Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

john.h

Já jsem četl první tři díly Mládí v hajzlu, podle kterých je tento film a i když už to je nějakou dobu, co jsem to četl, film se mi zdál docela věrný své předloze. Já se bavil, hrál tu můj oblíbenec Buscemi a Sheeni se mi líbila. Nemám s tímto snímkem problém. Mohl mít ale klidně o 40 minut delší stopáž a některé věci trochu detailněji natočené a neošizené, aby to své knižní předloze bylo ještě věrnější. ()

biopanic

Uznávam, že pre diváka, ktorému pojem "Mládí v hajzlu" nič nehovorí, to asi nebude to pravé orechové. Ale to je asi prvé a posledné mínus, ktoré môžem snímke vytknúť. Najprv ma "natlačenie" 6 kníh do 90-tich minút zarazilo, boli tu už aj dlhšie a zbytočnejšie filmy, ale budiž, uznávam, že ak by sa to malo riadiť rovnicou čo jedna kniha, to jeden film, tak by tá prvá časť bola len o Nickovej erekcii. Takto to malo spád, spomenulo sa všetko primárne dôležité a milé (aj keď niektoré postavy mi právom chýbali), akurát ten koniec bol málinko kŕčovitý a gýčovitý, ale inak mi všetko sedelo. Btw, osobne som si Nicka Twispa na plátne nevedela predstaviť a hľa!, ono to funguje a dokonca mu to aj verím. Sheeni som si vyfantazírovala kúsok inak, Sheeni je predsa buď punkrocker alebo kvalitná mrcha :) Justin Long ako jej brat bol však úžasný, neverila som, že vie zo seba vydolovať narkomana, no a Vijay, ten hviezdil, bol presne podľa mojich predstáv. Vcelku teda prekvapenie, som spokojná a s mini výhradami by som si kľudne čekla aj pokračovanie (a to že syndrómom zapozerania sa a následným zúrivým hľadaním dvojek, trojek alebo hocičoho podobného, trpím naozaj málokedy). ()

D.awi.d

Francois Dillinger by řekl, že to byla strašná píčovina. Někdo trošku civilizovanější by řekl, že to byl průměr. ()

vojtik

Těžce stravitelná teenage komedie vycházející ze slavné předlohy, která ve skutečnosti není teenage komedie, ale tragikomickým rozborem člověka, který prochází mládím v trapu. Místy to je vůči divákovi, tak arogantní, že by se takhle bezohledně nechovala ani ta největší asexuálka. A přichází s pravdivou pointou, že holky nás nutí dělat šílené věci. Prostě jim nestačí říct, že je milujete. Ony nás potřebují zkoušet a tyčit nám cíle k jejich dobývání, zatímco to samy buší s jinými. Slušný a hodný člověk, aby se zavděčil... Na tradičního diváka je to příliš bláznivé a nepravdopodobné. Na netradičního diváka, je to příliš nedůstojné a neobratné. Dohromady to je netradičně vtipné a tradičně divné. Doporučuji raději hledat vlastní letní lásku než sledovat zdejší pár, u kterého to jaksi nejiskří. Byť je Michael Cera dokonalý trapák. ()

zmates

Další ňouma v podání Micheala Cery a opět nejsem zklamán. V první řadě je to tím, že zůstal věrný alespoň částečně inteligentnímu humoru a nesklouzl někam k American pie. Francois Dillinger je fakt šéf, je neuvěřitelné, jak jedním polským knírem může Cera zestárnout o pět let. Pošahanci jako Steve Buscemi a Zach Galifianakis dodají takové grotesce tu správnou šťávu, smažka Justin Long je příjemná změna oproti jeho jiným uhlazeným rolím a ta dívenka opět stojí za to, aby ze sebe Michael dělal idiota. Nečekal jsem, ale spokojenost. ()

DadysGirl

Knížku neznám, ale název je mi velmi sympatický... Michael Cera je takovej rozkošnej chlapec ve všech jeho rolích... I tady se mi moc líbí... Trochu úchylný, lehce zábavný, mladistvý a zamotaný... :) ()

Lilien

slušné obsadenie, úloha ako stvorená pre Ceru no rád by som ho videl už aj v nejakej inej úlohe ako utrápeného loozra, i vedľajšie postavy dobre obsadené no prišlo mi to fakt uletené, málo vtipné pár dobrých scén to nezachráni. ()

myse

Naprosté zklamání. Dlouho očekávaná filmová adaptace oblíbených deníků Nicka Twispa. Film nemá vůbec šmrnc, děj je velmi okleštěný, a to navíc o ty nejzajímavější a nejvtipnější momenty a klíčové postavy. Od zařazení do "Odpadu" už mě dělí jen pár světlých momentů, a to zrovna těch, které se shodují s knihou. Kdybych knihu nečetla, měla bych to za hrozný film s podezřele malým počtem postav a se skoro žádným dějem. O to více jsem v šoku, že autor snímku měl před sebou tak slibnou předlohu a nedokázal z ní vytěžit víc než lovestory Nicka a Sheeny bez oněch hořkosladkých nástrah dospívání a pubertálních výstřelků hlavního hrdiny. Scénárista se zřejmě chytil několika pro něj zajímavých pasáží z knihy, na nichž vystavěl příběh a s tvořením vlastních dialogů nebo komentářů si taky zrovna hlavu nelámal. ()

Bombastikus

Knihy jsem zhltl jedním dechem. Jsem fanoušek celé série a tak jsem se těšil na film jako malej kluk, ovšem čekalo mě velké zklamání. Knih je celkem pět a toto je jen různě zkroucená verze prvního dílu. Je mi jasné, že filmy natočené podle knih nikdy nejsou úžásné nebo převratné, avšak toto zprznění mi přijde trošku moc. Kdo nezná knihu, bude mít možná lepší pocit. ()

TommyDiamond

Taková průměrná americká teenagerská komedie. Něco bylo vtipné, něco hloupé a něco absolutně nereálné. Ale jako celek dobrý. Důležité je, že jsem se nenudil. Dám tři hvězdy.... ()

ari1 odpad!

Ne,ne a ještě jednou NE. Pokusil jsem se na to podívát už podruhé a opet neuspěšně. Proste jsem to dokoukat nemohl at jsem se snažil sebe víc. Je to hnus. Jako velkej fanoušek knižní předlohy kterou jsem četl více než jednou nemlžu dát ani jednu hvězdu. Jestli měli v plánu z toho udělat nudou nezajímavou patlanici s nulovejma hereckejma výkonama tak pak je práce uspěšně hotova. Lidé čtěte, a nekoukejte na filmové adaptace od něoho kdo to neumí. ()

qvark

Knižní předloha asi není kdovíjakým literárním dílem, ale co si vzpomínám tak se vyznačovala setsakramenským spádem, vtipem a čtivostí.....veškeré skopičiny hlavní postavy pramenily z neutěšeného rodinného stavu a nespoutaný charakter ďábelsky ovládaný erotickou esencialitou Sheeny postupně gradoval příběh do absurdních rozměrů....udělat z Nicka Twispa romantického zakřiknutého introverta bez permanentní OLE (OLbřímí Erekce) považuji za nehoráznou filmovou vraždu jednoho literárního hrdiny.... ()

carott

No teda takhle zprznit Nicka a udělat z něho sladkýho romantickýho klučinu co pro lásku udělal pár špatností... V předloze to byl zkaženej a sexuchtivej zmetek, kterej pokud neměl ruku v kalhotách tak svým chováním prudil všechny kolem. Zkrácení tří dílů do neceléhodiny a půl přispívá jen k chaotičnosti a neucelenosti děje. Hondě nepovedený ztvárnění předlohy.... ()

LukH

Byl jsem zvědavý na zpracování čtení, jež jsem v pubertě nadšeně hltal. Zbytečně. Nepovedlo se téměř nic, potenciál knih zůstal nevyužit. Zásadní pro mne byly nesympatie s hlavním hrdinou a ještě více s jeho "vyvolenou". Čím byla Sheeni v knize okouzlující a roztomilá, tím tady divná a protivná. Celkově to nefungovalo. Sorry. ()