poster

Earth

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2007, 90 min

Scénář:

Alastair Fothergill

Kamera:

Paul Atkins

Hudba:

George Fenton

Komentáře uživatelů k filmu (698)

 • POMO
  ****

  Sú to neskutočne krásne obrázky, ktoré miestami až zatajujú dych, ale stále sú to IBA obrázky. A nemuseli byť.(23.5.2009)

 • KevSpa
  *****

  Skutečně nádherné... škoda plýtvat slovy... tohle se musí vidět.(7.6.2010)

 • Matty
  ****

  Instantní náhražka za Planet Earth. Pořád oslňující. 85%(22.4.2009)

 • Djkoma
  ****

  Porce nádherných obrazů, které okouzlí. Přehlídka zvířat a míst, nad kterými se člověku tají dech a to vše v doprovodu příjemným hlasem Patricka "Picarda" Stewarta. Proč tedy nedat těch opravdu hodně jednoduchých pět a jít si pustit znovu? Přes všechnu krásu, kterou přinesla příroda a dokument jí zde představuje je tempo snímku chvílemi až příliš pomalé. Vizuálně nádherný dokument, který však nenabídne prakticky žádné informace krom obrazů.(29.3.2009)

 • Malarkey
  *****

  Plno lidí si stěžuje na to, že ačkoliv je tento dokument precizně odvedenou prací, nemá v top 20 co dělat. Můj názor na věc je takový, že mi je naprosto jedno, co v top 20 je. Hodnotím to co se mi líbí a v případě tohoto dokumentu je to za pět prstů na ruce. Krajina, o které se nám nesní, životy zvířat, o kterých ani nevíme a sluneční záře jak jí neznáme. To a tisíc a jeden faktů obsahuje tento dokument o té nejúžasnější planetě, jakou kdy člověk mohl potkat. Jenže za pár let si jí zničíme, a zbyde nám jenom černá díra, nebo jedno velké nic.(24.1.2010)

 • Renton
  ****

  Scénář: Alastair Fothergill, Mark Linfield, Leslie Megahey .. Výřez z excelentně lahodného seriálu Planet Earth s velkým důrazem na hrozbu globálního oteplování.(25.11.2009)

 • J*A*S*M
  ***

  Pěkný dokument, ale že by to byla až taková bomba? Kdepak.(29.12.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $32,011,576Tržby Celosvetovo $108,975,160Tržby za predaj DVD v USA $15,315,009 //počet predaných kusov 866,401║ Zostrih najlepších záberov zo série BBC dokumentu Planéta Zem(Planeth Earth), jedným slovom nádhera. /100%/(15.3.2009)

 • Radek99
  *****

  Nejpůsobivější obrazy ze života všech ekosystémů Země. Tvůrcům se podařilo před diváka nastínit zásadní pravidlo - vyváženost, na Zemi vše souvisí se vším, jedno ovlivňuje druhé. Země je systém. Neuvěřitelně plastickými makrozáběry ze světa hmyzu pak britský dokument získává na výjimečnosti...(18.7.2008)

 • AngelAngie
  *****

  V HD kvalitě je tohle zcela bezkonkurenčně vizuální orgasmus a věřím, že přesně o tohle usilují všichni tvůrci, jenž tyhle dokumenty tvoří. Tomuhle se to, dle mého, jako jedinému podařilo na 100%...(14.6.2009)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::::: Nádherné a moc roztomilé obrázky ! Naprostá bomba ! :::::::::::::::::::::::::::::::(24.4.2008)

 • Dever
  *****

  // Production Companies: Disneynature, BBC Worldwide, Greenlight Media AG, Discovery Channel BBC Natural History // Tento film treba jednoducho vidieť. Krása našej planéty v plnej paráde.(7.1.2011)

 • novoten
  ****

  Symfonie na přírodu, koloběh, záchranu planety a hlavně na život v jeho nejryzejší podobě. A až budete mít na konci chuť stát se aktivním zastáncem ohrožených druhů, tak věřte, že v tom nejste sami.(23.11.2008)

 • Viktooorka
  *****

  Se mnou už je to opravdu špatný, když dokáži brečet i u dokumentu. Ale copak se to dá zadržet, když vidíte tak překrásné scény naší planety s krutými osudy našich živočichů a to celé doplněné úžasnou hudbou?? Když si k tomu ještě uvědomím, že právě my máme velikou zásluhu na změnách klimatických podmínek, které stěžují už takhle těžký život všech těch nádherných zvířat, chce se mi brečet ještě víc. Earth je jedním slovem SVĚTOVÝ!! Pro mě film číslo 1 v letošní zimě :-)(25.2.2010)

 • Kulmon
  *****

  Nádherný dokument o naší krásné planetě Zemi. Je krásný i tím, že ho nekazí ani jeden člověk. Pouze příroda, zvířata a krásné snímky. Takový estetický zážitek se u mne již dlouho nedostavil. Medvědi, sloni, gepard v souboji s antilopou, velryby a nakonec zase medvěd - chudák, co nedokáže ani ulovit mrože a nakonec neschopen obživy umírá. Vizuální zážitek srovnatelný s máločím.(10.5.2009)

 • Arx
  *****

  Naprosto úžasný a překrásně natočený dokument o přírodě.(28.4.2008)

 • Pumiiix
  *****

  Awesome.(8.12.2008)

 • H34D
  ****

  Krása, rozmanitost a oslňivost naší planety a její matky přírody je až zarážející, zvlášť když se natočí prostřednictvím tak magnificentních a opojných záběrů, jaké představuje seriál Planet Earth. Tento film nabízí jen jakousi "best off" výše zmiňovaného seriálu, nevím zda je za tím marketingový tah se snahou prodat po druhé již jednou natočené, či akt z dobré vůle o šíření informací o naší Zemičce i pro ty, kdož jsou líní dívat se na celý seriál, každopádně je to asi nejúžasnější dokument, který byl kdy natočen. Už jen proto, jak je zábavný a přístupný i pro nedokumentární diváky (jako jsem já). Plné hodnocení nedám tedy jen proto, že jsem vše už jednou viděl v seriálu. 8/10(26.1.2009)

 • brit84
  *****

  Miluju zvířata, mám rád dokumenty o nich. Lidem, kteří jim ubližují bych s radostí udělal to samé, co oni zvířatům. Tohle ovšem neukazuje na jednotlivce, ukazuje to na každého z nás. Není však v rukou jednotlivce něco změnit. Pouze společnost jako celek a osvěta by snad mohly zastavit drancování a soustavné ničení Země. Ne, nejsem Greenpeace ani nějakej pošahanej ekolog. To co se děje mě však nenechává chladným!(28.11.2010)

 • Djoker
  ****

  Vizuálně dokonalé, obsahově průměrné, v Top 200 podprůměrné. Patřím mezi ty, kteří by rádi viděli dokumenty vyčleněné ze zdejších žebříčků, ale toho se zřejmě nikdy nedočkáme. Pokud si však alespoň jeden ze zarudlých strejců, kteří zběsile předjíždí a troubí ve svých křápech, uvědomí, že jejich smyslem života by mělo být úplně něco jiného, než neustalé honění se z bodu A do bodu B, tak tento dokument má smysl a je dobře, že je zde na očích.(20.1.2010)

 • Pethushka
  ****

  Nádherné záběry, hra s kamerou a moc pěkný hudební doprovod. Kdybych to viděla v kině, tak tam sedím s pusou dokořán pravděpodobně ještě teď.(4.12.2013)

 • Mertax
  *****

  Kdyby tam byly jen záběry bílého žraloka lovícího potravu a zakousnuté gazely, tak mi to bohatě stačilo na opravdu exkluzivní zážitek.(8.6.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Krásný, úžasně natočený dokument, který mohu doporučit každému, kdo žije svůj život v trojúhelníku ohraničeném panelem, betonem a asfaltem. Kdo se však nebojí vylézt na čerstvý vzduch, občas se popere s medvědem nebo si zajezdí rodeo na divočákovi, tak ten z nějakých obrázků v HD rozlišení zase tak odvázaný nebude.(22.7.2011)

 • Morien
  ****

  Celou dobu mě provázel neodbytný pocit, že sleduji propagační materiál na zemi, kde budeme žít život po životě. Nadšeně nám ji doporučuje Gandalf The White (nebo jiný děda), který už jí prošel a zhubl neuvěřitelných třicet kilo za šest týdnů! Tráva je tak zelené, nebe tak modré, Spectre je bezva. Aneb to už jsem někde slyšela (viděla).(7.4.2009)

 • zelvopyr
  **

  """ekologický""" (troje uvozovky) demagogický kýč... některé hezké věci z přírody, ale ty kecy o oteplování teď na začátku doby ledové...(26.6.2011)

 • TeeAge
  ****

  || Scenár: Alastair Fothergill, Mark Linfield, Leslie Megahey | Hudba: George Fenton, Berliner Philharmoniker | Produkcia: ? | Distribúcia: Disneynature | Štúdio: BBC Natural History Unit, BBC Worldwide, Discovery Channel, NHK Cinema, Gaumont, Greenlight Media AG | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 108,942,691 $ || Doposial nevidené okúzlujúce zábery o našej planéte. Bez váhania by som dal plné hodnotenie, nebyť nepochopiteľne povrchnej vložke proti globálnemu oteplovaniu. Film totiž celú dobu poukazuje na každoročnú rutinu zvierat sťahovania sa ako vizuálny zážitok, no potom to opíše ako dôsledok ľuďskej činnosti na zemi. Tento proces však bol a bude prítomný aj po vyhynutí civilizácie. Vložka tak pôsobí ničivo na celkový dojem, pretože popiera podstatu toho, že človek ako taký je tiež súčasťou prírody...(6.5.2012)

 • Madison
  *****

  Prenádherné. Vážení, toto bol audiovizuálny nárez s úchvatnými prírodnými scenériami, bez zbytočne dlhých a únavných komentárov, schopné pohladiť srdce, myseľ a zrak iba vychutnávaním si škály za sebou zoradených obrázkov. Earth ma vyslovene položil - africká divočina, podmorský svet, arktický boj o život - toto všetko a ešte viac v najpôsobivejšom dokumentárnom spektákli, aký som mala možnosť vidieť. Nepríjemná pravda od Al Gorea je zameraná na racionálne posúdenie našich možností, Earth je duchovnou a taktiež zmyslovo-upokojujúcou púťou po krásach našej planéty. Jednoznačných 5*.(21.7.2010)

 • arachneuss
  *****

  It is in our hands. Dojemnější jak Kolja, dramatičtější jak Shawnshank, napínavější jak Tenkrát na Západě, vizuálně oslnivější jak Vesmírná Odyssea, hudebně epičtější jak Pán Prstenů. Vrchol dokumentárního filmu a poselství o globálním oteplování. Ještě máme šanci vše změnit ...(7.7.2009)

 • viperblade
  *****

  Neskutečně krásný a místy až dokonalý dokument (zpomalený záběr útočícího žraloka obrovského mi v paměti zůstane ještě dlouho), který ale nemá v TOPce co dělat. Na druhou stranu, kdyby tu nebyl, ani bych o něj nezavadil. 90 %.(24.4.2011)

 • Falko
  ****

  Kamerove zabery z vtacej perspektivy na nasu Zem su tak neskutocne krasne, ze sa to snad neda ani opisat, proste treba vidiet. Jeden z najkrajsich dokumentarnych filmov, aky som uz dlho nevidel. Spominam si aj na BARAKU: ODYSEU ZEME (1992), ktoru som videl v kine case jej premiery a pamätam si len to, ze pocas celeho filmu tam nebol vobec ziadny komentar k tomu, co vsetko tam bolo ukazane. Viem, ze to bol vtedy zamer rezisera, urcite tam bola aj krasna hudba, ale ked sa na nieco pozeram, chcem mat k tomu aj komentar a nastastie v tomto dokumente komentar. Takze krasa... 23.10.2009 ______ Patrick Stewart - (Rozprávač) +++ James Earl Jones - (Rozprávač) +++ Hudba: George Fenton +++(5.11.2009)

 • bestlama
  ****

  Pěkné záběry a opravdu roztomilé mláďata .. Smutný prožitek.(5.2.2010)

 • Eddard
  *****

  Nic vykonstruovanějšího jsem v životě neviděl. Hm... do začátku vtip, haha. Velkolepé. Oproti většině záběrů z Earth vypadají jejich kolegové z narativních epických velkofilmů jako hodně chudí příbuzní. Navíc má ten film (jak je u podobných projektů pravidlem) opravdu hodně hřejivý motor a jestli v něm někdo chce hledat levicovost nebo podbízivost, měl by se nad sebou zamyslet. Fakt, že film občas zahraje na naše emoce a sympatie z něho ještě nedělá "moorovinu", zvláště v případě že to dělá tak nenásilně a nežádá nás o nic většího než o zamyšlení. Hodinka a půl uběhla jako voda a kromě nesporných estetických kvalit mě oblažila i mnoha případy velice čistého a nefalšovaného pobavení (často vedoucího k hlasitému smíchu :-). Takže nemůžu jinak 90%(8.6.2008)

 • hellstruck
  ***

  Ano, vizuálně je to nádhera a navíc dokument nevyzní plytce - celý film je provázen poselstvím, které ale stejně většina diváků zazdí nebo si ho nevšimne. Škoda. Díky změnám klimatu spoustě druhům hrozí, že nenajdou vodu nebo potravu a zahynou. Taková migrace za jídlem taky není žádná sranda. Tak mě díky tomu napadá, že spousta lidí říká, jak se ve volné přírodě zvířata mají lépe, než v kdejaké zoo - možná jsou svobodná, ale za jakou cenu? Rozhodně bych v jejich kůži nechtěla být. Ale abych se vrátila k samotnému dokumentu; občas má zabijácké tempo a je to nezáživné. Migrace velryb, buvolů, pořád to samé dokola. Chtěla jsem se nechat unést tou nádhernou přírodou a dokonalými záběry, ale nešlo mi to a občas jsem se vážně nudila.(6.6.2014)

 • PinokKio
  *****

  Vizuálně dokonalé, lehce neucelené, chvílemi dechberoucí (útok na slony, ptačí namlouvání, marný boj vysíleného medvěda, ..). 90%(31.5.2010)

 • Cherish
  ****

  Velmi poutavý přírodovědný dokument, ale mě bohužel nedostal tolik jako většinu zdejších uživatelů. Daleko více mě zasáhla třeba Zátoka. I tak je ale tento dokument velmi kvalitní.(25.7.2011)

 • Dan9K
  ****

  Svého času jsem se koukal na dokumenty o zvířátkách poměrně hodně a pravidelně. Earth je jejím nadprůměrným zástupcem s úžasnou vizuální stránkou, zajímavým podáním, malou informační hodnotou a hraje na ekologickou strunu. Earth ale jinak v ničem nevyniká, katarze, jakou u mě vyvolává třeba Mikrokosmos nebo Koyaanisqatsi, je hodně vzdálená a věřím, že kdybych viděl dříve seriál, půjdu u filmu o hvězdu níž.(10.1.2010)

 • 3DD!3
  *****

  Nádherné záběry a úchvatná hudba vás provází cestou skrze přírodu naší planety. Seriál je sice propracovanější a nabízí mnohem víc, ale je fakt že EARTH ukáže to nejlepší a není tak náročná na čas. Jediná věc co mě trošičku mrzela byla, že jsem si nemohl vychutnat hlasový doprovod Jamese Earla "Darth Vadera" Jonese.(30.12.2009)

 • Mahalik
  *****

  Rok 1996- to jsem jako malej prcek brečel u Earth Songu od Michaela Jacksona (tuleň+ sekyra+ prachůchtivej lovec = dětská představa o světě bez násilí v prdeli). Rok 2009- Earth, dokument o jehož kvalitách nelze pochybovat, vyvolává ve mě úplně stejný záchvěv beznaděje jako u zmiňovaného videoklipu. Sledování brilantních záběrů planety, navíc podpořené nadmíru perfektním hudebním podkresem od Berlínské filharmonie, je sice blahodárný na vaše nervy, ovšem když dojde na scénu s umírajícím ledním mědvědem, který zoufale hledá potravu, dojde vám, že zatímco vy se kocháte pohledem na zasněženou krajinu, někde daleko umírají bez vašeho svolení nevinní tvorové. To pomyšlení, že lidi celou tu krásnou planetu Zemi posrali ve prospěch našim budoucím generacím, je stejná blbost jako Churchillovo vzkaz k anglickému lidu : "Nebojte se Hitlera, je to čestný muž!". __ Ale pokud se odprostíte od těchto otázek a následných odpovědí, je Earth neuvěřitelným zážitkem (pro někoho možná životním milníkem). Je to cesta bez jakýchkoli příkras a užijete si jí o to víc, když si uvědomíte, že máte vlastně obrovský štěstí být součástí toho všeho nádhernýho! 90%(15.3.2009)

 • venus
  *****

  Nejkrásnější a nejunikátnější záběry, jaké jsem měla to štěstí vidět. Náročnost dokumentu se zrcadlí v každé minutě. Odměnou za nelehkou práci tvůrců je náš velký údiv, neboť nám dokázali ukázat to, co 99% populace nikdy neuvidí. Doufám, že v každém z nás zůstane vykřičník, který nás povede cestou, co nejvíce šetrnou k naší šťastné planetě.(10.1.2011)

 • lesumir
  ***

  Krásné, nezapomenutelné, dechvyrýžející, fascinující záběry přirody. Ale pořád to není dost, aby to mohlo "soupeřit" v jednom žebříčku s takovými perlami, jako je Terminátor 2, Klub rváčů nebo jakýkoliv jiný film, umístěný v TOP. Jsou to přeci jen obrázky...(18.8.2009)

 • Jamal
  ****

  Líbí se mi, že vám dokument nic nevnucuje. Říká podívejte se na to co jste ještě neviděli a neuvědomovali a utvořte si vlastní názor co pro tento svět můžete udělat. Neskutečné obrázky, které chvílema vyráželi dech.(5.10.2010)

 • Radko
  ****

  Kinematografia zvieracích atrakcií. Uhranutie pohľadom na niečo, čo je normálnym okom zväčša nedostupné. Pretože aj v prípade dlhodobejšieho pohybu v biotope ľadového medveďa, tučniaka, veľryby, leva, slona, antilopy či žraloka by bežný človek sotva dokázal vidieť všetky tie ukázané úžasnosti. Zábery sú mimoriadne krásne a pôsobivé, miniepizódy zo životov rôznych zvieratiek milé, vtipné, kruté aj dojímavo slzopudné. Napriek predstavenému eko posolstvu (ľady sa topia) je to v prvom rade predstavenie série vizuálne lákavých obrázkov. A hoci ide len o kolorovaný cirkus atraktívnych záberov, netreba ho vôbec zavrhovať. Pretože cirkus v podobe "O zvieratkách nastorako" je divácky vďačný a prijateľný. Na rozdiel od zvieratiek z reálnych cirkusov, často týraných krotiteľom a následne trpiacich depresiami, pričom sú neustále priviazané hrubánskou reťazou v klietkach a minimálnych výbehoch.(7.1.2014)

 • kinej
  *****

  Tahle vizuální pecka, přece není jen o krásných obrázcích. Je také o tom, co se s planetou děje. A musím říct, že na to jde vkusně. Podle mého nezáleží na tom, jestli je za globální oteplování vinno lidstvo, nebo ne. Tak jako tak se k naší planetě chováme jako prasata, a to není v pořádku. Čím víc dětí tenhle film uvidí, tím více jich o tom třeba může přemýšlet. Alespoň nějaký pokus. Pro mě byl film zážitkem, nejen kvůli vší té nádheře, ale také kvůli pro někoho možná až krutým scénám, kdy predátoři loví svou kořist. Všechny záběry jsou vizuálně vypiplány k naporsté dokonalosti. Brodící se opice, zpomalené záběry lovícího geparda, či žraloka... Požitek, jakých se jen tak nenabažím.(4.9.2009)

 • nunka
  *****

  Nádherné sfilmovanie krásy, ktorej už možno o pár rokov nebude...(18.1.2009)

 • Arbiter
  ****

  Pečlivě orchestrovaný trailer na život na Zemi. Krásně se na to kouká, ač je to příliš útržkovité. Normálně mě Earth naplnila nějakým štěstím, neboco, který jsem v danou chvíli docela ocenil. Jen kdybych se mohl zbavit pocitu, že můj dojem není ani tak můj, jako někoho jiného, který mi ho citlivě vnutil. Tenhle pocit podtrhuje i, např. Roverem zmíněný, apelativní závěr. Na druhou stranu, ruku na srdce: 1) radikální narušování ekosystému Země sedmi miliardama lidí, je do očí bijící logický dopad, ať už se mu říká globální oteplování nebo nukleární gerontofílie 2) co ty víš, Rovere, o nějakých teplotních cyklech? :))(2.8.2012)

 • xxmartinxx
  ***

  Dokument, který dostal o hodně vyšší rozpočet, než je obvyklé. A jako takový předkládá úžasné a dechberoucí záběry dokreslované přenádhernou (mnohdy až kýčovitou) hudbou. Nebudu zde řešit, že používání slova "úchvatné", "dechberoucí" a "jedinečné" v každé větě může být otravné, což zřejmě vypravěč nechápe. Mnohem víc mi vadily neustále opakované, nicméně absolutně nekonkrétní ekologické poučky. Navíc sledujeme jen několik zvířat, ke všemu dobře známých zvířat, o každém z nich jsme už alespoň jeden dokument viděli. Pokud tedy od dokumentu očekáváte, že se v něm dozvíte nějaké nové informace, tak na tenhle ani nekoukejte. Ukazuje známá zvířata (navíc velmi málo druhů) natáčená ve známých prostředích, dělající věci, při kterých je natočilo už mnoho jiných. Pokud ale od dokumentu čekáte hromadu úžasně nasnímaných HD záběrů, zpomalených a s vysokým kontrastem, bude to zřejmě neopakovatelný zážitek, protože těch je tu plno a já na ně valil oči. To, že jsem si z filmu ale neodnesl jediné poučení, novou informaci nebo něco, o čem bych se mohl zmínit jako o zajímavém, nejde ignorovat. To, že film prostě "vypadá dobře" je pěkné, a někomu to určitě bude stačit, ale mně ne. Ne teď.(4.9.2009)

 • MMR
  ****

  Což o to, dokument je to hezký. Záběry také parádní. Jen mě to připadalo trošku zmatené, zbytečné přeskakování a vracení se ke stejným druhům. Kdyby to bylo méně chaotické a více rozmanité, tak by to na plný počet bylo. Takhle musí stačit 4 hvězdy (přemýšlel jsem i o třech).(6.11.2013)

 • Phobia
  ****

  Špička mezi přírodopisnými dokumenty. Jenže pokud se k filmu nachomýtnete v době, kdy už v žánru máte hodně nakoukáno, pak pro vás jen málokterá informace bude překvapivá. To je z mé strany vlastně jediná námitka, jinak nemůžu vytknout nic: super záběry, krásná hudba, velmi emotivní okamžiky... akorát mi k dokonalosti chybělo více nových poznatků. 89%(10.5.2010)

 • Kass
  ***

  Překrásné obrazy. Jde ovšem jen o zkratkovitý výstřih z velkolepého, jedenáctidílného dokumentu "Planet Earth". Dokument "Earth" zjevně vznikl jen ze dvou důvodů. 1, Dostat ty úžasné scenérie na plátna kin (tzn. střihat, střihat a střihat na pro kina únosnou délku). 2, zvýšit důraz na ekologické poselství natočeného materiálu.(3.1.2011)

 • petaspur
  ***

  Dokument snímající naši domovskou planetu v průběhu jednoho roku je jistě zajímavý, některé záběry jsou skutečně úžasné, ale pokud mám hodnotit celek jako film, tak to zase žádná sláva není. Návštěva ZOO mi, kromě bonusu v podobě pohybu na čerstvém vzduchu, poskytne srovnatelný zážitek.(2.4.2009)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Rekapitulace různých světových biotopů, z nichž žádnému není věnována větší pozornost a o žádném se nic nového nedozvíme, ale film je díky jejich počtu dostatečně pestrý. Staví se především na překrásných obrazech; záběry na gigantická stáda, nedozírná hejna ptáků a vyskakující žraloky berou dech, stejně jako plovoucí sloni, útočící vlci a ledem se prolamující medvědi. Pohyblivá pohlednice, krásná. Ale něco na ní napsaného být mohlo...(15.1.2010)

 • cheyene
  *****

  Nejkrásnější kino nám dělá samotná příroda - od romantiky až po dechberoucí a mrazivá dramata.(26.2.2010)

 • Jacinda
  *****

  brek brek brek...nic jiného k tomuhle nemohu napsat. krása přírody kterou ničíme...nevinnost zvířat které mučíme. lidé si nezasloužejí žít. měli by zemřít...možná to by naši planetu zachránilo, protože jiné východisko asi (a bohužel) není(21.7.2010)

 • hippyman
  *****

  překrásná hudba a překrásné záběry poskládané do překrásného dokumentu o křehkém štěstí života na Zemi, který člověku jednoduše bere dech a místy otevírá ústa dokořán... epické. 90%(3.2.2009)

 • Davies182
  ****

  Tento parádní dokument mne zklamal v jedné (osobní) věci: radši bych více záběrů z atraktivnějších zákoutí naší planety, jako jsou různé pralesy a džungle, než jen zhruba od šedesáté minuty sledovat poměrně nezáživné "dobrodružství vodních zvířátek". Earth je bezesporu nadmíru kvalitní dokumentární snímek, jenže co se týče mé osobní zainteresovanosti, dost jsem se u něj ke konci nudil. Přitom celé vodní téma je zde pouze jakýmsi vykřičníkem ohledně celosvětového problému černého a masového rybářství. Proto nemohu dát maximální hodnocení - stojím si za tím, že na opičky, hmyz anebo šelmy by se koukalo lépe. Jinak ale bombastický zážitek: u prvních záběrů na roztomilé lední medvědy jsem pociťoval euforickou radost, u prvního "letu" kaskadérských kačátek z hnízda stromu jsem téměř plakal štěstím nad možností spatřit podobné záběry. Celý film je napěchovaný podobnými věcmi... Chválím také za výbornou volbu vypravěče, který si k mikrofonu odskočil z velitelského můstku USS Enterprise. Nezbývá, než si sehnat podobný seriál taktéž z produkce BBC v HD kvalitě a udělat si u počítače pohodlí na dalších x hodin. P.S. Home mne okouzlil ještě více.(3.10.2009)

 • Hrabka
  *****

  Naprosto úžasný dokument. Nádherné záběry suchozemských i vodních živočichů a přírody, kterou obývají. Skvěle udělaný dokument, jehož pointa stojí za zamyšlení. Hudba stála taky za to. Při putování některých zvířat za doprovodu chytlavé hudby jsem si připadal jako když koukám na Pána prstenů. Jako dokument je to naprostá bomba, ale trochu mi vadí, že je to normálně řazeno mezi filmy. Ale tak co už, toto dílo určitě zaslouží uznání. Bylo to vtipné, napínavé, roztomilé, zajímavé, dechberoucí, smutné, úchvatné, fantastické, ale hlavně to bylo takové, jaké to opravdu je. 90%(17.1.2010)

 • gogo76
  ****

  Krásny dokument s nádhernými zábermi, ktorému k dokonalosti nechýba takmer nič. Ponúka nádherné obrázky pretkané peknou hudbou a dojímavé príbehy zvierat. Problém je, že podobných pekných a kvalitných dokumentov vzniklo za posledné roky viac, napr. Home, Tajomstvo oceánu... Mám rád prírodu a rád si pozrem prírodopisný film, ale od dokumentu, ktorý je v Top 20 najlepších filmov som čakal niečo mimoriadne, to som nedostal. Preto "len" 4 hviezdičky. 80%(26.7.2010)

 • LiVentura
  *****

  Krásné... Příroda nikdy nezklame svou dokonalostí.(7.12.2011)

 • Beckett51
  *****

  Nádhera, prostě nádhera. Nikdy nebyl a ani nebude natočený lepší dokument než je Tento. "It is in our hands". 93% (19.6.2010)

 • Rover
  ****

  Musím uznat, že natočené to bylo vážně bravurně a strašně zajímavě (nejvíc mě asi šokovaly mladý kachničky mandarínský; výborně jsem si užil moje milovaný rajky). Co mě trochu rozčilovalo, bylo zaměření na velké savce, který mě prostě nikdy moc nebavili, daleko radši bych pozoroval dění v deštným pralese, než na savaně. Mluvený komentář byl často zbytečný a spíše otravný svým apelativním vyzněním (zlý lidé oteplují planetu a lední medvědi umírají - imho je to jen změna etap, nejsem odpůrcem ani zastáncem globálního oteplování, ale svádět na něj všechno mi přijde přitažený za vlasy). HUDBA: George Fenton - ta mě vyloženě otravovala svou prvoplánovostí ("zlá" hudba u útoků predátorů, "smutná" u umírání zvířátek nebo "komediální" u chudáků tučňáků).(23.5.2011)

 • formelin
  *****

  Úchvatné, sice je to vlastně sestříhaná "Planeta Země" (2006), ale jsou zde použitý záběry i z jiných pohledů kamer...(15.2.2008)

 • Šakal
  ****

  Dechberoucí záběry, nicméně zůstává jedno velké ALE,....tento dokument by si zasloužil mnohem delší stopáž. Na konečné podobě je příliš vidět, jak tvůrci byli nuceni krátit stopáž a tak jsme svědky " jednoho rychlého sekavého přeskakování ( mezi jednotlivými pasážemi ) za druhým. Pokud si chcete užít mnohem delšího a především ucelenějšího zážitku, sáhněte raději po tomto : http://www.csfd.cz/film/228564-zazracna-planeta-planeta-zeme-planet-earth/ . Přesto se jedná o silný zážitek zasluhující si rozhodně pozornost.(28.2.2010)

 • juta
  *****

  Pěkná ukázka kousku planety, která zatím nebyla až tak dotčena. Škoda, že se většina filmu odehrává v Arktidě, jinde se ale moc točit příroda už nedá. Některé záběry jsou opravdu fascinující a některé zase smutné.(6.4.2012)

 • Aidan
  *****

  Příliš agitující. Jinak čirý úžas.(1.5.2015)

 • Webb
  *****

  Nádherný dokumentární zážitek o naší přírodě, různých klimatických změnách a dopadech na okolní svět a zvířat. Dále vyzdvihnu různé plynulé kamerové hrátky s časem (zpomalování a zrychlování času) či pěkné pohyby kamery do míst, kam se člověk dostat nemůže. Dokument podtrhuje i výborná hudba, která přesně pasuje do situací, které nám jsou předkládány. Velmi silný zážitek. 90%(29.3.2009)

