Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

TaanStari

Nevím jestli si to zaslouží plný počet, když jsem to musel vidět na třikrát, jak jsem se po chvilce začal nudit... Ale byl to první film co jsem viděl v HD kvalitě a ty detaily jsou prostě dokonalé. Nejlepší část je, jak tam ty kachny (nebo co to bylo) skáčou z toho stromu, naopak za nejslabší považuji putování slonů, které mi tam tou "špinavostí" vůbec nesedělo... Mimochodem myslím si, že to zdaleka není 10. nejlepší film... ()

Honny2

Moc krásný dokument, překrásné záběry atd... Jen mi to trochu kazily do svědomí lidstva volající myšlenky ("ochranářský podtext"), ač jsou určitě na místě, neseděly mi tam. ()

Grizzly

Sice je to trosku agitka proti globalnimu oteplovani, ale to nic nemeni na dokonalosti obrazu a fascinujicimu vykresleni rozmanitosti prirody. Prurez ekosystemem celeho sveta vtesnany do hodiny a pul. Normalne nevydrzim koukat na prirodopisny dokument dele nez 10 min, diky castemu stridani prostredi v Earth moje pozornost neztracela na intenzite. Diky genialnim zaberum a tancujicim rajkam musim dat 90% :) ()

jorgus

krasne obrazky ale ja mam radsi dokumenty vic autentictejsi nez s komentarem zeshora..preferuji vetsi vziti do dane situace nez "nezaujaty" pohled zhora:)..ale to je muj problem, bez diskuze je to vyjimecny dokument:) ()

grerar

Vizuální bomba. Bum! a dost. Za to, a ještě za ty kačeny, co skáčou ze šesti metrů do mechovolistový trampolíny 4*. ()

KOZEL84

Obrazy sou to krásné,některé rozesmějí,některé nudí u jiných se tají dech,ale hodina a půl už byla trochu moc abych se nezačal nudit.Některé zpomalovačky už byly vyloženě otravné.Přišlo mi že komentář Patricka Stewarta nebyl nijak zvlášt přínosný a zajímavý a často se spokojil jen se zbytečným komentováním děje a bububu globální oteplování kecama.Jako seriál kde by měl díl tak půl hodiny,by to určitě fungovalo líp. ()

Indian88

Nádhera, ty záběry jsou dokonalý. Hudba je k tomu taky vynikající, ale v některých pasážích až zbytečně moc dramatická. Toho moralizování je tam možná až příliš, ale tento snímek to zřejmě vyžaduje. Do toho lední medvědi! ()

fisus

Nejsem velkým fanouškem přírodopisných dokumentů,ale tohle byla prostě nádhera!Naprosto zasloužených pět hvězd!!! ()

Chundys

Just the right instense from the sun with perfect climmate. It's bin called the Lucky planet! Hned první minuta vás dokáže,tak vtáhnout do děje až to neni možné. Jenom vždy doufáte, že dobrodružství, která prožívá jakýkoliv tvor na této palnetě zvaná Země dopadne vždy dobře. Nemůžu ani popsat slovy, jak výtečně je tento dokument natočený, záběry z kamer jsou geniální + zpomalené scény radost pohledět. No a hudba to samé. Se záběry je to jedna nádherná a plynulá báseň! Scéna s gepardem a gazelou je dvěma slovy Fu**ing amazing! Slabší povahy dokažé rozbrečet! ()

Amper01

Neskutečně nádherné záběry... Ale za bláboly v úvodu, o miliardách let opravdu musím strhnout hvězdičku. Má to přece být dokument, ne pohádka... ()

sandinista

Popravdě moc nechápu, jak se mohl tento mírně angažovaný dokument, dostat až na 19. místo nejlepšího filmu. Obrázky jsou to sice pěkné (obzvlášť v HD), ale podobných záběrů jsem už viděl mraky. Takže co se týče mě, hodnotím jako dobrý nadprůměr. Víc ne. ()

Saur.us

Nádherný, vizuálně dokonalý počin, který si prakticky vystačí jen s obrazy nasnímanými po celém světě. Proč nepřidali ještě půl hodiny, nebo hodinu. Na to by se dalo dívat předlouho. I přes to, že jde o oslavu planety a zároveň i o upozornění před ekologickými krizemi, silnější zelená agitka nastupuje až ke konci. Bod za komentář Particka Stewarta. ()

Matli

Nádherný záběry přírody a klidně bych jich snesl i víc, místo toho jak se zabíjej zvířata, vím, že to k tomu patří, ale občas zvířecí scény byly trošku zdlouhavý, ale jinak výbornej dokument. 81% ()