F.man

Docela solidní záhul, při pomyšlení, že jde o film podle skutečné události ... Sice trochu prvoplánový zásah od Tommyho O'Havera, ale i tak ... Bez dalšího komentáře. Don't worry Jennie. Mamma's just teaching her. ()

Ten Druhy

Presne takéto filmy sa mi zarezávajú pod kožu. Vystavané na princípe kontrastov. Mrazivá tragédia presiaknutá atmosférou detstva. ()

Anchi

Úplně jsem měla sto chutí, to v půlce vypnout, jak jsem byla znechucená. Jestli něco nenávidím, tak je to ubližování těm, kteří se nemůžou bránit, ať už dětem či zvířatům. Tohle jenom ukazuje, jaký lidi (dokonce i děti) umí bejt, když můžou a nějak mi hlava nebere, že to společnost přehlížela takovou dobu, ne jen tenhle případ, ale i všeobecně. Opravdu neskutečný herecký výkony a skvěle natočeno.. A i kdyby to bylo zahraný hrozně, natočený příšerně, tak si toho sotva všimnu, protože takovejhle příběh... No co víc k tomu říct, než jen - byl to masakr. ()

EastWicka

Konečná scéna mi jen pomohla zařadit ten ledový pocit - pocházel až z morku kostí a mě došlo, že tohle byl jeden z nejrealističtějším hororů, co znám. Civilní, nepsychologizující, nevysvětlující a neomlouvající... O tom, jak nepředstavitelných činů, jsou schopni zdánlivě neškodní členové lidského společenství. Jen pár metrů od vás, ve vlastním úchylném vesmíru. Emotivně a lidsky velmi vyčerpávající. Nemechanický pomeranč. ()

hous.enka

Jeden z nejstrašidelnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Příběh je poměrně jednoduchý: sousedka vypomůže rodině s hlídáním dvou dětí za drobný peníz. Jenže tahle nová rodina je poněkud dysfunkční a ač se každý tváří, že vše je v pořádku, tak není. Ellen Page v roli týrané Sylvie podává strhující výkon, ale skvěle hraje i Catherine Keener. Celé to okolí a jeho reakce jsou téměř tak děsivé jako některé scény (scéna s lahví), ale myslím si, že v českém prostředí by všichni byli omilostněni, protože chyběly důkazy nebo bůhvíco. Ale tohle není film o českém soudnictví, ale o týraném dítěti, kterému nikdo nechtěl pomoct. Výborně udělaný je i závěr, odehrávající se v domě. To mě úplně dostalo. ()

ledzepfan

Nevím no-Téma je to silné a potenciál to mělo obrovský- ale buď v té době vláda něco lidem míchala do vody, že se všichni chovají jako spadlí z marzu, nebo ten film není úplně dobře natočený.... Měl jsem problém chytat v jakém časovém horizontu se jednotlivé události dějou(byla ve sklepě týden? čtrnáct dní? měsíc?dva?). Taky jsem nepochopil jak měla být ta holka stará? Podle toho jak to bylo napsané, tak asi kolem 17-18.(?),ale Page to hrála-i vypadala-tak max. na 14. Celkově-chování postav místy dost zcestné(tím nemyslím ten základní fakt, že nikdo nic neřekl a neřešil)... Prostě, nic moc. ()

schizmo

Americký zločin aneb výchova dívek v americkém sklepě. Poměrně hodně husté téma, které na mě ale ve výsledku nezanechalo takový dojem, jak by mohlo, protože místy povrchní zpracování a ledabylé nezúčastněné výkony některých herců vám prostě nedaj ten pocit uvěřitelnosi. Škoda, slábá trojka. ()

