Mládí v hajzlu

• USA Youth in Revolt (více)

Mládí v hajzlu je komedie o dospívání, která na pubertální touhy i vzpoury nahlíží svěžím a neotřelým způsobem. V hlavní roli filmu, který vznikl podle slavné knižní předlohy C.D. Paynea Mládí v hajzlu, se představuje Michael Cera (Juno, Superbad). Nick Twisp (Cera) je zvláštní, ale milý mladík s citem pro pěkné věci, jako jsou Sinatra a Fellini. Na rodinné dovolené se Nick beznadějně zamiluje do krásné a svobodomyslné dívky jménem Sheeni Saunders (Portia Doubleday), ale rodina, vzdálenost a žárliví ex-milenci jejich lásce vůbec nepřejí. Proto Nick s výrazným přispěním Sheeni opouští svůj nudný a předvídatelný život a vytváří své rebelské alter ego: Françoise. A François – se svou kravatou, knírkem a cigaretou - se nezastaví před ničím, co by mu bránilo být s Sheeni. Nick Twisp se ocitá na cestě sebezničení, která pro něj bude mít nepředvídatelné a neskutečně legrační důsledky. (oficiální text distributora)

VvV14

V některých momentech jsem se bavil, nicméně to úplně nestačilo. Je to spíš průměr mezi pubertální americkou klasickou tvorbou. Dobré obsazení. 3* s odřenýma ušima. ()

Burrows

Učebnicový příklad toho, jak by NEMĚLO vypadat převedení literární předlohy na filmové médium. Je to škoda, protože kniha/y Mládí v hajzlu nabízí/ejí dobrý potenciál pro vytvoření kvalitního scénáře. V tomto případě se tak nestalo a výsledkem je nezapamatovatelný film, kde absentuje humor, na kterém je kniha Mládí v hajzlu postavena. ()

wlk1

Dalo se na to koukat, ale nějak tomu chybí ta peprnost. Chybí mi tam asi taková ta správná dětská nasranost, kdy se vzteky poskakuje na místě s křečovitě sevřenýma očičkama a ručičkama...No doufám, že se to natočí znovu a pořádně. 3* ()

mikhail

Rex Mundi to dostatočne vystihla. Oproti knižnej predlohe je filmový Nick celkom suchár a konzervatívna Amerika nikdy nenatočí všetky jeho príhody tak pikantne ako ich napísal C.D. Payne. Divákom radím prečítať celú knižnú sériu. Budú mať postarané o skvelú zábavu na niekoľko týždňov (mesiacov). ()

kubas369

Jěště, že jsem se zařekl, že budu filmy podle mých oblibených knih hodnodit pokud možno nezaujatě jinak bych tenhle filmek musel seslat do odpadového pekla, protože tady je všechno špatně tohle se filmovat prostě nemělo. Jinak když neberu v potas geniální předlohu je to filmovej slabší průměr dva a půl hvezdičky. ()

mr.cartman

Četl jsem celkem 5 dílů a čekal jsem od tohoto filmu bohužel víc... :-( Kdybych nejdřív viděl film, po knížce bych vůbec nešáhnul. ()

Hank

Z humore nabyté knižní předlohy vzniklá nudná teen romance. Možná kdyby se pořádně přitvrdilo a byl by to seriál, tak by se o tom dalo uvažovat:-). ()

Born2BeAlone

Už při pohledu na stopáž a fakt, že není v plánu žádné pokračování a tím pádem bude muset hodinka a půl stačit na převyprávění epické cesty Nicka Twispa za ztrátou panictví, jsem cítil v kostech, že tohle bude průser. A dopadlo to snad ještě hůř. Film má s vynikající knižní pentalogii C. D. Paynea společná snad jen jména hlavních hrdinů a pár zachytných bodů, které jako celek nemůžou nikdy doopravdy fungovat. Michaela Cera se ovšem s 'dvojrolí' popasoval skvěle. ()

vitac.

Tak tohle se nepovedlo. Nedokážu posoudit, jak film funguje na diváka neznalého předlohy či jako samostatná záležitost, ale jako převod "ságy" na filmové plátno nefunguje každopádně. Hlavní problém bych viděl v tom, že valná část vtipu knihy tkví v Nickových myšlenkách, které nedostaly mnoho prostoru (a čert ví proč, mohl přece jednoduše být v pozici vypravěče kdykoliv se to hodilo). Ale i tak by pořád film mohl být alespoň trošku vtipný (situačně), ale není, chybí načasování pointy, to co mělo být vtipné prostě vyšumí do prázdna. Takže pár hodin po závěrečných titulcích se mi vybavuje jen jediná opravdu vtipná scéna (BMW:)). Skoro každá pitomá teen komedie je tak mnohem zábavnější, a to je u filmu s inteligentní předlohou opravdu škoda. ()

brozik

Knihu (všechny) jsem četl, v TOM věku, takže jsem se s odstupem rád podíval na film. Ale bohužel, film nenaplnil ani zdaleka očekávání. Je to vcelku nudné a za celou dobu jsem se zasmál snad 2x. Čekal jsem víc, ale herci by s tím neměli asi probém.. ten bude v režii. ()

Mr.nachos

Před lety jsem přečetla komplet Mládí v hajzlu a tenhle film je výsměchem knize, která je vtipná a má děj. Film ani jedno. Kniha má tuším čtyři díly, ale film neobsahuje ani polovinu jednoho. No, natočit film podle předlohy je výzva, protože spousta lidí od toho čeká minimálně podobnost, ale tady není NIC. ()

Vikta

Byl jsem zklamán, dal bych dvě, ale to mé srdcovce, na které si ujíždím polovinu života, čili sedmnáct let, nemohu udělat ()

MikeMyers

Mnohokrát lepší než kdejaká rádoby vtipná americká komedie z prostředí teenagerů. Má to hloubku a příběh ze života. Sorry me to prostě bavilo. ()

chap_cz

Knihy jsem četl. Film velice stručně připomene několik zajímavých scén z knihy. Takže film spíš jako osvěžení vzpomínek na knihu. ()

JK77

Toto je presne typ filmu pri ktorom ma napadne myslienka: Tolko ludi umiera hladom a na taketo blbosti sa prachy najdu. ()

Olafsson

Celkem slušná oddechovka, které chybělo víc šťávy,... Tak nějak to postrádalo jiskru a grády, díky kterým by mně děj "odnesl" a uchvátil.. Přesto za tři.. Nickovo alter ego Francois je boží.. ()