Legenda praví, že za druhé světové války si američtí váleční piloti vyprávěli pověsti o gremlinech, potvůrkách, které měly na svědomí podivné nehody, poruchy a havárie letadel, bojujících proti Japonsku. Další legenda praví, že scenárista Chris Columbus spojil tyto pověsti se svými vzpomínkami na dětství, kdy musel spát na půdě plné myší a noc co noc usínal s obavou, že ho ve spánku pokoušou. Obdařil potvůrky neukojitelnou škodolibostí a vymyslel příběh, který zaujal slavného Stevena Spielberga natolik, že se jej rozhodl v roce 1984 produkovat. Hrdinou druhého dílu je opět Billy Peltzer, nyní zaměstnaný ve velkém mrakodrapu pana Clampa. Právě tady, uprostřed New Yorku, se znovu setká s roztomilým mogwaiem. Brzy samozřejmě dojde k porušení tří základních pravidel (mogwai se nesmí namočit, přijít na prudké denní světlo a hlavně se nesmí krmit po půlnoci), a tak se Clampův supermrakodrap zanedlouho hemží zelenými pidižvíky, nenechávajícími nic a nikoho na pokoji. Cpou se vším, co dostanou pod pazoury, ať je to poživatelné nebo není, a přestože promění luxusní mrakodrap ve zříceninu, jsou neodolatelně roztomilí. Stále se mezi sebou škorpí, chichotají a přímo se škodolibou radostí obtěžují nejen aktéry příběhu, ale dělají si šprťouchlata i ze samotných diváků. Je tu ovšem Billy se svou dívkou Kate, kteří samozřejmě vědí, jak na to a pustí se do boje se zelenou lavinou příšerek. (TV Nova)

Lacike

Dvojka sa už nehrá na seriózny horor, ale je brakovo šialená a o to vtipnejšia. Takisto tempo je dynamickejšie a Gremlini rozbehnú ródeo oveľa skôr. Nájde sa tu viacero zábavných vedľajších postáv a rôznych hviezdnych cameo výstupov. A aj samotní diabolskí Gremlini sú rôznorodejší. Chápem, že zmena štýlu možno niekomu nesadne, ale rozhodne to nie je nuda. Gizmo ako Rambo je proste king. Vo výsledku je to rovnako kvalitné ako vážnejšia jednotka, ale rozhodne to je väčšia zábava. Aj keď miestami prestrelená a infantílna. 6/10. ()

Tommassi3

"Genetická laboratoř ?? Já vás varoval !! Mohli jsme tam mít tři psychiatry a plastického chirurga, ale to né, že ?!" ;) Danteho famózní sequel snad ještě rozkošnější a sebeironičtější než Hulk Hogan..;) ()

BigDeal

Zo začiatku som bol milo prekvapený- vrátili sa starí herci, vrátil sa Gizmo a jeho pekná melódia a vrátila sa aj akási rozprávková naivita, ktorú do prvého dielu nasadil scenárista Chris Columbus. V momente, keď sa však vo filme vyskytujú prví Gremlini, kvalita začne strašne kolísať. Tvorcovia berú Gremlins 2 s ešte väčším nadhľadom, čo je niekedy dobre (Rambo- Gizmo), no niekedy je to už priveľa (zelenovlasá Gremlinica). Horšie však je, že noví Gremlins úplne stratili schopnosť vystrašiť a tak skôr ako horor pripomínajú animované grotesky. Cením si však snahu priniesť nové príšerky- vydaril sa inteligentný, či lietajúci Gremlin, no tvorcovia si ani tu nedali žiadne hranice a tak vznikajú prúsery ako Gremlin pavúk, či dokonca elektrický Gremlin. Neviem, či aj do tohto filmu kecal Spielberg, no vôbec som ho tu necítil a keby sa má niekedy točiť Gremlins 3, dúfam, že to nebude len crazy komédia ako tu, ale aj horor s poriadnym príbehom. Takto príšerky síce pobavia, no nútia človeka ťukať si pri niektorých scénach na čelo a plakať za prvým dielom. ()

