Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. Chov zvířete má však pevná pravidla. Nesmí na světlo, nesmí se namočit a nesmí se krmit po půlnoci. Všechny zákazy samozřejmě Billy, i když nevědomky, poruší a výsledkem jsou ulice plné podivných a notně škodolibých příšerek, které začnou ničit celé městečko a terorizovat jeho obyvatele. Je na Billym, aby se s pohromou vypořádal. (TV Nova)

salahadin

Ten malej pidižvík Číman nebo jak se jmenuje, se mi vždycky strašně líbil, trochu se podobá psí rase jménem brabantík, kdosi toho psa má a i když je to degen, tak mně vždycky připomene gremlinse. Film je zábavný a říznutý absurdním hororem, což se mi líbí. Příšerky jsou roztomilí alieni. Ale po letech zážitek vybledl a dětské okouzlení vyprchalo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +je to děsná sranda -rád bych někdy viděl třetí díl v novém kabátku./// Tenhle film miluju. Když jsem byl malej, tak to byl jeden z prvních hororových filmů který jsem viděl. Tehdá ještě s tím jednohlasným dabingem. Určitě nejsem jedinej kdo tu dobu pamatuje. A považte už tehdá jsem se docela smál, ale samozřejmě víc jsem se bál. Dneska je to vyloženě zábavná jízda a i když film zestárnul, tak víc věcí se mu nedá upřít. Nádherné příšerky, příběh, zábava a především chytlavá hudba. Strašně chytlavá. Teď si ji neustále pouším z YouTube a určitě mě jen tak neomrzí. No a jak jsem zmínil: samotní Gremlini jsou výborní, různorodí a jsou to nehorázný potvory a to ve dvojce dělaj ještě větší bordel./// Celkem 80%/// ()

misterz

Nepoznám lepší komediálny horor ako sú Gremlini. Kopec neskutočnej srandy a zábavy. A čo je hlavné, ani po rokoch ma neomrzeli. ()

Vančura

Po novém zhlédnutí po letech mi Gremlins přijdou jako vcelku zábavná, byť poměrně bezduchá podívaná, na které se kupodivu skoro nepodepsalo její stáří. Design příšerek i jejich hlasový projev jsou hlavní předností této komedie, s celkovým vtipem je to už ale horší. Film se strašně dlouho rozjíždí - zlí Gremlini přichází na scénu po nekonečně dlouhém úvodu, a teprve pak se něco děje. Na můj vkus je ale tenhle film příliš "rodinný" - tahle podívaná by podle mě v pohodě snesla výrazně větší nálož krve, cynismu, brutální akce a černého humoru. Takhle mi přijde, že se celou dobu jede jen tak na půl plynu, a když se to konečně trochu rozjede, přichází rychlý konec. Jako u většiny podobných filmů, které se mi v dětství líbily, mě i v tomto případě nové zhlédnutí vystavilo nemalému zklamání a nutnosti revize dřívějšího hodnocení. Kolik obdobných zkušeností na mě asi ještě čeká? ()

Javert

Klasika! Dýchá na mě nostalgie když si vzpomenu na ty diskuze kolem tohohle filmu a zda jsou lepší Critters nebo Gremlins - musím říct že Gremlins.:) ()

kingik

Na Gremlins je znát, že si je pod svá producentská křídla vzal Steven Spielberg. S režisérem Joe Dantem mají společný podobně hravý režisérský styl. Gizmo je zpočátku roztomilý, stačí porušit pravidla a namnoží se z něj takový menší gang zlých Gremlins, ale i tak to má do pořádného hororu hodně daleko, protože se jede ve stylu obstojné hororové komedie určené pro všechny věkové kategorie, na tehdejší dobu se solidními triky. Jenže dneska už je větší, hororovější a vyzrálejší konkurence. ()

dr.horrible

Ultimámtna danteovsko-spielbergovská pocta béčku. A pekne ujetá, keď sa to tak vezme. Teraz vážne; ktoré filmové monštrá spievali kedy koledy? - - - - - - - - - - - 06.12.2019: Kino. Phoebe Cates na plátne, to som chcel roky! A keď rozprávala historku o tom, jak sa jej zabil otec, a zakončila to vetou, že Santa nie je; mali ste vidieť ksichty tých detí. 🎄 ()

Jordan

Dámy a páni, toto je klasika. Čo môže byť roztomilejšie a desivejšie zároveň, ako banda plyšových miláčikov, ktoré sa vám v zlomku sekundy môžu zmeniť na armádu slizkých netopierovitých parchantov? ()

Carol Pifková

Tých zlých som sa vždy tak bála som to videla keď mi ešte sopeľ tiekol z nosa... no dobre možno aj teraz mi občas tečie ale iba v zime keď je pod nulou. A myslím, že Gremlini boli inšpiráciou pre hračky Furby. ()

Anderton

Okrem "katastrofickej" zábavy, ktorá postihla malé americké kľudné mestečko, tešiace sa na Vianoce, vydarená Columbusova a Danteho satira na ducha tohto sviatku. Pokiaľ berieme celý útok na mestečko ako metaforu toho, aký zhon sa stal z Vianoc, k tomu pripočítame úvahu nad chovaním sa divákov v multiplexoch a otázku, kedy sa po všetkých tých zhonoch konečne posadíme pred telku a pozrieme si napríklad Snehulienku, je to zábava dokonca aj inteligentná. Ale možno nad tým premýšľam až príliš a mal by som si radšej na budúce Vianoce dávať bacha. ()

Frajer42

Pohádka o tom, jak 20letý borec dostane k Vánocům roztomilé chlupaté stvoření, které v pozdější fázi svému majiteli pomáhá vraždit své vlastní potomky. Na rok 1984 byla chlupatá verze vytvořená moc hezky. Nechlupaté verze byly potom dost umělé, nicméně mě o poznání více bavily. Stejně tak mě bavily "zlepšováky" tatínka hlavního hrdiny. Několik momentů je kouzelných. Celkově se ovšem jednalo spíše o nudu. Dost se na filmu vyřádil čas. Z dětství mám na tyhle potvůrky jen minimum vzpomínek, tudíž zde nostalgie nezapracovala. Dovedu si představit, že v době vzniku musel být film naprostá pecka. Můj divácký zážitek by zřejmě vylepšilo, kdybych si film pustil v období Vánoc. Lepší dva kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka gegina31. ()

Kothy

Stará klasika s malými zrůdičkami. Však to znáte, hlavně je nesmíte namočit a nekrmte je po půlnoci. :D ()

AllShallFall

Ať gremlins nebo critters pořád se jedná o nějaké potvory, které mají touhu zabíjet. Ale aby to nebylo tolik sadistické, tak se u toho člověk musí zasmát. Tohle dílko je opravdu excelentní. ()

nascendi

Príjemne ma prekvapilo, že po mnohých rokoch televízia opäť siahla po gremlinsoch. Mal som z nich v minulosti veľmi dobrý pocit a bol som oprávnene zvedavý, čo s nimi vyviedol najobjektívnejší kritik - čas. Bohužiaľ sa opakoval osud viacerých starších filmov, ktoré som mal zafixované v pamäti ako výborné, filmov, ktoré ma kedysi veľmi slušne zabavili. Ani teraz nemôžem povedať, že je to podpriemerný alebo dokonca zlý film. Čaro prvého zhliadnutia však dávno vyprchalo a objavili sa, predtým veľkoryso prehliadané, nedostatky. Gizmo patrí naďalej k najroztomilejším figúrkam, aké boli pre film stvorené. Film je vtipný, nápaditý a dopĺňa ho dobrá hudba. Jeho zosun končí na troch hviezdičkách a záväzku, že pred neúprosnými kritikmi ho budem naďalej obhajovať. ()

PetrPan

Tohle jsem hrál hodiny. Gremlini jsou filmovým oxymóronem, spojují totiž klasický rodinný film a horor a daří se jim to na jedničku. Absolutorium neuděluju jen z jednoho prostého důvodu, dvojku mám totiž raději. Filmová Výzva 2015 od kajda.l ()

Hunter2222

Hororové komédie veľmi nemusím, ale toto som si pozrel. Toto vlastne ani horor veľmi nebol. Komediálne prvky, boli miestami trápne, miestami celkom vydarené, tak ako to vždy býva. Ale mne sa na filme najviac páčili gremlini. Tak roztomilé hororové monštrum som ešte nevidel. Nedalo sa mi nesmiať, pri každom zábere na nich :)) Po vyjdení z kukly už boli síce trochu zlobivý, ale aj tak boli milučký. Celkom v pohode film aj napriek dlhej stopáži, no sú tu celkom dobré herecké výkony, sympatické postavy a dýcha to tou atmosférou 80. rokov, takže spokojnosť. A koniec ma skoro dojal k slzám... ()

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

Jak to vypadá s pokračováním Gremlins?

25.11.2020

Třetí díl série Gremlins je už několik let předmětem spekulací fanoušků a příslibů ze strany tvůrců, nyní se Chris Columbus (Sám doma, Harry Potter a kámen mudrců) jakožto scenárista prvního dílu… (více)

Nová streamovací služba Warnerů má název

Nová streamovací služba Warnerů má název

10.07.2019

Říkáte, že máte málo streamovacích služeb? Tak to máte kliku, konglomerát WarnerMedia se totiž řítí do streamovacích válek s novou službou HBO Max. Jak již z názvu vypovídá, nová služba zahrne… (více)

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller