Hermione02

Návrat ke klasice Hvězdné brány. Oblíbené postavy, oblíbení záporáci. Takhle vypadala Stargate v době svých začátků, bohužel potom se to trošku pokazilo. Tento film, závěrečný, je krásné rozloučení s SG1. Hezké zakončení. ()

Karlos1893

Naprostá paráda, krásný ukončení! Objevilo se tam hodně postav ze seriálu, mělo to perfektní zápletku, do poslední chvíle člověk nevěděl. Smekám klobouk před tvůrci, tohle mě strašně bavilo! ()

Blazkowicz

Po minulém fiasku jsem příjemně překvapen. Celkově mi to přijde o třídu lepší. Sice cestování časem už je trochu otřepané a závěr hrozně moc rychlý, ale já se bavil. Ještě k závěru - namísto té hodiny, kde se nic nedělo, ho radši mohli udělat delší a nebo teda přidat pár minut ke stopáži. 4-* ()

TomasB

Naprosta povinnost pro kazdeho fanouska SG1. Potesila a zaroven zklamala me ucast tolika hercu. Bylo jich dost, snad kazdy znamy, ale zaroven tam byli jen na chvili. Co me vylozene nesedelo, byla nizka ucast Andersona, jakozto vudci postavy cele SG1:/ tech par reci na zacatku a na konci:/ blbe tedy. Efekty hezke, hudba takova typicka pro SG, reci dobre, vyprava slusna. Proste fajnovy dvojdil SG1:o) Nebyli tam zbytecne Oriove, ale zase stari znami Goauldi:o) 5 hvezdicek:o) pro nefanouska, tak 3, max:o) ()

Klemi

Po Arše pravdy další filmové pokračování slavné série. Opět k prasknutí napumpované akcí. Už jenom slušivý outfit Valy Mal Doran v roli Quetesh stojí za shlédnutí. 80% ()

MIchael90

Po vítězství nad Orayi zbývá týmu SG-1 dokončit ještě jednu věc, zbavit se posledního žijícího goualdského vládce soustavy. Přiznám se, že jak jsem byl zprvu při přečtení hlavního děje tohoto filmu zklamán, tak při jeho sledování jsem seděl doslova se zatajeným dechem, při jehož posledním vydechnutí říkám, že kdyby měli producenti této nejlepší sci-fi ságy větší rozpočet a ambice i do kin, stal by se z "Continuum" bezesporu pořádný trhák. I tak jde ovšem o spanilou podívanou se strhujícím dějem, zvrtaty a okamžiky, kdy to již vypadá, že je vše ztraceno. Po prvním schlédnutí filmu jsem v sobě neměl 100% pocity za 5 hvězdiček, ale po druhém schlédnutí, kdy mi již do sebe vše zapadlo daleko precizněji a vnímal jsem ještě více (opět) perfektní hlášky a dialogy hlavních hrdinů, jsem byl nesmírně nadšen, že po nějakých 11 letech se nám kult jménem Stargate uzavřel takto velkolepým filmem. Vyzdvihl bych ještě perfektní efekty, zvlášť pak během hlavních bojů. A uměl bych si klidně tenhle snímek představit i o nějakých 20 minut delší.. Královské uzavření Stargate s SG-1 se vší grácií!! ()

Stanmi

Seriál Hvězdná brána jsem měl vždycky rád, především první řady jsem viděl hněd několikrát, pak ale začala má sledovanost poněkud upadat, takže poslední díly, které jsem viděl byly tak ze sedmé řady. Přesto jsem si nenechal ujít závěrečný film, kde se navíc opět objevili ikoničtí protivníci SG-1 Goa´uldi. Příběhová linie se točí kolem posledního goa´uldského vládce soustavy Baala (Cliff Simon), který vynalezne stroj času a vrátí se s ním na Zemi roku 1939, aby znemožnil převoz hvězdné brány z Egypta do Spojených států, což se mu podaří a program Hvězdné brány tak nikdy nevznikne a Země je tak zcela bezbranná proti Baalově armádě, jediní kdo můžou běh času vrátit do původní podoby jsou Carterová (Amanda Tapping), Daniel Jackson (Michael Shanks) a podplukovník Mitchell (Ben Browder)... Protože jsem poslední řady seriálu neviděl, tak jsem nejdřív musel vstřebat všechny novinky (Teal´c s pořádným hárem, nový velitel SG-1, atd.) ale pak jsem se ponořil do příběhu, který zajímavý, napínavý, akční i vtipný (a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o něco delší), takže splňuje nároky na důstojné zakončení tohoto povedeného seriálu. ()

