Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

Psycho.R

Silná komedie, která mi vrací vzpomínky na dobu, kdy jsem jí viděl v kině a zároveň jistou bezstarostnost, která tu je. Jeden z nejlepších, možná nejlepší film tohoto dua režisérů. ()

ZnalecH

Žeru Bena Stellera a rád se koukám na Malin Akerman. Ben byl v pohodě, ale Malin mi na postavu "záporáka" moc neseděla. Krom toho jsou některé hlášky velice hloupé a když se zamyslím, tak jsem toho moc chytrého ve filmu neviděl. Jediné, co mi film poskytl, byl čas, abych se zamyslel. Přemýšlel jsem nad manželstvím a jeho spojení s životem a došel jsem k nevídaným závěrům. Zkuste si film pustit jako kulisu a taky se zamyslet. ()

haWranka

První půlka mi přišla fajn - přiměřeně humoru (a celkem vkusného), přiměřeně romantiky. Pak se to ale zvrtlo a já vůbec nepochopila, co tím chtěl autor říct. Jakoby najednou tvůrci nevěděli, o jaký typ filmu se vlastně jedná. A konec, který měl být asi díky své nepředvídatelnosti třešničkou na závěr? Hm, to se nepovedlo. Jen jsem protočila oči a tohle dílo odepsala... ()

Zajija

Docela bláznivá komedie u které někdy rozum de kolem. Eddie ( Ben Stiller ) je takový menší střevo a nemá se pořád k ničemu a nakonec si veme za manželku šílenou Lili ( Malin Akerman ), ktetou zná na víc jen pár měsíců a během cesty na svatební cestu a i na svatební cestě samé zjistí, že asi docela přestřelil. Navíc se zamiluje do jiné ženy. A svou svatební cestu peožívá spíše s tou ženou než-li se svoují novomanželkou. Ben Stiller je vynikající komik a už jen kuli němu dávám této bláznivé komedii *** . ()

KdG

Bratři Farrellové vypilovali svůj styl k dokonalosti a tohle je po nepřekonatelném "Blbý a Blbější" jejich další pecka. ()

MRPitivier

Jen název Těsně vedle vystihuje celý film, tohle má být komedie?! A romantická?! Vtip nechali v USA a v Mexiku objevili nechutné scény (sex, spálení, pohlaví, medúza...), na to se nedá dívat, aniž by se Vám zvedl žaludek! Jak jsem psal, vtipné to bylo ze začátku, kdy se film odehrával ještě v USA, ale pak nuda a nechutnosti! U mě propadák, ale jestli někdo má rád stále stejně stereotypního Bena Stillera, vyžívá se v sado maso nebo v nechutnostech, tak to je film pro něj! ()

PanPaniscus

Průměrná komedie na vypnutí se sympatickým Stillerem. Dlouho jsem chtěl dát 4. hvězdu, zvláště za ten vtipně romantický konec, ale existují o dost lepší Stillerovky, kterým bych tímto ublížil. ()

Iddea

Haha!! Já teda komedie moc nemusím, ale tady jsem se vcelku bavila.. Ani ten příběh není úplně nejhorší - taková pohodovka, která za jedno, dvě zkouknutí určitě stojí :o)) ()

Helmík27 odpad!

Čekal jsem "jen" tupou oddechovku. Dostal jsem Farrelly servírující mix nudného příběhu, oplzlých vtipů, otravných herců a to všechno bez pokusu o nějaký nápad. V tomhle filmu selhalo úplně všechno. Za McBridea, který byl asi 10 sekund vtipný (čímž trumfl většinu ostatních) 10%. ()

Crazynka

Jedna z těch lepších komedií. Místy vtipná, místy směšná až absurdní, ale v konečném důsledku neurazí, ale ani nenadchne. Tenhle žánr nepreferuji, ale koukat se na to dalo. ()

Lilien

Ja osobne som sa teda pobavil aj na druhý krát, kopec dobrých vtipov, zábavných vedlajších postáv, krásna M.Monangham ...s ()

nesli

Sice hloupost, ale alespoň jsem se u tohoto filmu docela nasmál, na zkrácení dlouhé chvíle tak akorát. 6/10. ()