Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

detrew

Prvotřídní kravina, která dokázala výborně zabavit. Škoda horších hereckých výkonů a slabšího scénaře, jinak gremlini neměli chybu. ()

LencaN

Dosud jsem z Gremlinů viděla vždycky jen útržky, ale teď jsem se konečně dočkala a zhlédla celý film v jednom kuse. Myslím, že film se dá zařadit do zlaté pokladnice filmové tvorby 80. let. Ale i v dnešní době jsem se skvěle bavila. Roztomilý Gizmo byl k pomuchlání, to bylo něco pro mě a ti jeho škaredí bráškové byli většinou tak srandovní, že i tak si získávali sympatie. Co víc dodat? Film v mých očích nemá žádnou vadu. Krásně dýchá vánoční atmosférou, ač se to možná na první pohled nezdá. A taky má ten feeling starých dobrých komedií. ()

TheKLF

Po letech to právě sleduju v TV a snad to poprvé vidím i v 16:9 a ne z pruhama nahoře a dole jak v dobách TV 4:3 a VIDEA, byl to snad první film co jsem si zkopíroval a nikdy mě neomrzí. Je to tak roztomile zloučský až si říkám, zda by se nepovedl remake a najednou tady koukám a letos má být 3 i s hlavním hrdinou !!!! Super !!!! Tomu ale už bude přes 50 ne? Moc se těším :-) ()

Pan.Antonin

Během Vánoc obvykle na horory není čas a chuť, nevadí mi tedy pustit si tento snímek s vánoční tématikou již o Halloween. Když jsem před 2 hodinami psal komentář ke čtvrtému Halloweenu, zakončil jsem jej větou, že to byl jeden z nejlepších hororů, co jsem za poslední dobu viděl. Tehdy jsem ještě netušil, že to budu za pár hodin psát znovu, byť ty dva filmy jsou úplně z jiného soudku. Protože i druhá volba filmu na večer se mi povedla. Gremlini nejsou jen tak obyčejná horor-komedie, mají v sobě od všeho trochu. Vtip, kreativní nápady (ať už Gremliňáckého řádění, nebo během jejich "likvidace"), dobrodružství, roztomilost, lehoulinký nádech hororu a dokonce i smutek (během historky Phoebe Cates). Ve finále tak člověk neví, jestli má fandit sympatickému hlavnímu hrdinovi, nebo si užívat dobře vykreslené skřetí řádění. Protože vidět Gremliňáky jako koledníky, diváky v kině a opilce v hospodě stálo za to. A konečně vím, odkud pochází známá hláška "nekrmit po půlnoci". Tu tvůrci lehce nedomysleli, protože prakticky každý okamžik dne je po půlnoci. ()

Matopunk

Tento skvost som objavil len nedávno,až sa hanbím že som to nevidel skôr.Vtipná hororová klasika o malom zvieratku nazvanom mogwaie.Je milíý pekný a chcelo by ho pravdepodobne každé dieta.Čo sa však stane keď sa obleje vodou,vystrelia z neho další mongwaie ,ale tí už nebudú takí pekný a milí.Robia bordel chlastajú v krčme,pre mňa dalšia vianočná hororová komédia ktorú si rád pozrem cez vianočné sviatky. ()

bvlrm

Samozrejme, že malé príšerky pochádzajú z "Chinatownu", a prvý človek ktorý zomrie je JEDINÝ Afroameričan v celom filme. Little suspicious if you ask me. ()

PeteBuck

Jeden z divácky najúspešnejších filmov osemdesiatych rokov? Tak to tie osemdesiatky za veľa nestáli. Ale teraz vážne. Príbeh o príšerke, ktorú "kúpi" jeden skrachovaný vynálezca, je varovaný, aby neporušil isté pravidlá, ktoré poruší okamžite, hneď a zaraz je dosť nudný. Výsledkom je banda anarchistických krpatých pankáčov, ktorí robia všade iba bordel a čoskoro začnú byť životu nebezpeční. Ale kto by nechcel zabiť šmejda, ktorý Vás zavrie do klietky, vrazí Vám ihlu do ruky s vetou: "nebude to bolieť". A tak nezostáva nič iné, ako tých malých krpcov vyhladiť. Podľa môjho skromného názoru bol rozjazd otrasne pomalý. Ak by príbeh bol rovnako komický ako zabávajúce sa príšerky, no tak by to bolo fajn, ale ono nebolo. Blbosť strieda inú blbosť a mnohé postavy sú tak otravné, že si proste želáte ich smrť. Či už je to večne nasratý týpek, čo tvrdí, že všetky vozidlá mimo USA stoja za starú belu, alebo stará vražda, čo robí každému zo života peklo iba preto, lebo môže. Ale aspoň vyletí z okna celkom zábavným spôsobom. Alebo policajti, ktorí vidia istého obyvateľa, ako ho morduje trojka malých gremlinov a miesto toho, aby mu pomohli, tak sa na neho skraja vyserú. Takých magorov máte chuť zabiť aj vy. Mám dosť problém pochopiť, aký žáner to bol. OK, odohráva sa to na Vianoce, občas je to zábavné, občas hororové, je tam dosť mŕtvol, jedna romantická zápletka, more skrachovaných existencií, fakt som nevedel, čo si mám o tom myslieť. Toto je kultová záležitosť osemdesiatych rokov? Sakra. Myslím, že Chrisovi Columbusovi sa ako scenáristovi oveľa viac podarila Pyramída hrôzy či Roštáci a ako režisérovi to u mňa vyhráva jednoznačne Sám doma. Toto bola strašne nesúrodná, miestami extrémne nudná zlátanina, ktorú som dal len tak tak. ()

ap2001

Gremlins jsou doslova semeništěm talentovaných filmařů, ze kterých se v devatesátých letech staly hvězdy zejména díky dětským a dobrodružným filmům - viz Joe Dante, Frank Marshall, Chris Columbus, jako bonus Steven Spielberg! Všímavému divákovi jistě neunikne řada odkazů na filmy jisté bandy sprátelených režisérů (Spielberg, Kubrick...), já našel přinejmenším Indianu Jonese (billboard v úvodu filmu), Mechanický pomeranč (hudební motiv při pohledu na odšťavňovač), Jamese Bonda (hláška v restauraci) atd. atd. ()

MasterFil

Na tento filmy mám super vzpomínky.Sice to není nijak extra natočeno ani scénář není bůhvíjak dobrý,ale jedno se nezapře-zábava,protoze to je hlavni stranka tohoto filmu a taky důvod mého hodnocení,u Gremlinů jsem se vždycky pobavil a o to taky jde. ()

dukeforever

Jako malýho mi tento film velice zaujmul,i teď si ho moc rád pustim,ovšem nedavno ho dávali v tv s novým dabingem a to mi ranilo.Jinak 5 z 5 ()

zurivymlok

Další film mého dětství. Možná to je pro někoho "béčko". Ale co, když já se u toho naprosto skvěle bavím. A návrháři Gremlinů a Gisma se vyznamenali. ()

Filatov

Jak snadno můžou Gremlins zdevastovat Kingston Falls? To uvidíte jenom tady. Jsou lavina a nic je zdá se nemůže zastavit. Atmosféra Vánoc zachycena skvěle a atmosféra chaosu při demolování města zrovna tak. Není co vytknout a co stojí za shlédnutí je kuchyňská vraždící scéna v podání matky, to je lahůdka. Jako komedie Gremlins někdy fungují, ale někdy jsem si na onu trapnost ještě nezvykl. Poprvé jsem jim dal 20%, teď už 50% takže rozhodně pokrok k lepšímu. Docela dobrý komediální film a možná trochu jiný vánoční film, ale horor určitě ne :-) Edit: Potřetí to už byla vážně pecka - 90%. Ten film potřeboval svůj čas, aby ve mě uzrál. :-) ()

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller