papaguy

Ve srovnání s prvním filmem Stargate (1994) je tohle plečka pro zabití jednoho večera u telky. V podstatě mi nejde na rozum, kde film vzal vyšší hodnocení, než první Stargate. Herecké výkony, atmosféra, příběh... Ze všeho je až příliš cítit rozmělněnost a nízký rozpočet typický pro nekonečně nastavované seriálové SF video-vyprávěnky, které udržují chod a pracovní místa zábavního průmyslu. Už tam chyběl jenom Dat a pár Borgů. Naštěstí těch 95 min. je celkem milosrdných. Spasibo rebyata. ()

PEZ

Druhý Stargate TV film, zároveň posledný spoločný príbeh SG-1 (samozrejme nerátajúc následné šteky jednotlivých hrdinov v SG:Atlantis a SG:Universe). Som rád, že bol natočený ešte jeden film, v ktorom sa mohol objaviť O`Neill, o tom niet pochýb. A tiež vidieť znova Baala malo niečo do seba. Ale tentokrát hrátky s časom boli už trošku prisilné a až tak mi to nesadlo. V podstate by sa dal tento film pokladať za jeden z tých priemernejších dielov. Škoda, že scenáristi nevymysleli niečo zaujímavejšie, tie posuny v čase boli skôr takou barličkou. I tak, ako fanúšik seriálu som rád videl dokopy a naposledy mojich obľúbených vesmírnych hrdinov. :) 7/10 [#25/2018] ()

PATJA

Další film a opět cestování v čase. Hodnotím kladně, že tentokrát nenechali časové paradoxy ležet ladem a alespoň ze slušnosti je zmínili (bližší vysvětlení podá Sam Carter). Potěšila mě přítomnost neustálého napětí. Ze začátku mu připadalo, že příliš nucené vtípky degradovaly filmové ambice, kterých jinak snímek dosahoval - výpravou film nijak nezaostával za kinofilmem a i ve srovnání s Emmerichovou Star Gate by byl důstojným soupeřem (ne-li vítězem). Jak už někdo zmínil, konec nebyl z nejsilnějších, ale pokud bychom z toho nechtěli frašku, tak to prostě ani jinak nešlo. Slabinou filmu z hlediska širší distribuce je bezpochyby jeho přílišná svázanost se seriálem, SG nepostižený divák bude zřejmě v mnoha místech víc než tápat. Herecké výkony zůstaly seriálové (ať už je to pro někoho klad či zápor). Poslední role Dona S. Davise byla epizodní a ani nijak zapamatováníhodná, ale co už, bude mi chybět, kluk plešatá. Abych to shrnul - pro fanoušky Star Gate povinnost, pro ostatní bez znalosti seriálových reálií zřejmě nicneříkající béčko...i když, kdo ví. ()

lickerman

Český název více než trefný.. Ve Stargate: Continuum si totiž skutečně nostalgicky zavzpomínáme na mnoho hrdinů i záporáků z již zakončeného seriálu. Však také snímek samotný působí spíše jako o něco delší epizoda - děj má slušný spád a i přes závěrečné nelogičnosti s cestováním v čase nutno říci, že se dotýká lepších dílů seriálu. Škoda jen, že se Richard Dean Anderson opět objevuje jen chvílemi.. S každou sekvencí s Donem S. Davisem budeme navíc smutně vzpomínat - výborný herec, malíř a člověk nám bude určitě na filmových plátnech i televizních obrazovkách velmi chybět.. ()

LordMysti

Původně jsem chtěl dát symbolické hodnocení díky tomu že SG je můj extra oblíbený seriál, ale poslední série se hodně moc zhoršili :(. Tento film byl však opět značným zlepšením, ovšem na pět hvězd opravdu neměl - stále to samé dokolečka, vše staví pouze na osvědčené atmosféře, ale např. takové vizuální efetky - no prostě stále děs a hrůza. ()