 • Darth Sidious
  *****

  To, že je naše planeta krásná.......až na pár vyjímek...... jsem věděl. Ale to že je u určitých koutech překrásná. To jsem neměl ani nejmenší tušení. Přenádherné záběry. Musela to být opravdu náročná a precizní práce. Režisér nám naservíroval ty největší skvosty.(17.7.2010)

 • teutates
  *****

  Krásny dokument... Monumentálne zobrazenie neskutočnej dokonalosti, ukážka citlivosti života, nevšedná scenéria okolia, zaujimavosti... Earth ako dokonalý systém, v ktorom aj najmenší detail hraje svoju úlohu. 9/10(25.11.2008)

 • swamp
  *****

  ..aneb jak FullHD ocení fanoušek i nefanoušek přírodopisných dokumentů.. navíc, když s nimi má něco společného BBC, což je jistojistou zárukou kvality.(4.8.2010)

 • mil@n.fanatik
  *****

  Krásná podívaná, krásne záběry. Více takových dokumentů... 90%(20.1.2010)

 • Pepinec
  ****

  Filmařský majstrštyk, bezesporu. Zachytit na kameru takovéto okamžiky zvířecích osudů chce nejen kumšt, ale i odvahu, nulový pud sebezáchovy a štěstí jako z loterie. Nicméně, abych toto mohl považovat za film, potřeboval bych k tomu větší provázanost jednotlivých pasáží a o kapánek více informací, které by mě mohly oslovit i jinak, než jen vizuálně.(29.9.2010)

 • boshke
  *

  Asi po dvaceti minutách jsem to vypnul. Nemohu si pomoci, nikdy mne Animal Planet a spol. nebavily a mně se prostě nechce koukat hodinu a půl na antilopy, kočky a trávu... 20%(22.9.2013)

 • Tomco
  *****

  Audiovizuálny orgazmus.(12.7.2008)

 • Rocky62
  *****

  Nejlepší přírodovědný dokument co jsem viděl, unikátní záběry na žraloka bílého lovící tuleně nebo na koupající se slony africké, to člověku, který umí ocenit perfektní práci kameramana, vyrazí dech(22.8.2009)

 • HAL
  *****

  Dokonalé ve své jednoduchosti. Není to nejlepší ani nejchytřejší dokument všech dob. Ale je nesmírně odzbrojující, i přes ten svůj místy tlačený zelený podtext. 9/10(18.4.2012)

 • iamek
  *****

  Úchvatný dokument o přírodě, který donutí člověka se zamyslet nad globálním oteplováním a celkově chováním vůči přírodě.(28.1.2009)

 • ork
  ***

  For Me 76%(8.9.2008)

 • jojinecko
  *****

  Ono by to celé bolo prekrásne, čarovné a okúzľujúce...keby to nebolo vo svojej podstate tak smutné, to čo sa s našou Zemou deje...(18.1.2009)

 • heyda
  *****

  Nádherné je slabé slovo! Přenádherné už se trochu blíží k tomu co jsem viděl a pociťoval. Film je prošpikovaný těmi nejúžasnějšími záběry na zvířata, rostlinstvo, ale i planetu nebo meteorologické procesy a je podbarvený krásnou orchestrální hudbou. Tohle není jen nějaký film, tohle je koncert pravdy. Žádná přetvářka, žádné hrané obličeje, prostě čistá pravda a život, jak ho dokáže napsat jen příroda. Obrovská pochvala BBC, zasloužené 18. místo na CSFD a my lidi bychom si měli uvědomit, že tu nejsme sami a snažit se odvrátit stále horší a horší podmínky pro život jak živočichů, tak i rostlinstva!!! 15/10(5.11.2009)

 • MikeCool
  ****

  Pozoruhodný dokument. Okouzlující záběry z přírody, které vás ohromí svou člověkem neposkvrněnou přírodou, ale řekl bych, že to není zas tolik ohromující jak se může jevit z velice kladného hodnocení. Je to takový lepší dokument o zvířatech a všeobecně o přírodě.(19.3.2013)

 • nash.
  ****

  Kouzelnými obrázky zachycené dobrodružství života. Dokáže nadchnout nadherou obrazů i zvířecími osudy a současně poutavě upozornit na provázanost a křehkou rovnováhu veškerého života na zemi, ve vzduchu i ve vodě. Dokáže nevtíravě donutit k zamyšlení nad světem i sebou. Ale občas jsem měl pocit, že se až moc snaží zůstat hezkým obrázkem a proto nám jako malým dětem trochu neobratně zakrývá oči před neodvratně tragickým koncem některých příběhů.(5.1.2014)

 • Yardak
  *****

  Dobře vybrané příběhy zvířat z různých částí naší planety. Některé záběry kamery byly naprosto skvělé:o). Tento dokument ukazuje jak je "naše" planeta krásná, ale i též nás nutí se zamyslet nad ekologickými problémy...(24.9.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Vizuálně úchvatný dokument přibližující život zvířat na souši i pod vodou na poušti i na sněhu a masožravých i býložravých. Některé "davové" scény a extrémně zpomalené záběry lovů byly dokonalé. Nakonec je to ale "jen" lepší přírodopisný dokument.(26.4.2009)

 • HellFire
  *****

  Co může být krásnějšího, než naše rodná planeta. Místy opravdu skvostně dokonalé zkloubení obrazu a hudby.(6.9.2009)

 • jonyyy
  *****

  Člověk si uvědomí, jak to mají ty zvířátka těžké samy o sobě, když musí plavat 4000 mil na sváču. A my jim to navíc zrovna neusnadňujeme. Fantastické záběry, citlivý komentář. 95%(17.2.2011)

 • moviesfan
  *****

  K tomuto dokumentu není třeba se dlouze rozepisovat. Je to totiž celé velmi poutavé s krásnými a zajímavými záběry a komentářem.(4.3.2011)

 • PROROK14
  ****

  Pekné.(11.3.2012)

 • MeanWhile
  *****

  Výborný dokumentární film, který ukáže, co vše stvořila příroda, jaké rostliny a zvířata, v celé své kráse. Nejkrásnější okamžik filmu: žraloci.(24.11.2010)

 • AppleCore
  *****

  Naprosto dechberoucí a uchvátná podívaná na kterou jen tak někdo nezapomene, zkrátka FASCINUJÍCÍ.(4.5.2008)

 • zahadna
  *****

  Tak také niečo krásne som ešte nikdy nevidela...veľmi pekné,fakt úžasné...(24.11.2008)

 • Flego
  *****

  Úžasné zrýchlené zábery rastúcej flóry za pohybu kamery, kolmé zábery zhora a množstvo ďaľších pohľadov na našu modrú planétu. Unikátny dokument. Nádhera.(2.6.2009)

 • Terva
  ****

  CITÁT - Veškerý život na Zemi je založen na náhodě a poháněn energií Slunce.......... LEDEN - ÚNOR - lední medvědi. Probuzení a cesta za potravou. BŘEZEN - Rys může putovat za kořistí na vzdálenost stovek kilometrů. DUBEN - Mláďata a stěhovavá hejna z celé Planety se vrací....... DUBEN - Severní Arktida. Slunce nezapadá, začíná polární den. KVĚTEN - Nejkrásnější jsou rajky žijící v deštném pralese. Střídání ročních období je náhoda, bez které bychom nepřežili. Ale existují i místa na naší Planetě, kde se roční doba nestřídá. ČERVEN - Jihoafrická poušť Kalahari. Období sucha a sloni putující za vodou. Jestřábi snažící se přeletět Himaláje - nádherné a fascinující. ČERVENEC - Díky záplavám rozkvétá Afrika. Ale jsou některá zvířata, která nejsou moc nadšená, například opice. SRPEN - Pohled do oceánu a keporkaci začínající svou pouť za...potravou. ZÁŘÍ - Opět oceány a cesta 6 000 kilometrů dlouhá a opět je v tom potrava. ŘÍJEN - Připlutí velryb do polárních vod. Jejich cesta je u konce a krmení začíná. Jinde léto již končí, ale v Antarktidě právě začíná. LISTOPAD - Hnízdící tučňáci a život v Antarktidě. PROSINEC - Slunce zapadá a koloběh může pomalu začít znovu. A co jsem se dověděl ? Že lidé jsou virus této planety a je třeba nás vyhladit dřív, než tuhle Planetu zabijeme.(27.5.2012)

 • Nettrass
  ****

  Netušil jsem, že je zvířat tolik. Zdá se, že jsou přemnožená, zabírají moc místa a neplatí daně. Naštěstí jsem optimista, takže věřím, že si člověk s tímhle problémem nakonec nějak poradí.(1.11.2012)

 • dopitak
  *****

  Překrásné záběry, u kterých váháte, jestli snad nejsou počítačem generované, ale žádný počítač nedovede to, co příroda. Jeden z oblíbených filmů Václava Klause.(6.10.2012)

 • maseer2
  *****

  přenádherný dokument, který nám ukazuje krásy přírody, o než můžeme přijít, když se k naší matičce Zemi nezačneme chovat lépe...(12.4.2009)

 • hendrich6
  ****

  Tento film jsem sledoval s velkým očekáváním,protože aby uzavíral top 15 na csfd.cz,tak to musí být bomba.Pro mě to ale úplná bomba není.Nádherné zpracování,skvělé obrázky a dojemný příběh ledního medvěda.Dozvěděl jsem se i nové informace a nechybělo poselství a pár vět o globálním oteplování nakonec.S tím ale já sám určitě nic neudělám.Místama možná trochu nuda,ale na jednorázové podívání je to pěkný dokument,možná nejlepší,co jsem viděl (a to jich moc nebylo). 75 %(1.8.2010)

 • poz3n
  *****

  U většiny záběrů si prostě lámu hlavu nad tim jak je vůbec možný něco takovýho natočit... Nemam slov...(29.12.2008)

 • sta
  *****

  dokonalá vizuální onanie, u níž ani nevadí ty občasné ekokecy(28.12.2008)

 • Cubinho
  ****

  Úchvatné záběry, možná trošku nesourodé. Jen nevím,... možná by bylo lepší dokumentům přidělit svůj vlastní žebříček. Ne, že by kvalitou nepatřily do TOP 200, ale přece jen mi v ní trošičku vadí:-)(11.12.2010)

 • El Pistolero
  ****

  8/10. Opulentní vizuální hostina pro všechny po přírodních divech tohoto světa lačnící oči. Pestrobarevný gejzír působivých snímků, záběrů z ptačí perspektivy, i těch, které byly pořízeny infračervenou kamerou či pod hladinou moře. Kvalitní hudební podkreslení je samozřejmostí. Místa posud nezkažená, západní civilizací netknutá, roztodivné živočišné a rostlinné druhy, klimaticky rozdílná krajinná pásma, tajemné přírodní rituály, svým divokým způsobem krásné zákony potravního řetězce. Funguje i jako připomínka toho, že svět není jen plocha o výměře x km², po níž se běžný člověk denně pohybuje.(24.4.2013)

 • frashmaker
  ***

  V dobách, kdy o víkendech ráno malé děti koukaly na Pokémony, Digimony, a ještě možná v dobách Vegy a Magionu, jsem já sledoval převážně pořady National Geographic jak na běžícím pásu fáscinován krásami přírody. Teď jsem se těšil na neskutečné impozantní a zdrcující dílo, které zachycuje všechny krásy světa, ale dostalo se mi jen průměrného dokumentu, který kdyby dali mezi ostatními dokumenty tenkrát před 13ti lety o víkendu, tak by mi ani nepřišlo, že je něčím zvláštní a vyjímečný. Je sice hezky barevný, a sem tam jsou tam impozantni momenty a zpomalené záběry, při kterých se snad i tají dech, avšak asi jsem od nejlepšího dokumentu na csfd čekal o hodně víc... Příliš se vlekl, postrádal dramatičnost a nízká úroveň odbornosti mu taky nepřidávala. Spousta soubojů lovce a kořisti byla utnuta zrovna když se něco začlo dít a na druhou stranu záběry medvíďat, která se hrabala z nory, trvající snad 10 minut spíš ještě ironicky potlačovaly absenci zajímavých záběrů.... A rovněž mi přišlo, jako by to komentoval člověk, který slepě věří ideologii Greenpeace, ale nepozná kohouta od slimáka, než nějaký vědec.... Takže dávám za 3 a je to ještě spíše trošku slabší 3... Bohužel :((6.8.2009)

 • F.man
  ****

  Audiovizuální podívaná sestříhaná převážně ze seriálu BBC Planet Earth. Moc pěkné, nicméně oproti seriálu jen chudá sestra. Jako předkrm nebo výcuc ideální.(24.12.2008)

 • mysiak
  *****

  Najkrajší dokument aký som videl...vizuálne je to paráda...hlas Patricka Stewarta mi ešte doteraz hrá v hlave...je to krásny, krásny dokument...odporúčam(18.4.2009)

 • SarumanKo
  *****

  Uvažoval som, prečo má prírodovedný dokument takú vysokú priečku na stupnici best filmov. Spočiatku to i u mňa vyzeralo na slušných 70%, ale asi v polovici som pochopil. To hodnotenie je vysoké preto, lebo menej ako 5* človek dať jednoducho nemôže. Earth je v rámci svojho žánru absolútna špička. A pritom stačilo natáčať, čo je na našej planéte úplne bežné, každodenný život niekoľkých živočíchov a nádherné miesta, ktorými sa pohybujú. Sled vizuálnych orgazmov je doplnený stručným, ale pre mňa dostatočným množstvom faktov (presýtenie informáciami nehrozí) a ekologická agitka na konci získava hlbší rozmer, nie je však otravná ani vnucujúca, iba ukazujúca, ako to vyzerá a ako to vyzerať môže, ak sa niečo nezmení... Skutočne geniálna je scéna s gepardom a antilopu zhruba v polke filmu. Keď Jones povedal časť: "...dráma lovca a koristi...", čakal som klišoidnú naháňačku, ale to, čo som dostal, mi na hodnú chvíľu otvorilo ústa, až som ich nevládal zavrieť. TO je skutočná dráma, zahraná lepšie, než akákoľvek iná vo filmovom žánri. (90%)(30.3.2010)

 • SexyAjinka
  *****

  Je mi líto, je mi tak strašně líto, že lidé, ač se jim dostalo té pocty, že si dokáží věci uvědomovat a přemyslet, nedokáží myslet na přírodu. Na to všechno díky čemu jsme nyní tady. Jsme lhostejné vůči těm, jenž bychom měli chránit. Krásný dokumentární příběh.(1.4.2011)

 • Caszidy
  ****

  Záběry vpravdě dechberoucí, namluvení Patrickem Stewartem též příjemné, výpovědní hodnota jakbysmet, ale 18. nejlepší film všech dob(k datu 23.11.2011)? Nenechte se vysmát. Ano, dokument je opravdu kvalitní, ale zdejší hodnocení se mi zdá lehce přehnané.(23.11.2011)

 • GILLWANDER
  *****

  Famózne! Prekrásne! Úžasné! Neuveriteľné! Tak asi zneli moje komentáre počas sledovania tohto dych berucého dokumentu. Proste som celý čas žasol, ponúkané obrázky boli úchvatné, zatajoval som dych a neveril vlastným očiam, že toto všetko vlastní naša planéta a mi sa radšej kocháme niečím čo trčí z betónovej zemi. Toto nikto nepostavil cez deň vlastnými rukami toto je kolobeh života, o ktorý sa chystáme nadobro pripraviť. Mali by sme s tým čo najskôr niečo urobiť, inak prídeme o našu zázračnú planétu. Po technickej stránke nemám čo dodať. Ako dokument to funguje vo všetkých smeroch viac než perfektne. A tie zábery... jedným slovom krása! 90%(19.10.2014)

 • Ridick
  *****

  uz len z povinnosti si pozrite co za par rokov nebude mozno natocit...(16.7.2008)

 • zipper111
  *****

  Něco tak neuvěřitelně nádherného a zárověn neobyčejně smutného jsem už dlouho neviděl. Opravdu překrásné záběry z naší matičky Země podkresluje emocionálně velmi vypjatá hudba a pěkný komentář. Spousta záběrů je ze seriálu Planeta země, takže kdo ho viděl tak může být lehce zklamán, přesto je to neuvěřitelně poustavý snímek a doporučuju všem, kdo se chce podívat na nádheru, trošku uslznout, zasmát se (podle mě nejlepší scéna je, když mláďata kachen vyskakují z hnízda:) a lehce i hluboce se zamyslet. I kdyby to nebyla úplná pravda jak tu někdo píše, přece jenom se může něco pro dobro naší planety dělat...(1.2.2009)

 • Bakllazaan
  ***

  Mnohem lepší je se podívat na jednotlivé díly z nich6 je tato kolaž sestavena. Film je naprosto ochuzen o jakékoli zajímavosti kvůli časové tísni, a o pana Attenborougha. Todle jenom takové filmové leporelo. 50%(27.2.2009)

 • Popluh
  ****

  Vizuální stránka filmu je sice dokonalá a u některých (zejména leteckých) záběrů se skutečně tají dech, ale jako celek to většinou působí dost samoúčelně. Ústřední myšlenku to sice má, ale naplno se projeví až v úplném závěru, přičemž ta hodina a půl předtím jako demonstrace něčeho, co už všichni stejně dávno víme (tedy pokud nenosíme růžové brýle), působí poněkud přetaženě a i přes všudypřítomnou technickou dokonalost mě prostě chvílemi nudila. 75 %(27.6.2010)

 • Asgy
  *****

  Dokumenty mám rád, a když jsou navíc tak parádně natočeny jako tenhle, tak je to radost koukat.(11.10.2008)

 • georgieMT82
  *****

  Existuje veľmi milé hnutie "Voluntary Human Extinction Movement" (Hnutie za dobrovoľné vyhynutie ľudstva), ktorého členovia sa dobrovoľne zdržia svojej reprodukcie, aby tak pomohli planéte Zem zbaviť sa ľudského rodu. A je to snaha užitočná, pretože táto planéta by mala patriť iba zvieratám. Ešte aj existencia tej najodpornejšej tarantuly má pre Zem väčší význam ako existencia "pánov tvorstva", ktorí tak akurát spôsobili to, že hrúbka ľadových krýh už nestačí na udržanie váhy ľadových medveďov!(13.1.2013)

 • Francik
  *****

  Pohlcující. Co nejdříve si obstarám i Planet Earth.(15.8.2008)

 • CrownThomas
  *****

  Neuvěřitelné záběry z naší modré planety.......(19.1.2012)

 • PauloZ
  *****

  Jeden z nejlepších dokumetů co jsem viděl. Nenásilně donutí díváka k zamyšlení o tom, co způsebujem. Navíc mám dokumenty o přírodě velice rád, takže nemám nejmenší důvod dát méně než 5*.(10.12.2009)

 • Sten2
  *****

  Pro tentokrát kašlu na žebříček i na filmy okolo. Tohle je dokument o naší planetě a jak bylo řečeno "je to v našich rukou" tak proč to nedržíme pevně ?...Zde jsem cítil, že jsem hodil všechny dennodení problémy za hlavu a uvědomil si opravdu ten hlavní, ten co se týká nás všech ale hlavně to bude odkaz, který tady zanecháme "těm" po nás.(6.7.2008)

 • Makky
  *****

  Hoci je Earth až príliš podobné veľkolepému dokumentárnemu dielu Planéta Zem, aj tak je v niečom iné. Dojímavé, napínavé, krásne a vzhľadom nato, že ide o našu modrú planétu, tak aj vizuálne dokonalé. "Je to v našich rukách."(7.1.2009)

 • Pirkaf
  ****

  Skutečnost, že se země otepluje, je dobře známá. Že se tak děje především kvůli lidské činnosti, to už tak průkazné není (takže bych to v tomhle filmu nemusel poslouchat v každé druhé větě). A ještě méně průkazné je to, že život na naší planetě vznikl náhodou. Na můj vkus až zbytečně mnoho jednostranně použitých slov. Ale jinak úžasné záběry, to se musí nechat.(25.12.2009)

 • buldock
  *****

  Audiovizuální fantazie servírovaná společně s aktuálním ekologickým poselstvím , podmanivou hudbou a výbornou dvojící hlasových průvodců Patrickem Stewartem a Jamesem Earlem Jonesem. Shlédnuto v HD - fantastický zážitek! 90%(12.1.2010)

 • blackrain
  *****

  Dokumentární film, u kterého jsem chvílemi zapomínala dýchat.(26.2.2010)

 • Marek1991
  ****

  Veru naša planéta je nádherná a prináša prenádherné úkazy a scenérie. Do jedného filmu je to však obtiažne celé spracovať, hlavne ak má tak jednoduchý a pritom dôležitý názov ako Zem. Veľmi kvalitný dokument prinášajúci pohľady na našu Zem a život na nej. Priznám sa však, čakal so viac. Videl som totiž aj krajšie dokumentárne seriály, ale nájsť ten správny dokument je pre mňa obtiažne. Je ťažké na jeden ukázať, že toto je ten, ktorý vám povie viac ako niekoľko učebníc o Zemi. Naša planéta je pre mňa asi najväčší skvost vo vesmíre.(6.9.2012)

 • yakoob
  *****

  Úžasně natočený dokument...Veliká škoda, že i režisér věří, že je to všechno náhodou...Tomu snad musí věřit opravdu jenom blázen a nebo člověk nevzdělaný!!!...Taková nádhera, všechny ty stvoření, a více jak polovina světa věří, že je to výsledek evoluce...Fíha...To už jsme tak zdegenerovaní?..."Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu" (Bible)...Ať už dokumentu vytýkám právě podlehnutí nedokázaných důkazů, po stránce filmové hezky zpracované...(29.7.2009)

 • esopesokeso
  *****

  Nádhera!Pocity,ktoré tento film vo mne vyvolal,boli úprimne.Nemôžem tomuto filmu nič vytknúť.Je to dokumentárny film,ktorý sa dá púšťať stále dookola a žasnúť nad prírodou.Ako ked si pozeráte staré rodinné fotky a rozmýšľate aké čo bolo, je a môže byť ... len umocnené... (päť hviezdičiek :)(29.5.2012)

 • CageDepp
  *****

  Nádhera co víc psát. Jenom doporučuju každýmu. A parádní ukázky predátor verzus kořist. Občas to je smutný, ale tak už to je.(11.4.2009)

 • Hwaelos
  ***

  Tak jsem to konečně viděl! Déle už se tomu vyhýbat nešlo. Co říct? Informační hodnota se blíží nule a nádherné (!) obrázky planety ukazují, jak je naše Země úžasná. Je.(25.6.2009)

 • swed
  *****

  Vizuálně úchvatný pohled na naši planetu. Jasně, těžko se tu dozvíte něco nového, ale o to filmu nejde. Hlavním cílem totiž bylo ukázat krásu a životní cyklus světa, jehož jsme všichni nedílnou součástí. Earth ale rozhodně není jen pasivní podívanou, z které si nic neodnesete. Při sledování jsem si naplno uvědomil, jaká komplikovaná a do každého detailu promyšlená nádhera nás tu obklopuje. P.S. Klidně bych se obešel bez mluveného komentáře. 9/10(12.9.2009)

 • m@rz
  ***

  Pěkné scény, dobrá kamera (někdy se až divím, kdo to natočil), dobrá hudba, ale nudil jsem se u toho.(5.3.2010)

 • Zenitos
  ****

  Ako dokument pekné, ale na plný počet to u mňa nie je... A za tú otravnú agitáciu na boj proti globálnemu otepľovaniu som mal pokušenie zobrať ešte jednu hviezdu... Ale plávajúci slon to nakoniec vytiahol na 4 *(19.11.2010)

 • hous.enka
  **

  Globální oteplování, led, pouště, tajga, medvěd, slon, lev, ryba... bla bla... Možná celá série je dobrá (jsou tu vidět prachy a technika), ale ta devadesátiminutová okleštěna verze je jedna velká nuda s jediným vtipným šestibrkým ptákem, co zametá, uklízí a udržuje si pořádek. Jinak to byl jeden z nejnudnějších a nejpovrchnějších dokumentů, který jsem doposud viděla. A to mám dokumenty o zvířatech fakt ráda.(30.3.2012)

 • Dubro
  ****

  Jednoznačne pútave a profesionálne perfektne zvládnuté.(21.6.2008)

 • Hejtmy
  *

  Obrázky jsou to pěkné, ale něco víc jsem tam hledal marně. Podobných dokumentů o přírodě běží v televizi každý týden deset a nevím, čím se zrovna Earth liší. 25%(15.11.2010)

 • Antabelus
  ****

  Vzhledem k tomu, že se o tomto snímku hovoří čistě jako o dokumentu, není úplně na místě přehnaná dramatizace scén soundtrackem a komentáři, která se v průběhu nejednou objeví. Ale jinak skutečně krása!(17.12.2011)

 • Giggs Man
  ****

  I když nejsem zastáncem toho, aby dokumenty patřili do žebříčků, tak tento určitě stojí za hodnocení. Nádherné záběry ;)(11.8.2012)

 • K.I.N.G.
  ****

  Je divné, že zrovna tento dokument je tady až tak přeceněný a navíc ho tu hodnotilo víc lidí, než na IMDb, což mně příjde trochu divné. Na to, aby tento snímek obsáhl celou planetu mu chybí taková celková všeobecnost, protože některá místa vidíme téměř pořád a některá prakticky vůbec a to samé i s živočichy. Tento film je nejkrásnější dokument o přírodě, jaký jsem kdy viděl, ale má značné nedostatky.(28.9.2010)

 • Aleee89
  ****

  Earth, prostý název dokumentu, který směle soupeří s fikčními filmy, což se zase tak často nestává. Musela jsem ho vidět. Předem jsem očekávala spíše jímavou hudbu, vymazlené záběry a zvířecí podívanou, proto mě relativní absence edukativního potenciálu nezaskočila a vlastně mi to ani nevadilo. Výše uvedené charakteristiky totiž Earth naplňuje do puntíku. Tento dokument se pohybuje na šikmé ploše - pro někoho je té prvoplánové kýčovitosti už moc, u mě Earth pomyslnou hranici ještě nepřekročil. Já si ten film užila, i když linka "zachraňme Zemi" mi už tolik po chuti nebyla...(28.4.2012)

 • lamps
  *****

  Přenádherná cesta napříč naší kouzelnou, leč lidmi nesmyslně devastovanou, planetou. Sice jsem to sledoval pouze v angličtině a v mizerné kvalitě, ale celkový prožitek byl přesto naprosto impozantní. 100%(11.12.2012)

 • Alementina
  ****

  Nadherne, ale skakajici od jednoho k druhemu... vetsi ucelonost by to chtelo, ale i tak, nadherne.(13.1.2013)

 • SonG
  *****

  Jedním slovem - nádhera.(7.6.2009)

 • stanny
  ****

  Vizuálně perfektní, hvědu dolů za ty ekologistické oteplovací bláboly.(28.12.2009)

 • ilemas
  ****

  Moc pěkný dokument, ale na Animal planet jsou k vidění mnohem hezčí a zábavnější dokumenty.Někdy.(1.1.2010)

 • René.girl
  *****

  Film, který mi připomněl časy, kdy jsem se svým dědou hltala jako malá VHS National Geographic! Tenhle film je, ale ještě nádhernější. Tak dechberoucí záběry přírody jsem viděla poprvé v životě + výborně vybraná hudba a hlas vypravěče. U části s vodopády jsem se skoro rozbrečela - nádherné, nádherné, nádherné!!5 hvězdiček...bez debat a všichni povinně pustit!(5.2.2010)

 • Langy10
  ***

  Já dokumenty teda moc nemusim no, nebyl špatnej. Byl o přírodě a příroda se mi líbí, takže 3 hvězdy :) .nebylo to špatný .)(5.7.2010)

 • Attta
  *****

  Krásný dokument a 58. minuta, jak šli opice ve vodě, to mě připomělo scénu z Foresta Gumpa :) Jestli se chcete pokochat nádhernou přírodou a podívat se tam, kam se pravděpodobně nikdy nepodíváte, tak si pusťte tohle. Konec mě nadchnul.(6.5.2011)

 • Huntelaar
  ****

  Vizuálně je to překrásné, ale protože se během filmu projede celý svět a příběhy zvířat dostanou jen epizodní role, vypadla mi z toho jen bezbřehá ekologická agitka.(22.9.2012)

 • Duotone28
  *****

  Ako hovori kolega nizssie...nadherna, fakt ze nadherna podivana...aj ked sice troska na ukor informovanosti. Ale o to tu vobec neslo, kedze BBC ma v zasobe presne aj nieco take...ktore informovanostou je priam napchate...Jedna sa presne o 660 minut najkrajsich zaberov sveta...rozdelenych presne podla svojho sveta do serie 11-tich dokumentov pod jednym spolocnym nazvom "Planet Earth". A tento dokumentik nazvom Eart je len zostrihom spominanych „excelentnych“ 660-tich minut(ale je pouzitych aj par novych zaberov, to nemozem povedat)...aby dal pokochat zo svojho sveta aj tym, ktorym sa nechce az tak pocuvat, a netuzia az po takej informovanosti...a nemaju 11hodin zvysneho casu...proste dostal peciatku „easy to use“ :). Trosku ma to aj sklamalo, ze viac menej som nedavno vsetko videl...spominanym Planet Eart, ale nevadilo...s uplnou radostou som si to kukol znova. Ono sa to da pustat, pretacat a pozerat dookola:). Film ma totalne vsetko co ma mat...fakt 90 minut preplnenych tym najlepsim, co BBC doposial stihla nafilmovat a uskladnit v svojich skladoch. Opat dokumentik, presne ako jeho tucnejsi bracho, ovpliva neskutocnou kompoziciou, cize zladenim vsetkych cinitelov vytvarajucich obsahovy, vytvarny a aj citovy zazitok záberu !!!! Neda sa mi nic ine napisat, len zas a zas odporucat...nazdar(3.7.2008)

 • Valsadora
  *****

  Co dodat, prostě nádhera. Prostě fakt skvěle povedený dokument!!!(9.12.2008)

 • Amroth666
  *****

  9.9. 2010 - Říká se jí šťastná planeta. Planeta Země ukrývá ohromné množství přírodního bohatství. Režiséři natočili krásný dokument. Jinak to říci nejde. Krásné zbarvení každého záběru. Můžu doporučit ještě krásnější podívanou v Bluray-ripu. Tento dokument od teď jen budu vychvalovat. Ať je léto nebo zima, tak dokument nezačíná chladnout nebo tát, ale je pořád na skvělé úrovni. Podnebné pásy, pásma s jinými barvami, stromy, zvířata, život, slunce, den nebo noc ___ Prostě krásná podívaná ____ Také úžasné (připravované drama) v podání vlka nahánící obrovské stádo. Tenhle dokument je ojedinělý ve svém druhu. Nabízí nevšední zážitek. Achhh... ty zrychlené záběry ... ty přírodní okamžiky, které se hodně lidem nepodaří v životě uvidět naživo. Musím se pořád dokola opakovat. Děj mi vyrazil dech. Myslel jsem si, že když tohle má 90 minut a je to zaměřeno na vývoj planety Země a všechna roční období, že to režie nezvládne. Mýlil jsem se. Dokonce můžu říci, že to nebylo ani nějek přeplácáno nebo ošizeno o nějakou podstatnou věc. Zaznamenáno snad úpně všechno. Když je navíc k tomu ještě nádherná hudba, nemá smysl říkat a dumat, co tam chybělo. Nic tomu totiž nechybí. Tohle patří do světové extratřídy. ____ Někomu tohle k pěti hvězdám nestačí, jakoby někdo hledal nějakou skrytou pointu nebo že by to bylo od Lynche? Znalci potřebují skrytou myšlenku, která by vyzněla na konci a oni si z toho mohli sednout na prdel. Mě tahle krása postačí a nedal bych pět, ale klidně sedm hvězdiček. Tahle krása se vlastně ani nedá vyjádřit hvězdičkami, ale pocitem v sobě. ____ Je to v našich rukou. ____(9.9.2010)

 • MATADOR
  *****

  Impozantní!(7.3.2011)

 • FFilipCZ
  ****

  Krásné záběry, příjemný nerušící komentář. Nejvíce se mi líbily zpomalené a zrychlené záběry, při těch tuhla krev v žilách a zastavoval se mi dech.(2.1.2013)

 • raffspIn
  *****

  Fascinující záběry, krása pohledět. Pro mě je však ještě více fascinující jak snadno se vytváří názory, které poté nepřímo rozhodují o osudu planety Země. Lední medvěd je skvělý příklad vlivu oteplování na koloběh přírody, příklad který ukazuje jak daleko je všeobcné povědomí daleko od empirických dat. http://www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/AABAAF8A6EFCA540C1257433006F6FAF.(19.11.2008)

 • Freemind
  ****

  Krásně natočený film, ale seriál byl ještě lepší, syrovější.(14.11.2009)

 • Kaluž
  ****

  Medvědi, sloni a keporkaci putují za potravou a Patrick Stewart furt omílá, jak všechno taje a že medvědi, sloni a keporkaci vyhynou, jen Patrick Stewart zůstane. Velkého bílého žraloka bych nechtěl potkat po setmění na ulici…(27.2.2012)

 • dezorz
  ***

  Ako najdrahsi dokumentarny film necudo, ze je tento dokument zvladnuty na dokument nevidanym krasnym fotografickym videnim sveta. Klobuk dolu. Ako najdrahsi dokumentarny film urceny pre celu rodinu je ale nutne myslienkovo prisposobeny mensej, prirodne neidentickej brutalite a urcitemu ludskemu, rozpravkovemu videniu sveta.(12.7.2008)

 • rastlinka
  *****

  Nádhera!!! Absolútne fantastický dokument, ktorý ukazuje, koľko krásy na svete máme a koľko krásy si nevážime... Behom dvoch dní som si to musela pustiť dvakrát. Dažďové pralesy - "3% zemskej plochy, 50% všetkých rastlín a zvierat, nič väčšie nemôže byť v stávke...". A úplne nesúhlasím s tým, že v ústraní je informovanosť. Stačí dokonale vnímať všetky momenty a zábery; pohyby, správanie a mimiku zvierat, fascinujúce farby a tvary prírody a človek sa dozvie niekedy oveľa viac ako keď počúva sprievodné texty.(14.7.2008)

 • johny89
  *****

  Pastva pro oči :-) Jakýkoliv screen z filmu by mohl být plnohodnotnou fotkou :o)(5.11.2008)

 • Wormboy
  *****

  Skutocne nadherny, ohromujuci a okuzlujuci dokument, ktory by mal vidiet uplny kazdy.(13.11.2008)

 • Fanucci
  ****

  Některé záběry jsou úchvatné, ale nemůžu se zbavit dojmu, že film je neucelený a skáče z jednoho tématu do druhého bez velké koncepce. Přesto ale krásný vizuální zážitek doporovázený hlasem Patricka Stewarta (skvělý výběr mimochodem). 90%(1.12.2008)

 • kusper
  *****

  Konečně jsem pochopil co dělá dokument v top 20.(14.12.2008)

 • mrksik
  **

  Esteticky dokonalá enviromentalistická agitka. (19.4.'09 ntb)(19.4.2009)

 • Katarine
  *****

  Úžasná a velkolepá podívaná, nad kterou žasnou ne jen naše oči, ale i naše srdce. Těžko se věří tomu, že žijeme na stejné Zemi.(12.5.2009)

 • Andre3000
  ****

  Hodně scén bylo efektních, někdy až moc mi přišlo. Člověk vidí přírodu zase trochu jinak, ale mě nijak netěšilo když tam každou chvíli někdo lovil mláďata, to jakože si hrají na city. mě to teda spíš vadilo, než dostalo. Rozhodně zajímavý film se spoustou unikátních záběrů, ale umístění v TOP 20 nechápu.(2.11.2010)

 • Hannibal92
  ****

  Dokumenty zrovna moc nemusim, ale tenhle prostě nejde nevidět. Nějaké záběry jsou tak úžasné, že nechápu jak se jim povedlo takhle to natočit. Opravdu respekt.(4.3.2011)

 • kinghome
  *****

  Nejkrásnější dokument o zvířatech vůbec! Je to nádhera. Tohle se musí vidět. Hlavně si to nestahujte v DVDRipu nebo na to nekoukejte někde na internetu. Tohle si vážně stáhněte v Bluray a kochejte se tou nádherou. Stojí to za to.(13.2.2013)

 • exitak
  ****

  Kvalitní dokument, jen mi přijde, že to tak nějak nemá uplně hlavu a patu, skáče se tam z jednoho místa na druhý. Ale pěkné záběry, hezky vystříhané z cyklu Planeta země :))(5.10.2008)

 • TomikZlesa
  *****

  Tímhle stylem nebude trvat dlouho a škatulka Dokumentární bude nahrazena Historický....(22.1.2009)

 • čidlo
  ****

  Opravdu krásná podívaná na naši barevnou planetu zemi. Můžem jen doufat že nám ty barvý naším přičiněním nezačnou blednout! Vynikající hudba kvůli které mně u filmu asi třikrát vzal spánek :-)(14.5.2009)

 • MartinNDL
  *****

  Pro ty, co dávaj přednost zelený před šedivou asi nebude Earth moc přínosný co do informací, nic to ale nemění na tom, že tenhle 90ti minutovej best of výběr z nejoblíbenějšího seriálu zdejší internetový komunity je jeden hezčí a dojemější záběr za druhým. Sentimentu jak na pohřbu Lady Di, kterej je ale vzhledem k vážnosti tématu na místě. Fandíte smečce lvů nebo slonovi?(10.1.2011)

 • Anrie
  ****

  Křížem krážem po Zemi a jejich krásách ve společnosti všelijakých zvířat. Nejlépe ukázané, jak je naše planeta jedinečná a jak je důležité se o ní starat. Kamera zachycující neuvěřitelné záběry až z toho přechází zrak. Zvířata co bojují o život každým dnem za všech negativních podmínek. Zážitek!(22.8.2013)

 • ..Lucas..
  ****

  Krásné, zajímavé a poučné. Miluju podobné záběry na přírodu.(2.11.2014)

 • grogodil
  *****

  toľkoto unikátnych záberov nenájdete nahustených asi v žiadnom inom dokumente o prírode(5.1.2009)

 • Rabina
  *****

  Po 20min jsem oněměle zíral, takový zážitek jsem nečekal... Fantastické !!!!!!!(5.1.2009)

 • Primitive
  *****

  Dokonalost sama... Místy až neskutečně krásné záběry. Kameramané se opravdu vyznamenali. Perfektní zážitek podtrhuje (jako vždy u dokumentů BBC) výborný soundtrack a skvělý komentář pánů Patricka Stewarta (v ENG verzi) i Jamese Earla Jonese (v US verzi). Zatím nejlepší dokumentární film, co jsem měl možnost vidět.(20.9.2009)

 • Ice123
  *****

  Úžasná podívaná a nejlepší jsou asi záběry žroluků. Nikdy jsem podobný dokument neviděl, tak úžasný záběry kamer, že kdybych to neviděl na vlastní oči tak bych nevěřil...(29.5.2010)

 • Gabbo
  *****

  Proč vytvářet virtuální světy Avataru? Nádherné záběry naší planety se Pandoře přinejmenším vyrovnají!!(10.8.2010)

 • Daveed
  *****

  Skvělý seriál ukazující přírodu ze stránky, s které ji člověk ještě nikdy neviděl. Vynikající záběry a komentáře. Záběr s létajícími ptáky na začátku je nejužasnější.(20.1.2011)

 • Copacabana
  *****

  Táto nádhera sa takmer nedá popísať slovami, toto treba vidieť. Vizuálne nádherné, poučné, info sú podávané pomaly a zrozumiteľne, emotívne, prirodzené dokonca aj napínavé v niektorých častiach, a tie zvieratká sú korunou krásy . Tento film má v sebe nesmierne čaro, inšpiruje nás k milovaniu miesta, na ktorom žijeme – našej Zeme.(7.8.2011)

 • Bonaparte.
  *****

  Překrásný dokument o tom, jak nádherná ta naše země je. Ještě překrásnější, když na vše koukáte v full HD ... no přiznám se při obrovském hejně ptáků, počítač nestíhal. Kdyby někdo chtěl zachytit všechny krásy země nestačil by mu ani 24 hodinový dokument. Earth je dokumentem především zaměřený na mateřské pouto, barvy přírody a lovecký instinkt. 80% si to zaslouží.(23.10.2011)

 • mr.filo
  *****

  Obraz výrazně kvalitnější než za dob počátků dokumentárních snímků, informační hodnota je však stále blízko úrovně Jacques-Yves Cousteaua.(5.3.2012)

 • Dont
  ****

  Dechberoucí záběry od Arktidy přes Tajgu a Afrikuaž po Antarktidu, doplněné výbornou hudbou, komentářem Patricka Stewarta a na závěr několika větami, které upozorňují na globální oteplení a nabádají k zamyšlení nad jednáním moderního člověka ve vztahu k přírodě, potažmo vlastně k celé naší planetě. Ta agitka mi úplně nesedla, ale jinak to byla skutečně úchvatná podívaná. Vrcholem pro mě byl útok geparda, příliv tolik očekávané vody do delty Okavanga a marný zápas ledního medvěda o záchranu života. Plus nádherné letecké záběry na Himaláje a vodopády.(6.7.2012)

 • Flynn
  *****

  Klobouk dolů před neskutečnou trpělivostí při točení tohoto dokumentu. Dechberoucí záběry, které dokáže režírovat jen sama příroda. Záběry z kosmu jsou prostě neskutečné a k tomu podmanivý komentář Patricka Stewarda.... jeden z vrcholů dokumentární tvorby...(22.12.2008)

 • blitzer
  ***

  Zdařilé obrázky překrásné přírody (zejména časoběry se mi líbily) postrádající nějakou informační hodnotu s politicky korektním apelem na konci.(22.1.2009)

 • gjjm
  **

  Jak se může dokument o přírodě dostat do top 20? Protože je visualně krásný, občas ukáže nějaké to dojemné medvídě a o chvilku později zase majestátní záběr na zasněženou pláň, má líbivou hudbu, ale jinak v podstatě o ničem? No... v podstatě jo, přesně tak. Dokumenty o přírodě moc nesleduju, takže nevím, jestli je mé hodnocení úplně objektivní, ale přišlo mi to průměrné a ničím výjimečné. Obrazy jsou sice dobře natočené, ale při bližším zkoumání docela normálně líbivé a bez větší zajímavosti. V televizi bych to asi přepnul, takhle jsem jen druhou půlku věnoval testování, jak velkou rychlost přehrávání dokážu ještě vnímat. Rozhodně si nemyslím, že by se to na mém docela negativním názoru na film nějak projevilo.(1.11.2009)

 • Pokeball
  ***

  Tak nevím. Po všech chvalozpěvech a oslavných komentářích mě nepříjemně překvapila jistá roztříštěnost (prostě mi tam chyběl nějaký koncept) a obrovský nedostatek zajímavých informací. Působí to spíše jako slepenec nejvíce působivých záběrů, které na sebe ale jaksi nenavazují, komentář k nim je vcelku nudný a opakující všeobecně známé fakta, ke kterým je přidaná jemně zelená agitka. Na imdb to má 7.9 a to mi tak přijde úměrné kvalitě, ale u nás tu top dvacítku teda moc nechápu. Nijak mě to nesmetlo, spíše nudilo a to mám přírodu moc rád.(9.5.2010)

 • corpsy
  ****

  Stále ma fascinuje na dokumentoch tohto druhu umenie ich tvorcov. Či už z pohľadu nedostupnosti terénu pre nakrúcanie, alebo z pohľadu nemilého odhalenia sa faune a tým aj znemožneniu natočiť ten najlepší záber. A tie zábery sú tu proste fenomenálne.(26.8.2013)

 • Eviator
  *****

  Dokáže někdo natočit a setříhat ještě něco krásnějšího? Pro mě je to totiž ten nejúžasnější dokument o přírodě, co jsem kdy viděl. Záběry na stáda, změna období a mohl bych pokračovat velmi dlouho. Rozhodně by jej měl vidět každý, kdo si myslí, že bydlí na téhle planetě a je lidská duše se srdcem obdivující krásy Země!(20.5.2008)

 • Millanium
  *****

  Nádherný dokument, který nám ukazuje nejrozmanitější krásy naší Země a jejich pomíjivost.(3.2.2009)

 • Silverluv
  *****

  Když agitovat o ekologii, tak takhle.(9.9.2009)

 • czejny
  ****

  V roce 2007 vznikl film Earth, jehož hlavním cílem mělo být, ukázat krásy přírody a zároveň upozornit, že nešetrné zacházení s planetou by nemuselo mít zrovna přívětivé účinky. Jelikož Američané tento film jednak neviděli a ti, kteří ho omylem viděli, tak stejně nepochopili, že mezi řádkami byl ukrytý vzkaz o hrozbách globálního oteplování, proto o dva roky později vznikl film Home. Ten poměrně přímočaře šíří ekologickou osvětu se stejnou esencí okulahodících záběrů. I když primární cíl obou dokumentů je někde jinde, dovolím si je porovnávat, neb se hraje na stejném hřišti. Oba filmy určitě nejsou na pětihvězdu, ale kdyby se vybraly určité vlastnosti každého z nich, mohl by vzniknout dokonalý dokument o této problematice. Home trpí přílišnou odtažitostí od diváka a zároveň v některých věcech až překáží komentář, z něhož divák nabírá dojmu, že nejlepším řešením pro takto zkažený svět bude sebevražda. Earth naopak nabízí až přílišného sentimentu nad všemi těmi zvířátky. Kdyby se vzala stopáž Earth, do ní se nasoukaly nejnosnější myšlenky z Home, stylem Earth se natočily stejně dokonalé záběry, použila se dramatická hudba, vneslo by se do filmu trochu lidskosti a přiměřeného citu...mohli bychom žasnout. Kdo podle tohoto mého návodu film natočíte, dejte mi vědět - naúčtuju si honorář. Nebo čert to vem, netočme filmy, ale dělejme něco proto, abychom filmy s tímto varujícím podtónem nemuseli už dále točit!(17.11.2009)

 • tomeek
  ****

  Hezký dokument, hezké obrázky, hezká hudba a příjemný hlas Patricka Stewarta. Bohužel ale nic víc. V podstatě se podepisuju pod POMův komentář. Planeta jde díky lidstvu nezastavitelně k ďasu, ale jeden dokument to nezmění. A takových už tu bylo. Navíc - kam se to celé hrabe na Mikrocosmos.(18.3.2011)

 • Hans.
  *****

  Nádherné záběry, vtipné a zajímavé komentování a příjemná hudba co si tady přát víc? Střídali se ve mně snad všechny myslitelné emoce. Nemůžu jinak než dát plnej počet.(20.9.2011)

 • Estrellita
  *****

  Neuvěřitelné nádherné a naprosto fascinující záběry z přírody tak, jak ji neznáme. Dokonalý vizuál dokresluje úžasná hudba a já konečně chápu, proč má tento dokument své místo v TOP 20.(18.7.2012)

 • E=mc2
  ***

  Už ten zasraný BBC úvod a mediálna masáž o tom ako do Zeme narazil asteroid ktorý spôsobil že má zem takú os akú má dnes! Takéto materialistické svetonázorové chujoviny nech si strčia do prdele ako aj reči o náhode, pozerám dokument o prírode nie ideologické okienko materialistického svetonázoru. Zábery krásne, ale človek má chuť tomu anglánovi z BBC rozbiť za tie ustavičné drísty ksicht. V dokumente máš držať hubu a nie do neho stále kecať! Nekonzistentné.(11.2.2014)

 • Mizzy
  *****

  Krásný dokument, který dokáže člověku připomenout, že naše Země je přeci jen nádherné místo k životu. Audiovizuální symfonie :)(28.1.2009)

 • Kjůkíí
  *****

  PRojekt BBC, který apeluje evidentně na oko diváka. Ta kamera a hudba je neuvěřitelná. Představte si ten pocit, kdy vidíte ty nejkrásnější záběry, co matička Země dokáže nabídnout a ještě z takových neobvyklých pozic a do toho vám hraje orchestr. Způsobí to to, že vám běhá mráz po zádech. Kdyby se za tohle dostávala Nobelova cena, za kameru, zvuk a za celkovou koncepci snímku by bylo jasné, komu ji udělit. Dokument Earth chce jemně naznačit, že to, co tu teď je, se postupně ztrácí a děje se tak čím dál větší rychlostí. Obecně globální oteplování je dokázaný fakt. Těžko říct, jestli je jen naší vinou, ale velkou měrou k tomu přispíváme. A BBC na to neupozorňuje jednostranným názorem jak Michael Moore, který vyzdvyhne ty křiklavé případy a na opačnou stránku věci z jiné strany se nepodívá. Earth je taktní a nechá diváka, aby se rozhodnul a respektuje to, že má právo na svůj svobodný názor. Ale musím se ještě jednou vrátit ke kameře, která je úchvatná, parádní a u některých záběrů a přeletů nad krajinou jsem ani nedýchal. Přesně kvůli tomu bych chtěl být fotografem pro National Geographic. To musí být práce za všechny prachy. Fotit rysa na Sibiři v tajze a čekat 14 dní, než se objeví, v bílém vojenském hábitu, po uši zasypaný ve sněhu. No práce snů. Jen se tam dostat a mít ten správný stativ. A dost trpělivosti.(8.3.2009)

 • ad
  ***

  Obrazově moc pěkný dokument s nalepeným "poselstvím" a informačně se nijak nelišící od "naučných" dokumentů, kterých vidíme denně stovky na různých přírodovědných kanálech... technicky překrásné, ale jinak nijak výjmečné...(30.3.2009)

 • zette
  *****

  Nadherne zpracovany dokument o hrozbe globalniho oteplovani. O migraci zvirat za vodou a potravou, od ledna do prosince a od severu na jih. Nevim, jak dlouho kameramani cekali na svou korist, urcite se to ale vyplatilo. Povinny dokument do skolnich lavic...(25.12.2009)

 • Splasher
  ****

  Tak tady u tohoto počinu bych opravdu ocenil film o filmu (no vlastně seriálu). Zjistit kolik práce dalo tohle natočit, by mne opravdu zajímalo.(19.2.2010)

 • Riley
  *****

  chudinka :(( krásný....chtěla bych být těmi, co to točili a vidět všechnu tuhle krásnu na vlastní oči!(2.12.2010)

 • tuntavala
  *****

  Vytvor nebo evoluce?(20.5.2013)

 • Hádés
  *****

  Jediné co bych tomu nepřímo vytkl je informativní stránka, ovšem jako výtka se to nedá brát objektivně. Každému vyhovuje něco jiného, já osobně bych byl radši asi kdyby tam bylo více informací. Ale tady se aspoň člověk do toho více zahledí a o tom to asi je, protože vizuální stránka je opravdu přijemná (trochu slabé slovo) a spojení s přijemnou hudbou je krásné. Takže, audiovizuálně je to naprosto okouzlující.(9.8.2008)

 • xxvasa
  **

  od dokumentu sa ocekava ze sa clovek dozvi neco noveho, coz sa tady opravdu nestalo, jenom spousta peknych obrazku a to je malo...(15.1.2009)

 • MiCM
  *****

  Překrásný dokument o přírodě a zvířatech a jejich těžkém životním osudu..(3.2.2009)

 • stration
  ***

  Úchvatný dokument. Místy až velmi syrový. Prostě matka příroda. Jediné, co mi lehce vadilo jsou "etické" komentáře o vybíjení zvěře apod. Kdyby byl dokument pojat čistě z vědeckého hlediska, kde "etika" nemá co dělat, byl by dokonalý.(4.5.2009)

 • Týnkaa
  **

  Popravdě???... Čekala jsem od toho něco trošičku jiného, záběry planety jsou výborné, místy se zdají být neskutečné, jakoby z jiné planety :D, ale bohužel nezaplní to prázdno, kterým na mě jinak celý film působí, jakoby tam NĚCO chybělo… Hudba se mi místy zdála ne doplňující, ale spíše rušivá, byla to ta místa, kdy se mi film nezdál být tak souvislým, prostě ta kdy si říkáte, tohle už trvá nějak moc dlouho… a začnete přemýšlet nad tím, proč se vám to zdá být tak zdlouhavé… nakonec vás to napadne… proč tam dávají jeden obrázek za druhým bez jakéhokoli děje doplněné takovou teatrální hudbou??? Snad aby to víc zdramatizovali??? Nevím, ale myslím, že u dobrého filmu se nad takovými věcmi prostě nepřemýšlí, ani vás to nenapadne… Takže kromě několika světlých chvil, např. když stádo lvů napadne slona, nebo toho jak si rajka upravuje své „jeviště“ mě tento film moc neoslovil… tři a půl hvězdičky… za záběry, za ne příliš vydařenou hudbu a návaznost filmu... slabou jednu… Celkový dojem = dvě hvězdy.(31.5.2009)

 • TominoLa
  ***

  Podepsal bych se pod komentář Poma.(17.9.2010)

 • civrss
  ****

  Krásný dokument, plný nádherných obrázků zvířat a přírody. Každý by ho měl vidět a zamyslet se, co to tady vlastně děláme. Stále je to ale jen dokument.(5.10.2013)

 • galba
  *****

  Ano opravdu úchvatný dokument, jen si říkám, jestli by do top 200 filmů měli patřit dokumenty...(22.11.2008)

 • Dromedár
  *****

  Absolutní špička mezi dokumenty o zvířatech - opravdu krása. Dokonale technicky zvládnuté. Bohužel samotný trailer už obsahuje to nejlepší, co ve filmu je, takže doporučuji vůbec se na trailer nedívat! Pokud jste trailer viděli, tak už se raději tolik netěšte.(23.1.2009)

 • MrPierc
  ****

  Nádherně natočená propaganda na záchranu Země. Krásné záběry, čistý obraz, zrychlené záběry, hudba. Jenže tenhle našampónovaný film se bojí ukázat smrt na Zemi. Jsou tu jen náznaky špatných konců, ale smrt tu není.(22.2.2009)

 • Vojtiin
  *****

  Ano, chraňme si svoji Šťastnou Planetu. Je to jen v našich rukou.(13.4.2009)

 • MJMilan
  ****

  Záběry, které budou mít možná cenu zlata a jako komplet velice pěkný dokument, který ne zcela asi patří do žebříčku klasických filmů, i když jakýsi ten děj v sobě má. Kdo ví, co by na tento dokument řekl jeden nejmenovaný zabedněný prezident, ale to bychom byli trochu jinde....:-)(1.1.2010)

 • Guzo
  *****

  Na celém dokumentu mi vadila asi jen jedna věc a tou byl hlas vypravěče, ten mi přišel až moc neosobní (ale je to jen můj názor samozřejmě). Všechno ostatní je naprosto špičkové, od jednotlivých úchvatných záběrů přes vhodně zvolený "příběh" a lokace až po hudbu (ta mi místy připomínala hvězdnou bránu). Třešničkou na dortu jsou pak závěrečné titulky, v kterých je vidět, že režisér to neměl vůbec jednoduché.(18.2.2010)

 • Trustme
  *****

  I když je to jen dokumentární film, je zpracován natolik filmově a epicky, že jeho místo na předních příčkách filmové databáze si zaslouží ( na rozdíl od jiných "filmů" ). Tématem filmu je také něco, co si zaslouží naši pozornost nejenom diváckou, ale i reálnou. A i když změna, pomoc, není v silách jednotlivce, tak alespoň tou virtuální se přikláním k hodnocení tohoto dramatu, při jehož shlédnutí se cítím provinile, že někde kvůli nám uhynul další nádherný lední medvěd...(4.6.2010)

 • Sfinkter
  *****

  Matička Země, krásná a krutá.(10.7.2010)

 • Krustyburg
  ***

  Obrázky pěkné, ale je to trochu zdlouhavé a protknuté global-warming alarmismem.(17.5.2015)

 • Master19
  *****

  Jak jsi krásná... Jak jsi krutá...(30.11.2008)

 • Philoun1
  *****

  Uchvatný dokument s opravdu nádhernýmy zaběry nejen krásných panoramat, ale i všemožného tvorstva naší planety. Samozřejmně se do hodinu a půl dlouhého dokumentu nedají nacpat všechny informace. Jen bych dokumenty řadil do vlastní kategorie a ne mezi normální filmy.(22.2.2009)

 • huli601
  ****

  Po prvom pozretí jasných 5* po druhom dobré 4*. Je to pekný dokument, ktorý treba pozrieť len raz !(5.5.2009)

 • sir-dave
  ****

  Planeta Země je více propracovanější, úžasnější než Earth, ale přesto je to skvělá podívaná. Sice je to takové poselství abychom chránili přírodu, ale o něco více těch informací mohlo být. K dokonalosti tomu něco chybělo, možná i to, že jsem to neviděl v HD. Přesto hodně silné 4*. 90%(3.7.2009)

 • Micro41CZ
  *****

  Ve Full HD bezkonkurenční. Tohle bych poslal emzákum na cizí planety jako vizitku Země :)(25.1.2010)

 • campix
  ****

  Earth je jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl. Především díky překrásným obrazům scenerií a vyjímečných živočichů žijících v nich. Jen škoda, že v druhé polovině snímek ztrácí dech při své pouti světem zvířectva.(13.11.2010)

 • atomn
  ****

  Ty hustoptáci na Guinei mě dostali.(15.5.2012)

 • danca044
  *****

  Film ukazuje neskutečně krásné příběhy a okamžiky různých druhů zvířat, která se snaží přežít v kruté divočině. Velmi krásný dokumentární film.(23.2.2013)

 • Kletusak
  *****

  Jeden z nejnádhernějších dokumentů.(25.4.2013)

 • dANo
  *****

  Naša Zem je krásna a tento dokument to dokazuje takým spôsobom, že divákovi beha mráz po chrbte. Jednoducho vynikajúci film o prírode, zvieratách, ročných obdobiach a hlavne o Zemi.(9.7.2008)

 • Vodou
  ****

  Krásné obrázky, ale velmi doslovný komentář, sdělený takovým klasickým zvučným mužským hlasem. Za vizuální sdělení tudíž 5*, za povídání 3*. Použiji-li diferenciál jednoduché funkce, následně odmocním faktoriálem neměnné proměnné, a použiji-li nezbytnou 95% odchylku, dostanu se na 4*. A na těch taky zůstávám.(14.9.2009)

 • Sir-Filip
  *****

  Nikdy ve svém životě jsem neviděl tak precizně udělaný dokument o přírodě. "Earth" je ohromným množstvím oku a srdci lahodících záběrů v jednom jediném uceleném díle. Výjma posledních 15 minut se mu navíc bravůrně daří vyhýbat se "hodnotovým soudům" (globální oteplování) a používá jen ty analytické. Naše planeta je opravdu nádherná, byla vytvořena souhrou jedinečných náhod dopředu neplánovaného řádu. Ten se však přesto vytvořil a sám se neustále obnovuje a harmonizuje. Kéž by si tyto samočinné základy planety Země uvědomili i naši politici v souvislosti s trhem. Trh také dokáže, bez pomoci lidských autorit, regulovat sám sebe svým vlastním tržním mechanismem. Místo toho, aby ho nechali být, tito lidé neustále narušují samočinné tržní procesy a bourají jeho schopnost uzdravovat se. Co je ale ještě horší? Ti stejní lidé se snaží přenést tyto své regulátorské "neschopnosti" na Naši Zemi v bláznivé víře, že jí tím pomáhají. Spousta lidí slepě podporuje programy schované pod rouškou pomoci (=regulace) Zemi určitými zásahy, aniž by si uvědomila, že ve skutečnosti jí tyto programy škodí, protože narušují její shopnost uzdravovat se. Tyto zásahy pak můžou nezvratně porušit koloběh života na naší překrásné Planetě!!! odkaz na článek o skutečném stavu ledních medvědů: www.scienceworld.cz/sw.nsf/ID/AABAAF8A6EFCA540C1257433006F6FAF "ENJOY IT !!!"(13.1.2010)

 • antoninvezekmin
  *****

  Překrásný pohled na naší matičku Zemi, doprovázený fantastikou hudbou a neméně uklidňujícím komentářem. Film nabízí několik příběhů jednotlivých druhů zvířat, či přírodních úkazů. U mě to vyhráli tokající ptáci a "létající" kachňátka. Všem vřele doporučuji, jedná se skutečně o jedinečný a krásný filmový zážitek. Síla snímku spočívá v buď zrychlených nebo naopak zpomalených záběrech. Ruku na srdce, ale kdo z Vás před tím viděl jak rostou plísně či houby v lese, nebo jak červenají listy stromů, detail geparda při lovu, ulovení slona smečkou lvic a spousty dalších neuvěřitelných přírodních úkazů. Tento kousek prostě musí pohladit srdce každého diváka...(14.1.2010)

 • mohamedsfinger
  *****

  Nejdříve jsem si říkal, že dokument o zvířatech do dvacítky nemůže patřit, ale pak jsem si zapl tento film. Naprostá oslava přírody v nádherných obrazech, která doplněná o velmi dobrou hudbu a příjemný komentář Patricka Stewarta snad žádnou velkou chybu nemá. Vrcholem je, dle mého, souboj geparda s gazelou a za ten potvrzuji tu pátou hvězdu.(8.3.2010)

 • Mrkvič
  ****

  Nádherné obrázky. Nepostrádá to vtip, napětí ani zajímavosti. Navíc se příjemně poslouchají charismatické komentáře Jonese a Stewarta. Jen ta ekologická agitace je až moc výrazná a otravná. Spojování mezi jednotlivými živočišnými druhy je taky takové dost jednoduché a dost schazuje celkové vyznění filmu.(26.5.2010)

