Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

MarkHoppus

Jednoduše krásná podívaná. Hromada zajímavých zvířat a živočichů vás nutí se zamyslet, že něco na té ekologii opravdu bude, poslední věty bohužel tak trochu vypadají jako propagace boje za přírodu, ale po shlédnutí filmu takový malý detail rádi přehlédnete. ()

pohodaman

Komedie, tragédie všechno pěkně namícháno za zvuků krásné hudby. Pátou * nedávám jen proto, že "příběh" nepokračoval ve způsobu vyprávění, v jehož duchu se nesl až do poloviny, a pak se to tak nějak rozplizlo.. Ale zážitek opravdu skvělý. Doporučuji vidět! ()

morfeus.fs

Dokument o přírodě, kterejch je vlastně hodně, ale teď mi připadá, že se všechny jenom snaží o to vypadat takhle. V prvních minutách mě to moc nezaujalo, přecijenom lední medvědy člověk vidí v dokumentech hodně často a zas tak výjimečně to podaný nebylo. Ale pak se vyprávění vzdalovalo od pólu a začalo to bejt opravdu parádní. Krásný záběry, podchycují přesně to, jak příroda doopravdy vypadá, včetně atmosféry(aspoň podle mě), což sem ještě ve filmu neviděl. Obzvlášť tajga a mírnej pás si mě získaly. Nikdy bych neřek že se mi takovej dokument bude tak líbit. Škoda násilně vnucovaný ekologický agitky na konci. ()

Jara_II

Dokument který upozorňuje, celkem přijatelnou formou, na ekologické problémy tohoto světa. Dokument kde uvidíte opravdu ty nejkrásnější záběry na přírodu. Zároveň ale také dokument, z kterého se toho až tak moc nedozvíte.. ()

Pai-Mei

Parádne zábery, hudba, všetko. Na Discovery, či Animal planet je ale takýchto dokumentov kopec, takže vlastne nič nové. ()

Andrew159

Příjde mi trochu sprominutim blbý... že je tenhle dokument jako 11. nejlepší film všech dob... pro dokumenty by měla bejt speciální kategorie. Jinak je to fakt luxusní ()

matoPXB

Úchvatný napínavý dokument.Najlepší aký som za posledné obdobie videl.Chvíľkami dojímavý a chviľkami smiešny. Osobne sa mi najviac páčili opice vo vode;-) ()

HarlanWade

Tu pátou hvězdičku dát prostě nemůžu. Profesionálně natočené, profesionálně namluvené, vizuálně oslnivé. Dokonale řemeslně zvládnuté. Ale házet přírodovědecký dokument procentuálně do jednoho pytle s filmy, jako je Pulp Fiction, nebo Zelená míle, je i na mě příliš silné kafe... 4,5*. ()

vlKousek

Zatraceně by si lidi měli uvědomit, že na zemi nejsou sami, ale bojím se, že se to nestane a tyto úžasné stvoření jako je lední medvěd budou vymírat až nakonec dojde i na nás. Překrásný dokument, který opravdu člověka donutí se nad tímto smutným faktem zamyslet. ()

fordhont

Opravdu krásné záběry a jen a jen příroda, kterou stačí "jen" dobře natočit a zachytit. Upozorňování na důležitost ekologie je samozřejmě pro, akorát bych jen vytkl poslední poznámku v komentáři o tom, že je důležité zachovat přírodu pro naše děti; není důležité zachovat ji už jen pro ni samotnou?! Přece o to celému filmu šlo! ()

amyth

Nádherné. Pustit si tohle a pak vidět co napáchala ropná katastrofa posledních dnů - nesnesitelný pocit viny za celé lidstvo. Mít možnost lidi z planety stisknutím tlačítka vyhladit --- toto by byl jeden z nevětších argumentů proč to hned udělat ()

Romeroo

S naprostým klidem mohu konstatovat, že si tenhle překrásný dokument absolutně zaslouží postavení v TOP filmech na csfd….myslím, že se tahle záležitost musí líbit i totálnímu odpůrci přírody a zvířat : - ) ()

Elmuerte

Za 24 hodín som si doprial tento dokument 3-krát, a to asi hovorí za všetko. Krásy našej planéty mi učarovali dávno pred zhliadnutím tohoto skvelého diela, ale po skvelom tripe po zemeguli s kamerou, ktorá "vnady" Zeme zachytávala z najvýhodnejších uhlov, som sa do planéty Zem zamiloval. ()

Born2BeAlone

Jéé zvířátka. Nádherné zpracování jednoho roku z živočišné říše, která se čím dál více musí srovnávat s řáděním člověka. Autoři projektu si nedali zadat s ostřílenými mazáky z Hollywoodu a tu největščí citovou ždímačku si pro nás přichystali na konec - přece jen jak často člověk fandí obrovskému lednímu medvědovi proti skupině mrožů :o)). ()

Mikel LetsGo

i přes ty nádherné výjevy z různorodých míst naší planety, překrásné obrazy zvířat a neuvěřitelnou hudbu nemůžu hodnotit víc. Bezpochyby ůžasná vizuální podívaná s trochou greenpeace tématikou mi zapadá do spousty dokumentů National Geographic a těžko hledat nějaké zásadní rozdíly mezi ostatními dokumenty o zvířatech, které vždy berou dech pokuď jsou dostatečně zajímavě natočeny...Tak ať jsou tedy v top 20 všechny,ne? Osobně myslím, že Earth na top20 nemá..zvířata která někam jdou až tam dojdou,občas sem se rozplýval ale většinou to byla nuda stejně jako bych se měl dvacet minut dívat na plakát dvou velryb.. a jestli jde tolik o tu hrozbu globálního oteplování..tak možná jen stačilo pohrozit prstem a mnělo by to zhruba stejný ůčinek.. ()