Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

JoVanGogh

Toto nieje obyčajný dokument. Je v ňom akcia, dramatickosť, kúsok vtipu ale hlavne odkaz, ktorý by mal prijať každý človek na našej "šťastnej planéte", pretože nezostáva veľa času do okamihu, kedy už viac šťastná nebude a potom už bude uvedomovanie zbytočné. Dokonale natočený dokumentárny film. Rešpekt filmárom, snáď ním niekomu vplyvnému otvorili oči. ()

Jůchů

pěkná kampaň proti globálnímu oteplování.... pokud nezastavíme globalní oteplování všecí medvědi sa utopí !!! ()

Furmi

Veľmi roztomilý a fakt že úžasne natočený dokument o Zemi a živote na nej. Príroda ukazuje svoje najkrajšie stránky ktoré ozaj stoja zato a ja som po väčšinu filmu bol v nemom úžase a rozčarovaní nad krásou a dokonalosťou niektorých scén. Skutočná nádhera. 92% ()

vozihnoj

WOW. Doslova mi to vzalo dech. Tohle není dokument, ale spíš solidní drama, kde rožisérem je sama matička příroda. ()

Gore

Přírodopisný dokument se vším, co k tomu patří - krásné obrázky, nudný monolog, nic víc. Neliší se moc od dokumentů, co běží ve veřejnoprávní televizi o víkendu odpoledne, proto nechápu tak velké hodnocení. Nejpřeceňovanejší film žebříčku čsfd! ()

El Loco

(2009 US Version) Vizuálne fascinujúci high-definition dokument, ktorý je akousi best of celovečernou verziou slávnej prírodopisnej série od BBC, Planet Earth. Dokument zachytáva život na našej „matičke Zemi“, pričom spolu s filmármi chronologicky postupujeme naprieč jej územím, od januára do decembra a od severu na juh. Filmári mapujú prvé kroky (lety, plávanie) mláďat a ich nevyhnutný boj o prežitie (migrácia za potravou a vodou, lov). Od začiatku sledujeme príbehy rôznych živočíšnych druhov, počnúc ľadovým medveďom, sobom arktickým (aka caribou), kačičkou mandarínskou, pokračujúc slonom africkým, žeriavcom stepným a končiac vráskavcom dlhoplutvým, či mrožom ľadovým. Jedinečné sú zábery loviaceho geparda štíhleho, veľkého bieleho žraloka, ľadového medveďa, plachetníka širokoplutvého, či leva afrického, ale napr. aj prelet spomínaných žeriavcov cez Himaláje. Neopakovateľný dojem umocňuje okrem hlboké hlasu rozprávača, ktorým nie je nikto iný ako James Earl Jones (v UK verzii Patrick Stewart) aj impozantná hudba z pera Georgea Fentona. Jednoducho, skvelá práca... Like all of our children, they are the hope of the future and proof of the resilience of life in this place we all share. Yes, it's full of harsh realities, but sometimes it's just...PARADISE. ()

sidddo

Opravdu krásný!......podmanivá hudba, hodící se do každého zaběru, skvělé hlasy hlavních průvodců a konečná myšlenka, která nám říká: že záleží jen nás, jak dlouho bude naše planeta takhle krásně vypadat...100% ()

M1k9

Krásné a hlavně poučné pro všechny lidi na Zemi. Je to naše Země, je to dar! Rozehřálo se mi srdce vidět ty neskutečné krásy. Ano, o to všechno můžeme během krátké doby přijít. 9/10 ()

Laky.

Jo, naše planeta je překrásná. Nejvíc ze všeho se mi líbili ty malí medvídci vykukující z pelechu. Prostě úžasně zpracovaný dokument o přírodě. ()

Tochal

Nehodnotím, jen oznamuji: Sedmnáctá příčka pro možná esteticky dokonalé, obsahem však nic neříkající (nanejvýš tak lacině agitující) pestrobarevné obrázky? Degradace snahy všech lidí, kteří se snaží natočit skutečný film.Cosi shnilého poletuje vzduchem... a ovlivňuje ekosystém na celé planetě. ()