 • Aberforth
  *****

  Niečo neopísatelne nádherné a dokonalé. Možnosť vidieť takéto unikátne zábery sa určite nenaskytne v žiadnom inom dokumente a to celé je sprevádzané príjemným rozprávačom a peknou hudbou. Odporučil by som tento film, hlavne primitívnym pracháčom, a ľudom čo si myslia, že sú viac ako príroda a môžu ju premôcť, tým, že budú vyrubovať lesy, alebo loviť zvieratá, ktoré tu majú to isté miesto ako my. Mali by sme si konečne uvedomiť, čo máme a naučiť sa žiť v súlade s prírodou a nie ju ničiť.(28.10.2011)

 • Liqid
  ****

  Naprosto úchvatné záběry života na Zemi. Bohužel nemohu dát *****, neboť si myslím, že dokument by měl člověka obohatit a rozšířit mu obzory, zde byly omývány (ale nádherně) všeobecně známé fakty.(19.7.2012)

 • Kosmik 1
  *****

  Velice působivý, emocionální a nádherný dokument, na nějž by se měli podívat všichni, aby věděli, jaké krásy na naší planetě máme. A kterých si neustále nevážíme a ničíme je. Škoda, že si to člověk nikdy neuvědomí, jaké privilegium má - žít na téhle planetě s těmi všemi zvířaty a obklopen tak krásnou přírodou. Zdá se, že je mu to málo, tak musí vše kolem sebe zahubit. Smutné na tom je, že vlastně zničí i sám sebe.....jednou. 90%(28.10.2012)

 • LuciusWlk
  *****

  Imponující a krásné a zároveň zamyšlení hodné a smutné. Záběry jsou hodně dobré a velký bílý žralok byl exkluzivní!(25.1.2013)

 • Taio
  ***

  Je to vážne luXusný dokument a prečo 3 hviezdičky? Prirodopisné dokumenty mám celkom veľké množstvo nakukaných, čiže asi 90% vecí, čo tam odznelo som už vedel. Bolo to také "Opakovanie- matka múdrosti".(19.3.2013)

 • Kicune
  *****

  Dokument o životním cyklu přírody s velice nenásilným ekologickým podtextem je sestavený z ukázek esence života savců a ptactva v různých zeměpisných šířkách, které přitom postupují od severního pólu k jižnímu. Samotné ukázky se většinou týkají nalezení nebo chycení obživy. Zní to sice velice banálně, ale tolik dynamiky a napětí v autentických záběrech bez jediné lidské stopy neumí podat kterýkoliv akční film, díky čemuž je člověk k obrazovce přímo přikovaný. Celková idea dokumentu podat představu o cykličnosti života na planetě, jejíž křehkost lze velice jednoduše porušit, je díky argumentům ztvárněná velice působivě.(4.12.2013)

 • patrik221
  *****

  Nááádhera :) Žijeme v raji a ani o tom nevieme.(22.9.2014)

 • strelenaL
  *****

  Naprosto úžasný dokument.(25.3.2009)

 • popkec
  **

  Není to špatné ale třinásté místo? Tak to ani náhodou.(22.4.2009)

 • Thurin
  **

  Jako pomůcka pro výuku na prvním stupni základní školy to jistě fungovat může. Jako seriózní dokument moc ne. Ale obrázky jsou to určitě nádherné.(24.5.2009)

 • uhlajz
  ****

  Úžasné záběry, které dohromady tvoří zajímavý celek, ale něco tomu chybí, co by to vše proměnilo v dokonalý celek. Home se mi líbilo víc. Nejlepší záběr pro mě byl Žralok bílý...(7.10.2009)

 • Vercinix
  ****

  Souhlas s Djkomou! Na pěkných obrazech se prostě pět hvězdiček vystavět nedá! Chce to aspoň ... ještě...něco...!(14.8.2010)

 • Lisabellla
  *

  Obvyklý dokument. Za co hvězdičky by si zasloužiti měl? Snad za laškovné pohrávání si s barvami? Ale prosím vás :) Kde jsou všichni ti, kteří se snaží točit opravdové filmy? Daleko daleko pod tímto kýčem.(2.7.2011)

 • DannyBoy80
  *****

  Naprosté vizuální orgie, hodně připomínající Bessonuv film Atlantis. Navíc s poselstvím, které je krapet zneklidňující. Bohužel všichni to nemůže přežít tak jako tak a to je velká škoda. Příroda je svině, ale my jsme ještě větší a nebezpečnější hovada.(27.8.2011)

 • Dyas
  *****

  Nádherný dokumentární film zachycující především lední medvědy v celé své kráse a bohužel i jejich problémem. Další pěkné záběry kromě medvědů jsou také oslnivé, ale medvídci jsou medvídci :)(7.4.2012)

 • Mistickzz
  ****

  Pekný to dokument o peknej to zemi, s peknými obrázkami, no pre mňa len dokument. 80%(27.11.2012)

 • chef
  *****

  5* čisto za abnormálne vysokú výpovednú hodnotu. Môžem sa vysrať na filmové parametre, ktoré hodnotím obyčajne, keď tu ide o najvzácnejšie veci na tejto planéte.(2.5.2008)

 • Muse
  *****

  To jsem snad ani nevěděla, jak je naše planeta krásná... Je zajímavé, jak jsou zvířata oproti mnohým z nás naprosto smířeni a vyrovnáni se stále se opakujícím koloběhem roku a života...(2.2.2009)

 • Dánek
  ****

  záběry jsou opravdu úžasné, ale přece jenom jsem se místy nudil. Klidně by se to dalo o půl hodˇky zkrátit. 75%(18.3.2009)

 • Ploutev
  ***

  Obrázky krásné ale dokument mohl být podán zajímavěji. Lpí se zde výhradně na obrazovou stránku a to mi nesedí natolik abych dal plný počet.(10.8.2009)

 • Nyck
  *****

  Pravděpodobně nejlepší dokument, který jsem měl šanci vidět!(29.8.2009)

 • horacko
  *****

  Planéta Zem nastrihaná do hodinky a pol, plnej nádherných záberov našej "šťastnej" planéty.(17.1.2010)

 • SkyLukey
  *****

  V hlavní roli Země, parádní herecké výkony - s nadsázkou řečeno. Dokonalý film (dokument)(21.2.2010)

 • skretik
  *****

  no comment... (okey, jeden bude... seriál bol lepší :))(1.3.2010)

 • s.e.p.p
  ****

  Velká škoda, že se jedná jen o koláž několika záběrů z "Planety Země" a ani přesto se nevyvaruje hluché pasáži zhruba ve třičtvrtině filmu. Pokud jste viděli seriál, "Earth" už vidět nemusíte. Kvality se ale upřít nedají. 85%(10.3.2010)

 • fefee
  ****

  Krásne zábery prírody, dokument skrátka nikdy nesklame...(12.9.2010)

 • svačinka
  *****

  kouknul jsem ve 3D, vizuál jedním slovem úžasný. Velice příjemný a vtipný komentář. Na"Ději" se mi velmi líbilo i to, že ne všechny příběhy končí happy endem a tudíž dokument reflektuje přírodu jaká je a není to žádná pohádka...nemám co vytknout, jasných 100%.(22.4.2011)

 • Brain-D
  *****

  Velmi pěkný dokument o krásách země, konkrétně živočichů.(7.9.2011)

 • Germanotta
  *****

  No krása, naša planéta je tak krásne miesto s tak rozmanitými a krásnymi druhmi života, a aj tak si to radšej všetko zničíme, všetko kvôli peniazom...(26.10.2011)

 • SniperG1
  *****

  90% ? Zaslouženě ! Krásné, roztomilé, poučné a doplněné dojemnou hudbou... To se musí vidět !!(29.8.2013)

 • Zemi11
  ***

  V Blu-ray kvalitě epochální podívaná. Bravissimo!(11.1.2014)

 • Mol
  *****

  Hodně smutné, bohužel pravdivé. Několikrát mi to během podívané zlomilo srdce. To když např. slůňátko šlo opačným směrem než jeho máma a vlk který dostihne malého sobíka. Těžký momenty pro mí city.(9.7.2014)

 • chmíří
  *****

  Nejúžasnější dokument co jsem viděl (a to jsem jich viděl spoustu), který musí zasáhnout každého (podle hodnocení asi opravdu ano)! Neskutečně krásné záběry planety ze všech míst ve všech ročník dobách a k tomu naprosto odzbrojující hudba. Věčná škoda je že už i David Atternborough musí prosit lidstvo, aby se nad sebou zamyslelo a opravdu doufám že se nedožiju toho, aby taková krása zůstala už jen na filmovém pásu!!!! 105%(6.5.2008)

 • Americ
  *****

  Tak toto je prvý dokumentárny film ktorý som si pustil sám a z vlastnej vôle a popravde bol som ohúrený krásnym prostredím,vynikajúcou hudbou či skvelým komentárom pri ktorom to všetko prežívate zo silným emotívnym zážitkom (100%).(27.7.2008)

 • Baffer
  *****

  Určitě nejlepší dokument o naší modré planetě, který se vám může dostat do rukou. Doporučuje sehnat si serial "Planeta Země / Zázračná planeta", ve kterém uvidíte mnohem více než ve filmu.(10.10.2008)

 • bari68
  ****

  Vážne pekný dokument o prírode.Krátko povedané- óda na krásu.(11.11.2008)

 • Mr.Jackass
  ****

  Naprosto dokonalý dokument s množstvým úžasných záběrů na naši planetu....Takže jako dokument 5*...Ale může mě někdo vysvětlit jak se tento "film" dostal do nejlepší 20 všech dob??? Tm prostě dokument nemá co dělat a chce to asi kritéria vstupu do TOP 20 trochu poupravit....Proto dávám 4*..(29.12.2008)

 • showxman
  *****

  Velkolepé scenérie s hlubokým poselstvím.(10.3.2009)

 • finx
  *****

  Úžasný zážitek! V HD kvalitě naprosto famózní podívaná, některé záběry opravdu dechberoucí; až se vám z toho samovolně tvoří ve tváři úsměv, ale zároveň se hrnou slzy do očí. Hudba skvěle dolaďuje některé záběry, až z nich pomalu tvoří akční scény - např. smečka o třiceti lvech se vrhne na dospělého slona; nedýchal jsem! A takovýchto záběrů tam je mnohem více. Earth je zcela bezkonkurenční dokument, který není pouze jenom o obrázcích, ale také se snaží nějakým způsobem promluvit k divákovi a říci mu, co se tu vlastně děje na té "naší" krásné Zemi a jak moc jsou v nebezpečí ohrožené druhy zvířat. Tento dokument by měl povinně vidět každý. Člověku se poté třeba otevřou oči a začne dělat něco jinak...(28.9.2009)

 • BluT
  ****

  Nejhezčí záběry co jsem snad kdy v dokumentu viděl, ale pořád to je jenom takovej hezky poslepovanej film, ve kterym se moc nestane. A krom toho, že si to můžete kdykoli stopnout a jakejkoli záběr použít instantně jako wallpaper na plochu, vám Earth zas tolik nedá. V konkurenci dokumentů je to jasná špica, ale v konkurenci celé kinematografie trochu slabší. 80 %(25.3.2010)

 • kobe6
  *****

  Krása...i když Al Goreova přednáška mě oslovila více, co se týka Global warming.(15.5.2010)

 • J-o-k-e-r
  ****

  Opravdu unikátní a překrásné přírodní scenérie, v doprovodu s působivou hudbo ua příjemným komentářem. Zřejmě vrchol dokumentární scény týkající se života na Zemi s nezapomenutelnými scéneami (první let káčat, lov bílého žraloka, závěrečná plavba ledního medvěda,...)(14.7.2010)

 • I.AM.NOT
  ****

  Ty nejkrásnější pohyblivé fotografie ze Země poskládané za sebou do devadesáti minut s přívlastkem ekologické hrozby. Většina záběrů a fakt je vskutku dechberoucí a podmanivě jemná hudba jen zážitek umocňuje, ale občas se jen kochat nestačí.(10.8.2010)

 • latvar
  *****

  Nádhera, nádhera, nádhera. Celých 90 minut jsem upřeně sledoval s otevřenou pusou nádherné záběry zachycené kamerou a Bílý žralok byl vrchol celé vynikající podívané.(20.8.2010)

 • dopita
  *****

  Informační hodnota tohohle dokumentu je diskutabilní, ovšem vizuální stránka je fatastická a i při stopaži 100 minut má neustále co nabídnout.(4.7.2011)

 • Devilian
  *****

  Viděno v HD. A vyrazilo mi to dech. Neskutečná nádhera.(4.10.2011)

 • K4T4S
  ***

  Silně nadhodnocené. Jistě, jsou tam naprosto strhující záběry, ale v jakém dokumentu nejsou? Body dolů za neustálé opakování, že to a to je v ohrožení, že za to a to může člověk, že zlí vlci ale hodné srnky, že zlí lvi ale hodní sloni. Celkově to na mě působilo moc child friendly - málokdy predátor uspěl nad nebohou kořistí, žádná krev, slůně se ztratí od matky, jde špatným směrem navíc, ale za 5 min naštěstí našlo cestu ke stádu; protože tají ledovce, polárnímu medvědovi hrozí obrovská šance, že v moři nenajde pevninu, jenže za 5min je první tlapa na pevnině atd. Vše navíc komentováno velmi dramaticky (shakespearovsky - Stewart verze), aby ten zdvižený prst působil ještě více. Když se ukazují už tak krásné obrazy panensky čisté krajiny, měl tam být aspoň na pár minut pohled na "odvrácenou" stranu Země. V Top 20 to rozhodně nemá co dělat. Sorry, viděno v HD 55%(8.1.2012)

 • Pecival
  ****

  Žádnej velkej přírodovědec co by sjížděl discovery nejsu, ale tohle je tak neodolatelně kouzelné, že to prostě jednoho dostane. Obzvlášt ty kachní mláďata padající ze stromu - to musí být to nejroztomilejší co jsem v posledních letech viděl.(24.7.2013)

 • srbak
  ****

  Život nie je krásny, Zem áno .(6.8.2015)

 • Seti
  ****

  Krásně natočené spektakulární přírodní scenérie a výjevy, které však nijak nevyčnívají nad ostatními dokumenty z produkce BBC. Oceňuji především dokonalé sladění obrazové a hudební složky (scéna zpomaleného útoku geparda za zvuků nádherného hudebního motivu hraničila se smyslovou dokonalostí). Nemůžu se však nějak zbavit nepříjemného pocitu, jako by byl tento "film" pouze sestříhán z jiných dokumentů a doplněn zeleným poselstvím...(27.12.2009)

 • zolo23
  ***

  Obrázky sú to naozaj prekrásne, kamera je úžasná...ale stále je to len dokumentárny film a tých som videl desiatky naozaj lepších. 13 miesto na CSFD? (12.2.2010)neverím...(12.2.2010)

 • Cracker
  *****

  Až na pár momentov je tento dokument dokonalosť sama. Neopísateľne krásne zábery na rôzne v prírode tak bežné situácie, no v živote človeka je to niečo čo vidí ešte akoby zalepenými očami. Niektoré momenty ma položili na kolená, slovami neopísateľné pocity zažívate pri každom zábere. Skvostná kamera podáva svet tak krásne že by som si na hociktoré miesto s filmu ľahol a z pokojným svedomím by som tam dokázal ležať hodiny.... K ešte lepšiemu zážitku dopomáha krásna hudba. Do krátkeho dokumentu sa zmestil takmer celý náš veľký svet.(16.2.2010)

 • Frajer42
  ***

  Jaké by to asi bylo bývalo bylo, kdybychom byli bývali nebyli my lidé? Celkem kvalitní podívaná, která nutí k určitému zamyšlení. Příroda si poradí naprosto se vším, je to ale proces evoluční a né vždy musíme být s výsledkem spokojeni. Nicméně fungování přírody nikterak planetě neusnadňujeme. Po dokumentární stránce průměrný dokument ovšem velmi povedeně zpracován. Musím se opakovat. Video sekvence byly velmi krásné. Co tento film dělá v top dvacítce je my ale stejnou záhadou, jako samotná schopnost evoluce přírody. Nemůžu si přestat klást otázku jsme ve vesmíru sami? Dal bych ruku do ohně, že nejsme. Bohužel se to ale za dobu mého krátkého života zřejmě nedovím :-)(17.9.2010)

 • B4TM4N
  *****

  Svým způsobem nejlepší film vůbec. Fantastické záběry, u nichž povětšinou absolutně nechápu, jak se je tvůrcům podařilo natočit, sympatičtí mlaďoši kterým musíte fandit a k tomu skvělé namluvení od kapitána Picarda. A dokonce jsem po celou dobu filmu nedostal chuť na maso.(27.11.2010)

 • pipapaja
  ****

  Nádherný dokument o celé naší planetě, který je prakticky sestříhán z vynikajícího seriálu planeta země. Není, co dodat to chce vidět.(18.7.2011)

 • Wimy
  ****

  Je pravda, že obrázky jsou opravdu hezky a možná i poučný, ale že by se mi o tom zdálo, tak to se zatím nestalo.(11.3.2012)

 • toffy
  *****

  Ano, presne kvoli takymto filmom, sa toci HD kvalita! + neskutocna hudba 5*(20.8.2013)

 • Norfice
  *****

  Dokument všech dokumentů o přírodě. Moc jsem si ho oblíbil, protože je nejlepší na uklidnění a večerní pohodu. Ohromující záběry spojené s krásným hudebním doprovodem. Opravdu všem doporučuji!(5.4.2014)

 • boro123
  *****

  úchvatné záběry, skvělá hudba celkově jeden z nejlepších možná i nejlepší dokumnet o přírodě(12.2.2009)

 • tot
  *****

  Jak poukázat na změny klimatu? Natočit dechberoucí, vizuální a svěží dokument. Nádherné obrazy planety po dobu jednoho roku a příběhy zvířat ze všech koutů země. Občas trochu pokulhávající, ale stále poutavé vyprávění s opravdu jemným alarmujícím podtónem(otepluje se!).Ale obrazy změn ročních období, rozmanitých zvířecích druhů nebo vrcholků Himalájí ve vás zůstanou ještě dlouho.(25.5.2009)

 • Shakeus

  Neuvěřitelně kráááásné. Nejde to ale přeci řadit mezi filmy, ne?(18.6.2009)

 • MarwinProt
  *****

  Jedna z největších krás, krása přírody. Ohromující dokument.(18.12.2009)

 • sidddo
  *****

  Opravdu krásný!......podmanivá hudba, hodící se do každého zaběru, skvělé hlasy hlavních průvodců a konečná myšlenka, která nám říká: že záleží jen nás, jak dlouho bude naše planeta takhle krásně vypadat...100%(26.12.2009)

 • unagi
  *****

  Čo všetko nevieme a čo všetko nikdy nebudeme vedieť ani chápať je naša príroda a jej tajomstvá. Jej dokonalosť nám vyráža dych a v snímku EARTH je takýchto vecí habadej!!! Mňa najviac dostali vtáky...ich vábenie skôr dostalo mňa ako ich partnerky .... JE TO NÁDHERA pozerať na tieto obrázky!!!(15.1.2010)

 • klúčik
  ****

  Naša Zem je fantastická - preto by sme si ju mali chrániť , ako oko v hlave. Film je krásny - krutý , ale taký je život. Hodnotím 85%.(24.3.2010)

 • M1k9
  *****

  Krásné a hlavně poučné pro všechny lidi na Zemi. Je to naše Země, je to dar! Rozehřálo se mi srdce vidět ty neskutečné krásy. Ano, o to všechno můžeme během krátké doby přijít. 9/10(23.8.2010)

 • thorewi
  ****

  Opravdu fantastická kamera a skvělý hudební doprovod, já ale nejsem žádný fanatik do zvířát ani do globálního oteplování, na které mám navíc svůj názor a jsou prostě věci, se kterými nesouhlasím, takže suma sumárum pouze dobrý dokument - 4*.(22.11.2010)

 • MilkyA
  *****

  tak teda od vazby ja a dokument by som taky citovy zazitok necakala ( nie ze by som bola bezcitna, ved kazdy mame radi zvieratka, aspon niektore druhy :D , ale proste dokument je dokument ..) takze brmbolcova ciapka dolu :D ( upozornujem manikov co sa boja velryb ako ja, ze je to len pre silne zaludky! :D )(9.12.2010)

 • Ollie235
  ****

  Krásné obrázky, příjemný hlas vypravěče a nelítostná příroda. To vše je skvostné a přesto mi na tom něco chybělo.(7.3.2011)

 • DJ Rocco iNc
  *****

  Jedinečný film.(3.8.2011)

 • mota
  ****

  Uchvatne obrazky z cele Zeme. Bohuzel uz u serie Planet Earth na me dosedal pocit povrchnosti. Novodobe dokumenty se soustredi na hezke zabery. Doba se zrychluje, vynechame "nepodstatne" detaily, ktere masy nezajimaji. Zato je potreba podsouvat vymyslene vedecke teorie o vymirani lednich medvedu diky globalnimu oteplovani. (Monnet siril tuto famu od r. 2004 za coz byl vysetrovan ministerstvem vnitra)(17.8.2011)

 • ClimbVibe
  *****

  První film na BR a takový zážitek. Neskutečně krásné obrazy přírody a zvířat a jejich dramatické příběhy.(12.9.2011)

 • mosnak
  ****

  Nádherné záběry přebíjejí občasnou nudu v tomto dokumentu :-) Viděno ve HD a byl jsem nadšený. Kdyby to bylo obyčejné dvd, bylo by mé hodnocení nižší :-) 85%(25.12.2011)

 • Movie Gourmet
  *****

  Kvalitní "výcuc" z 11dílného přídopisného seriálu Zázračná planeta/Planeta Země (Planet Earth, 2006). Verdikt: 5* a 90 %.(22.4.2012)

 • Schuldiner
  ****

  Skvělý, nádherný dokument! O chlup lepší než ´´Oceans´´ a ´´African cats´´, ale na pět hvězd tomu přeci jen něco chybí. Asi ani nedokážu říct co, ale to je fuk. Dokument o neuvěřitelných krásách přírody, který musí potěšit každého!(10.8.2012)

 • VeverkaLesni
  *****

  Cast se zralokem a medvedem lednim byla opravdu uzasna. Cely dokument je ovsem fantasticky.(23.6.2014)

 • ddf76
  *****

  Vyborny dokument z dilny BBC. BBC je proste zaruka kvality v dokumentarnich filmech. P:S S lednimi medvedy to neni zas tak zly. Nejvic jich zastreli clovek, za by nejaky utonul se stane jen velmi vyjimecne a ten medved je uz vazne nemocen. Zatim se o ledni medvedy nemusime bat.(10.5.2008)

 • Algren
  ****

  Krásne podaný a rozprávaný dokument (hlavne o ekologickom probléme) sprevádzaný najnovšou filmárskou technikou.(8.6.2008)

 • Ondis
  *****

  Opravdu úžasné záběry z naší krásné planety!(24.10.2008)

 • Sten-li
  *****

  Prostě nádhera, co jinýho dodat. Krásy a kouzla přírody naservírované v jedné velké porci na jednom talíři.5*(9.11.2008)

 • TaanStari
  *****

  Nevím jestli si to zaslouží plný počet, když jsem to musel vidět na třikrát, jak jsem se po chvilce začal nudit... Ale byl to první film co jsem viděl v HD kvalitě a ty detaily jsou prostě dokonalé. Nejlepší část je, jak tam ty kachny (nebo co to bylo) skáčou z toho stromu, naopak za nejslabší považuji putování slonů, které mi tam tou "špinavostí" vůbec nesedělo... Mimochodem myslím si, že to zdaleka není 10. nejlepší film...(4.12.2008)

 • jorgus
  ***

  krasne obrazky ale ja mam radsi dokumenty vic autentictejsi nez s komentarem zeshora..preferuji vetsi vziti do dane situace nez "nezaujaty" pohled zhora:)..ale to je muj problem, bez diskuze je to vyjimecny dokument:)(11.1.2009)

 • Jůchů
  ***

  pěkná kampaň proti globálnímu oteplování.... pokud nezastavíme globalní oteplování všecí medvědi sa utopí !!!(26.2.2009)

 • Bennyman
  *****

  Parádní dokument o ročních obdobích na zemi. Doporučuji zhlédnout v bluray kvalitě, protože unikatní záběry ve filmu si to prostě žádaj. Dokumentární skvost.(14.3.2009)

 • Ještěřák
  ****

  Dokument, umně zachycující poslední zbytky krás Modré planety. Zavčasu - dokud je ještě co, za pár (desítek) let na to nejspíš budou potřeba už speciální ateliéry. A nebo taky neskutečně krásně natočená, silně zcenzurovaná (žádné bitky, žádná krev, žádné páření atp.) ekologická agitka - jak chcete.(12.4.2009)

 • Crackonosc
  ***

  Od dokumentárního filmu s takhle vysokým hodnocením očekávám víc než sadu pěkných obrazů, téměř nulovou informační hodnotu, manipulaci s emocemi diváka a neustálé opakování toho, že "jestli se nezačneme chovat líp, tohle všechno tu nebude"(26.4.2009)

 • _ksilt
  *****

  Kazdy dokument o prirode si zaslouzi plny pocet bodu, tento nevyjimaje. Nadherne obrazky, obzvlast ty, zobrazovane zpolanemymi zabery, proste paradni material, ktery budu rad vlastnit na modre optice !(15.6.2009)

 • Martyna
  ***

  Moc hezký. Ty medvídky by člověk hned pohladil, jak jsou roztomilý, i když oni by ho asi bez problémů spapali. Líbilo se mi, že do titulků dali aspoň pár záběrů, jak to natáčeli, protože nad tim sem se mnohokrát zamyslela. Tenhle dokument je místy neskutečně krásnej, jako je příroda a zvířata. Na pár zátahů jsem si to docela užila, na jeden by mě to začalo nudit. Ale jak jsem předpokládala, mezi top filmama to nemá co dělat, to neni žádnej film, nechápu. Za vidění to určitě stojí.(18.9.2009)

 • Milan25
  *****

  Dokumenty o přírodě bych mohl sledovat ve dne v noci. Earth je špička ve svém oboru.(24.9.2009)

 • DHDV
  *****

  mám rád zvířátka...(23.3.2010)

 • KOZEL84
  ****

  Obrazy sou to krásné,některé rozesmějí,některé nudí u jiných se tají dech,ale hodina a půl už byla trochu moc abych se nezačal nudit.Některé zpomalovačky už byly vyloženě otravné.Přišlo mi že komentář Patricka Stewarta nebyl nijak zvlášt přínosný a zajímavý a často se spokojil jen se zbytečným komentováním děje a bububu globální oteplování kecama.Jako seriál kde by měl díl tak půl hodiny,by to určitě fungovalo líp.(6.4.2010)

 • WDY
  *****

  Fakt pěkný.(31.7.2010)

 • gocatgo
  *****

  Je to hodně o strhujících záběrech, ale to není vše. Hodně z nás tu zapomíná, že tento dokument nese i poselství. Nechce nás jen nechat dívat se na krásné medvídky a lištičky, ale ukazuje nám i drsnou stránku migrace, boje o přežití a hlavně důsledky chování člověka. Nejsem bláznivý ekolog ale tohle z toho dokumentu přímo čiší. A já nemůžu dovolit, aby zelená agitka za 800 mega nedostala pět hvězd.(16.9.2010)

 • Mr.Dick
  ****

  Hezkej a koukatelnej dokument, kterej vidět dvakrát určitě nemusíte.(7.2.2011)

 • TheKiw
  ***

  Nádherné obrázky, které ani na chvíli nenudí. To je ale tak všechno, žádný silnější příběh nebo vzdělávající informace. Že nechci vyloženě nesmyslnou věc ukazuje nádherně třeba seriál Nature's Great Events. Ve výsledku sice 3, ale silné hvězdičky - Earth lehce předčí leckterý stejně hodnocený film.(16.2.2011)

 • Stranger885
  *****

  Kdo ještě tohle neviděl, doporučuji podívat se na obrovské televizi nebo kině protože Vám životní příběhy několika zvířat zdvojnásobý překrásně nafilmovaný dokument svým vizuálním zpracováním a pohled na krásu přírody Vás ohromí. Pokud tuhle možnost nevyužijete nepřijdete o příběh ani o pocit, že období dovolené se blíží :))(18.4.2011)

 • Marrty3
  *****

  Naprosto famózní. Takhle dlouho jsem žádný "film" nehltal. Dokument, který mě vážně chytil a nedokázal jsem se od něj ani na minutu odtrhnout. Neuvěřitelné záběry, provázené poutavou hudbou a příjemným hlasem Patricka Stewarta. Vážně exkluzivní podívaná, kterou si s velkou radostí shlédnu znovu. Dokument je opravdu dobře rozdělen na roční období a ukazuje světový koloběh. Přehlídka nádherných míst a exotických zvířat, které normální smrtelník většinou vůbec nezná. V HD kvalitě je to euforie a proto nemá cenu dále hodnotit pouhými slovy, ale je na čase si to pustit ! ! ! 100%(3.4.2012)

 • siRka
  ***

  dost overrated, ma to akorat hezky zabery (cemuz mimo jine napomaha HD obraz), jinak jsou takovejch dokumentu tuny...(29.4.2008)

 • Kevadros
  *****

  Úžasné...na některé okamžiky ani nejde zapomenout...třeba lov vlků...nádhera.(10.11.2008)

 • kollis
  *****

  Informace - nula. Působivé? Kurevsky.(28.11.2008)

 • Honny2
  ****

  Moc krásný dokument, překrásné záběry atd... Jen mi to trochu kazily do svědomí lidstva volající myšlenky ("ochranářský podtext"), ač jsou určitě na místě, neseděly mi tam.(23.12.2008)

 • Grizzly
  *****

  Sice je to trosku agitka proti globalnimu oteplovani, ale to nic nemeni na dokonalosti obrazu a fascinujicimu vykresleni rozmanitosti prirody. Prurez ekosystemem celeho sveta vtesnany do hodiny a pul. Normalne nevydrzim koukat na prirodopisny dokument dele nez 10 min, diky castemu stridani prostredi v Earth moje pozornost neztracela na intenzite. Diky genialnim zaberum a tancujicim rajkam musim dat 90% :)(7.1.2009)

 • Pavelos
  *****

  Úžasná podívaná, to bylo něco tak nádhernýho, že nevím co bych k tomu dodal více.. Toto se prostě musí vidět, slovy se to nedá vyjádřit..(1.2.2009)

 • Nightbreed
  *****

  Na blu ray je to cista bomba.(2.4.2009)

 • grerar
  ****

  Vizuální bomba. Bum! a dost. Za to, a ještě za ty kačeny, co skáčou ze šesti metrů do mechovolistový trampolíny 4*.(23.9.2009)