Terva

Podtitul nese jméno NOVÁ GENERACE. Před začátkem filmu je v akci logo studia Warner bros a malá scéna Kačera Duffyho a Bugse Bunnyho. Sestava je skoro ta samá jako v prvním filmu. Režie - Joe Dante, hudba - Jerry Goldsmith, kamera - John Hora a Steven Spielberk se podílel opět na produkci. Herci jsou také ti z prvního příběhu, alespoň ta základní čtveřice. Doufal jsem tedy, že se to bude vyvíjet ve stejném stylu. Bohužel jen pár scén je dobrých, ostatní mi připadá trapné a někdy i přehnané. Moquai si vezme za vzor Johna Ramba. CITÁT - Když chceš válku vyhrát, musíš se válkou stát.......... První půl hodina je docela nuda, pak se vrátí " Proužek " a pomalu se to začne rozjíždět. U scény v zastaveném výtahu jsem se musel zasmát. Vyhlaš zvukový poplach !!!! A Grenlini na střeše výtahu začnou napodobovat sirény...ae...ae....ae.....ae.....ae........... Hudba sice přitvrdila a Gremlini také,mají totiž přístup do výzkumné laboratoře a k různým preparátům a tak možností je habaděj, ale jak jsem již psal, všeho moc škodí. Gizmo si stále hraje na Ramba a uvidíme i Batmanovo logo. Ke konci je to už opravdu šílené a přehnané. Finální masakr je pak pro všechny zúčastněné jen vysvobozením. CITÁT - Vytvořte místo pro stvůry a stvůry přijdou.......... Ve filmu zazní song Angel of Death od skupiny Slayer. http://www.youtube.com/watch?v=G0AGUywHntw V závěrečných titulcích má malé slovo kačer Duffy.......a zatmívačka. ()

corpsy

Samozrejme bombastickejší ako prvá časť, stráca však trochu to kúzlo tajomnosti, ktoré tak krásne obklopovalo prvý diel. Napriek tomu opäť zábava na vysokej profesionálnej úrovni. ()

sidzej

Vcelku zbytocne pokracovanie. V duchu hesla- vsetkeho viac len pribehu menej, sme svedkami velkeho mnozstva morbidnych cudesnosti a experimentalneho krizenia Gremlinov no samotna atmosfera sa uplne vytratila. Pominulo rodinne a vianocne kuzlo, rovnako tak aj feeling 80. rokov. Ustredne duo sa od prveho filmu nikam neposunulo, niektore sceny zavanaju doslova trapnostou a samotny dej situovany do mrakodrapu bol tym najhorsim moznym riesenim. Ani Jerryho melodie to tentokrat nespasia. Niekolko filmovych odkazov, zopar vydarenych gagov (New York, New York, vytah) a parodia na Ramba co-to zachranuju. 45% ()

fcreading

Možno sa zdajú byť oba filmy úplne rovnaké z veľmi rozdielnych dôvodov. Kým prvý diel bol príjemný fixačný rodinný horor, pokračovanie už v niečom zaostáva a v neposlednom rade občas nudí. Gremlins 2 pokračujú v budovaní základnej pôvodnej téme (na rozdiel od mnohých pokračovaní) a postupne si získavajú rešpekt, pomocou vtipných momentou a v porovnaní s prvým dielom (vážnym) si každý uvedomí žánrový pokles. Aj tak ale svojmu predchodcovi nerobií hambu 80 percent. ()