FFilipCZ

Natočeno autenticky, zahráno věrohodně. Příběh je to hrozivý a neuvěřitelný, ač je pravdivý, ale že by to byl takový skvost, abych tomu vysolil 4 nebo 5 hvězd, to ne. Mnoho uživatelů může být ovlivněno a zasaženo tím, že se to fakt stalo. Ale to, že se takové zvěrstvo opravdu na někom provádělo podle mě není důvodem k tomu, aby se přidávaly hvězdy. Popravdě jsem podle komentářů čekal větší "mazec", nebo chcete-li nápor na psychiku, nervy, více silnějších negativních zážitků. Shlédnutí filmu jsem kvůli tomu i značnou dobu odkládal. Navíc jsem předpokládal, že se ve filmu bude vyskytovat více materiálů, které by nám připomínaly, že to je podle skutečné události, jako například na začátku. Třeba fotky z případu, fotky osob, domu kde se to stalo, články z novin, atd. ()

LINKIN

A tohle je důvod proč nikdy nedávejte na hlídání děti někomu koho neznáte. FUJ!!! Tohle mě teda totálně sejmulo. Nejotřesnější film za poslední dobu, ne-li vůbec a další velkej důvod proč zvedám ruku pro trest smrti. Gertrude Baniszewski si za tohle všechno odseděla 20 let (!) a ostatní strůjci těhlech odporných nechutností každý po pár letech. Tfuj. Plivu na celej posranej soudní systém USA, kde člověk dostane za bankovní podvod doživotí a za vraždu 10 let. Jakej kopec solidarity a lítosti ve mě vyrost za hodinu a půl, z toho se ještě asi nějakou chvíli nevzpamatuju. Píšu samozřejmě pod nátlakem emocí, ale kdo viděl, nemůže se mi divit. Všechny ty hovada, co se podíleli na těch bestialitách bych poslal minimálně na trest smrti, ale spíš bych jim provedl to, co oni Sylvii, pěkně oko za oko, žádnej Ghándí. Tenhle film z hlavy jen tak nedostanete, to mi věřte. ()

Krt.Ek

Intenzivní, kulervoucí obžaloba maloměšťáckého pokrytectví, sugestivní, odporná, zvrácená a bohužel také autentická výpověď nabízející jednu z příčin vzniku a referující o možných důsledcích mediálně stále vděčnějšího fenoménu týraní dětí... Slova mně zde nedostačují, snad jen banální: více takových nepomíjivých “zážitků“ a méně takto odporných případů... 95% ()

NinonL

Můj první film, který nejsem schopna ohodnotit počtem hvězdiček. Resp. ty, co filmu dám, jsou jen momentálním nápadem. Vůbec neodpovídají kvalitě filmu. Děsivý příběh o týrané dívce, který se citlivějšímu divákovi dostane pod kůži a jen toužebně prosí, aby už byl konec. Aby už to měla za sebou. Nejhorší je zjištění, že je podle skutečné události. Taky mě hodně zasáhlo, jak se k tyrance přidávali další ... Aspoň že ty tresty za něco stály, ne jako u nás. Tímto filmem si určitě náladu nespravíte, tím si můžete být jisti. ()

Ozo

Neobyčejně silný příběh o jedné odvážné slečně, její zbabělé sestře, úchylné (nebo nemocné?) ženské a spoustě malých hajzlíků (i když někteří již byli větší)... Hlavně nechápu, že nebyli potrestáni i ti rodiče, kteří tam ty holky nechali a ani po telefonátu svých dcer se za nimi nejeli podívat. ()

frashmaker

Tenhle film asi nějakým zvláštním způsobem zapadl, protože si myslím, že je to typ filmu, o kterém se musí hodně mluvit a kdyby mě na něj neupozornil kamarád, tak kdo ví jak dlouho by pro mne zůstal nepovšimnut. Silný příběh podle skutečné události, s velmi kvalitními herci. Především Ellen Page mě nehorázně dostala. Nevím kdo tu v tom hledal něco víc. Amerika je země extrémů a pravdivosti tohoto příběhu se vůbec nedivím. Na druhou stranu to bylo i na mě docela hodně silné kafe. ()