 • El Loco
  *****

  (2009 US Version) Vizuálne fascinujúci high-definition dokument, ktorý je akousi best of celovečernou verziou slávnej prírodopisnej série od BBC, Planet Earth. Dokument zachytáva život na našej „matičke Zemi“, pričom spolu s filmármi chronologicky postupujeme naprieč jej územím, od januára do decembra a od severu na juh. Filmári mapujú prvé kroky (lety, plávanie) mláďat a ich nevyhnutný boj o prežitie (migrácia za potravou a vodou, lov). Od začiatku sledujeme príbehy rôznych živočíšnych druhov, počnúc ľadovým medveďom, sobom arktickým (aka caribou), kačičkou mandarínskou, pokračujúc slonom africkým, žeriavcom stepným a končiac vráskavcom dlhoplutvým, či mrožom ľadovým. Jedinečné sú zábery loviaceho geparda štíhleho, veľkého bieleho žraloka, ľadového medveďa, plachetníka širokoplutvého, či leva afrického, ale napr. aj prelet spomínaných žeriavcov cez Himaláje. Neopakovateľný dojem umocňuje okrem hlboké hlasu rozprávača, ktorým nie je nikto iný ako James Earl Jones (v UK verzii Patrick Stewart) aj impozantná hudba z pera Georgea Fentona. Jednoducho, skvelá práca... Like all of our children, they are the hope of the future and proof of the resilience of life in this place we all share. Yes, it's full of harsh realities, but sometimes it's just...PARADISE.(16.11.2009)

 • MkSallam
  ****

  Jediným problémem je, že to působí jako výběr toho nejlepšího z úchvatné série Planet Earth. Ale zkuste mít výhrady vůči dokumentu, který vám nabízí takhle nádherná obrázky....(23.11.2009)

 • Prochy38
  odpad!

  ||| Dokud budou dokumenty řazeny do žebříčků nejlepších filmů, dokud nebudou vyčleněny do speciální kategorie, vždy ode mě a bez výjimky dostanou odpad!. Své hodnocení nechávám zde v komentáři, v tomto případě bych dokument hodnotil - 5* ||| Jsem blázen do přírody, hlavně teda té živé, a na dokumenty tohoto typu se vždy rád podívám. Bohužel várování stran tání ledovců už přichází pozdě. No pozdě, je pořád málo lidí, co by s tím chtěli něco dělat. Tak se o to postará příroda sama! Krásný dokument. Teď sleduji onu sérii Zázračná planeta a jde o prakticky to samé, jen více rozebrané a rozsáhlé. Film velmi povedený!(17.1.2010)

 • Laky.
  *****

  Jo, naše planeta je překrásná. Nejvíc ze všeho se mi líbili ty malí medvídci vykukující z pelechu. Prostě úžasně zpracovaný dokument o přírodě.(11.2.2011)

 • Tochal

  Nehodnotím, jen oznamuji: Sedmnáctá příčka pro možná esteticky dokonalé, obsahem však nic neříkající (nanejvýš tak lacině agitující) pestrobarevné obrázky? Degradace snahy všech lidí, kteří se snaží natočit skutečný film.Cosi shnilého poletuje vzduchem... a ovlivňuje ekosystém na celé planetě.(25.4.2011)

 • Fawkes
  *****

  Velký potlesk všem lidem, co se na tomto dokumentu podíleli, protože vytvořili nejzajímavější dokumentární film, jaký jsem kdy viděl. Hodinu a půl sledovat krásu naší planety, to je prostě nádhera. Navíc vlastnosti některých zvířat mě úplně vyvedly z rovnováhy. No a konec s ledním mědvědem byl opravdu smutný (100%)(30.1.2012)

 • Hanes88
  *****

  Tomuto říkám pečlivě a hlavně skvěle provedený dokument. Pro nic za nic tento dokument suverénně nekraluje nad ostatními. Člověk byl mnohdy opravdu uchvácený. 95%.(6.2.2012)

 • Prehry
  *****

  Čistota a nevinnost.. víc k tomu není třeba říct .. krásné..(14.11.2012)

 • popelka595
  *****

  strašně dojemný a krásně natočený(22.11.2012)

 • Stružák
  ***

  Vysoké hodnocení pramení převážně z toho, že spousta uživatelů zřejmě hodnotí krásy přírody jako takové, nikoli úroveň samotného dokumentu. Asi nikdo nemůže popřít, že použité záběry jsou fantastické. Kamera nabízí nevšední pohledy na nevšední místa a zvířata (obzvlášť ti ptáci stojí za zmínku). Na druhou stranu, pouze vizuální stránka dobrý dokument neudělá. Earth sice dokáže místy zaujmout (nervydrásající souboj vlka se sobem nebo lvice se slony a pak samozřejmě vtipné kachny), ale převážnou část 90 minut tak nějak nudí. Může za to jednak nezajímavý komentář s povětšinou nezajímavým obsahem, ale také až moc velká přeslazenost (mládě přijde o matku apod.).(9.7.2013)

 • Wajsik
  *****

  Neskutečné obrázky ze života planety Země. Zejména v HD kvalitě je to něco úžasného. Netřeba vidět další snímky s touto tématikou. Jedním filmem bylo přebito vše. Tento snímek bych povinně zařadil do výuky přírodopisu na základních školách. Až mi bylo toho medvěda na konci líto :).(10.9.2013)

 • Nethar
  ****

  Tak v podstatě jsem toto už komentoval u Planet Earth http://www.csfd.cz/film/228564-zazracna-planeta/ takže se nebudu moc opakovat. Jsou použity stejné (aspoň většinou) záběry jako v seriálu. Zde je to vše více nahuštěné do 90 minut a ačkoliv Patrick Stewart je fajn, chybí mi David Attenborough. Samozřejmě jinak super.(23.1.2015)

 • herr_carter
  *****

  Ach, ach......něco tak vizuálně překrásného jen tak člověk nevidí. A když se ještě tvůrcům podaří tu nádheru naší planety doprovázet libou hudbou a charismatickým hlasem Patricka Stewarta, pak už chybí k naprosté dokonalosti jenom málo........................moje hodnocení = 9,5 z 10.(18.2.2015)

 • Horak
  ****

  Vizualní orgie, spousta unikátních záběrů koloběhu života. Nicméně dokumentární linka spojující jednotlivé dějové části působí dost kostrbatě. Přesto jsem fascinovaně zíral, velmi dobré. PS: Prosím vyškrtnout Davida Attenborougha!!! S tímto dokumentem nemá nic společného!!!(17.5.2008)

 • Martyr
  *****

  U-ZAS-NE. Pri pozerani tohto skvostu medzi dokumentami clovek prestava chciet byt clovekom, a uvedomuje si svoju zbytocnost na takom krasnom mieste ako je zem. Dychberuce dramaticke zabery zvierat divokej prirody natocene tak ako nikdy predtym, a ukazka, ze ludsky zivot na zemi je v porovnani so zivotom ostatnych tvorov len prechadzka ruzovou zahradou.(29.7.2008)

 • Mat21
  *****

  Pohled na měnící se svět a stále větší ekologicko – klimatickou katastrofu očima ledního medvěda, slonů a některých dalších zvířat. Záběry ve filmu jsou skutečně unikátní a fantastické, až by člověk řekl, že v roli zvířat se skrývají placení komparzisté. Myslím, že hlavním posláním tohoto filmu nebylo nám ukázat co krásného skrývá naše Země, ale především nám otevřít oči a přesvědčit nás, že pokud budeme chtít i nadále sdílet naši Zemi s rozmanitou faunou, je nejvyšší čas dle toho se chovat. Nedávno byl zveřejněn statistický výzkum, dle kterého Česká republika v přepočtu na jednoho obyvatele je 14. v pořadí v ekologické zátěži svého prostředí. Místo planých až směšných tahanicí v naší poslanecké sněmovně o bábovičky, pustil bych jim povinně tento dokument. ║1.11.2008║(1.11.2008)

 • Perfo
  *****

  Krása naší země, která může možná bohužel postupem času být zachována jenom v tomto skvělém dokumentu.(13.11.2008)

 • strangercz
  *****

  Fantastický dokument skvěle natočí, skvěle od vyprávěný prostě skvělý(24.1.2009)

 • PAVEK
  ****

  Krásný dokument i když ideologicky zabarvený. Vše má svoje plus a minus.(15.2.2009)

 • JoVanGogh
  *****

  Toto nieje obyčajný dokument. Je v ňom akcia, dramatickosť, kúsok vtipu ale hlavne odkaz, ktorý by mal prijať každý človek na našej "šťastnej planéte", pretože nezostáva veľa času do okamihu, kedy už viac šťastná nebude a potom už bude uvedomovanie zbytočné. Dokonale natočený dokumentárny film. Rešpekt filmárom, snáď ním niekomu vplyvnému otvorili oči.(26.2.2009)

 • Gore
  ***

  Přírodopisný dokument se vším, co k tomu patří - krásné obrázky, nudný monolog, nic víc. Neliší se moc od dokumentů, co běží ve veřejnoprávní televizi o víkendu odpoledne, proto nechápu tak velké hodnocení. Nejpřeceňovanejší film žebříčku čsfd!(9.10.2009)

 • Beckoo
  *****

  Konečně jsem si to sehnal v HD kvalitě a musim říct, že je to fakt nádhera... Strašně rád bych se někdy podíval na ty místa, který v tomhle dokumentu jsou, viděl na vlastní oči všechny ty různý zvířata, krajiny... Můžu jen poděkovat těm, co se na Earth podíleli, že mi umožnili se na ty místa dostat aspoň prostřednictvím těchto, slovama nepopsatelných, obrázků.(7.12.2010)

 • D3VIL
  *****

  Tady slova nestačí. Must see dokument, jenž nezanechá nikoho chladným a donutí člověka silně se zamyslet.(17.4.2011)

 • Tom:)
  *****

  Je potřeba tohle vidět v pořádném rozlišení. Perfektní hudba a záběry, co jinde těžko uvidíte.(21.7.2011)

 • Tomu.Ver
  *****

  Úžasný dokument, neskutočné zábery, výborne k tomu zladená hudba... proste za 5 :)(17.8.2011)

 • Yarushka
  *****

  Myslim, že se budu opakovat,ale stejně... Jedná se o opravdu nádherný film, který stojí za to vidět!!(23.12.2011)

 • sandinista
  ***

  Popravdě moc nechápu, jak se mohl tento mírně angažovaný dokument, dostat až na 19. místo nejlepšího filmu. Obrázky jsou to sice pěkné (obzvlášť v HD), ale podobných záběrů jsem už viděl mraky. Takže co se týče mě, hodnotím jako dobrý nadprůměr. Víc ne.(16.7.2012)

 • Aktivak
  *****

  Nádherný film spojující krásy živé a neživé přírody od Arktidy, přes rovník až do Antarktidy a zpět podbarvený příjemnou hudbou asi v každém, kdo má trochu citu pro naši planetu, něco zanechá. Tento dokument není jen o pěkných obrázcích, které plynou, ale upozorňuje na globální změnu klimatu, která se, ač si to drtivá většina lidí ani neuvědomuje, stále probíhá a probíhá tak, že za několik desítek let už o všechny krásy ukázané v tomto filmu, můžeme přijít.."But it is not too late to make a difference. Find out what you can do."(19.1.2013)

 • Wargoo
  *****

  Mať neobmedzené množstvo peňazí (cháp "byť bohatý ako sviňa") tak si poviem: vezmite ma všade tam, kde sa natáčali dokumenty BBC !!! 5*****(9.3.2013)

 • Pawlisman
  ****

  Bohužel zklamání. Možná před šesti roky pecka, ale nyní, kdy jsem již viděl množství novějších sérií a snímků od BBC z přírodních zázraků, tady tento film působí trošku omšele a vyhasle. Včetně kamerových záběrů. Shrnu: viděl jsme lepší.. 8/10(8.7.2013)

 • RadimFišer
  *****

  Opravdu jeden z nejkrásnějších příběhů o přírodě jaké jsem kdy viděl. Snad to tomu dodává to slavné jméno Attenborough. Už na gymnáziu nám ho profesorka neustále pouštěla v biologii a hlásala jak je skvělý. Je to výběr toho nejlepšího co BBC nashromáždilo a tak bylo občas vidět náhlý překlik, který šel udělat mnohem lépe. Dostal mě umírající medvěd bez potravy, který se propadává v ledu, protože se Země otepluje. Nechápu místní narážky na nějakou levicovost. Příroda je příroda a ne nějaká politika. Viděli jste někdy jak jde smečka lvů na slony? Tady to uvidíte. Začátek je působivý. Klouzání medvědů na sněhu. Informace o přírodě. 3 procenta plochy Země zabírají deštné pralesy a je tam 50 procent života a vegetace celé země. Zajímalo by mě jak dělali natáčení z výšky. Museli mít dálkové lokalizátory na zvířatech. Obzvláště těch plejtvácích. Film je vrchol přírodní kinematografie. Měl by ho vidět každý. Nejvíce nás dostane pohled na obrovský vodopád, který zničeho nic padá do hluboké propasti. Matka Země dala tomuto filmu scénář, herce, kompars. A proto i ona si zaslouží být na nejpřednějších místech v žebříčku. Dávám pět hvězd.(11.8.2008)

 • binsladin
  *****

  až budu velkej, budu se učit biologii a přihodim si k tomu zemák...:)(30.12.2008)

 • chaotic
  *

  Nechápu to. To snad všichni viděli vůbec svůj první dokument vživotě, anebo je zdejší hodnocení vtip? Recyklované záběry z Planet Earth které jsou jen ovzdušneny HD rozlišením. Ano příroda v HD vypadá pěkně, ale že by zde byl vyprávěn nějaký příběh, jako je u dokumentů zvykem? Ne! Earth je jen slátanina nicneříkajících scén podložených nudným komentářem charismatického Patricka Stewarta. Ani zdaleka jsem si z dokumentu neodnesl nic vyjma toho, že HD vypadá opravdu nádherně a to je špatně. Hvězda za HD.(6.1.2009)

 • Tryman
  *****

  Ptal jsem se sám sebe, jak je možné, že se dokument dokázal umístit tak vysoko v žebříčku na ČSFD. Abych si mohl odpovědět, musel jsem se na Earth podívat sám. Teď už to vím. Musím přiznat, že jsem s tímto snímkem prožil jeden z nejvelkolepějších zážitků u monitoru za posledních pár měsíců. Nádherné scény, skvělá hudba a záběry, které snad člověk ani nemohl natočit. Nemůžu hodnotit jinak, než za plný počet.(14.3.2009)

 • WinstonS
  *****

  Úžasně spektakulární.(13.6.2009)

 • vozihnoj
  *****

  WOW. Doslova mi to vzalo dech. Tohle není dokument, ale spíš solidní drama, kde rožisérem je sama matička příroda.(21.6.2009)

 • mi-ib
  *****

  Tak je to nádhera s ekologickým nádechem. Jestli veškeré záběry v tomto filmu jsou autentické, žádná počítačová grafika, tak musím říct, že na mě působily unikátně. Je určitě nemožné zachytit všechny krásy a zazraky přírody v 90 minutovém dokumentu. Myslím, že se o to ani tvůrci nesnažili, ale přesto chtěli toho ukázat co nejvíc a to mě trochu vyvádělo ze soustředění. Přesto za ty nádhery přírody, které sice tvůrci nevymysleli, ale nádherně je podali, musím dát 5*.(25.6.2009)

 • Will Hunting
  *****

  Jeden z mála dokumentů, který stojí za shlédnutí. Neuvěřitelně krásné obrázky a momenty zachycené na kameru. Příběh zvířat na naší krásné planetě, opravdu úchvatné.(17.1.2010)

 • Radek.SCH
  ***

  Ze začátku to mělo náběh na něco opravdu VELKÉHO... (Kdo z vás nezadržel dech při souboji vlk-sob?) Pak mě to ale začalo nudit. A na konci jsem si uvědomil, že to byl "jen" hodně drahý dokument. Taková pěkná koláž. - 60%(4.8.2010)

 • Colour
  ****

  Všetky obrazy v tomto filme sú úchvatné. Tak krásne nasnímaný dokument sa len tak nevidí. Rozhodne vizuálne najlepší dokument vôbec. Rečí tam veľa nie je, ale kto by ich vnímal veľa popri tak očarujúcom obraze? Film sa tiež snaží upozorniť na problémy, ktoré si sám človek vyrobil (globálne otepšovanie, zmenšovanie pralesov, topenie ľadovcov atď). Dosť ťažko hodnotiteľný dokument. 85%(3.9.2010)

 • groman
  *****

  Krásné ale zároveň smutné. Nejužasnější záběr? U mě jednoznačně lov bílého žraloka.(28.9.2010)

 • Jorge-Z
  *****

  Proč je tento film na 13. místě v žebříčku ČSFD? I když tento snímek nemá chybu, nechápu proč není zařazen mezi dokumenty. Snímky jsou excelentní, kochám se na naší Zemi každou minutou. Rozesmál jsem se nejvíce, když ty malé, teď nevím co to bylo, asi kachny vylétavaly ze stromů a padaly dolů do listí. Stejně tak tučnáci byli boží. Souboj malé gazely a geparda byl ohromující. Člověk se opravdu musí zamyslet nad krásou a jedinečností naší Štastné planety. A jak vše pravděpodobně skončí nám ukázali lední medvědi. Holt musíme si uvědomit co naším jednáním způsobujeme.(15.12.2010)

 • Mimo83
  *****

  www.loveearth.com(9.2.2011)

 • Oyer
  ****

  V posledních letech se mé požadavky na udělení pěti hvězdiček značně zpřísnili. U tohoto snímku jsem si řekl, že on to nebude mít lehké dvojnásob. Přeci jenom je to "jen" dokument, né typický film. A že je takto vysoko? No to bych se na to podíval !! Podíval !!! Snímek, jenž je jakousi odnoží z dokumentárních seriálů Modrá planeta, Zázračná planeta. I zde jsou neskutečné záběry, nad jejímž pořízením zůstává rozum stát a i tu je nám to sestřiháno a naservírováno nenapodobitelným způsobem. Jen je to tak sesumírované. Překrásné ! Vše je dáno do souvislostí s lidskou činností a tím, jak postupně dojebává člověk tuto planetu... Obrovskou chválu přidávám za opravdu unikátní a jistě náročný sběr tak krásných záběrů. Kord jako učitel zeměpisář jsem fascinován o to víc. Jako dokument jednoznačných 5*, avšak jako plnohodnotný film 4*.(20.2.2011)

 • hororwatch
  *****

  občas hold není ke škodě poslechnout si jak za cenu svého pohodlí platí naše Země a podívat se na změny a útrapy kterými si prochází zbytek živočichů této země..... fakt nádherný medvíďata(7.3.2011)

 • Rickenbacker
  ****

  Fascinujúce zábery, ktoré len dokazujú že príroda je dokonalá, a že ľudia majú pred sebou ešte dlhú cestu vývoja aby to pochopili, resp. aby začali žiť normálne ;)(1.6.2011)

 • Ondr@932
  *****

  Tohle nemá chybu! Perfektní barvy,hudba,příroda která byla opravdu ukázková!! Dávám 9/10(11.1.2012)

 • stefi7773
  *****

  Briti ma znova s ničím neprekvapili 5*(13.4.2012)

 • Flussmaister
  *****

  Naprosto dokonalé záběry "naší" planety Země prolínané s výukou z přírodopisu. Dokument poukazuje na to, jak je těžké žít na této planetě pro mnohá zvířáta, jak její náhlé změny klima mění jejich život a jak se s těmito novými změnami musí vypořádat. Podíváme se na krásy přírody a do nejrůznějších koutů Šťastné planety,. Chvílemi okouzlující hudba se může změnit na dramatickou honbu vlka na mláďě soba polárního, bubny doprovázející pochod slonů a nebo prostě jen sinfonii nástrojů podbarvující tok vody. Právě hudba, kamera a to co se před ní zrovna děje, je to co dělá tento dokument tak dokonalý! 9/10(6.7.2012)

 • JakeG
  **

  Zkrácená a sestříhánaá verze Zázračné planety :( Velké zklamání. Se divím, že jim to BBC dovolila takhle přestříhat a vyadávat to za originální tvorbu, asi Disney dobře zaplatil.(7.11.2012)

 • Eldarm
  ****

  Dokumentární film, stejný jako drtivá většina dokumentů, ovšem tentokrát v podobě dokumentárního filmu. Nechybí zde ani dobrá hudba a nádherné obrázky, takže hezký film o přírodě.(27.4.2013)

 • Shona
  *****

  BBC opět nezklamala a jen potvrdila, že přes dokumenty je fakt třída. Údajně se jedná ,,pouze" o víceméně šikovně sestříhanou Planetu Zemi. V tom případě myslím, že bych si měl doplnit ,,základní vzdělání", protože lepší pozvánku než tohle si neumím představit. Po všech stránkách dokonalé víc není třeba dodávat. Pouze každému doporučit.(3.8.2008)

 • agassi68
  *****

  Treba hodnotiť po zhliadnutí v HD a Dolby Digital. Potom sa vám bude zdať 5* málo..(14.1.2009)

 • simplejack
  *****

  Nikdy bych neřekl, že jeden z mých nejoblibenějších filmů se stane zvířecí dokument a pak jsem viděl Earth. Ohromen, odzbrojen, omámen, asi tak jsem se po něm cítil. Je to dechberoucí překrásná podívaná, dokonce si asi musím přiznat, že je to ten nejkrásnější snímek jaký jsem kdy viděl a že je to na úkor informativnosti je mi úplně jedno. Stejně si z tohoto uměleckého díla odnesu více něž z kdejakého dokumentu nabitého informacemi a zajímavostmi. Jedinečný zážitek, absolutní hodnocení.(5.4.2009)

 • Heavyman
  *****

  Krásné záběry a scénář co napsal sám život a je dost smutný.(9.10.2009)

 • MaartyS
  *****

  toto pozerat v bluray kvalite na plazme s 5.1 zvukom bol fakt paradny zazitok.. krasa(3.2.2010)

 • Mr.FreeZer
  ****

  Gorgeus, glorious, wonderful.(4.2.2010)

 • Zoidlord
  ****

  Dokument s nádhernými záběry a krásným zobrazením přírody od pólů po rovník. Výborný komentář a zachycení epizod ze života zvířat. Na mě bohužel negativně zapůsobil vlezlý ekologický apel, kterým je film doprovázen.(4.2.2010)

 • Pesosek
  *****

  Uchvacující záběry, dokreslené velkolepým hudebním doprovodem. Do dvou hodin je napasovaný celý „svět“. Na můj vkus je tam toho až moc najednou, nevím jestli tohle všechno jde nenásilně skloubit ve dvou hodinách. Chybí mi tam hlavní dějová linie, skákání z jednoho ekosystému do druhého je poněkud chaotické. Po shlédnutí mi v paměti zůstaly jen ty záběry, které však na člověka záměrně audiovizuálně silně zapůsobí, ohromí ho. Dlouho jsem se rozhodoval, nakonec přece jen dám 5*.(7.2.2010)

 • Torgal
  *****

  Je to síce len zostrih best of the best scén zo seriálu Planet Earth, ale to nie je zas tak málo. Vizuálne úžasné zábery na našu planétu, ktoré nehyzdí ani jeden človek alebo niektorý z jeho výtvorov. A pritom stojí stále v pozadí. Hrozba globálneho otepľovania a zmeny klímy sa vinie celým snímkom od začiatku až do konca. 9/10(19.4.2010)

 • Ba-jo
  *****

  I přes veškerou úctou k režisérům uvedených v záhlaví, nelze než vyseknout poklonu hlavní režisérce filmu - naší planetě, neboť ona je tou hlavní autorkou ! Pečlivě a logicky seskládané překrásné záběr nás provádí od severního pólu k jižnímu, od rozbřesku k soumraku, od země věčného i když stále rychleji tajícího ledu přes tajgu, deštné pralesy, pouště a oceány zase do ledových království Antarktidy...prostě nádhera ! Vše s poklidným komentářem a nádhernou hudbou. Navrhuji jako povinný výukový film do hodin zeměpisu, biologie a ekologie..určitě předá všem mnohem více než nějaké biflování pouček. PS: Z těch ptáku na Papui jsem opravdu nemohl , tuto vtipnou vsuvku jsem opravdu nečekal !(11.9.2010)

 • dandislav1991
  ****

  neuvěřitelně povedený dokument, krásné záběry a smysluplné rozdělení(24.11.2010)

 • Indian88
  ****

  Nádhera, ty záběry jsou dokonalý. Hudba je k tomu taky vynikající, ale v některých pasážích až zbytečně moc dramatická. Toho moralizování je tam možná až příliš, ale tento snímek to zřejmě vyžaduje. Do toho lední medvědi!(14.12.2010)

 • kill-tec
  *****

  Mám zástavu.. nic nedokáže rozbušit srdce a rozpumpovat krev do celého těla jako tohle. To je prostě nádhera _(♥_♥)_(15.12.2010)

 • bjukenenen
  **

  Tohle že má být nejlepší film tohohle tisíciletí?? Proč? S tím děte do prdele ctění csfd kritici. Jako obrázky jsou to pěkné a dalo by se na to krásně dívat bez komentáře nebo třeba jen s hudbou a i trocha té ekoagitky se dá snést, ale tlačit celý film jak kvůli jakémusi globálnímu oteplování hromadně hynou medvědi a jak s tím rychle musíme něco dělat než bude pozdě-to jako ne, na to tu přece už máme velkého teplého Ala a jeho http://www.csfd.cz/film/222320-neprijemna-pravda/(18.4.2011)

 • Tamten
  ***

  Bezpochyby krásné záběry, u kterých občas nevěříte, že se daly natočit. Ale co dál? Tvůrci se záměrně distancují od dokumentu (kterých zřejmě už udělali spoustu), takže se dovíte jen základní informace, co se na záběrech děje. Jenže o "klasický" film se taky nejedná, neboť tu není děj. Jde skutečně jen o seskládané záběry, které ač jsou sebekrásnější, bez děje či výraznějšího komentáře začnou nudit. A není to až někde ke konci.(13.10.2011)

 • Ydrosten
  *****

  5 plných. Chcete vědět proč ? Tak si pusťte tento skvost dokumentární tvorby.(25.4.2013)

 • redwik
  ***

  Tento dokumentárny film sa podľa mňa dá hodnotiť dvomi spôsobmi. Prvý je z podhľadu diváka, ktorý ešte nemal možnosť pozrieť si seriál Planet Earth. Taký človek si s najväčšou pravdepodobnosťou povie, že to bolo perfektné, s nádhernými obrázkami a mnoho zaujímavosťami najmä zo zvieracej ríše. Čiže hodnotenie by bolo kdesi 4-5 hviezdičiek. No je tu aj druhý spôsob hodnotenia. a to je z pohľadu človeka, ktorý vyššie menovaný seriál už videl. Taký človek (a tým som aj ja) je trošku zarazený, že film nám nepriniesol nič nové. Pretože je to len akýsi výcuc pravdepodobne toho najlepšieho a najzaujímavejšieho. A k tomu všetkému tu ešte chýba perfektný komentár Davida Attenborougha. A tu sa to môže pohybovať rôzne, od najhoršieho, až po (maximálne) 3 hviezdičky. Takže ja to skúsim hodnotiť na základe oboch týchto spôsobov a dávam isto zaslúžené 3.(6.11.2013)

 • Matli
  ****

  Nádherný záběry přírody a klidně bych jich snesl i víc, místo toho jak se zabíjej zvířata, vím, že to k tomu patří, ale občas zvířecí scény byly trošku zdlouhavý, ale jinak výbornej dokument. 81%(15.3.2014)

 • MikyAff
  ****

  Miluju dokumenty se zvířaty, obzvláště mláďaty. Bohužel často místo toho, abych byla unešená jejich roztomilostí, tak koukám jak umírají. Ne kvůli lovcům, ale nám - lidem. Vždycky jdu do dokumentu s tím, že se podívám na život zvířátek a budu naplněna jistým optimismem, protože já ty chlupatý i nechlupatý potvory prostě zbožňuju. Často ale pak uvažuji nad tím, jak lidi vlastně svět devastují a ničí a potom z toho mám jen depresi. Celý tenhle film je jistým skrytým poselstvím. Jenže já se těšila na naprosto perfektní podívanou, od které nebudu moct odtrhnout oči a přitom tam byly chvíle, kdy mi film nezaujal natolik, že jsem byla myšlenkami mimo. Proto mu strhuji tu jednu hvězdu. Přesto jsou tam nádherné scenérie, vtipné momenty ze života zvířátek (klouzající medvědi a skákající kachny..) a to vše doplněno o krásnou hudbu.(28.4.2015)

 • cyright
  *****

  Jedná se v postatě o dokumentární seriál sestříhaný do jediného filmu. Seriál měl samozřejmě ještě více zajímavých záběrů a byl prokreslenější. I film však opravdu sotjí za to. Krása. Krása, která nám mizí přímo pod rukama.(6.7.2008)

 • ecis
  *****

  Brilantny a najkrajsi prirodovedny dokument...vacsie emocie ako pri ludskych pribehoch.(2.8.2008)

 • Poker_Face
  *****

  Dokument o Zemi se záběry přírody tak nádhernými, že přípomínají svět fantasy (kam se hrabe Středozem). Za pár let už to nebude dokument, ale opravdu fantasy.(24.9.2008)

 • Salmayo
  *****

  Úchvatný dokument, no není ta naše planeta nádherná! Tak si ju neposerme ! Geniální byl ten ptáček a jeho milostný taneček .-)(5.11.2008)

 • jura-roy
  *****

  Krása. Jen je škoda, že při sledování dokumentu víme, že o ni přicházíme.(9.11.2008)

 • Saimon
  *****

  Strhujici zazitek. Vrele doporucuji vsem,kteri milují zvirata. Staci opravdu jen trocha empatie aby si Vas dokument naprosto podmanil. Dokonala kamera i hudba. Pribehy zvirat,ktere Vas ohromi.*****(10.11.2008)

 • Iriroro
  *****

  Cítil jsem se trochu provinile, když jsem chroupal zeleninový salát, zatímco medvěd zoufalý hladem, snažil se zabít mrože, nakonec sám hladový a vyčerpaný zemřel. Naprosto úžasná podívaná. Nemám rád agitační reklamy Greenpeace a podobných organizací, ktere rozkazují: Chraňme planetu! Třiďme odpad! atd. Pustťe lidem tohle a myslím, že roztaje i ten nejkonzervativnější cynik a bude mu jasné, že je třeba se k naší planetě a všem živočichům na ní chovat s respektem. Mít stále na vědomí, že ač jsme se prohlásili za pány této planety, musíme nést také určitou zodpovědnost.(6.1.2009)

 • engman
  *****

  Bezpochyby najlepší dokument o zvieratkách aký som videl. Bolo niečo úžasne pozerať sa na to, a hneď na druhý den som to musel vidieť znovu(27.2.2009)