Praxis

Gremlini se nám sice přesunuli do mrakodrapu, ale vtip z prvního dílu zůstal. Docela povedené sci-fi -horor- komedie. ()

kobejn

Gremlini jsou fajn, vidím je jako lidi. Když se podíváte, jak se chovají méně inteligentní nebo více opilí lidé, tak v nich vidím Gremliny, až na to, že Gremlini jsou ve svém počínaní mnohem sympatičtější a vtipnější. Opilý nebo méně inteligentní člověk není většinou (ba téměř vždy) ani vtipný (což samozřejmě nevylučuje fakt, že opilcům se zdá všechno vtipné, především oni sami), ani sympatický. Takže sledovat anarchistické a bezuzdné rejdy těchto roztomilých malých pankáčů je ryzí potěšení. Myslím, že Dantemu se podařilo oproti prvnímu dílu ještě několik pěkných inovací, díky různému genetickému materiálu, kteří Gremlini požijí, mohl přidat několik nových zajímavých mutací a vtípků. Výborný nápad byl ten, kdy nechal jednoho Gremlina zmutovat v intelektuála. Ten pak, po vzoru lidí, rozvážně a vybraně diskutuje nejpalčivější "gremliní" otázky, to je velmi vtipné. Herečtí představitelé, podobně jako v prvním dílu, pak tvoří v tomto typu filmu jen nezbytné křoví. Druhý díl se mi zdá tudíž ještě vydařenější než, už tak, dobrý první díl. ()

gogos

Podle me na urovni jednicky, nic nema nad gremlini stetku, profesora ci toho posuka co se vsemu tlemi... roztomile postavicky, radobyhoror ale spise opravdu dobra komedie... ()

blackrain

Neporušovat pravidla, neporušovat pravidla! Měli ten vodovod zkontrolovat, ale proč by to dělali, když ten mrakodrap byl supermoderní. Pak se nemají divit, že ty zelené potvůrky začaly vyvádět ztřeštěnosti, kterých nezůstal nikdo ušetřen. Krásně parodovali lidi, tentokrát mnohem větším způsobem. Ta zelená nevěsta byla šílená. ()

kaylin

Snímek „Gremlins 2“ jsem měl zafixovaný jako komedii, a to je pro něj skutečně zásadní určení. Je to komedie a primárně jako komedie funguje. Jsou zde scény, které jsou opravdu zábavné a které si pamatuji i po letech. Ta kritika gigantických společností je zde podána hezky, zábavně, přehnaně. Je to jiný film, než ten první, ale to neznamená, že by nebyl zábavný. Zábavným jednoduše je. ()

Colonist

V dětství můj oblíbený film, dnes už to bohužel není ono. Ale zábava to pořád je. Jen je to možná chvílemi až moc ujeté... ()

easaque

nostalgické +2* tak tohle je typický komerční americký produkt, který rozhodně viděl za normalizace každý, kdo měl video nebo měl kamaráda s ním. I mě samotného okouzlil a není divu, protože zkloubil humor a strašení takovým způsobem jako to mám stále rád ;-). Prostě moderní strašidelná pohádka s vánoční atmosférou, u které je patrné že vznikla pod dohledem Stevena Spielberga . Pokračování Gremlinů je slabý odvar a i když se snažili sebevíc - víc a větší gremlinové, víc humoru za každou cenu, ale jinak nic nového pod sluncem a tak se to na mé známce projevit muselo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Nová várka Gremlinů už nebyla tak dobrá jako ta předchozí. Pořád byli zákeřní, drsní a vtipní, ale už ne tolik. Proto nemůžou počítat se stejným hodnocením. ()

Chen

Očividný útok na megalomanské americké velkoobchodníky, zesměňování některých klišé amerického životního stylu a především stále stejně vtipní Gremlini. A navíc, ústřední dvojice je mi velmi sympatická. Mimochodem, nejsem z těch, kteří si myslí, že druhý díl je méně povedený než první... ()

balba

Další díl , ve kterém řádí zlomyslné potvůrky.Tentokrát v obrovském supermoderním mrakodrapu.Film je opět kombinací hororu a komedie a je plný zdařilých gagů. ()