Shakaar

co si budeme namlouvat. 10 let seriálu je přecejen dlouhá doba a je zralé to zakončit. Po propadáku ( u mě ) Ark of Truth tu máme druhý DVD film s názvem Continuum. Jedná se tak o jakési zakončení celého seriálu se všemi důležitými herci, kteří se tam myhli ( jako R.D.Anderson, Don S. Davis a další ). Narozdíl od prvního filmu ovšem tenhle film v podstatě nic neotvíral a neřešil nějakou novou zápletku. Už dříve v samotném se vyřešila zápletka okolo Golaudů , replikátorů a Ori si vzal na starost AoT. A tak se scénaristi mohli s čistým svědomím uzavřít nějak celý projekt seriálu SG1. Nutno podotknout že mohli to vymyslet trochu originalneji, nez je výsledkem. Zápletka okolo děje je velice známá a ikdyž je vcelku ohraná, mohla být vyřešena trochu lépe. Tak například mohli to udělat jako takovou malou projíždkou časem celého seriálu a navštívit místa jako je Abydos, Chulak, Asgardy apod., no bohužel na to nepřišlo. A tak tu máme obyčejnou časovku s trochu efektním koncem, který se dá přirovnat nejlepším dvojepizodám originálního seriálu. Právě krátkost je největší vadou na tomto filmu. Přecejen 90 minut není zas tak tolik jak by si mnozí lidi představovali. Je jasné že DVD film přijde levněji ale kdyby film aspon o 10-15 minut natáhli, uviděli by kolik času by měli a protagonisté by tak nemuseli co 5-10 minut změnit polohu. Ale beru i těch 90 minut jako takové nostalgický pohled na ukončený seriál. ()

loveless

Asi druhé nejnadhodnocenější hodnocení v mé csfd historii (viz. Hvězdná brána: Archa pravdy). Ani několik minut účinkování RDA tomuto filmu nepomohlo. Je to zlé...neměla jsem se dívat na oba filmy za sebou. Rozladění je slabé slovo... Prosím! Nedívejte se na to, nebo bude mít někdo nutkání natočit nějaký další "prodloužený" díl! ()

waska

Povedený filmek ze série Stargate, tentokráte o cestování časem. I když je tam pár paradoxů, ale jelikož se jedná o STARGATE, dokážu je přehlídnou a bavit se. ()

Grogan

Jsem velmi rád, že po Arše pravdy (která mě dost zklamala) přišel tenhle kousek, který důstojně uzavřel tenhle skvělý seriál a nechal zmizet vzpomínky na předchozí film. Všechny hlavní postavy tady byly perfektní, Tealc tentokrát až do konce stál na straně Baala, což byla docela příjemná změna, postava Valy mi v seriálu vůbec neseděla, ale jako Qetesh byla vynikající, stejně tak Baal, který nás v seriálu provázel poslední léta se zde naposledy a s elegancí sobě vlastní zhostil role hlavního záporáka. Moc potěšila celá enkláva starých známých postav, které ze seriálu dávno vymizely nebo se v posledních dílech objevovaly zřídka (Jack, Hammond, Camulus, Apophis, Cronus, Nirrti, major Davis) jen škoda že neměli moc místa, přesto jejich výskyt potěšil, celkově bylo příjemné se opět vrátit k linii s Goauldy, i když Ori byli dobří, tak "hady" jsem měl vždycky radši. Témata alternativních realit a cestování v čase mě v seriálu vždycky připadaly nejzajímavější, takže mě to moc bavilo i tady. Akce bylo sice míň, ale to v celkovém součtu vůbec neškodilo, humoru víc než dost ("Můj pane, mám vykonat poslední rozkazy?" - "Ne ty idiote, zachraň mě!"), příjemné tempo a kupa nostalgie. Takhle končívají legendy. ()

hemoglobin

Pekné ukončenie vlády goaldov aj keď Baala(Cliff Simon) mi bolo trochu ľúto, lebo on je proste si ho človek obľúby, mohlo tam byť viacej O´neilla a určite lepšie a aj dlhšie.............. ale pre nefanúšikov STARGATE to asi bude len nejaké podivné sci-fi! Pre mňa 89% ()

Rincewind

Nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček - jednu za každý následující bod: povedená zápletka s dějovými zvraty, napětí až do konce, velkorysý rozpočet, nemálo humoru. A ta pátá je za Samanthu s dlouhými vlasy:-) Sbohem SG-1, nebudete nikdy zapomenuti, budeme si vás pouštět pořád znovu a znovu!:-) ()

Thrain

Tak tohle našlapaný finále bych po Ark of Truth snad ani nečekal. Důstojné zakončení jedné vélké kapitoly jménem Stargate SG-1. ()

E lan

Nejsem fanouškem seriálu, viděl jsem jen první film a to kdysi dávno. Proto mě film od začátku překvapoval velkým počtem osob, které jsem vůbec neznal, jasností cestování v čase... Prostě seriál člověku, který se na to dívá opravdu bude chybět. Na druhou stranu jsem film nevypnul a díval se až do konce, což je myslím pocta tomuto průměrnému video filmu. Fanoušci si určitě nějakou tu * přičtou:-) ()

netWoor

laciná blbina, který jsem nevěřil vůbec nic, natož cestování časem a ty podivné následky ...ale uznávám, že fanda seriálu nejsem a tak pro nostalgiky to asi kouzlo mělo ... ()