Greg

Už dlouho mně z žádného filmu neběhal tak mráz po zádech jako z Amerického zločinu. I když je ve filmu mnoho postav, tak jde v podtatě jen o herecký koncert Catherine Keener a hlavně Ellen Page, která opravdu ukazuje, že patří mezi největší talenty současné světové kinematografie. Celou mrazivou atmosféru filmu naprosto vástiže podkresluje stejně mrazivá a jímavá hudba. Na plný počet to není, ale film si rozhodně zaslouží lepší 4*. ()

Z0oMb3E

Filmom podľa skutočných udalostí dávam vždy hviezdu naviac. Americký zločin je film o frustrácii zo svojho biedneho života, nezvládnutia výchovy a zvrátenom ventilovaní sa na slabšom a bezmocnom. Americký zločin je však aj o zakrývaní si očí a tvárení sa, že nič sa nedeje. "Nebudeme sa do toho radšej miešať." Film s pár veľmi silnými momentami. Som rád, že scény mučenia neboli detailne zobrazené. Osobne nemám rád autenticky zobrazené násilie, i keď pokrytecky viem že existuje. Pre mňa neboli najsilnejšie zážitky filmu ani tak scény mučenia, ale samotný proces a hlavne výpoveď matky. Scéna, ktorú som sledoval zo zatajeným dychom a silným duševným rozpoltením. Ellen Page u mňa zabodovala a dostala sa do povedomia už dávnejšie a týmto snímkom si svoju pozíciu udržala. PS: Tak kultivovaná reakcia rodičov po zistení situácie je asi troška utiahnutá za vlasy, ale je jasné, že vo filme musia vyzerať kladne. ()

Paxxx.cz

Těžko vyčítat něco filmu, který popisuje hrozné věci, které se bohužel fakt staly. American crime není žádný megafilm, prostě přináší skutečný příběh dívky, která byla utýraná k smrti nemocnou ženou. Nejvíce na mě zapůsobil konec filmu a docela mě potěšilo, že většina lidí co ubližovala mladé dívce skončila dost špatně... 7/10. ()

FromHell

Narozdiel od The Girl Next Door sa Americký zločin pravdepodobne drží viac skutočných udalosti okolo tohto prípadu(aspoň sa tak film tvári).Herecké obsadenie je tu samozrejme zaujímavejšie.V každom prípade to nieje zrovna kúsok pre slabšie povahy,ale film pôsobí presne ako má,znechutí a znepokojí človeka na plnej čiare.Myslím si ale,že každý jeden človek si musel pri sledovaní položiť otázku,či boli všetci v okolí tejto rodiny naozaj tak ľahostajní,aby to mohlo zájsť až takto ďaleko... ()

TomX2

Pre mňa rozhodne sklamanie, aj keď nie zas také zlé. Film mal veľké ohlasy a dobré recenzie a zaujímavé herecké obsadenie - napríklad mladučká Ellen Page, ktorá sa mimochodom do jej role naplno vžila alebo aj keď na krátku dobu James Franco, ktorý ale zo seba veľa nevytiahol a veľa šanci teda nemal. Dokonca aj príbeh, rozprávanie aj scénar bol skvelý (čo čakať keď je film inšpirovaný skutočnou udalosťou), tak čo filmu vytknúť? Som trochu sklamaný z toho, že aj keď sa súčasný dej filmu odohrával v súdnej sieni, film súdu nedával skoro žiadnu prednosť. Čo by na tom ešte nebolo nič zlé, keď dôležitejšia je predsa len hlavná pointa alebo zápletka. No keď už je na scéne záber zo súdu, nevyzerá to veľmi dobre, čo je škoda. Trochu menšie sklamanie je pre mňa aj to, že nie je to nejaké zvrhlé alebo brutálne ako som čakal, no stále je to krutá realita, takže aj tak predsa len tá brutalita tam je. Samozrejme davám štyri hviezdy, rozhodne to je výborný film. 80% ()