvyklá na něco jiného.Proto tento film nedoporučuji, těm, kteří mají raději klasické romantické komedie bez nechutných scén bez humoru. ()

Hatred

Hodně vedle, zvlášť tou stopáží. Jinak klasická rom/kom - do půlky jakž takž, od půlky jste to viděli už stokrát. ()

Tominni

To opravdu nebylo těsně vedle........Některé scény se moc nepovedly, Bobby a Peter Farrelly zvládli už rozhodně lepší komedie. Tak snad jen jedna hvězdička za sympatickou Michelle Monaghan a jedna za konec filmu. ()

Samarol

Pokaždé, když vidím, že má hrát ve filmu Ben Stiller, čekám nějakou střeštěnost. I tentokráte jsem se dočkal, přičemž se mu snažila sekundovat Malin Akerman, až to chvílemi ani nebylo vtipné. Dále, Michelle Monaghan byla v hlavní ženské roli dost nevýrazná a její výkon byl pro mě zklamáním. Mám rád romantické komedie, ale jak se říká: „Čeho je moc, toho je příliš,“ a tenhle film, díky snaze udělat nějaký vtip, rozhodně utrpěl. Takže buď romantika, nebo komedie, protože spojení se v tomhle filmu moc nepovedlo. ()

Prankster

Docela jsem se u filmu bavil, párkrát jsem se myslím i úpřímně smál. Na druhou stranu byly i hluché momenty, které hraničily s nudou. ()

Brano

Priemerná romantická komédia s občasným humorom a pozerateľným dejom. Aspoň námet bol trochu originálny a herci znesiteľný, takže dopozerať sa to dalo. ()

RobbieM@N

Michelle Monaghan se může ukázat v jakémkoli filmu a vždycky to bude stát za to. Sice to tenkrát není nic super originálního, ale Ben Stiller vždycky hraje v relativně příjemných filmech a i tentokrát se to podařilo. Možná to je díky tomu, že se nikdy nebere nějak zvlášť vážně. Eva Longoria už je taková třešnička na dortu... ()

pekas

Nevyrovnaný film. Mohla to být vcelku pěkná romantická komedie, nebýt těch nechutností. Ale pravda, některé absurdity mě dokázaly rozesmát - bobr, nákladní vlak. Bohužel jako celek bych těch aktuálních 55% podpořil. ()

Předseda

Trochu nadhodnocuji, ale beru to jako alternativu k těm různým bláznivým komediím parodiím a romantickým komediím. "Romantika i pro chlapy." Navíc si Farrellovi dávají námahu s budováním vtipů (strukturou jak od Cimrmanů), čert vem, že jim z toho občas vyleze nechutnost (Cimrmanům cizí), ale je to tam. Stop. ()