 • HarlanWade
  ****

  Tu pátou hvězdičku dát prostě nemůžu. Profesionálně natočené, profesionálně namluvené, vizuálně oslnivé. Dokonale řemeslně zvládnuté. Ale házet přírodovědecký dokument procentuálně do jednoho pytle s filmy, jako je Pulp Fiction, nebo Zelená míle, je i na mě příliš silné kafe... 4,5*.(12.7.2009)

 • dodo24
  *****

  Nádherne, fantastické zábery, pekná hudba a jemné narážky na súčasnú situáciu na našej modrej planéte...(3.1.2010)

 • Martell47
  *****

  Na dokument trocha málo faktov, ale o to tu zrejme nešlo a autor stavil predovšetkým na nádherné zábery, ktoré človeku miestami berú dych. Najdôležitejší a nikdy neotrepaný odkaz, ktorý si musíme uvedomiť aj keby "neviem ako" bolo je tu vyjadrený jednoduchým a nádherným spôsobom. Máloktorý dokument dokáže tlačiť slzy človeku do očí a toto je jeden z nich. Najkrajšie príbehy sú skrátka tie.......ktoré napísal sám život...(21.1.2010)

 • TETŘEF
  *****

  Jiná forma života a smrti.(1.4.2010)

 • Faila
  ****

  Oproti Home se tenhle film zaměřuje spíše na dopad našich činů na fauny, než na planetu obecně. Ale není to špatné, protože jak je zde velice šikovně ukázáno, všechno je se vším pevně pospojováno, všechno se vším nesmírně souvisí. Můžete nadávat, že jsou podobná témata omílaná neustále dokola, ale když se zabalí do příjemného a ne zbytečně přihlouplého kabátu jako v tomto případě, proč ne - jejich důležitost je nabíledni.(8.9.2010)

 • LukH
  *****

  Nádherný dokument. Možná dávám přednost seriálům, z nichž každý díl je orientován do určité zvířecí říše...ale pokud mluvíme o dokumentárním filmu, tak tento patří k nejlepším (dle pozic na csfd vůbec nejlepší, ale tak bych se to hodnotit neodvážil)(17.10.2010)

 • LuckyDuckie
  ****

  nádhera. ale trochu mě to uspávalo.(28.3.2011)

 • KirstenN
  *****

  Tento dokument jsme sledovali v hodinách zeměpisu. A musím říct, že to byly úžasné hodiny. Toto se prostě musí vidět. Překrásné. Oslňující. Musíme naši Zeměkouli chránit!(17.4.2011)

 • sehe
  ****

  Celovečerný dokument od BBC prináša ukážky krásy a obdivuhodnej rovnováhy v prírode počas 1 roka.I keď príroda je krutá a prežívajú iba silné jedince zvierat,verím v jej múdrosť a schopnosť zvládnuť boj i s globálnym oteplovaním.Nádherná sprievodná hudba od Berlínskych filharmonikov.Moment ako svorka 30 levov a levíc napadla oddeleného slona zo stáda,som si musela pustiť 2x.(16.5.2011)

 • fisus
  *****

  Nejsem velkým fanouškem přírodopisných dokumentů,ale tohle byla prostě nádhera!Naprosto zasloužených pět hvězd!!!(9.6.2011)

 • Matt Raider
  *****

  Dokumentární bomba:)....tohle je pohlazení po duši, nádherné obrázky - nádherná pravda....+85%(8.12.2011)

 • Sign
  *****

  Dokumentů viděno HODNĚ, všechny jsou krásné protože jsou o naší nádherné planetě a dokonalé přírodě, tenhle se obzvlášť povedl, krásné provedení natočení krajiny doprovázené s úžasnou hudbou a nesící tu správnou a pravou myšlenku a poselství, uživatelé kteří zomuto dali hodnocení 3 a dokonce méně hvězdiček měli pásku na očích při sledování a hlavně ji mají stále!!! Komentáře ve stylu srovnávání s Terminátorem mi příjdou tak ubohé a k smíchu že to ani tím pravým výstižným slovem říct nemůžů, snad jen chudák, nádherná průprava naší planetou :-)(16.12.2011)

 • Sdoom
  *****

  Esence krásy v té nejčistší podobě. Některé záběry jsou vskutku dechberoucí. A ekologické poselství v dnešní době určitě není od věci, ba naopak.(6.4.2012)

 • Amper01
  ****

  Neskutečně nádherné záběry... Ale za bláboly v úvodu, o miliardách let opravdu musím strhnout hvězdičku. Má to přece být dokument, ne pohádka...(9.4.2012)

 • ThERoMAiO
  *****

  Nádherný dokument o prŕode, ktorú si sami pomaly ničíme.Nevážime si to čo máme, ale to pochopíme, až keď bude neskoro...(26.4.2012)

 • Corpsegrinder
  *****

  Zkuste si tohle pustit v nákým hnusným camripu a garantuju že na 90% na takovou špínu koukat přestanete. Tohle je vizuální špička která se jen tak nevidí, nádherný každou sekundu.(12.6.2012)

 • RemusL
  *****

  K dokumentárnímu snímku se toho opravdu příliš napsat nedá,snad jen,že příroda je krásná,což tento úžasný dokument dokládá.(23.7.2012)

 • Ceberus
  ***

  Mno... tři a půl hvězdy a to hlavně proto, že nevidím až tak drtivý rozdíl mezi tímto dokumentem a stovkami jiných. Ano, obraz a hudba, resp. jejich složení má vysokou úroveň, ale pokud bych se měl někdy rozhodnout, na co se zrovna podívám, raději místo pomalého dokumentu zvolím nějakou rychlejší fikci. A Patrick Stewart se samozřejmě pěkně poslouchá a byl velmi vhodnou volbou (shodou okolností je u nás jeho dvorní dabér Pavel Soukup znám svým propůjčováním hlasu dokumentům). Že je tento film v top dvacítce, mi přijde docela podezřelé - skoro jako by tím svým zařazením na sebe upozorňoval i lidi, kteří dokumenty jinak vůbec nesledují, a tak jsou teď tito sváteční diváci zcela unešení, když po letech nějaký zase vidí - a tím přihodí dalších pět hvězd. Ale ostatním holt do hlav nevidím...(3.9.2012)

 • Saur.us
  *****

  Nádherný, vizuálně dokonalý počin, který si prakticky vystačí jen s obrazy nasnímanými po celém světě. Proč nepřidali ještě půl hodiny, nebo hodinu. Na to by se dalo dívat předlouho. I přes to, že jde o oslavu planety a zároveň i o upozornění před ekologickými krizemi, silnější zelená agitka nastupuje až ke konci. Bod za komentář Particka Stewarta.(20.9.2012)

 • char_t
  ***

  Nafoukaní američané nerozumí kapitánu Picardovi, tak nechali US verzi namluvit Darthem Vaderem. Že ho teda nepředabují i ve Star Treku? Jinak krásné obrázky, ale za takhle nechutně nafouknutý rozpočet by se dalo udělat mnohem, mnohem víc. Earth navíc kašle na zajímavé informace, a k obrázkům přikládá jen průhledné hraní na city diváka, které bychom čekali spíš v nějakém dramatu, ne v dokumentu.(25.10.2012)

 • croxika
  *****

  90 minút zatajeného dychu nad neporušenou prírodnou nádherou našej planéty a prenádhernou živočíšnou zložkou Zeme. Nepozrieť si toto dielo v HD kvalite nemá efekt.(10.12.2012)

 • Moiraine
  ***

  Ekologická agitka která sice vypadá nádherně, ale na můj vkus to bylo až příliš dlouhé. V druhé půlce už mi dělalo problémy udržet pozornost a musela jsem si dát krátkou pauzu. Audiovizuálně je to ale krásné a proto tomu alespoň ty tři hvězdičky dám.(23.12.2012)

 • PATJA
  ***

  Precizní podívaná, ale nic extra navíc. Dokumentární hodnota snímku je prakticky nulová, umělecky je to spíše rutina. Nic, co bych v trochu horší kvalitě neviděl už mockrát.(1.4.2013)

 • Cheeker
  *****

  Bezpochyby nejlepší dokument ze světa zvířat podbarvený úžasnou hudbou.(4.7.2013)

 • ortoncz
  *****

  Výborná hudba v nádherných obrazech o kráse a krutosti přírody. 90%(25.3.2014)

 • costa
  ****

  Čeknul jsem tenhle dokument, jelikož dnes (27.11.2014) byl vedenej jako 25. nejlepší dílo vůbec, tak mě to jasně, že zajímalo. Záběry přírody jsou neskutečný, parádní a vše je doprovázeno klasickým komentářem, jako u každýho dokumentu. Ale jsem v rozpakách co vlastně tady hodnotit. Tak aspoň pocením cápky co vzali nějakou vymazlenou super HD kameru a objeli nejhezčí místa zatím buržoázně neposkvrněnýho světa.(27.11.2014)

 • masata
  *****

  nikdy před tímto jsem nic tak úžasného neviděl(15.6.2008)

 • _paya
  *****

  jesli je tvuj duvod proc tohle ctes kvuli tomu ze vahas nad tim se na to kouknout, musim ti rict abys nevahal ani minutu. pokud tohle ctes protoze te zajima nazor lidi co uz to taky videli, tak vis o cem mluvim :)(3.7.2008)

 • touchud
  *****

  Informačně nenáročný, ale přesto překrásný dokument. Kamera tohohle dokumentu doslava bere dech, desítky úžasných záběrů. Příjemná hudba je bonus navíc. Naprosto zaslouženě nejlépe hodnocený dokument na CSFD, je hezké, že se mezi Kmotry může dostat i něco takového :)(1.3.2009)

 • Highwayking
  ****

  Naše planeta nám v tomto dokumentu zprostředkovala neobyčejný estetický zážitek. Nepřehlédnutelný podtext vybízející k zamyšlení nad dnešním vztahem člověka, či lépe řečeno lidské civilizace s přírodou je podáván celkem nenásilně a film netrpí politickou degradací jako např. Inconvenient Truth. Je to bezesporu jedinečný dokument, který vyčnívá nejen díky vynikajícímu zpracování ale i díky hloubce svého sdělení. Ovšem to, že je naše planeta zázračná, nemusí hned znamenat zázrak v kinematografii.(18.4.2009)

 • raiN[ratm]
  ***

  Som trošku zaskočený. Väčšinou nedávam na hodnotenia, ale tento dokument som si vyslovene pozrel práve kvôli jeho skvelému hodnoteniu. A logicky som čakal výnimočný dokument. Dočkal som sa zaujímavého dokumentu s niekoľkými fascinujúcimi zábermi, no to je tak všetko. A hlavne som nepochopil, čo tým chcel autor povedať, chýbala mi tam určitá prepojenosť či nosná myšlienka. Vlastne to bol len sled viac či menej vydarených záberov. Podobných či lepšie spracovaných dokumentov je veľa.(14.6.2009)

 • vlKousek
  *****

  Zatraceně by si lidi měli uvědomit, že na zemi nejsou sami, ale bojím se, že se to nestane a tyto úžasné stvoření jako je lední medvěd budou vymírat až nakonec dojde i na nás. Překrásný dokument, který opravdu člověka donutí se nad tímto smutným faktem zamyslet.(21.7.2009)

 • Arequipa
  *****

  Zas tolik zvířátek se tady neobjeví, ale kvantitu nahrazuje kvalita. Například teprve tady jsem poprvé viděl plavající slony z podvodní kamery zespodu! A co ten smutný závěr? Asi tak, že potravinový řetězec není všechno a v tomto případě to bylo o kvantitě... Lituji, že jsem (zatím) neviděl na velkém plátně v kině.(30.1.2010)

 • yerdua
  *****

  musim rict, ze tento dokument byl naprosto uzasny, a rozhodne splnil svou ulohu u kazdeho z nas, aby jsme si uvedomili ty nejdulezitejsi veci, bylo to skutecne velmi fascinujici a celkem poucne, a vystihnuti vsech tech prirodnich deju na planete bylo velmi dojemne, proste dokument s velkym D, klanim se cloveku co to takhle dal dohromady, parada!(2.2.2010)

 • Rodin
  *****

  Seděl jsem vražen do sedačky a ani nedýchal. Z mého pohledu dokonalé, i když vlastně nejde o hraný film. Víc takových projektů bych jen uvítal. Nádhera a palec nahoru.(4.2.2010)

 • MEW2
  ***

  vizualne nadherne zabery... a to je vse pratele.(8.2.2010)

 • Bounded
  ****

  Vizuální orgie plus ekologická agitka. Ekologické problémy do dnešního dokumentu patří, ale jejich časté opakování ve mě neprobudí ani tak vinu (či co mají vyvolat, kromě zájmu o problém) jako spíše pocit, že jste asi úplný blb, když vám všechno musí být řečeno přinejmenším třikrát. Takto to bohužel je, protože postup opakovaného naléhání zřejmě funguje, ale mě trochu rozčiloval. Původním seriálem nepostihnut mě také mrzelo, že se některým zvířatům nevěnovalo více, ale to bych chtěl asi moc. Dnes máte možnost vidět dokument ve dvou verzích. Britské a americké. Liší se jak vypravěčem, tak celkovým vyzněním. Britové sází na Patricka Stewarta, jehož podání je jako od Jean-Luc Picarda. V jejich verzi je právě onen zmiňovaný důraz na ekologii. V americké verzi na vás hlasem promluví James Earl Jones alias Darth Vader, který také všechno podává trošku obhroubleji, aby to Američané mohli strávit. Tuto verzi jsem nesledoval celou, ale na ekotlak jsem nenarazil vůbec žádný. Což je snad ještě horší, než kdyby ho bylo hodně, protože to pak celé působí jako oslava planety na které je vlastně všechno hrozně fajn a v pořádku a cítíte se jako blbec znovu, protože tohle nebyla pro dokument ona zamýšlená cesta. Takže palce nahoru a DŮRAZNĚ doporučuji sehnat si UK verzi.(20.2.2010)

 • fogs
  ****

  Nádherné prostředí, i hudba...(27.3.2010)

 • Prankster
  *****

  Fascinující, náherné, přirozené... pecka!(2.4.2010)

 • foundation
  **

  14. miesto v rebricku najlepsich filmov ake boli kedy natocene je absolutny a do neba volajuci vysmech celej kinematografie :D Dokument je to urcite dobry ale ani len v ramci zanru nepatri do absolutnej spicky. Ale mozno to je aj mojim nazorom na taketo typy dokumentarnych filmov. Podobne ale o nieco lepsie dopadla v mojich ociach aj Planet Earth.(15.4.2010)

 • Freddie99
  *****

  Je úpne fuk, čo natočíme, alebo ako to ohodnotíme, či to má byť v Top 10 naj filmov na CSFD. Isté však je, že svojou činnosťou človek poriadne zasiahol do celého ekosystému našej Zeme a môže sa mu to vypomstiť. A nebude to dlho trvať. Tento dokument nie sú len nádherné filmové sekvencie, ale varovanie. Možno skončíme ako ten ľadový medved, lebo nebudeme mať čo jesť, lebo to nebude kde vypestovať atď. Kolobeh sa uzatvára pomaly, ale isto.(20.8.2010)

 • Design
  *****

  Tento dokument je rozdělený na pár příběhů různých zvířat. Některé jsou napínavé v boji o přežití jiné zas tak zábavné nejsou. Hlavní klad toho díla ale vidím v překrásných záběrech zvířat a krajiny. Objeví se tam takové scenérie, že si člověk opravdu musí říct, že na světě nejsme sami. A ta krása by se měla zachovat. na mě tento dokument rozhodně zapůsobil. Doporučuji vidět ale v nejvyšší kvalitě a nebudete litovat(26.8.2010)

 • Stíba
  *****

  Vtisknout do jedné a půl hodiny záběry ze všech koutů světa je nemožné což autoři dobe věděli. Povedlo se jim však vybrat úžasné scenérie a zařadit především naprosto úchvatné dechberoucí záběry zvířat i výtvorů přírody. Kdo chce víc, doporučuji seriál "Planeta Země", který díky své časové obsáhlosti jde ještě mnohem dál.(21.9.2010)

 • met87
  ****

  Dechberoucí obrázky ze světa zvířat podkreslené báječnou hudbou. Nemusíme věřit, zda globální oteplování je jev skutečný či nikoliv, avšak následky těchto změn, ať už jde o cokoliv, jsou jasně viditelné. 8/10(25.1.2011)

 • Chundys
  *****

  Just the right instense from the sun with perfect climmate. It's bin called the Lucky planet! Hned první minuta vás dokáže,tak vtáhnout do děje až to neni možné. Jenom vždy doufáte, že dobrodružství, která prožívá jakýkoliv tvor na této palnetě zvaná Země dopadne vždy dobře. Nemůžu ani popsat slovy, jak výtečně je tento dokument natočený, záběry z kamer jsou geniální + zpomalené scény radost pohledět. No a hudba to samé. Se záběry je to jedná nádherná a plynulá báseň! Scéna s gepardem a gazelou je dvěma slovy Fu**ing amazing ! Slabší povahy dokažé rozbrečet !(18.11.2011)

 • tikend
  ***

  Pekné zábery, ale to je asi tak všetko. Je to veľmi uťahané a obsahuje málo zaujímavých informácií.(27.12.2011)

 • baltik
  *****

  Jsou to obrázky, moc krásný obrázky. Hodnotit se to jako normální film snad ani nedá...(6.1.2012)

 • celticek
  ****

  Dal bych 5 hvězd, ale vzhledem k tomu, že je to celé vykradené ze seriálu Planet Earth a osekané na 90 minut, nemohu jinak..Dá se na to samozřejmě dívat, protože záběry jsou úžasné, ale radši bych Vám doporučil shlédnout celý zmiňovaný seriál. Howgh!(15.1.2012)

 • krumpac007
  *****

  Když jsem viděl v TOP 20 název Earth, docela mě to překvapilo. Přeci jen najít v top filmech dokument je celkem zajímavé. Pochopil jsem poté, co jsem si ho pustil. Již od začátku uchvacující záběry divoké přírody, prokládané katastrofickými, leč bohužel pravděpodobnými vizemi, mi občas dokázali přivést husí kůži. Občasné použití zpomalených či zrychlených záběrů (tání ledu, rozkvět květin) rozhodně nebylo na škodu. Zkrátka tohle je dokument, který vážně stojí za to vidět. Myslím, že jsem po skončení nebyl jediný, který si říkal, že by snad mohl něco začít dělat, aby se ti sloni i příští rok dostali k vodě, aby ten lední medvěd přežil i dalších pár let. No uvidíme, do jaké míry se vize tohoto snímku naplní, ale to už sem do hodnocení nepatří. Za mě 95% -> *****(11.2.2012)

 • kofolacek
  *****

  Viděl jsem opravdu mnoho dokumentů. různé kvality, různé nápady a různé pokusy o lehké vytvoření prostého příběhu jedince nebo skupiny zvířat. Ale nikdy jsem se nesetkal s tak krásným a pozoruhodným dokumentárním filmem jako je tento. Naprosto dechberoucí záběry, při kterých jde husí kůže a vzácný pocit fascinace, vás provázejí celým filmem skrz na skrz. Jak už jsem zmiňoval, viděl jsem hodně pokusů dokumentárních seriálů nebo filmů o příběh, ale takový příběh, který nabízí Earth, se snad nedá ani popsat už jen z důvodu, že ho napsala sama příroda. Earth představuje naprostý skvost a originál v dokumentech a věřím, že si tento titul udrží na velice dlouhou dobu.(31.3.2012)

 • 1Legend1
  odpad!

  Anglicky popíšu svoje pocity poté, co to musela doslova přetrpět celá naše škola v kině: Boring as hell!(24.8.2012)

 • TarzanLesni
  *****

  Krásný film, kde je vidět, jak mají všichni živý tvorové na Zemi neskutečně nebezpečný a náročný život. V některých koutech naší planety je opravdu nádherná příroda.(24.9.2012)

 • Sykon
  *****

  Málokdy dávám plný počet jen za vizuální stránku, ale tento dokument si to zaslouží. Obzvlášť pokud na něj člověk kouká v HD kvalitě na velké obrazovce - pak je dopad maximální. Kdybych ovšem měl být striktně objektivní, musel bych jít s hodnocením níž, protože kromě nádherných záběrů na naši rodnou planetu a ekologických povzdechů o tom, jak jsou lidé vůči přírodě nešetrní, nenabízí nic moc jiného.(11.12.2012)

 • sergio4
  *****

  Naprosto fenomenálny dokument, ktorý sa oplatí vychutnať si po tme v HD kvalite a iba žasnúť nad jednotlivými zábermi, ktoré nám tvorcovia ponúkli ako na piedestále. Vôbec sa nejdem zaoberať, tým čo bolo rozpravané v tomto snímku, je to absolútne nepodstatné, stačí si to len vychutnať. Dychvyrážajúca scenéria, dostať sa takto blízko i ked len cez monitor k tým najdivokejším zvieratám planéty, človek si pripadá ihned ako súčasť filmu. Nič krajšie som v živote nevidel, 5* dávam už len z princípu.(21.1.2013)

 • J*A*M*B*O
  ****

  Krásny pohľad na prírodu, ale ako film to až tak nezaujme. Dávam 8/10 bodov.(28.2.2013)

 • Smejki
  *****

  pryč s člověkem, příroda na jeho místo!!! :-)(25.4.2008)

 • Paloalto
  ****

  Vizuálně velmi působivé, nicméně nemůžu si odpustit poznámku, že jde místy o pěknou "zelenou" agitku...(17.8.2008)

 • radimartin
  *****

  Obsahuje tak neskutečné záběry až vám běhá mráz po zádech. Je k neuvěření co se dnes dá natočit. Vizuálně přenádherné, snad jen hlas vypravěče vše servíruje až moc jednostranně a přehnaně se snažíc o ohromení.(8.2.2009)

 • morfeus.fs
  *****

  Dokument o přírodě, kterejch je vlastně hodně, ale teď mi připadá, že se všechny jenom snaží o to vypadat takhle. V prvních minutách mě to moc nezaujalo, přecijenom lední medvědy člověk vidí v dokumentech hodně často a zas tak výjimečně to podaný nebylo. Ale pak se vyprávění vzdalovalo od pólu a začalo to bejt opravdu parádní. Krásný záběry, podchycují přesně to, jak příroda doopravdy vypadá, včetně atmosféry(aspoň podle mě), což sem ještě ve filmu neviděl. Obzvlášť tajga a mírnej pás si mě získaly. Nikdy bych neřek že se mi takovej dokument bude tak líbit. Škoda násilně vnucovaný ekologický agitky na konci.(9.3.2009)

 • Jara_II
  ***

  Dokument který upozorňuje, celkem přijatelnou formou, na ekologické problémy tohoto světa. Dokument kde uvidíte opravdu ty nejkrásnější záběry na přírodu. Zároveň ale také dokument, z kterého se toho až tak moc nedozvíte..(21.3.2009)

 • Pai-Mei
  ****

  Parádne zábery, hudba, všetko. Na Discovery, či Animal planet je ale takýchto dokumentov kopec, takže vlastne nič nové.(19.4.2009)

 • Andrew159
  ****

  Příjde mi trochu sprominutim blbý... že je tenhle dokument jako 11. nejlepší film všech dob... pro dokumenty by měla bejt speciální kategorie. Jinak je to fakt luxusní(4.5.2009)

 • matoPXB
  *****

  Úchvatný napínavý dokument.Najlepší aký som za posledné obdobie videl.Chvíľkami dojímavý a chviľkami smiešny. Osobne sa mi najviac páčili opice vo vode;-)(19.5.2009)

 • Furmi
  *****

  Veľmi roztomilý a fakt že úžasne natočený dokument o Zemi a živote na nej. Príroda ukazuje svoje najkrajšie stránky ktoré ozaj stoja zato a ja som po väčšinu filmu bol v nemom úžase a rozčarovaní nad krásou a dokonalosťou niektorých scén. Skutočná nádhera. 92%(31.5.2009)

 • yatan
  ****

  krasne a dojemne ale kusok k dokonalosti tomu este chybalo..9/10(7.8.2009)

 • Perr
  *****

  Tomu ani nic jiného dát nejde, krásné obrázky s příjemným komentářem a vhodnou stopáží.(29.9.2009)

 • fraktal
  *****

  (Téměř) Ideální náplň hodin Ekologické výchovy (pro naprostou "idealitu" by muse býti interaktivní!) ;-)(24.1.2010)

 • Lucie27
  *****

  Nádherný dokument o naší Planetě. Příroda, zvířata, koloběh, klima a člověk se objeví pouze jako "hlas" a nikoliv na obrazovce. Objeví se jako pouhý komentátor a ne ničitel toho všeho krásného, co lze vidět v 90 min. tohoto dokumentu. :o)(13.2.2010)

 • elCarda
  *****

  Jednim slovem... UCHVATNE.(16.2.2010)

 • RajAthen
  ***

  Hezký dokument, který však trpí tím, že je ve své podstatě sestříhaným seriálem Planet Earth. Zatímco však Planet Earth má vždy nějaké to jednotící téma, zde podobná linka chybí a snímek mi tak přijde až příliš zkratkovitý a až příliš "na oko". Zmiňovaný seriál je však skutečně dechberoucí, toto je spíše takový light salát.(23.5.2010)

 • Romeroo
  *****

  S naprostým klidem mohu konstatovat, že si tenhle překrásný dokument absolutně zaslouží postavení v TOP filmech na csfd….myslím, že se tahle záležitost musí líbit i totálnímu odpůrci přírody a zvířat : - )(23.7.2010)

 • Elmuerte
  *****

  Za 24 hodín som si doprial tento dokument 3-krát, a to asi hovorí za všetko. Krásy našej planéty mi učarovali dávno pred zhliadnutím tohoto skvelého diela, ale po skvelom tripe po zemeguli s kamerou, ktorá "vnady" Zeme zachytávala z najvýhodnejších uhlov, som sa do planéty Zem zamiloval.(24.8.2010)

 • ing.man
  ***

  Náherné obrázky jinak evol. & GW propaganda naservírovaná tak, že ji bez výhrad vezmete.(1.12.2010)

 • Born2BeAlone
  ****

  Jéé zvířátka. Nádherné zpracování jednoho roku z živočišné říše, která se čím dál více musí srovnávat s řáděním člověka. Autoři projektu si nedali zadat s ostřílenými mazáky z Hollywoodu a tu největščí citovou ždímačku si pro nás přichystali na konec - přece jen jak často člověk fandí obrovskému lednímu medvědovi proti skupině mrožů :o)).(6.1.2011)

 • Porp
  ****

  Škoda, že európsku a severoamerickú faunu odbili len dvoma vetami. Potom by to bolo za päť.(25.1.2011)

 • Chamyl
  ****

  Je to krásně a velmi zajímavě udělané, ale není to nic, co bychom už neviděli či neslyšeli. Pochod ročními obdobími od severu k jihu je neotřelá myšlenka a řada impozantních leteckých či satelitních obrázků tomu všemu dává velmi atraktivní háv. Rád jsem se podíval, líbilo se mi to, ale přesto je podle mého názoru 14. místo v žebříčku ČSFD přehnané.(8.2.2011)

 • Sparky
  *****

  To je neuvěřitelný... naplňuje mě to tolika pocity.(13.2.2011)

 • takytabornik
  **

  Normální dokumentární film, který v TOPce nemá co dělat!? Českým příznivcům doporučuji si předplatit Discovery HD nebo jiný podobný kanál. Kdepak jsou Koyaanisqatsi & Baraka v žebříčku ČSFD a kde v IMDb?(23.2.2011)

 • aa12
  *****

  Film s nejkrásnějšími záběry jaké dokáže naše nádherná planeta poskytnout.(13.3.2011)

 • Safir
  *****

  Nádherně vytvořený dokumentární film o naší modré planetě. Obrazy jsou skutečně úchvatné, diváka okouzlí a zároveň ho nenápadně zasvětí do dnešního ekologického problému číslo 1, ukázkou na ledních medvědech. Putování po všech místech planety, od Arktidy počínaje, přes deštné pralesy v Amazonii, oceány s velrybami a pouštěmi Afriky konče. Naskytne se nám úžasný pohled na krásy všech ekosystémů a zanechává obrovský dojem. Pro mě určitě nejlepší dokumentární film.(17.4.2011)

 • martin3nec
  *****

  Překrásné obrázky ze života na naší planetě doprovázené výbornou hudbou. Útoky žraloka a lov geparda jsou fantastické. Tento dokument je u mě číslo 1!(20.5.2011)

 • SocialniPripad
  ****

  Nádhérné a impozatní obrázky míst a zvířat z naší Šťastné planety. Komentář Patrticka Stewarta je velmi líbivý. Jen mi v tom chybí nějaká skutečná konfrontace fauny a flóry s lidskou činností. To, že Stewart sdělí v komentáři, že v cestě řeky leží farmy a města, je sice pěkné, ale jak víme obrázky nám přece jen řeknou víc. Rád bych viděl nějaký film o filmu, protože strašně by mě zajímalo jak se některé z úžasných záběrů pořizovaly.(24.5.2011)

 • Salgafo
  *****

  Dechberoucí...Neskutečné..Úžasné..Nejlepší dokument všech don. V hodině a půl se nám tu představuje to nejkrásnější z matíčky Země.(24.6.2011)

 • hero_bk
  *

  Měl jsem hodinu a půl na to, abych si vymyslel, co sem napíšu, protože na obrazovce se vůbec nic nedělo. Nejsem z těch, kteří duševně masturbují nad úžasnou kamerou a zvířátkama, který se tam prochází. Celý koncept (nebudu hodinu a půl nicneříkajích záběrů nazývat filmem) je stvořen eko-teroristy, kteří se snaží svést úplně všechno na činnost lidí, a tak na nás hodinu a půl svádí to, že chudinky velryby musí plavat tisíce mil, aby sehnaly jídlo, nechají nás pozorovat trápícího se ledního mědvěda, který umírá hladem, a tak se snaží vydírat naše city, a takto bych mohl pokračovat... A tak by výsledek byl mnohem lepší, kdyby nepřelétávali z místa na místo (uvědomují si vůbec ti dementní ekologové, kolik benzínu tím cestováním spálili, jak moc tím poškodili ovzduší, a jak narušili přirozené klima těch "nedotknutých míst planety"?), nechali si ten hnidopišskej komentář pro někoho, kdo jim ty žvásty bude žrát (A led už se roztává!! - To je přece logický, když na něj svítí Slunce...) a soustředili se na jeden příběh jednoho zvířete, případně jedné skupiny zvířat. A tak to jediný, co pro mě zůstává z tohoto filmu zajímavý, jsou námluvy ptáků v džungli, jinak byl celý Ééf pouze neefektivní propagandou myšlenek ekologie. Václav Klaus by vám dal. Ale vzhledem k tomu, že je tenhle film v TOP20 (proč sakra?? celá TOP20 CSFD je pro mě takřka záhadou, neboť 7 ze 14 filmů, které jsem z ní viděl, tam absolutně nemá co dělat), výše než Matrix (!!!!!!!!!), může někdo navrhnout Václav Chaloupkovi, aby natočil Vydrýsek The Movie. Myslím, že kvalitativně by to bylo asi tak nastejno, jako tenhle koncept a mohlo by se to stát nejúspěšnějším filmem v dějinách české kinematografie. Nebo se snad pletu a tenhle film je tak vysoko jenom díky tomu, že kdysi dávno golfista hodnotil pěti hvězdičkami??(27.7.2011)

 • matt85
  *****

  Definice slova nádhera, ale též třeba definice slov práce s kamerou, nasazení, štěstí nebo dokonalost.(27.7.2011)

 • Demonic189
  *****

  I haven´t words....sice mam. Odpadom moze toto majstrovske dielo hodnotit len dalši odpad..ten ludsky.(6.8.2011)

 • Tatizz
  ****

  Jediné čo mi na tomto dokumente vadí je zjavná roztieštenosť jednotlivých epizód. Inak sú to krásne obrázky a jeden krásny príbeh našej "šťastnej" planéty. Je toľko vecí, o ktorých nemáme ani poňatia a vo svete živočíchov sú natoľko bežné.(29.2.2012)

 • JuniorSrky
  *****

  GENIÁLNÍ, OKOUZLUJÍCÍ A VELKOLEPÉ! [100%](13.3.2012)

 • Allgreen
  *****

  Neskutočné nádherné, množstvo faktov ktoré som nevedel, miestami drsné a na záver uvedomenie si toho, čo my ľudia vlastné máme a nevieme k tomu pristupovať s úctou.(14.4.2012)

 • Wojda
  *****

  Nádhera. Doporučuji.(6.5.2012)

 • Karlos1893
  *****

  Naprostá nádhera!(20.8.2012)

 • Likan7
  *****

  Asi jsem ještě neviděl něco tak úžasného a kouzelného.(27.9.2012)

 • PejMej
  ****

  Pekné. Poďme zachrániť svet.(29.9.2012)

 • smetyl
  ****

  Naustálé narážky, že jde Země do háje kvuli člověku. Hodně pěkné obrázky. Krásné zpracování. Nic víc(9.10.2012)

 • anyonecek
  *****

  Nádherná podívaná na prostředí a celkově planetu na které žijeme. Člověk by už dnes řekl, že takovéhle záběry jsou jen v pohádkách a myslím, že za nějakou dobu budou :(. Krásně příběhy jednotlivých zvířat, která bojují o přežití jak se jen dá. Člověku je líto když tučňák umře, ale je třeba se na to dívat z vrchu a vidět v tom jen potravní řetězec. Jeden musí umřít, aby druhý žil a nebo v tomto případě jedno musí zemřít, aby druhé žilo.(31.1.2013)

 • Fidlal
  **

  Tak krásný a nudný. . .(7.8.2013)

 • Rainwalker
  ***

  Viděno tisíckrát a jednou jinde, jen ne v tak oslnivé formě.(11.1.2014)

 • Methodix
  *****

  Úchvatné zábery na ktoré sa môže človek dívať stále dookola a nikdy neomrzia. Počas tohto dokumentárneho filmu si prejdeme rôzne lokácie na našej planéte a spoznáme jej obyvateľov a rozmanitosť spojenú s krehkosťou a majestátnosťou, ktorú naša matka príroda poskytuje a ktorú by sme mali za každú cenu chrániť, ale bohužial to nerobíme...(1.3.2014)

 • Jyrka
  ****

  Tenhle film podle mě nemá právo být v žebříčku nad skvělými filmy typu Matrix atd. Sice je to fajn, ale pořád je to dokumentární film, pro který by měla bejt zvolená jiná kategorie... 75%(9.8.2014)

 • koudi
  *****

  Nádherné záběry a hudba člověka vtáhne do dění na naší planetě. Hodinu a půl jsem byl v relaxačním tranzu.(6.5.2008)

 • schunjo
  *****

  Slova su zbytocne, treba vidiet!(5.9.2008)

 • MarkHoppus
  *****

  Jednoduše krásná podívaná. Hromada zajímavých zvířat a živočichů vás nutí se zamyslet, že něco na té ekologii opravdu bude, poslední věty bohužel tak trochu vypadají jako propagace boje za přírodu, ale po shlédnutí filmu takový malý detail rádi přehlédnete.(29.11.2008)

 • stainboy
  *****

  Vítězství formy nad obsahem, ale zkuste napsat scénář, který by v pomyslném souboji porazil TAKOVÉHLE záběry.(25.12.2008)

 • Infalín
  *****

  Zvířecí Ben Hur, ve kterém se bojuje o skutečný život. Celá naše planeta si zaslouží Oscara za režii a skvělé obsazení tohoto skvělého filmu.(9.1.2009)

 • Tichoza
  *****

  Krása. Na druhou stranu pětidílnej dokument BBC Earth - The power of the planet, kterej tady nikde nemůžu najít, u mě zabodoval mnohem víc. Ale i tak, krásná podívaná.(11.1.2009)

 • Weissik
  *****

  Vizuální orgie. Tolik nádhery v jednom filmu. Komentář Patricka Stewarta se hezky poslouchá, jen by mohl být informativnější. Když jsem se rozhodoval, jaké dát hodnocení, váhal jsem mezi 4 a 5* a dal bych nejspíš 4*. Vzpomněl jsem si ale na ta mláďata mandarínské kachny, jak vyskakují z hnízda v koruně stromů, aniž by uměla létat a za tuhle vážně krásnou a vtipnou pasáž dávám i hvězdu pátou.(20.1.2009)

 • sendisis
  *****

  Úžasný dokument o přírodě.(2.2.2009)

 • erapo
  *****

  Škoda slov.(11.2.2009)

 • xSxEx
  *****

  Za posledni tyden jsem si dal hodne dokumentu o prirode tento byl vicemene posledni... predchozi mi prisli urcite zajimave, ale informaci, ktere bych nevedel sam bylo pomerne malo, ale tento dokument mne posadil na zadek! Takto si predstavuji DOKUMENT. Zabery, ktere zatajuji dech a cim dal vice ve me probouzeji uctu ke svetu kolem nas... Krasa! Krasa! Krasa!(12.2.2009)

 • Bratr
  *****

  koukat na nějaký film, nepřestávat se divit a v hloubi duše přemýšlet, jestli opravdu nežijeme nějak šptaně, to je kumšt, který u mě často nefunguj. Planeta země splnila všechny moje ideály o přírodovědném filmu, fascinující fakta jsou nabízena v neméně fascinujících záběrech.(15.2.2009)

 • Firko
  *****

  Nadherny dokument.Cisty ako briliant : ) Plny informacii, miestami zabavny, miestami dramaticky a na zaver pre mna troska smutny...Ale tak za to uz mozme my ludia.(3.3.2009)

 • bif
  *****

  úžasné!! tohle se nedá ani jinak popsat, jedná se o jeden z nějvětších filmových počinů a mezi dokumenty nemá nic šanci co se týče kvality, tak ještě jednou ÚŽASNÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ.(16.3.2009)

 • Simo16
  *****

  Tak veľkolepá a vznešená je naša jediná ,,Šťastná planéta´´.(10.4.2009)

 • Misterioso
  *****

  Dokumenty (hlavně o zvířatech) doslova miluji a kdykoli mám příležitost nějaký shlédnout, neváhám. Je mi i vcelku jedno, jak je natočen, hlavně abych mohl zhlédnout co nejhezčí záběry zvířat a vypravěč (či člověk, který je přímo v terénu) nebyl moc otravný. Tady jsou tyto mé dva požadavky splněny na jedničku a už to je předpokladem pro pět hvězdiček. Tento dokument je opravdu výjimečný, vidíme skvělé záběry, ale také dostáváme varování, že takhle to už brzy nemusí vypadat. Ano, uznávám, že na někoho to může působit jako ekologická propaganda a abych se přiznal, i mně to tak chvíli připadalo, ale zas tak na obtíž mi to nebylo. Je zbytečné znovu vychvalovat dechberoucí záběry, takže mi zbývá akorát pochválit hudbu. Nejsem si úplně jistý, jestli to má co dělat v TOP 20, ale ubírat hvězdičky z plného hodnocení není proč.(29.6.2009)

 • stiewe
  *****

  Hezky zfilnovaný Planet Earth pod příjemným komentářem Patricka Stewarta, který příjemě provází celým filmem. Úžasná ukázka naší skvělý planety Země potěší na oku každýho kdo si Earth pustí.(2.7.2009)

 • Daves97
  *****

  První dokument o přírodě, který mě opravdu dostal. Věc, která by dle mého názoru měla být pouštěna dětem ve školách...(6.12.2009)

 • Don_Salier
  *****

  Země je úžasná, ale my ji ničíme, Bez zbytečných keců, vynikající dokument(19.12.2009)

 • samuelsson
  *****

  Famózne. A ďakujem všetkým, ktorí vymysleli techinku kvalitných reproduktorov a HD. S takou výbavou je to raj na Zemi :)(17.1.2010)

 • mesneyi
  *****

  6 hviezdičiek(8.2.2010)

 • Chester7
  ****

  Ano, je to super, ale nemůžeme to přece zařadit do TOP 20 nejlepších filmů :-( Navíc takový Mikrokosmos (1996) je obrazově daleko zajímavější.(17.3.2010)

 • amyth
  *****

  Nádherné. Pustit si tohle a pak vidět co napáchala ropná katastrofa posledních dnů - nesnesitelný pocit viny za celé lidstvo. Mít možnost lidi z planety stisknutím tlačítka vyhladit --- toto by byl jeden z nevětších argumentů proč to hned udělat(4.6.2010)

 • HennessyVSOP
  *****

  Toto je opravdu fantastický přírodovědný dokument, který si zaslouží takto vysoké hodnocení. Postupně se podíváte na zvířata šech podnebných pásů. Záběry kamery jsou neuvěřitelně krásné, navíc vše komentováno hlasem kapitána Pickárda :) Přírodovědné dokumenty mám rád a toto je jeden z nejlepších, který jsem kdy viděl.(12.9.2010)

 • Kybela
  *****

  Neskutečné a úžasné záběry, prostě krása.(24.9.2010)

 • Pilinka
  ****

  Neni to BBC a stejně...perfektní dechberoucí zábery ... a to mám do ekologa fakt daleko ...(13.10.2010)

 • Black3R
  *****

  Krása!(22.1.2011)

 • saska.smal
  *****

  Nádherné a rozkošné, zároveň smutné a desivé o čo všetko môžeme prísť.(24.1.2011)

 • Mikel LetsGo
  ***

  i přes ty nádherné výjevy z různorodých míst naší planety, překrásné obrazy zvířat a neuvěřitelnou hudbu nemůžu hodnotit víc. Bezpochyby ůžasná vizuální podívaná s trochou greenpeace tématikou mi zapadá do spousty dokumentů National Geographic a těžko hledat nějaké zásadní rozdíly mezi ostatními dokumenty o zvířatech, které vždy berou dech pokuď jsou dostatečně zajímavě natočeny...Tak ať jsou tedy v top 20 všechny,ne? Osobně myslím, že Earth na top20 nemá..zvířata která někam jdou až tam dojdou,občas sem se rozplýval ale většinou to byla nuda stejně jako bych se měl dvacet minut dívat na plakát dvou velryb.. a jestli jde tolik o tu hrozbu globálního oteplování..tak možná jen stačilo pohrozit prstem a mnělo by to zhruba stejný ůčinek..(28.1.2011)

 • nerez
  *****

  Skvostné zpracování pohledů na planetu zemi. Nádherné zobrazení všelijakých míst, živočichů a dějů v přírodě, o jejichž existenci jsem neměl ponětí (u některých :). Nepodléhá tolik okoukaným pravidlům filmů o příbězích zvířat v přírodě a řídí se spíše střihem normálního filmu. Hudba dodává efekt na globalwarming-upozorňující cestě kolem světa a poskytuje nadšenému divákovi trochu jiný pohled na věc, než všudypřítomné destruktory přírody. Rozhodně stojí za zkouknutí, stejně tak jako za to stojí zamyšlení se nad tématem.(3.5.2011)

 • Hans07
  *****

  Informací málo, ale je to nádherná podívaná, že i kdyby bylo hodinu a půl ticho, tak to tomu dokumentu odpustíte. Podobné záběry se jen tak každý den nevidí.(15.6.2011)

 • Joppo88
  *****

  Na komentovanie netreba veľa slov. Myslím, že výstižný komentár by mohol byť... NÁDHERA... často, až dych berúce zábery... Právom v prvej desiatke CSFD...(14.9.2011)

 • Rockerman
  *****

  Úžasně natočený film o naší nádherné planetě.(4.10.2011)

 • .killer.
  ***

  Naprosto bechderoucí, monumentální záběry, které dělají tento dokument z 80% tím, čím je. Co mi ale o trochu později lezlo na nervy, byly statistiky, které byly psány snad rukou největšího ekologa-extremisty. Zajímalo by mě, jak velkou díru do ozonové vrstvy tihle světáci při natáčení udělali.(22.12.2011)

 • sarfian
  *****

  Jedným slovom ... nádhera. VIDENÉ 1x(26.2.2012)

 • DansteR
  *****

  Nelze popsat, úžasné záběry, úžasná zvířata, navíc problematika globálního oteplování a možných následků. Naprostá paráda, musíte vidět. 99% (zatím nejvíc co jsem kdy rozdal)(9.4.2012)

 • goodnic
  ****

  Chtěl jsem se dívat na krásy přírody a místo toho jsem byl poučován o globálním oteplování. Jděte s tim už do prdele, fakt. Přísahám, že budu kelímky od jogurtu třídit mezi plasty, jestli vám jde o tohle.(16.7.2012)

 • nudla
  *****

  Zvířátka, mláďátka, planeta... Rozesměje i dojme. Rozhodně to stojí za zhlédnutí.(20.11.2012)

 • Doncek
  *****

  PRVOTŘÍDNÍ, skvělý dokument...(19.2.2013)

 • DeNighty
  *****

  Přiznám se, že po shlédnutí tohoto dokumentu mám chuť se přidat do nějaké ekologicky smýšlející skupině na ochranu celé planety. Krásné obrazy přírody - zdánlivě nedotknuté lidskou rukou, což se ve finále, bohužel, dozvíme, že tak není. Člověk ničí planetu na určitém místě a ani tam nemusí být. Ale to nic nemění na kráse tohoto dokumentu. Navíc - kdo by odolal slůňatům, roztomilým medvíďatům a jejich bílým rodičům nebo "malé" velrybě?(31.3.2013)

 • Blazis34
  *****

  Nádherný dokument z prostředí námi neobydlené. Líbí se mi reálné záběry, hlavně ty detailní či slow-motiony. Opravdu tvůrci nám nabídli neskutečné záběry z naší planety a též chválím řadu vět, které poukazují na velké ekologické problémy včele s globálním oteplováním. Co nechápu, tak to je, jak vznikala řada záběrů, ať například ve vodě mezi velrybami či natočení ročního cyklu přírody nehybnou kamerou. Skutečně si tvůrci zaslouží vyzdvihnout a já jim za tento skvělý dokument uděluji 90% - pět hvězd.(17.4.2013)

 • Juwe
  *****

  Krásný dokument, který by si nikdo neměl nechat ujít.(23.9.2013)

 • Jarlaxle
  ***

  Vizuálně je to bezesporu za *****, ale kromě toho vizuálu...?(20.10.2013)

 • Honzeek95
  *****

  Moc pěkný dokument s krásnou hudbou. Nic víc k tomu napsat nejde...(24.1.2014)

 • HOFMAN
  ****

  Lepší je seriál.(9.4.2014)

 • Nerd4Dreaming
  ****

  Lehce nadprůměrný dokument, který sází na jednoduchost. Od severního pólu k jižnímu postupně v rychlosti projde všechny ekosystémy a vypíchne pár zajímavých zvířat. Líbilo se mi že v celém filmu není ani náznak lidské přítomnosti, ani stopa ani nic. Jak se to celé točilo se ukáže až v závěrečných titulcích. A nesmím zapomenout sympatickýho vypravěče. Já furt koho mi připomíná, a on je to "Darth Vader" osobně!(5.9.2014)

 • Metal.God
  ****

  Tento dokument je pojatý velmi neobyčejně. Přijde mi trochu jako propagace environmentalismu (což je většina dokumentů), hrající na city a jen velmi zřídka podávající nějakou informaci. Ale i přesto se mi, díky těm zde opěvovaným záběrům, líbil. Mláďata medvědů jsou roztomilá, jen jsem se při sledování nemohl zbavit myšlenky, že tato mláďata budou za pár měsíců trhat bezbranné tuleně na kusy. Honička vlka a malého soba je velmi napínavá a pro mě s nešťastným koncem, i když mám vlky velmi rád. Útok lvů na malé sloní mládě jsem také velmi prožíval. Scéna s kachničkami mandarinskými je naprosto úžasná a scéna s šesti-pírkovým uklízejícím tančícím ptákem je neuvěřitelně vtipná. Ale on celý dokument je velmi úsměvný. Hudba je místy nepříjemná.(5.10.2014)

 • Biopler
  ****

  Neraz som sa pri sledovaní prichytil pritom, že len vyslovujem "krása, nádhera". Skutočne vizuálna lahôdka. Avšak akosi sa neviem stotožniť či prijať to, že sa nám autori cez zopár príbehov snažia ukázať posolstvo "krachu" planéty. Sú to krásne príbehy čo ponúkajú, ale sú pre mňa akosi čudne pozliepané. Na oslavu našej planéty treba radšej siahnuť po známom seriále Planet Earth. Robili ho tí istí tvorcovia. Z dokumentu mám kvôli výtkam pocit, že ho tvorcovia robili pre prachy...(12.5.2015)

 • blackout
  *****

  Oslava zázraku přírody, který by se měl uchovat pro budoucí generace, protože lidská civilizace v dalších stoletích typy úžasné scenérie a nádherné tvory zahubí. Jenom by se lidsvo mělo bát, aby příroda ve své agonii nezvládla zasadit poslední ránu a lidstvo nezahynulo spolu s ní. To ale my tvořící tyto komentáře nezažijeme a tak se dosud můžeme kochat touhle nádhernou podívanou jak na obrazovce, tak v realitě. Zatím...(28.4.2008)

 • kurzweil
  *****

  Geniální obrazovo zvuková báseň(13.6.2008)

 • Davemix
  *****

  Neskutečnej dokument, krásné obrázky, úžasné barvy....prostě nádhera. Doufám, že to ještě pár let takhle zůstane. Jo kdyby člověk měl stejnou výbavičku jako ti co to natočili, tak bych asi neváhal a vyrazil bych taky někam hodně daleko něco natočit a něco nafotit. A samozřejmě nemusím připomínat, že tento dokument je nutné vidět na "Bluray" v 1080p. Respecta ! 90%(18.12.2008)

 • lucasss
  *****

  Nie je nic krajsie ako nasa zem a prirodne zakony...(30.12.2008)

 • Martyyn
  *****

  Kompilát ze Zázračné planety (tedy hlavně asi z prvního dílu, mimochodem asi nejlepšího ze všech). Nemohu dát jinak než za pět. Nejlepší herci a nejlepší výhledy na krajinu, jaké si člověk dokáže přestavit. Nemusíme ani moc cestovat. Stačí si pořídit pár Attenboroughů a honem k DVD. Už ve škole jsme se dívali na přírodopisné seriály, a ten chlapík mi už byl ve 12 byl více než sympatický.(9.1.2009)

 • pohodaman
  ****

  Komedie, tragédie všechno pěkně namícháno za zvuků krásné hudby. Pátou * nedávám jen proto, že "příběh" nepokračoval ve způsobu vyprávění, v jehož duchu se nesl až do poloviny, a pak se to tak nějak rozplizlo.. Ale zážitek opravdu skvělý. Doporučuji vidět!(22.1.2009)

 • Prochy
  ***

  Podľa hodnotení ostatných som čakal ovela viac. Čakal som výnimočnosť v skupine prírodopisných dokumentárnych filmov. Film je výborný, nie však výnimočný.(1.2.2009)

 • Just_Zdeny
  *****

  Vizuálně naprosto ucvacující (a konečně mě nějaký film přesvědčil o kvalitách full HD), ale pokud jde o kvalitu komentáře, zde už si tak jistý nejsem. Celou dobu visí ve vzduchu problém globálního oteplování, ale že bych se něco zásadního dozvěděl, to už ne. Ale i tak, za tu nádheru těch 5 hvezdiček stojí(3.2.2009)

 • xenopus
  ****

  Film, který vybral nejlepší záběry seriálu a udělal z nich něco jako agitku proti globálnímu oteplování či co. Filmařskou techniku použitou už během natáčení seriálu považuji za naprosto výtečnou, takže nakonec dávám (slabé) čtyři přehlížejíce absenci hlavní myšlenky, neucelenost koncepce a hrůzostrašné skákání mezi geografickými regiony. Pana Fothergilla se ptejte, jak sestříhat z "odpadního" materiálu film, který se ocitne v top 20 na csfd jen proto, že se na něj dobře kouká.(12.2.2009)

 • Wolfenzi
  *****

  Komu by se to nelíbilo, vždyť jsou tam zvířátka.(8.3.2009)

 • Zeddi
  *****

  Naprosto dokanelé záběry planety a života ne něm.(23.4.2009)

 • ill
  ****

  Varování ministerstva zdravotnictví: Sledování může způsobit zástavu dechu.(2.5.2009)

 • cane991
  *****

  Výborný film, jeden z najpôsobivejších dokumentov, aký som mal možnosť vydieť.(4.9.2009)

 • fordhont
  ****

  Opravdu krásné záběry a jen a jen příroda, kterou stačí "jen" dobře natočit a zachytit. Upozorňování na důležitost ekologie je samozřejmě pro, akorát bych jen vytkl poslední poznámku v komentáři o tom, že je důležité zachovat přírodu pro naše děti; není důležité zachovat ji už jen pro ni samotnou?! Přece o to celému filmu šlo!(8.9.2009)

 • vejfukCZ
  *****

  Naprosto neskutečný dokumentární snímek. K tomu se ani nedá co napsat, to prostě musíte vidět na vlastní oči. Ty záběry zvířat sou tak naprosto dokonale a detailně natočený, až si řikáte, že ten kameraman musel stát přímo u těch zvířat. A záběry se shora tomu dodaj ten správnej šmrnc. Nutno vidět na velké obrazovce ve FULL HD, to sou vizuální orgie!!(10.12.2009)

 • sirrgulo
  *****

  Zasněženou tajgou se majestátně prochází rys a mě je jasné, že tenhle dokument bude patřit mezi nejlepší co jsem viděl. Příroda je krásná a navíc doplněná o hlas Patricka Stewarta, který tak nenápadně upozorňuje, jak snadno o ní můžeme přijít a skvělou hudbu, která graduje dle situace (například při lovícím gepardovi nebo když se na scéně objeví vlci). Scéna s pomalu tekoucí vodou, která se na okamžik ztratí za skálou, aby začala po chvíli padat přes okraj a vytvořila tak nejvyšší vodopády na světě (Andělské) je úžadná.(12.2.2010)

 • wesker
  *****

  famózní žáležitost podtržená HD rozlišením dělá z tohoto dokumentu opravdový zážitek...(4.4.2010)

 • Martin9
  ****

  Perfektní dokument, který ohromuje svými nádhernými záběry i vyprávěním a ukazuje jak je vlastně Země tak krásná planeta. V HD je to opravdu krásný zážitek. 80%(7.4.2010)

 • p.i.t.b.u.l
  *****

  Rád se kouknu na tyhle dokumentární filmy, o to více jsem byl překvapen jak se tento film neskutečně povedl. Tento snímek Vás provede od severní části země až po tropy, ukáže Vám podmořský život a to vše natočeno se skvělými kamerovými záběry, které Vás prostě nadchnou. K tomu Vás tento film pobaví, poučí, nadchne, rozesmutní a kdo ví co ještě. V neposlední řadě skvělý hlas, který Vás provází celým snímkem a vypráví o životě zvířat. Po shlédnutí změníte pohled na svět a na život kolem Vás. Nebo aspoň mně se to stalo. Viděl jsem to až včera a upřímně jsem litoval, že jsem to neviděl už dříve, protože tento film opravdu stojí za to a současná 15. příčka v hodnocení filmů mu právem patří. Na druhou stranu těchto dokumentárních snímků je dnes celá řada a všechny nabízejí něco jedinečného, ovšem tento snímek mně opravdu dostal, i když vlastně nenabízí nic nového. A to se cení ještě víc.(11.6.2010)

 • Skank
  *****

  Krásná óda na život.(30.6.2010)

 • carAnthony
  ***

  Krásne no neberiem to za filmový trhák ani kvalitný film iba kvalitný dokument takže /70%/(14.9.2010)

 • xvici300
  *****

  Planeta Země v celé své kráse! Nádhera!(24.9.2010)

 • pierre9
  *****

  Tak sa na to pozrime. Rozkošní malí macíkovia, ako vždy vtipné tučniaky, či rastliny hýriace všetkymi farbami. Skrátka dychberúca cesta okolo sveta za 90 minút. Nie zvieratá v ZOO, ale v ich prirodzenom prostredí až mi nejde do hlavy ako také úžasné zábery niekto dokázal natočiť. Dokonalý dokument, ktorý prináša vizuálnu extázu okorenenú o účasť diváka na osude hlavných "hrdinov"(29.9.2010)

 • Anarion
  ***

  Agitka schovaná za krásné záběry...(18.10.2010)

 • Cannonball
  *****

  Rozhodol som sa stat veganom:)(2.1.2011)

 • laurence
  *****

  Infuckincredible! Ale určitě je všechna tahle nádhera jenom dílem náhody, žejo...(30.1.2011)

 • markus57
  *****

  Občas zbytečně zdlouhavé, jinak perfektní film s neskutečně krásnými záběry...(25.2.2011)

 • krt7236826
  *****

  nieje o čom ... aj keď sú to LEN krásne zábery a nemá to pointu ani príbeh je tu myšlienka. Niečo také by hocikto iný mal problém natočiť aj na ľudoprázdnej planéte ale im sa to podarilo na našej zemi kde miesto bez zásahu človeka skoro neexistuje. herci perfektný :) hrá tu sám život ktorý vedie príroda. Viac snad ani netreba ved je to len dokument ale tromflo by to aj thriller :)(21.4.2011)

 • Ltblue
  *****

  90minutový orgazmus :-)(22.6.2011)

 • katmandzoo
  ****

  veľmi pekný dokumentárny film o prírode a živote zvierat v rôznych kútoch zemegule..(10.8.2011)

 • fctp
  **

  Já pořád nevím, proč je tento dokument na 18. místě nejlepších filmů všech dob. Člověka se to jen snaží omámit hezkými obrázky, jenže na to tady je už Zázračná planeta, která je dokonce první mezi seriály. A do toho pořád ty ekologický kecy... Producenty asi nenapadlo, že když si půjčí nepálské armádní letadlo (vyčteno ze zajímavostí), který bude mít ohromnou spotřebu, že sami globální oteplování podpoří. Hlavně, že v srpnu při svitu slunce valí do všech lidí, že se led roztává (to je snad jasný, že se bude v srpnu roztávat!) a kvůli nim teď zvířata trpí a nemohou si najít potravu. A kolik ještě toho museli nacestovat, proletět krajin a projít nedotčených pralesů! Bez tohoto filmu, který je podle čsfd lepší než třeba Matrix, Město Bohů, Requiem za sen nebo Počátek (a takto bych mohl vyjmenovávat až do nekonečna, protože je tady jen 17 lepších filmů), by se zvířata měla mnohem lépe. A to by měli tvůrci vědět.(10.8.2011)

 • Florie
  *****

  Dokument, který nám ukazuje hned několik krásných důvodů, proč přírodu okolo sebe a vůbec celou planetu Zemi opečovávat a chránit. Dechberoucí záběry, nádherné barvy, úžasní tvorové, a to pořád není všechno... Jednoznačně stojí za shlédnutí!(25.1.2012)

 • 6378
  ****

  Tu agitku si mohli odpustit.(15.2.2012)

 • donnovann
  ***

  Precizně zpracovaný dokumentární snímek, bohužel mě dokumenty moc neberou ale věřím že uživatelé, kteří se o tento žánr zajímají řadí "Earth" mezi špičku.(1.3.2012)

 • piskot..
  ****

  Nádherné obrazy, ale upřímně ta hudba byla dost podbízivá, až jsem se místy musela smát. Dojemné tóny, když se medvídě drápe po sněhovém kopci..už mi opravdu chyběl jen dynamický smyčec v okamžiku, kdy medvídek už už málem spadl..ale jinak nemám námitek.(10.3.2012)

 • kverula
  ****

  Všem přírodopisným dokumentům palce nahoru! Scéna se žralokem byla úchvatná, dost mě pobavily rajky. Kdyby se věnovali životu zvířat o něco hlouběji, bylo by to dokonalé.(13.3.2012)

 • mmajjkii
  **

  Skvělý dokument, krásné záběry, to bez debat, ale přijde mi podle nemála komentářů, že spousta lidí nerozlišuje mezi krásnou přírodní scenérií a filmovým uměním jako takovým, a hodnotí právě přírodní scenérii, což řekl bych není úděl tohoto internetového portálu (mimochodem není to Louvre(v této analogii filmařský štáb), který dělá z Mony Lisy a dalších exponátů(v tomto případě příroda), to čím bez pochyby jsou). A určitě bude někdo namítat, že i zde je třeba trocha toho umu, a já říkám, že jistě je, ale top 20 (?), to snad ne. A tedy jako formu protestu dávám 2*.(16.4.2012)

 • davistercz
  *****

  Neskutečně nádherné dílo, které nám ukazuje co a jak. Díky tomuhle dokumentu jsem se dozvěděl např. co dělají některá zvířata o kterých jsem nevědel vůbec a ted bych mohl o nich vyprávět. Jen řeknu jednu věc... naše planeta je nejkrásnější v celém vesmiru.(26.6.2012)

 • Havaj8
  *****

  Skvěle odvedená práce. Kouknout se na nejlepší dokumentární film už bylo třeba a rovnou v HD, když už si to mam pořádně vychutnat. A taky se tak stalo! Neskutečný obrázky toho, o čem se nám může jenom zdát. Nikdy jsem dokumenty nijak extra nesledoval, ale pokud by to mělo bejt takovýhle třídy, vůbec bych se tomu nebránil...(26.10.2012)

 • Desmi
  ****

  Vskutku globální snímek, který dokáže velmi dobře zaujmout a nezahltí vás tolika informacemi, jako tomu bývá u dokumentů zvykem. Pro mne nezajímavý dokument v tom smyslu, že zvířátka nemusim, se mi ale skutečně líbil..! Jak už jsem říkal, dokument vás nechá kochat se krajinou, ukáže vám několikrát rozličná tažení zvířat za potravou a vodou, a hlavně vás nedusí informacema. Prostě výlet do všech koutů Země..A nutno podotknout, že povedený..! =))(20.11.2012)