GejmronCZ

Potom, co jsem se dokoukal, tak jsem si hned nahlas řekl "Oni...oni dokážou udělat z popravy jednoho hajzla...popravy jednoho jedinýho hajzla, která je *lusk* hned, prostě celej film. Jaak?!" Tak to asi nějak bylo (trošku sprostější v realitě, ale pššt :D) Fakt mě hrozně moc udivilo, že dokázali z té popravy Baala udělat, celej film. Samozřejmě to muselo nějak dopadnout, když zvážím, že se dostali už z horších věcí (dejme tomu, že jo... už si fakt nepamatuji všechny díly, ale mám to moc rád), tak je nad Slunce jasné, kdo to vyhraje. Ovšem nejednou tomu ve filmu bylo jinak. Taky jsem byl rád, když je ve filmu i přes to, kde byly, oslovovali SG-1. To mi přišlo pěkné. Líbilo se mi, jak tam byli všichni, které máme rádi a to tomu určitě pomohlo. Jen trochu nechápu ten konec s tou fotkou na skřínce.. To tam žili celá ta léta a jsou o tolik starší? nebo se všechno napravilo, Deniel je zase zdravý a všichni jsou věkem, tak jako předtím? To fakt nechápu a prosil bych od někoho tu vysvětlení (do pošty), děkuju :D Tak a celkově se mi film líbil opravdu moc, bylo to příjemné, ne moc vyspělé a vůbec zamotané. Taky je to moje srdcovka, vyrůstal jsem na tom, takže GG :) ()

blazma

Jsem skalní fanoušek, takže nemůžu hodnotit pod 4 hvězdy. Nic méně tohle je rozhodně nejslabší 4tyř hvězda. Tohle prostě bylo moc, nemělo to šťávu, nemělo to nic. Bavil jsem se, to ano jelikož mám Stargate projeté od shora dolů, nic méně nebýt takový nerd kolem tohoto seriálu, asi by jsem byl extra zklamanej. ()

cernakus

Podprůměrný fanservice. Je sice o kus lepší, nežli Hvězdná brána: Archa pravdy (2008), ale stále je to jen přiblblý recyklát dřívějších epizod. Nyní navíc s minimem efektů. Ano, scénář není až tak debilní jako u Archy pravdy, ale to je tak vše. Linka, která mohla být zajímavá, tj. linka Baala, byla odbyta na pár minutách a zbytek byla vata složená ze tří scenerií. RDA zde byl jen proto, aby dostal svůj meloun na důchod a dtto to platí i o ostatních "hvězdách" seriálu SG-1. Bohužel, pokud by Stargate: Continuum člověk měl hodnotit ve srovnání se seriálem, dojde k závěru, že se v praxi jedná o nejslabší "dvoj-epizodu" ze všech, které v seriálu byly uvedeny a dokonce i některé dvojepizody SGA ji strčí do kapsy. V tomto ohledu tak nelze, a to jen ryze nostalgických důvodů, hodnotit výše než průměr. Po uzavření mého maratónu SG-1 (jedná se o třetí zhlédnutí), si nejsem jistý, jestli bych mohl závěrečné filmy vůbec začínajícímu divákovi doporučit. Ovšem to se týká i samotného seriálu, kde je nemálo epizod, které lze jen doporučit k vynechání. ()

Skrivan

Film, který se vlastně ani nestal. Přesto je zábavný, a i když mi zprvu zápletka o cestování časem přišla zbytečná, ujetá a v SG už okoukaná, nakonec z toho byla docela příjemná podívaná. Potěšil návrat některých starých známých tváří, ještě víc ale potěšila absence Valy. A hned se na to dalo koukat! Konečně je to (na rozdíl od posledních dvou řad seriálu a toho předchozího paskvilu) zase dospělé. ()

Xavy

Plný počet, doufám, že tenhle film rozběhne vlnu radosti a SG se nám vráti v alespoň jiné podobě. Film se prostě povedl. Škoda jen toho předčasného úniku, který by to mohl zkazit. SG forever! ()

l.bejk

Co bych tak napsal tyhle lidi mám fakt rád, i když film byl průměr, tak sem je zase moc rád viděl,a jako fanoušek sg-1 dávám plnej počet. ()

Wintery

Je pravda, že především na scénáři by se dalo více zapracovat, ale jinak je to slast pro každého fanouška Stargate. Výtečná atmosféra, zajímavý soundtrack a nostalgický návrat hned několika postav, včetně Jacka O'Neilla, patří mezi hlavní přednosti filmu. Jako film bych to, hlavně kvůli zmíněnému scénáři a ne úplně dokonalým efektům, hodnotil za 4 hvězdičky, ale jako TV film či dokonce součást seriálu rozhodně za pět. Nicméně jsem fanda a věřím, že neznalce to nemusí moc oslovit... ()

redalert21

SG Forever, ani nevim co k tomu rict, zakonceni boju s proradny Baalem:-D cekal jsem trochu vic Jacka a nemyslel sem ze to az tak bude navazovat na serial. Archu sem povazoval za konec, toto mohlo byt jeste trochu vic nostalgicke s poradnou akci od Jacka...jinak super. Ted konecne zacnu Atlantis a uz se tesim na nove SG Universe ()

pursuer

Popravdě mi kvůli mým skeptickým předsudkům dlouho trvalo, než jsem se dokopal ke shlédnutí tohoto prodlouženého dílu seriálu, ale musím uznat, že vzhledem k tomu, že jsem na židli zůstal celých těch devadesát minut přikovanej k židli, se tahle Hvězdná brána více než povedla. Dobré herecké výkony, vlastně podle očekávání, Baal se mi zase začal líbit o něco více (ty jeho kecy žeru) a i přes dlouhé vlasy Carterové, které jí mimochodem vůbec nesluší :) se vše zdálo nanejvýš profesionální. Grafika i přes počáteční pokulhávání také dostála důstojného hodnocení a věřte tomu nebo ne, časové hrátky nejsou tak přehnaně nedomyšlené jako např. u Terminátora. ()