Pawlisman

Bohužel zklamání. Možná před šesti roky pecka, ale nyní, kdy jsem již viděl množství novějších sérií a snímků od BBC z přírodních zázraků, tady tento film působí trošku omšele a vyhasle. Včetně kamerových záběrů. Shrnu: viděl jsme lepší.. 8/10 ()

costa

Čeknul jsem tenhle dokument, jelikož dnes (27.11.2014) byl vedenej jako 25. nejlepší dílo vůbec, tak mě to jasně, že zajímalo. Záběry přírody jsou neskutečný, parádní a vše je doprovázeno klasickým komentářem, jako u každýho dokumentu. Ale jsem v rozpakách co vlastně tady hodnotit. Tak aspoň pocením cápky co vzali nějakou vymazlenou super HD kameru a objeli nejhezčí místa zatím buržoázně neposkvrněnýho světa. ()

ddf76

Vyborny dokument z dilny BBC. BBC je proste zaruka kvality v dokumentarnich filmech. P:S S lednimi medvedy to neni zas tak zly. Nejvic jich zastreli clovek, za by nejaky utonul se stane jen velmi vyjimecne a ten medved je uz vazne nemocen. Zatim se o ledni medvedy nemusime bat. ()

Horak

Vizualní orgie, spousta unikátních záběrů koloběhu života. Nicméně dokumentární linka spojující jednotlivé dějové části působí dost kostrbatě. Přesto jsem fascinovaně zíral, velmi dobré. PS: Prosím vyškrtnout Davida Attenborougha!!! S tímto dokumentem nemá nic společného!!! ()

Martyr

U-ZAS-NE. Pri pozerani tohto skvostu medzi dokumentami clovek prestava chciet byt clovekom, a uvedomuje si svoju zbytocnost na takom krasnom mieste ako je zem. Dychberuce dramaticke zabery zvierat divokej prirody natocene tak ako nikdy predtym, a ukazka, ze ludsky zivot na zemi je v porovnani so zivotom ostatnych tvorov len prechadzka ruzovou zahradou. ()

RadimFišer

Opravdu jeden z nejkrásnějších příběhů o přírodě jaké jsem kdy viděl. Snad to tomu dodává to slavné jméno Attenborough. Už na gymnáziu nám ho profesorka neustále pouštěla v biologii a hlásala jak je skvělý. Je to výběr toho nejlepšího co BBC nashromáždilo a tak bylo občas vidět náhlý překlik, který šel udělat mnohem lépe. Dostal mě umírající medvěd bez potravy, který se propadává v ledu, protože se Země otepluje. Nechápu místní narážky na nějakou levicovost. Příroda je příroda a ne nějaká politika. Viděli jste někdy jak jde smečka lvů na slony? Tady to uvidíte. Začátek je působivý. Klouzání medvědů na sněhu. Informace o přírodě. 3 procenta plochy Země zabírají deštné pralesy a je tam 50 procent života a vegetace celé země. Zajímalo by mě jak dělali natáčení z výšky. Museli mít dálkové lokalizátory na zvířatech. Obzvláště těch plejtvácích. Film je vrchol přírodní kinematografie. Měl by ho vidět každý. Nejvíce nás dostane pohled na obrovský vodopád, který zničeho nic padá do hluboké propasti. Matka Země dala tomuto filmu scénář, herce, kompars. A proto i ona si zaslouží být na nejpřednějších místech v žebříčku. Dávám pět hvězd. ()

Mat21

Pohled na měnící se svět a stále větší ekologicko – klimatickou katastrofu očima ledního medvěda, slonů a některých dalších zvířat. Záběry ve filmu jsou skutečně unikátní a fantastické, až by člověk řekl, že v roli zvířat se skrývají placení komparzisté. Myslím, že hlavním posláním tohoto filmu nebylo nám ukázat co krásného skrývá naše Země, ale především nám otevřít oči a přesvědčit nás, že pokud budeme chtít i nadále sdílet naši Zemi s rozmanitou faunou, je nejvyšší čas dle toho se chovat. Nedávno byl zveřejněn statistický výzkum, dle kterého Česká republika v přepočtu na jednoho obyvatele je 14. v pořadí v ekologické zátěži svého prostředí. Místo planých až směšných tahanicí v naší poslanecké sněmovně o bábovičky, pustil bych jim povinně tento dokument. ║1.11.2008║ ()

TaanStari

Nevím jestli si to zaslouží plný počet, když jsem to musel vidět na třikrát, jak jsem se po chvilce začal nudit... Ale byl to první film co jsem viděl v HD kvalitě a ty detaily jsou prostě dokonalé. Nejlepší část je, jak tam ty kachny (nebo co to bylo) skáčou z toho stromu, naopak za nejslabší považuji putování slonů, které mi tam tou "špinavostí" vůbec nesedělo... Mimochodem myslím si, že to zdaleka není 10. nejlepší film... ()