Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Allein4

Moc povedený dokument. Mohl bych vidět i několikrát. Některé záběry až dechberoucí, jiné zase k zasmání (třeba ten pták s křídly ve zbarvení smajlíka =) ). Jen je škoda, že takových dokumentů není více... ()

Kašák

Musíme si naší planety vážit a ochraňovat ji, nebo za několik desetiletí budou naši potomci tuhle krásu znát opravdu jen z filmů a dokumentů... ()

filiperros

Nejlepší přírodní dokument, jaký jsem kdy viděl to asi je. Za hodinu a půl jsem obletěl planetu, byly mi přiblíženy souvislosti nebezpečí globálního oteplování, užil si roztomilá mláďata i nebezpečné predátory. Nejlepší z celého filmu je běžecký souboj mezi gepardem a mládětem antilopy. Velká kočka položí mláděti tlapy na záda, zastavího a pak mu něžně prokousne hrdlo. Během vyčerpané a adrenalinem napumpované mládě pravděpodobně necítí žádnou bolest. Poezie koloběhu života. ()

Caesius S.

Doslova vizuální orgie z dílny BBC snažící se komplexně představit biosféru naší matičky Země s důrazem na potřebu chránit tyto křehké ekosystémy pro další generace. Dokumenty o přírodě je možné točit dvěma způsoby, zaprvé jsou do ústřední role pasováni vědci a jejich konkrétní výzkumy a názory, takový přístup však omezí zaměření dokumentu jen na pár témat a vědci také nemusí být dostatečně charismatičtí. Druhým a pro mě zajímavějším způsobem je postavit do popředí samotnou přírodu, nikdo ze štábu se v záběrech nevyskytuje a materiál působí více profesionálním dojmem, to je také případ Earth. Neustále mě udivuje, jak britští filmaři dokážou získat tak kvalitní záběry i kriticky ohrožených druhů v divoké přírodě. Kamera působí neustále dynamicky, i při pořizování statických panoramatických snímků je v pohybu, což je chytrá inovace posledních let. I když by se našla spousta kritiků, pro které jsou dokumenty o přírodě nudné, jedná se o to nejkvalitnější, na co můžete narazit, v televizi rozhodně. ()

dawexx

Je to prostě nádhera, v HD rozlišení na velké obrazovce je kouzlo ještě hlubší a účinnější. Jeden z nejlépe natočených dokumentů všech dob. ()

mmajjkii

Skvělý dokument, krásné záběry, to bez debat, ale přijde mi podle nemála komentářů, že spousta lidí nerozlišuje mezi krásnou přírodní scenérií a filmovým uměním jako takovým, a hodnotí právě přírodní scenérii, což řekl bych není úděl tohoto internetového portálu (mimochodem není to Louvre(v této analogii filmařský štáb), který dělá z Mony Lisy a dalších exponátů(v tomto případě příroda), to čím bez pochyby jsou). A určitě bude někdo namítat, že i zde je třeba trocha toho umu, a já říkám, že jistě je, ale top 20 (?), to snad ne. A tedy jako formu protestu dávám 2*. ()

montel

Dokument představuje jeden celý rok na různých koutech naší planety prostřednictvím nádherné fauny a flóry, kterou běžný civilizovaný člověk, nikdy v životě na vlastní oči neuvidí...Opravdu nádherné záběry. Pro diváka, který nemá moc zkušeností s těmito dokumenty, je to opravdu silný zážitek. 70% ()

DarkViper

Full HD rozhodně umocní zážitek, 5 hvězdami bych chtěl projevit úctu tvůrcům co zasvětili svůj život pozorování, dokumentování a studování chování zvířat. ()

Standey

Po vizuální stránce bezchybné. Neskutečně parádní záběry, které si ale vychutnáte pouze na bluray. Je až neuvěřitelné co všechno se dá natočit. ()

salvaja

Z tohoto dokumentu cisi klid. Zadna hudba, splouchajici voda, zpomalene zabery, vypravec mluvi, jak kdyby nam vypravel pohadku (original). Vyborna kamera (hlavne zabery shora). Idealni relax. Jsem rada, ze tam nevystupuje clovek, tedy fyzicky ve filmu. ()

Otan

Přesto,že se celý život o planetě něco dovídám,tak až tento dokument mě celkem uceleně uvedl do obrazu.Je to poučné a díky skvělé kameře i pěkné pokoukání.Tento dokument vám nic nevezme,možná spíše otevře oči.Hudba je 75%. ()