Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

Maark

Nečekal jsem od toho nic,proto mě to nějak zvlášť nezklamalo.Občas jsem se i zasmál,ale na "Něco na té Mary je" to rozhodně nemá.Zdá se mi,že se bratři Farelly-ovi už vaří z vody.Ale průšvih to není...To jen Ben Stiller bude tím Benem Stillerem,který nepřekvapí a bude hrát pořád stejně..Až na jednu vážnou roli agenta FBI v "Nejbližším příbuzenstvu",kde jsem ho viděl nedávno a teprve se bavil.... ()

Kratas558

Moc oplzlostí a moc nechutných narážek, které ani nebyly vtipné. Tohle mi nesedělo nejvíc, a nejde o to, že takového Adama Sandlera mám radši než Bena Stillera. Asi nemám smysl pro humor, co teď zřejmě frčí. ()

Jiří K.

...no, uz dlouho zjistuji, ze kdyz ma dany film zde na csfd nizke hodnoceni, bude se mi libit...ani v tomo pripade se nejedna o vyjimku. Tuto komedii totiz povazuji za jednu z nejlepsich, jakou jsem mel moznost videt a to se povazuji za cloveka se smyslem pro humor :) Pribeh komedie je prirozeny a jeji scenar, ktery se muze stat komukoli z nas, pokud v osobnim zivote jedname prilis zbrkle a neuvazene, velmi uveritelny. Nekteri mistni komentatori zda se opovrhuji filmy, ktere nejsou prospikovany filmovymi triky anebo sci-fi motivy... ()

joora1

S touhle komedií nemám problém. Ano, gagy jsou někdy na hraně trapnosti, ale jako klasická oddychovka účel splní znamenitě. Má sice klasický šablonový postup, kdy se romantická komedie mění v nedorozumění jen aby to nakonec vše dobře dopadlo, ale to už asi jiné nebude. Převažují vtipné momenty, narážky a k tomu sympatičtí herci, takže filmu lecos odpustíte. Navíc i soundtrack se povedl a začínám si myslet, že Stiller má opravdu v reálu slabost pro Bowieho. ()

joshula

Já si nemůžu pomoct, ale i tato romantická blbost si zaslouží plný počet. Těch fakt "drsných" scén je tu několik. No a já si je prostě užíval! ()

vorenus

Ještě, že jsem nedal na ty kretény, co podhodnotily tento film.Určitě si dvě hvězdy nezasloužil.Jedna scéna byla sice mimo, ale konečný výsledek filmu výbornej.Skvěle jsem se bavil od začátku, až do konce.A ten, kdo se nebavil to nejspíš nepochopil.Od bratrů se to dalo čekat. ()

dopita

Čtyřicátník Eddie se konečně ožení, ale nějak to uspěchá, bže hned na svatební cestě zjistí, že jeho vyvolená je uplně blbá kráva. A tak se začne scházet s jinou, ale ani jedné neřekne o existenci té druhé. A pak se diví, že jde z průseru do průseru, debil. Největší problém filmu je scénář. Většina vtipných momentů není vtipná. Což je u filmu, kterej má bejt komedie docela problém. K tomu pár hrubozrností (jedna uprostřed závěrečnejch titulků) který humorem taky neoplývaj a sou spíš trapný. A navíc chování postav je kapitola sama pro sebe, takhle idiotsky jako Eddie se nemůže chovat nikdo na světě. Bratři Farrellyovi uměj poskládat svižnej film, vyloženě nuda to není. Ale těch trapností a scénáristickejch hloupostí je příliš. ()

Hanys_

Totální pohodovka, která mi parádně sedla - ostatně jako všechny poslední filmy se Stillerem. Pár vtípků bylo sice drsnějších, ale k Farrellyům bych to nepřiřadil ani náhodou. Nějak nám chlapci věkem vyměkli :) Každopádně pro mě je to romantická komedie jak má být a pro někoho to možná bude i malé varování, proč se hned nehrnout do chomoutu. 8/10 ()

Eraserhead

Typicky předvídatelná romantická komedie okořeněná typickými Farrellyovinami (močení na záda, vyndavání předmětů z nosu, prdy, atd...). ()

Pussycat18

Čučela jsem na komedii, takže se ode mě čekalo, že se zatlemim... zatlemila jsem se pěkně, i když ne úplně skvěle. 3*+ ()

Pitrson_CZ

Klasicka romanticka komedie (normalka)...gagy a lehky vtip bohuzel nekdy i ten slabsi ,ale to uz k takovehle tuctovce proste patri...Ben Stiller trochu pokulhaval...no i tak se na to da koukat. ()

Rapikk

Ben Stiller je v tomto filmu takový debílek a packal. Ale kdo by se mu divil. Však Michelle Monaghan by okouzlila kohokoliv. Celkově jde o docela pěkný, odpočinkový film. Žádné hlubší myšlenky zde ale nehledejte. ()

Káronoš

Bratři Farrellyovi umí točit inteligentní, romantické komedie a též si umí vybírat sympatické představitele hlavních hrdinů. Ben Stiller bezesporu patří ke komediální špici a v tomto snímku mě pobavil více než skvěle. Bratři zase přišli s originální zápletkou a příjemnou atmosférou plnou krásných žen a "příšernou" manželkou (což Malin Akerman zvládla skvěle). Zasmál jsem se opravdu obdobně a snímek měl obrovské charisma a "sladkou chuť", to mě neodpoutalo od židle. Konec byl tvrdý a nefalšovaný sarkasmus, kterej byl větší než celá struktura filmu a tvrdou ironii já velice rád=). Hodnocení: 8/10. ()

Ondis

Film přesně splnil účel, proč jsem si ho pořídil. Zásmál jsem se, pobavil a navíc koukl na pěkný ženský...:-) No, je to tak... ()