Lawrence Talbot po smrti své matky opustil rodinné panství a zamířil za oceán, kde se stal uznávaným hercem. Jednoho dne za ním do divadla přišla snoubenka jeho bratra Bena Gwen Conliffeová, aby mu sdělila, že se Ben ztratil. Žádá ho o pomoc. Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Těla, která se najdou v lese, jsou roztrhaná. Lidé nevěří, že by to udělal člověk, připisují to vlkodlakovi, který zabíjí své oběti, když je měsíc v úplňku. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline, jenž vede pátrání po zmizelém. Lawrence se rozhodne, že celé věci přijde na kloub. (TV Nova)

DJ Kritik

Nádherné scenérie, ktoré dodávajú filmu autentičnosť a výborná prvá polovica filmu, navodzujú veľmi peknú filmovú atmosféru. Čo sa týka témy "vlkolak" určite môžeme tento snímok zaradiť medzi tie zdarilejšie. Atmosférou mi film pripomínal sériu Sherlock Holmes z 80-tich rokov s Jeremy Brett-om. Vtiahnutie do deja: **** Akcia: *** Napätie: *** Legenda: *** ()

KateW

Hrozně zdlouhavé. Po hodině a půl se konečně začne něco dít,ale jen na pět minut pak je to stejné jako předtím. Tento film si na hraje na něco,co není. Za prvé se předvádí jako horor s vlkodlakem,na tom by nebylo nic divného,ale proč si hraje na drama rozebírající vztahy v rodině a zabývající se morálním dopadem toho,že si nabrnknete vdovu po vašem bratrovi. Přeplácané a zdlouhavé ()

Fenris 13

Chvílemi nudné, Benicio Del Torovo ksicht mi občas připomněl Hulka a vlkodlaci vypadali vcelku neškodně…ale koukalo se na to hezky. Vynikající Weavingovo hláška, proč zůstává v hospodě, místo aby venku lovil bestii. Pár gore efektů a několik účinných lekaček. Poměrně nevěrohodná lovestory. Nádherně pochmurná krajina, která by slušela některému z Lovecraftových příběhů působí takřka doomově-blackovým dojmem…asi jako když posloucháte My Dying Bride a občas do toho skočí Cradle Of Filth. ()

OldaB

Atmosféra by se dala krájet, Del Toro překvapivě ne tolik démonický, jak by člověk čekal. Pro mě hodně dobré, celkem jsem si zavzpomínal na Drákulu z 90. let. ()

greymon

Sice povedený film, ale nemůže se rovnat Vlkodlakovi 1941. Také mi vadí, že až na herce není nic nového myslím tím děj. Vlkodlak nakazí muže a muž je vlkodlak…. Na konci napínavé, ale jen zato 5 hvězdiček nedostane. Za celkový film dávám 3 hvězdičky. ()

Ajka1

Ještě dnes si rvu vlasový porost při vzpomínce kolik peněz jsem za to byla nucena dát vydřiduchům v multikině. Po celou dobu promítání jsem si říkala, že si ze mne tvůrci snad dělají legraci. Postavy mi byly natolik nesympatické, že mi bylo úplně jedno, co se s nimi stane, protože jsem vůbec nebyla schopna vnímat děj na plátně. A toho digitálního přerostlého pseudo-kocoura, nebo co to bylo, si animátoři taky mohli odpustit. Dílo zkázy pak definitivně dokonal až neuvěřitelně patetický konec - přísahám, že jsem úplně přesně věděla, co se stane a jen se modlila, abych neměla pravdu... bohužel, měla. Z kina jsem odcházela totálně otrávená a napružená. Kdyby to bylo možné, nejspíš bych požadovala vrácení vstupného. Ta jedna hvězda je za Huga. Prosím, už ne! ()

Lenii

Krátce, film mě prostě zklamal. Jak hereckými výkony, tak i zpracováním a vůbec celým divným dějem. Ale dokoukala jsem to a pro pár světlých chvilek 2 hvězdičky. 35% ()

gicous

Dobrý scénář do značné míry pohřbívájí nešťastnou rukou vybraní herci. Hlavní trojice ve složení Toro-Hopkins-Blunt selhává na všech frontách. Chemie mezi Emily Blunt a Del Torem nefunguje a Hopkins jako záporák působí unaveným a neškodným dojmem. Vlkodlaka tak zachraňují dokonalé masky, triky a akční scény. Všeobecně se jedná o technicky velice vypiplané dílo, které má také díky precizně vybraným a udělaným exteriérům i interiérům dobrou tajemnou atmosféru. Je škoda špatného castingu a průměrného řemeslníka na režiserské stoličce. Tady bylo určitě zaděláno na lepší podívanou. 6/10 ()