 • jarmik
  ****

  Neskutečné záběry, ale asi tak nějak nesouhlasím s tím, aby se dokument o přírodě řadil po bok Kmotra a spol. Jakkoli mám přírodu rád. Proto ****(1.12.2012)

 • Kosi04
  *****

  Děkuji tvůrcům za zprostředkování takové nádhery.(1.5.2013)

 • Houli
  ****

  Nádherné záběry!(1.5.2013)

 • kubilov
  ****

  Opravdu krásný dokument s úžasnými záběry všech možných koutů Země. Jen mi trochu vadí, že je to místy až příliš jako manifest ekologie. Těžko hodnotit, jestli to má co dělat v první dvacítce nebo ne, ale když je to tak ohodnocené...(5.5.2013)

 • bmx6
  *****

  Já moc na dokumenty nekoukám,jen výjimečně,ale fascinovalo mě,že je tu dokumentární film zařazený velmi vysoko v žebříčku filmů.Takže jsem neváhal a ihned sehnal a po skončení už vím proč je tak vysoko,protože je to ten nejnádhernější dokumentární film jaký jsem v životě viděl.(26.6.2013)

 • Kvico
  ****

  technicky úžasne natočené a naaranžované zábery(gepard a antilopa, vodopád), dokonale pripravené, s hlbokou myšlienkou reálne ukázanou na plátne no aj napriek tomu som sa nemohol zbaviť dojmu, že si pripadám ako by som sledoval niečo nereálne, alebo lepšie povedané, že sledujem niečo čo ma režisé núti sledovať a mne to príde neprirodzené. u mnohých prírodopisných dokupenov na animal planet alebo dicsovery síce necítiť tú umeleckú dokonalosť a prepracovanosť každého záberu no práve aj možno preto sa dokážem do toho viav vcítiť a nevnímať to ako niečo umelé ale ako to reálne, divoké a nestútané čo nás obklopuje a čím aj príroda vo svojej podstate je(12.11.2008)

 • LB-goulem
  *****

  Naprosto paradni dokumentarni snimek o prirode. Nikdy jsem nevidel neco tak krasne natoceneho, ty nadherne zpomalene zabery. Uz mnohokrat jsem videl v dokuemntu, jak gepard lovi korist, ale i presto mi prislo jako, kdyz jsem to tady videl poprve - tady jsem to vnimal jinak. A musim rict, ze po shlednuti se jeste vice stydim za nas, jako za lidskou rasu, ze neco tak krasneho si nechavame proklouznout mezi prsty.(8.2.2009)

 • david666
  ****

  Tak krásné záběry z přírody jsem ještě neviděl.(15.3.2009)

 • M4rtin
  *****

  Nemohu se ubranit dojmu, ze se jedna o malinko tendencni dokument. Na druhou stranu, spis nez by byl dokumentem o prirode, je souborem krasnych obrazku, ktere davaji dohromady uzasne video.(21.3.2009)

 • TunoNegro
  *****

  Dokument, jehož hodnotou nejsou (a ani nemohou být) komplexní informace o životě na zemi, nýbrž je jím zdvižený prst před důsledky lidské bezohlednosti. Varování je servírováno cestou zobrazování přírodního krásna, kterak se (ne)vyrovnává s podnebnými změnami. Někomu se vyznění může zdát tendenční, nicméně rozumného to donutí alespoň zamyslet se, zda-li překotný ekonomický vývoj bez sebereflexe stojí za zdevastování přírody. Každopádně, svojí úlohu dokument plní na výbornou.(17.4.2009)

 • mikul
  *****

  Dokument, který si uvědomuje krásnu naší planety, která by mohla být asi pořád, kdyby tady nebyl člověk...dokázal vystihnout problémy naší planety a krásné kouty velmi zábavnou formou. Jsem zvědavý na současný snímek home, který si myslím, že s tímto snímkem bude z části souviset.(6.6.2009)

 • Bartson
  ****

  Mimořádně krásné záběry umocněné HD rozlišením. Kouzelný pták mě opravdu pobavil, to samé pták uklízeč :-D. Některé záběry jsou velmi emotivní. Ale jinak nic nového pod sluncem, takových dokumentů je spousty, ale kdo má rád nádherné záběry, nemůže vynechat. Moc si přeji, aby se takovéto záběry daly natočit i v příštích generacích :((1.9.2009)

 • Allein4
  *****

  Moc povedený dokument. Mohl bych vidět i několikrát. Některé záběry až dechberoucí, jiné zase k zasmání (třeba ten pták s křídly ve zbarvení smajlíka =) ). Jen je škoda, že takových dokumentů není více...(18.1.2010)

 • Gesicht
  *****

  Vizuálně překrásné a filmařsky moc povedené. Doporučuji sledovat od 720p nahoru.(12.3.2010)

 • pan_ponozka
  *****

  Naprosto fantastický, neuvěřitelný, skvostný, brilantní a hromada dalších superlativů k hodnocení tohoto dokumentu! Tohle mě donutí koupit novou televizi. Tak krásné, že to místy dojímá víc, než některé sladké filmy (ano, občas se musím dívat). 10/10(22.7.2010)

 • Kašák
  *****

  Musíme si naší planety vážit a ochraňovat ji, nebo za několik desetiletí budou naši potomci tuhle krásu znát opravdu jen z filmů a dokumentů...(30.12.2010)

 • filiperros
  *****

  Nejlepší přírodní dokument, jaký jsem kdy viděl to asi je. Za hodinu a půl jsem obletěl planetu, byly mi přiblíženy souvislosti nebezpečí globálního oteplování, užil si roztomilá mláďata i nebezpečné predátory. Nejlepší z celého filmu je běžecký souboj mezi gepardem a mládětem antilopy. Velká kočka položí mláděti tlapy na záda, zastavího a pak mu něžně prokousne hrdlo. Během vyčerpané a adrenalinem napumpované mládě pravděpodobně necítí žádnou bolest. Poezie koloběhu života.(17.1.2011)

 • megajalec
  ***

  Krásne zábery, ktoré berú dych, audiovizuálne je Earth unikát a jedinečný kúsok. Tu to však končí, jeho výpovedná hodnota "kulhá". Málo informácií, len pospájané obrazy o zvieratách. Na rozdiel od takého Home, kde som cítil z toho dokumentu rozhorčenosť, Earth mnou nijako nepohol. Pre milovníkov zvierat to však môžem vrelo doporučiť(20.1.2011)

 • karlos-rio
  *****

  Tak tohle je prostě relax jako prase :-). Stačí se jen uvelebit do pohodlné sedačky, dát si dobrou kávičku a pak se 90 minut kochat, a slintat blahem, prostě nádhera. Zde jsou jaká koliv slova naprosto zbytečná.(21.1.2011)

 • papuchalk
  ****

  Na první pohled se to sice neliší od dokumentů, které běží na National Geographic každý týden, ovšem na většinu stěžejních záběrů museli tvůrci trpělivě čekat až 4 týdny. Přesto nedám plný počet, domnívám se, že dokument HOME je unikátními záběry prošpikován ještě víc.(7.2.2011)

 • Caesius S.
  *****

  Doslova vizuální orgie z dílny BBC snažící se komplexně představit biosféru naší matičky Země s důrazem na potřebu chránit tyto křehké ekosystémy pro další generace. Dokumenty o přírodě je možné točit dvěma způsoby, zaprvé jsou do ústřední role pasováni vědci a jejich konkrétní výzkumy a názory, takový přístup však omezí zaměření dokumentu jen na pár témat a vědci také nemusí být dostatečně charismatičtí. Druhým a pro mě zajímavějším způsobem je postavit do popředí samotnou přírodu, nikdo ze štábu se v záběrech nevyskytuje a materiál působí více profesionálním dojmem, to je také případ Earth. Neustále mě udivuje, jak britští filmaři dokážou získat tak kvalitní záběry i kriticky ohrožených druhů v divoké přírodě. Kamera působí neustále dynamicky, i při pořizování statických panoramatických snímků je v pohybu, což je chytrá inovace posledních let. I když by se našla spousta kritiků, pro které jsou dokumenty o přírodě nudné, jedná se o to nejkvalitnější, na co můžete narazit, v televizi rozhodně.(20.4.2011)

 • Mr.Hackels
  *****

  Krásně natočeno. Doufám, že to nezlikvidujeme moc brzy aby se daly takovéto záběry pořídit ještě v budoucnu.(8.5.2011)

 • dawexx
  *****

  Je to prostě nádhera, v HD rozlišení na velké obrazovce je kouzlo ještě hlubší a účinnější. Jeden z nejlépe natočených dokumentů všech dob.(18.7.2011)

 • blondboss
  *****

  Nech si každý hovorí, čo chce, takéto dokumenty už len svojou podstatou patria medzi najlepšie filmy. Toto je výstavný unikát dokumentárnych filmov, ktorý sa točil niekoľko rokov a ktorý prináša množstvo fascinujúcich a prenádherných prírodných scenérií, ktoré naša planéta má a ktoré by sme svojim konaním mohli stratiť. Brilantná réžia za podpory krásnej Fentonovej hudby.(3.9.2011)

 • Jane.D
  *****

  Tento překrásný dokument o přírodě nemá chybu. Ukazuje krásu i globální problémy dnešní země.(13.11.2011)

 • RomanT
  ***

  Bez většího smyslu poskládané krásné záběry. Že by zrovna tento film měl patřit mezi Top 20? Hmm, nevím. Nemá ani na Top 20 v dokumentárních filmů.(11.12.2011)

 • Wesson
  *****

  Úžasný dokument, poukazující na to, že veškerý život na naší planetě je závislý na počasí, které my, lidé, ovlivňujeme více, než si uvědomujeme. Někteté záběry jsou vskutku impozantní!(26.1.2012)

 • montel
  ****

  Dokument představuje jeden celý rok na různých koutech naší planety prostřednictvím nádherné fauny a flóry, kterou běžný civilizovaný člověk, nikdy v životě na vlastní oči neuvidí...Opravdu nádherné záběry. Pro diváka, který nemá moc zkušeností s těmito dokumenty, je to opravdu silný zážitek. 70%(7.5.2012)

 • RyanMartin
  *****

  Neskutečná nádhera, která v nejlepším světle odhaluje pravé krásy naší planety. Mluvený komentář v dokumentu není vůbec potřeba. Poprvé jsem ho viděl v cizím jazyce a absolutně jsem mu nerozuměl, po půl minutě jsem ho údivem nad tím vším přestal zkrátka poslouchat. Něco takového doporučuji vidět opravdu každému, aby se pozastavil, přestal na chvíli přemýšlet a vychutnal si pravou tvář přírody.(30.7.2012)

 • Jaster9
  *****

  1080p= extraordinary(31.7.2012)

 • Standey
  ****

  Po vizuální stránce bezchybné. Neskutečně parádní záběry, které si ale vychutnáte pouze na bluray. Je až neuvěřitelné co všechno se dá natočit.(30.9.2012)

 • QuietRioT
  ****

  Krása. Keby som chcel predviesť novú full hd tv, tak tam pustím toto v čo najväčšom rozlíšení. Niektoré zábery aj vedecky unikátne - snežný leopard na love. Jediný dôvod prečo som nedal plný počet je občasné zavádzanie ohľadom faktov s globálnym otepľovaním.(17.11.2012)

 • alex011
  *****

  Uznasne ! Dlho som nic tak krasneho nevidel.(25.12.2012)

 • Robino15996
  ****

  Veľmi pekný dokument. 85%(8.1.2013)

 • Otan
  *****

  Přesto,že se celý život o planetě něco dovídám,tak až tento dokument mě celkem uceleně uvedl do obrazu.Je to poučné a díky skvělé kameře i pěkné pokoukání.Tento dokument vám nic nevezme,možná spíše otevře oči.Hudba je 75%.(13.2.2013)

 • pavle2
  *****

  Záběry neskutečné.Chvílemi mi bralo dech pohledy na tří milionové stáda či na cokoliv jiného.Krásně zpracovaný dokument ale byly tam i "slabší" chvilky.Ale můžu něco přidat za to,že to bylo natočeno i jako protest proti devastování planety lidmi.(3.5.2013)

 • roboroz
  ****

  Nádherné zábery, aj keď niekedy sa tvorcovia venovali jednej téme príliš dlho. Cítil som dokonca aj trochu sklamanie - vzhľadom na tie vysoké hodnotenia - preto len 4.(14.6.2013)

 • Daniels37
  ***

  Asi nejlepší záběry, jaké jsem kdy u dokumentu viděl. Ale když hodnotím jako film, tak svojí hudbou (natož i délkou) a nepřesnými komentáři (Prostě vše co nestojí peníze), tak to není zrovna úplně dobře zpracovaný filmový materiál.(1.9.2013)

 • JCS
  ****

  Krásná podívaná, nicméně jsem zastáncem toho názoru, že by dokumenty měly mít svoji kategorii ... Chcete hodnotit herecké výkony? :-) Ikdyž nejde popřít, že natočeno je to excelentně ...(4.9.2013)

 • Tom3k
  ****

  Nejhezčí reklama na "globální oteplování", jakou jsem viděl(15.10.2013)

 • santosz
  ****

  Přiznám se, že morální apel na konci filmu na mě zapůsobil více než krásné obrázky a záběry ve filmu. Ty jsou skutečně úžasné, ale měli bychom to brát jako samozřejmost, jako něco, co nebylo stvořeno člověkem a proto nepodléhá jakémukoliv morálnímu či estetickému hodnocení. Planeta, na které žijeme je tvořena jakousi nadkrásou (racionálně zcela neuchopitelnou) kterou nelze nahradit jakýmkoliv lidským výtvorem. Jediný náš postoj vůči tomu všemu je kontemplace, pokora a ochrana.(7.11.2013)

 • tomino28
  ****

  Obsah zde vítězí nad formou. Je to sice "jenom" obyčejný dokument, ale zobrazuje boj zvířat se svým osudem, potažmo s měnící se přírodou vlivem lidské činnosti takovým způsobem, že stojí za to zhlédnout.(10.1.2014)

 • Hanzell
  *****

  Dech beroucí barevné scenérie na povrchu toho našeho kulatého životabudiče uprostřed vesmíru. V doprovodu kapitána Picarda budete žasnout nad krásou toho, co lidstvo ještě nestačilo zničit... Tohle je za pět, zaslouženě.(8.4.2014)

 • Minoka
  ***

  Krásné, dojemné, srdceryvné....Ale pokud to má být ekologická agitka, která chce změnit pohled lidstva, mělo by to vypadat asi trochu jinak. Toť otázka, třeba kdyby ty vsuvky o tom, jak si lidstvo mění svět místo rozprsknutí po celém filmu, byly dány do šokujícího závěru, možná by to také vypadalo lépe a mělo to i větší dopad na lidi....Jako dobrý dokument, ale na zadek si z něj nesednu. (btw. viděno pohledem ekologa)(15.4.2014)

 • beathoven
  *****

  Nádhera! Krásny dokument. Treba vidieť!! :) Plný počet * 10/10(3.1.2015)

 • DavidAAAA
  *****

  Tuhle krásu nelze slovy popsat. Nutné vidět a užít si to. 100%(31.5.2015)

 • cUtOR
  *****

  Tak pri tomto filme som skoro až plakal. Nádherný nakrútený dokument v príjemnom doprovode Patricka Stewarta ma dostal. Nádherné zábery, exotické zvieratá o ktorých som ani nepočul. A tak isto aj putovanie troch rodín. Proste jedna pastva pre oči a uši. Taktiež poukazuje aj na ľudský zásah do prírody. Je to smutné keď vidíme čo si vlastne devastujeme. Takýchto filmov by malo byť viac aby si ľudia vstúpili do svedomia.(9.1.2009)

 • Lisnikus
  *****

  Samozřejmě je to sestříhaná verze seriálu Davida Attenborougha od stejného režisera, ale jelikož samotný seriál byl pro mě snad nejlepší přírodovědný dokument na pokračování co jsem kdy viděl, tak i samotný film prostě míň jak 5 hvězd dostat nemůže, ale vřele doporučuju seriál, film obsahuje opravdu jen pár scén z jednotlivých dílů....(26.1.2009)

 • Kiridan
  *****

  Tak vynikajici a zabavnou kameru jsem nevidel uz pekne dlouho(15.2.2009)

 • Zofan
  ***

  Krásné záběry, ale zajímavější dokumenty lze zastihnout běžně ráno v televizi. Nic objevného. Navíc po shlédnutí bombastického traileru, který mi vyrazil dech, musím konstatovat zklamání-celý snímek těm pár vteřinám nesahal ani po paty. Upřímně nechápu tu ohromnou popularitu, jakou si tento dokument získal. Jak by řekl Kocour z Červeného trpaslíka: "Jíme všichni to samé?"(21.2.2009)

 • Kaspij
  *****

  Ten seriál prostě nemá chybu.(31.3.2009)

 • polko
  *****

  genialny film. Mal by ho vidiet kazdy kto si mysli ze klimaticke zmeny su iba scam. Mozno poslem DVD Vaclavovi Kalusovi :)(22.4.2009)

 • Pattrick
  ****

  Nádherné, ale jak co, něco mě bavilo, něco ne a něco mne uchvátilo (bílý žralok, medvědi, tučnáky miluju, sloni) Pěkný zážitek, ale zas tak oslňující nebyl, čekal jsem lepší dějovou linii a vyprávění. Takhle to byl slet krásných obrázků.(2.7.2009)

 • Blood311
  ****

  U tohohle filmu si člověk uvědomí, jak je naše planeta krásná. Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a abych pravdu řekl, u některých živočichů jsem měl bradu až v kanále co dokážou, jak vypadají, jak zpívají ( ptáci), jak jsou inteligentní no prostě WOW!. Smutnou stránku ovšem je, že ji lidstvo ničí, i když si to třeba neuvědomuje a o to smutnější je, když si to uvědomuje, ještě, že tady za 100 let nebudu a nebudu se muset koukat na zdevastovanou planetu, kde vymřeli pomale všechny druhy života a příroda. Něco málo ke zpracování : v některých scénách mi přišlo, jako kdyby to byla vycvičená zvířata. Vlk honí to jehně nebo co to bylo a jehně se složí na zem a vlk dál nic nedělá ( po asi 3 sekundách se přepl obraz na něco jiného ), jehně by podle mě stihlo utéct během těch 3 sekund, ale třeba se pletu :-)(1.11.2009)

 • FunTomCZ
  *****

  Fantastická příroda, skvělé zvířecí příbehy. Vizuální dokonalost.(15.11.2009)

 • Nickkk
  *****

  Zde si teprve uvědomíte, že jsme všichni součástí něco velkého a zároveň ve srovnání s jinými tvory na naší planetě jsme asi jedni z nejhorších..Dříve lidé alespoň bojovali o přežití, dnes se akorát roztahují a stereotypně pracují zatímco miliony všech druhů zvířat právě putují pro vodu aby se dožili dalšího rána, lidé ráno stávají aby přišli včas do práce a večer napsali pár komentů na čsfd....(1.12.2009)

 • DjLAky
  ****

  Pěkné... ale usli jsme u toho... :-/(3.1.2010)

 • MAL1
  *****

  Působivé a opravdu dojemné. Nádherné záběry z míst, kam se nejspíš jen tak někdo nedostane, se smutnými příběhy zvířat, o jejichž boji o přežití kolikrát ani netušíme. Ale takový je koloběh života...(9.2.2010)

 • Maci
  *****

  Ačkoliv dokumenty moc nemusím, u tohoto jsem vydržel s napjetím až do konce. Všechny záběry byly tak strhující, všechno bylo logicky seřazeno že ve výsledku jsem si připadal jako by to ani dokument nebyl. Byl to jedinečný zážitek, na který bych se mohl koukat každý večer před spaním.(15.3.2010)

 • dzena.
  *****

  stunning...nemam slov, fakt krasa.(7.4.2010)

 • pavont
  *****

  Dokonale.(4.10.2010)

 • o.d.y.
  *****

  naše planeta v lepším obraze, na chvíli dojemné(4.11.2010)

 • maratom
  *****

  nádhera, záběry žraloka, který vyskakuje nad hladinu doslava hltajíc tuleně, honička geparda s antilopou nebo přelet nad vodopádem, to mi zůstane ještě dlouho v hlavě.5*(17.11.2010)

 • rusel
  ***

  Krásné záběry. Omluvám se, ale já u vynikajícího filmu potřebuji ještě děj. Nic proti, on život sám taky "děj" je, ale pokud se budu chtít dívat na zvířátka, krajinky a lidi .... zapnu si radši Discovery Channel :-) Sorry.(11.1.2011)

 • Hanecek
  odpad!

  Vzhledem k tomu, že se to pouze pěknými obrázky snaží diváka vydírat nepotvrzeným argumentem - je to odpad.(7.2.2011)

 • Picour
  *****

  Pět a půl *. Nic víc není třeba dodávat.(20.2.2011)

 • fire.wall
  *****

  Zajímavé ukázky z života některých zvířat,které vám určitě vyrazí dech. Vadí mi pouze, že se o těch zvířatech nic moc nedozvím, ale ten, kdo se na to nekoukne, o hodně přichází. Nikdy vás to neomrzí.(20.4.2011)

 • Alhazred
  *****

  Absolútna nevyhnutnosť každej Blu-ray videotéky. Fantastické.... až sa človeku slzy tisnú do očí, keď potom vidí čo sme s touto planétou urobili.(27.7.2011)

 • Black5
  *****

  Nádherný dokument zaměřený hlavně na změnu naší planety a migraci druhů. Dokumenty rád nemám, ale tohle je krása!!(30.8.2011)

 • vojtik.sup
  *****

  Neskutečně krásné! No comment. 100%!(20.9.2011)

 • Usacek_
  *****

  Úžasná podívaná. Značně předčí všechny dokumenty BBC které jsem doposud viděl. Jediné, co se může tomuto dokumentu trochu rovnat, je seriál Zázračná planeta s Davidem Attenboroughem.Ale i ta byla překonána. Za hudebního doprovodu George Fentona se dílo stává pomalu mistrovským. Nemám, co bych vytknul => 100%(12.10.2011)

 • psycho.ta
  *****

  Úchvatné scenérie a záběry, těžko vyjadřovat slovy..5*****(19.11.2011)

 • peeko
  ***

  Každý je z tutoho nadšený, jak malé děcko, ale kolik z vás si jen tak vyjde do přírody a zastaví se nad její krásou, která je prakticky za rohem. Asi málokdo, ale když je to v pohodlí domova, kýčovitě podané a s krásnými záběry, jsou z nás rázem její nejzarytější milovníci. Líbilo se mi to, ale nepadnu z toho na zadek. Howg(29.11.2011)

 • Romivoe
  ***

  Hezké...To je vše. Sice jsem to neviděl v HD a sledoval jsem to pouze na obrazovce velké 15´´, ale myslím si, že i kdyby jsem to viděl na kvaltiní obrazovce, uchvácen bych z toho nebyl. Přiznávám, že jsem se na to podíval jen kvůli tomu, jaké to má hodnocení a nic jsem od toho nečekal. Tedy vlastně čekal, ale ne tak málo, jak musím hodnotit.(9.1.2012)

 • gumimut
  *****

  Pokud si tento dokument člověk dopřeje v HD kvalitě, dostane se mu neskutečného zážitku. Záběry nad kterými se tají dech, které hrají barvami. Jedním slovem ÚŽASNÉ(25.3.2012)

 • LuccaS27
  *****

  Dokonalá podívaná a ve vysokém rozlišení dechberoucí přírodovědné drama a příběh? Docela mě to dojalo, 1 hvězdička navíc.(18.4.2012)

 • DarkViper
  *****

  Full HD rozhodně umocní zážitek, 5 hvězdami bych chtěl projevit úctu tvůrcům co zasvětili svůj život pozorování, dokumentování a studování chování zvířat.(30.5.2012)

 • skonsam
  ****

  Top mezi kamerou a zemí. Neskutečné záběry tý nejvyšší kvality. Kdo se o ně nechal připravit v kinoripu nebo nějaké další hrozné kvalitě, tak přišel v tomto dokumentu o většinu krásy. Poslední * nedávám kvůli nespravedlivosti vůči ostatním filmům co jsme dal 5*.(5.7.2012)

 • RajmikCZ
  *****

  Nádnerné obrázky matky Země!(13.7.2012)

 • FilipGOLF
  ***

  Zajímavé a velmi poučné, nádherné záběry naší země.(25.7.2012)

 • Blackkoat
  *****

  Nádherný dokument, který mohu všem vřele doporučit.(31.8.2012)

 • lolkaa
  *****

  Neuvěřitelný :) od ledna do prosince, od severu na jih, od klimatu přes zvířata...myslím, že se stávám členem boje proti globálnímu oteplování a přidávám se do expedice pro záchranu ledních medvědů...pocit všechno zachránit musí mít po skončení snad každej, když vidí tu krásu a přitom ví jak jde pomalu do hajzlu........(20.9.2012)

 • juri26
  *****

  Príroda je nádherná!!!(21.10.2012)

 • Fugito
  *****

  " VIZUÁLNE ZNÁSILNENIE DIVÁKA " ( v dobrom ).(4.11.2012)

 • marek1471
  *****

  Nádherné!(30.12.2012)

 • salvaja
  *****

  Z tohoto dokumentu cisi klid. Zadna hudba, splouchajici voda, zpomalene zabery, vypravec mluvi, jak kdyby nam vypravel pohadku (original). Vyborna kamera (hlavne zabery shora). Idealni relax. Jsem rada, ze tam nevystupuje clovek, tedy fyzicky ve filmu.(5.2.2013)

 • turektureck
  *

  Jak už naznačil viperblade film v TOP nemá co dělat. Bohužel(20.2.2013)

 • SkyWolf
  *****

  Film Earth je v podstatě trailerem pro sérii Zázračná planeta. Vytahuje nejdůležitější části cyklu a zobrazuje krásu naší planety s důrazem na snahu zachovat přírodu jako takovou. Pokud se Vám film líbil, nezbývá než se vrhnout na seriál a užívat si další hodiny impozantních záběrů, u kterých člověku vrtá hlavou, jak jen je bylo možné pořídit. BBC zkrátka umí dělat dokumenty a tímto filmem to jen potvrzuje.(7.4.2013)

 • Untouchabl
  ***

  Největší haluz top50 čsfd(4.8.2013)

 • damapo
  **

  Dokumentární filmy mám rád, ale tohle bylo prostě slabé. Ani ty záběry nejsou tak kouzelné, jak bych čekal. Home je sice více o naší civilizaci jako takové, ale předčí Earth i po stránce záběrů přírody.(8.9.2013)

 • JARDAHONDA
  *****

  Žádný kompromis, je to beautiful dokument, který si ani nepotřebuje o prvenství říkat, on ho prostě má!(13.9.2013)

 • bastabasta
  ****

  Jedním slovem : nádhera.(22.12.2013)

 • jan152
  odpad!

  Natočeno je to hezky, to nemohu říct. Jenže ta strašlivá propaganda hodná KLDR to sráží na nulu.(9.2.2014)

 • Vodin
  *****

  Krásnej, ale smutnej dokument o naší matičce zemi alias jak tak lidská touha po penezích a moci dokáže pomalu,ale jistě zničit to nejkrasnějši co máme. Jako skauta a milovníka přírody me to celkem vzalo za srdce.(29.3.2014)

 • AndyLuck
  *

  Pár hezkých záběrů, jinak nic, co by člověk nenašel každý den na NatGeo, Animal Planet atd. Neuvěřitelně otravný a laciný řeči o tom, jak můžou lidé za globální oteplování a to, jak způsobuje, že slon zemře (zabijí ho lvi) a velryby, že musí plout o něco dál, aby zabili a sežrali někoho jiného. Docela zajímavé byly námluvy ptáků v džungli, což bylo asi 5 minut z filmu.... 21. nejlepší film? To je hodně velký vtip. Pár mláďat v hd, která jsou v nějakém nebezpečí mě opravdu nedostanou. Jinak jsem pravidelný divák NatGeo, Animal Planet apod., takže na přírodu koukám rád ... Tohle je ale prostě kravina.(19.7.2014)

 • Karolek
  ****

  Příroda je překrásná sama o sobě a když se najde nadšený kameraman a stráví hodiny a hodiny jejím filmováním, pak se divákovi tají dech. Možnost vychutnat si tyhle záběry mi kazí jenom některý zbytečný části komentáře.(10.10.2014)

 • Mouchal
  ****

  Herecké výkony jsou zde bezkonkurenční. Medvědi jsou správně medvědovití, sloni sloňovití, lvi lvovití a jeden malý roztomilý ptáček, snažící se rozkošným tanečkem zapůsobit na ptačí dámu (leč neúspěšně, dáma je asi pěkná zlatokopka, nevážící si romantického dvoření svého ctitele...), mě naprosto okouzlil svým uměním. Přenádherné scenérie se mísí s nádhernými hudební motivy a s příjemným (občas až dramatickým) hlasovým projevem Patricka Stewarta (ten "plešatej" z X-Menů, či Star Treku chcete-li). Člověk má tendenci při pohledu na zdejší krajiny jen a jen žasnout a říkat si, že třeba takový krajinkový a trikový mág jako Peter Jackson by si proti nim ani neuprdl (ještě by to byl další impuls ke globálnímu oteplovaní). Po shlédnutí má člověk chuť vyrazit si na výlet do nějaké pěkné zoologické zahrady a očíhnout si zvířátka, prezentující se v tomto dokumentu, na vlastní oči. Naše planeta je prostě něco neuvěřitelného a ani člověk, který stráví celý život cestováním, nemá šanci objevit všechny její krásy (to platí i pro pivní pupky, kteří si rádi dopřejí cestu kolem světa pomocí televizních dokumentů z pohodlí svého obýváčku). Bohužel tempo po celé stopáži dost výrazně kolísá a ikdyž doba trvání filmu je něco kolem půl druhé hodinky, nedozvíme se v podstatě skoro nic. 80%(11.3.2015)

 • Krless
  *****

  ***** za herecký výkon(15.3.2015)

 • Miriablo
  ****

  Vizuál i audio na jedničku. Bohužel vysoká kvalita s tak širokým dokumentárním záběrem, aspoň pro mě, by si zasloužila dvojitou stopáž. Ochutnávky jsou příliš krátké což zamrzí zejména u tajgy a deštných pralesů. A byť jsou jiné dokumenty přehlcené afrikou a člověk je už tak nějak automaticky přepíná, pak právě zde byl nejsilnější příběh putování slonů za vodou. Noc u napajedla si nezadá s většinou hororů ;) Dokument samotný by zasloužil 5, ale bludišťáka ubírám za stopáž.(6.4.2015)