Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

Attta

Krásný dokument a 58. minuta, jak šli opice ve vodě, to mě připomělo scénu z Foresta Gumpa :) Jestli se chcete pokochat nádhernou přírodou a podívat se tam, kam se pravděpodobně nikdy nepodíváte, tak si pusťte tohle. Konec mě nadchnul. ()

BarryLyndon

Audiovizuálně podmanivé, jak moc bych v podobném kabátku chtěl vidět dějově dobrodružný film. Jen možná až moc trochu sluníčkové. Příroda umí být a je pěkně hnusná a krutá.... 9/10 ()

Rocky88

Skutečně nádherné obrazy, nad kterými se tají dech. Nejednou jsem si během promítání říkal, jak mohli takovou a takovou scénu vůbec zachytit. Škoda, že komentář nepřináší moc informací a jeho moralizující poselství je moralizující jen svou 1/20, protože svou ideu nijak nerozvádí. ()

exitak

Kvalitní dokument, jen mi přijde, že to tak nějak nemá uplně hlavu a patu, skáče se tam z jednoho místa na druhý. Ale pěkné záběry, hezky vystříhané z cyklu Planeta země :)) ()

ad

Obrazově moc pěkný dokument s nalepeným "poselstvím" a informačně se nijak nelišící od "naučných" dokumentů, kterých vidíme denně stovky na různých přírodovědných kanálech... technicky překrásné, ale jinak nijak výjmečné... ()

Amroth666

9.9. 2010 - Říká se jí šťastná planeta. Planeta Země ukrývá ohromné množství přírodního bohatství. Režiséři natočili krásný dokument. Jinak to říci nejde. Krásné zbarvení každého záběru. Můžu doporučit ještě krásnější podívanou v Bluray-ripu. Tento dokument od teď jen budu vychvalovat. Ať je léto nebo zima, tak dokument nezačíná chladnout nebo tát, ale je pořád na skvělé úrovni. Podnebné pásy, pásma s jinými barvami, stromy, zvířata, život, slunce, den nebo noc ___ Prostě krásná podívaná ____ Také úžasné (připravované drama) v podání vlka nahánící obrovské stádo. Tenhle dokument je ojedinělý ve svém druhu. Nabízí nevšední zážitek. Achhh... ty zrychlené záběry ... ty přírodní okamžiky, které se hodně lidem nepodaří v životě uvidět naživo. Musím se pořád dokola opakovat. Děj mi vyrazil dech. Myslel jsem si, že když tohle má 90 minut a je to zaměřeno na vývoj planety Země a všechna roční období, že to režie nezvládne. Mýlil jsem se. Dokonce můžu říci, že to nebylo ani nějek přeplácáno nebo ošizeno o nějakou podstatnou věc. Zaznamenáno snad úpně všechno. Když je navíc k tomu ještě nádherná hudba, nemá smysl říkat a dumat, co tam chybělo. Nic tomu totiž nechybí. Tohle patří do světové extratřídy. ____ Někomu tohle k pěti hvězdám nestačí, jakoby někdo hledal nějakou skrytou pointu nebo že by to bylo od Lynche? Znalci potřebují skrytou myšlenku, která by vyzněla na konci a oni si z toho mohli sednout na prdel. Mě tahle krása postačí a nedal bych pět, ale klidně sedm hvězdiček. Tahle krása se vlastně ani nedá vyjádřit hvězdičkami, ale pocitem v sobě. ____ Je to v našich rukou. ____ ()

Daveed

Skvělý seriál ukazující přírodu ze stránky, s které ji člověk ještě nikdy neviděl. Vynikající záběry a komentáře. Záběr s létajícími ptáky na začátku je nejužasnější. ()

C0r0ner

Moc pěkný dokument o naší zemi, které už pár století (v současnosti zvlášť) dáváme pěkně na prdel. Nicméně si myslím, že pokud se bude tisíc normálních lidí chovat ekologicky, tak to zdaleka nevyváží jedinou fabriku, kterou ovládá jediný šéf. Obrázky to ale byly neskutečně hezké. 85% ()

Flynn

Klobouk dolů před neskutečnou trpělivostí při točení tohoto dokumentu. Dechberoucí záběry, které dokáže režírovat jen sama příroda. Záběry z kosmu jsou prostě neskutečné a k tomu podmanivý komentář Patricka Stewarda.... jeden z vrcholů dokumentární tvorby... ()

zette

Nadherne zpracovany dokument o hrozbe globalniho oteplovani. O migraci zvirat za vodou a potravou, od ledna do prosince a od severu na jih. Nevim, jak dlouho kameramani cekali na svou korist, urcite se to ale vyplatilo. Povinny dokument do skolnich lavic... ()

Gabbo

Proč vytvářet virtuální světy Avataru? Nádherné záběry naší planety se Pandoře přinejmenším vyrovnají!! ()

Andre3000

Hodně scén bylo efektních, někdy až moc mi přišlo. Člověk vidí přírodu zase trochu jinak, ale mě nijak netěšilo když tam každou chvíli někdo lovil mláďata, to jakože si hrají na city. mě to teda spíš vadilo, než dostalo. Rozhodně zajímavý film se spoustou unikátních záběrů, ale umístění v TOP 20 nechápu. ()

campix

Earth je jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl. Především díky překrásným obrazům scenerií a vyjímečných živočichů žijících v nich. Jen škoda, že v druhé polovině snímek ztrácí dech při své pouti světem zvířectva. ()

Eviator

Dokáže někdo natočit a setříhat ještě něco krásnějšího? Pro mě je to totiž ten nejúžasnější dokument o přírodě, co jsem kdy viděl. Záběry na stáda, změna období a mohl bych pokračovat velmi dlouho. Rozhodně by jej měl vidět každý, kdo si myslí, že bydlí na téhle planetě a je lidská duše se srdcem obdivující krásy Země! ()

blitzer

Zdařilé obrázky překrásné přírody (zejména časoběry se mi líbily) postrádající nějakou informační hodnotu s politicky korektním apelem na konci. ()