Guran

Johnestovi se podaří natočit oba dva typy filmů. Skvělý film a blbý film. Zde u Vlkodlaka patří ten druhý typ. Tuším, že tohle bylo nebo dostalo oskara za efekty, nebo za za. Musím nesouhlasit. Nevím, kterej blbec o těchto oskarech rozhoduje, protože v tomhle snímku jsou masky nádherně průhledné a špatně udělané. Už začátek filmu je špatný. Divák spatří vlkodlaka, který zabije svou lidskou obět a v celém příběhu se od té doby bude řešit kdo to udělal. Nám divákům je jasné, že to byl vlkodlak, když jsme ho viděli a to je právě největší mínus - za špatně napsaný scénář. Benicio Del Toro ani Hopkins film nezachrání. Mě to velmi zklamalo. ()

johnsnow

Baúúúúúúúúú tak toto bol nárez. Hopkins tak pefektný že som chcel aby torrovi natrhol riť. Weawing slušný sekundátor a Blunt ušla. ()

Brano

Film neurazí, ale tiež ani veľmi nenadchne. Nebyť pomalého, až nudného začiatku mohlo to byť lepšie. Dejovo je to síce trochu predvídateľné, ale tá atmosféra sa mi páčila. Vizuálne taktiež na úrovní. Herecké obsadenie ma ale trochu sklamalo a to najmä hlavná postava Benicio Del Toro, ktorý sa mi tu nehodil. ()

mirkath1

U těchto filmů mě nejvíc žere to, že nikdy nevyjde to, že bych se fakt, tak nějak bála. Jakmile začne přehnaně trapná přeměna ve vlkodlaka můžu se potrhat smíchy. Cožpak jim nikdo neřekl, že někdy méně je více ? V tomto směru byl super vlk s Nicholsonem. Tam jsem dokonce slyšela, že pokud není zlo v člověku, nemůže ho ovládnout vlk :) Jinak Emily zlatá jako vždy :) ()

adamix

Postavy, hudba a temné prostredie doplnené hrôzostrašnou atmosférou vyšperkované. Ako malý krpec prahnúci po hororoch som tento zaradil medzi najstrašidelnejšie. Po dlhšom čase opäť nesklamal, i keď poznám každú scénu naspamäť. Dojem trochu kazia tie okaté vzťahy medzi aktérmi, rýchly priebeh a príliš dramaticky znázornená postava Emily Blunt. Prekvapením je však Hopkins a jeho menší návrat k hannibalovským časom. U mňa 4* a 85%. ()

Tominni

Vizuálně pěkný film, který na začátku navodí atmosféru a napětí, naláká diváka, aby ho pak od sebe mírně odstrčil a celou dobu obdržoval odstup.  Takže přes prvotní potěšení, že to tentokrát bude dost dobrý se koná mírné zklamání na konci, že to zase taková sláva nebyla a že to bude zase průměrný příběh. Škoda. ()

PlysovyMacko

S atmosférou ako z temného gotického hororu, škoda obyčajného príbehu. Tvorcovia sa nebáli ani explicitneho násilia, krv strieka.  Scény, kde sa hlavný hrdina mení na vlkodlaka sú výborné. Filmu chyba nejaký originálny prvok vďaka čomu by bol zapamatatelny. ()

curil

Mě dostala, jako asi většinu kladných hodnocení, atmosféra Anglie na konci devatenáctého století. Na jedné straně rozlehlá blata, tlupy cikánů, kočáry a proti tomu rozvoj techniky, vlaky, důmyslná zařízení v ústavu pro choromyslné a moderní Londýn. Takže skvělá výprava a vynikající Benicio Del Toro. Triky nejsou nijak přehnané jako v sérii Howling nebo Americkém vlkodlaku v Londýně, což kvituju s povděkem. ()

oliveros

Novodobý vĺčik, ktorého spracovanie si žiadalo oveľa viac. Obrovský herecký potenciál pohlcuje slabá atmosféra s bezzubým scenárom a nepresvedčivými digitálnymi trikmi. Chcelo to oživenie remaku, chcelo to niečo, s čím sa do chlpatého subžánru zapísala Ginger a jej sestra. Vzišiel nám tak z toho len podpriemerný kúsavý horrorík, ktorý sa postavil do dlhého radu, v ktorom sa čakáva na nedochvíľnu priazeň divákov. ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (více)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky