Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

gocatgo

Je to hodně o strhujících záběrech, ale to není vše. Hodně z nás tu zapomíná, že tento dokument nese i poselství. Nechce nás jen nechat dívat se na krásné medvídky a lištičky, ale ukazuje nám i drsnou stránku migrace, boje o přežití a hlavně důsledky chování člověka. Nejsem bláznivý ekolog ale tohle z toho dokumentu přímo čiší. A já nemůžu dovolit, aby zelená agitka za 800 mega nedostala pět hvězd. ()

Jorge-Z

Proč je tento film na 13. místě v žebříčku ČSFD? I když tento snímek nemá chybu, nechápu proč není zařazen mezi dokumenty. Snímky jsou excelentní, kochám se na naší Zemi každou minutou. Rozesmál jsem se nejvíce, když ty malé, teď nevím co to bylo, asi kachny vylétavaly ze stromů a padaly dolů do listí. Stejně tak tučnáci byli boží. Souboj malé gazely a geparda byl ohromující. Člověk se opravdu musí zamyslet nad krásou a jedinečností naší Štastné planety. A jak vše pravděpodobně skončí nám ukázali lední medvědi. Holt musíme si uvědomit co naším jednáním způsobujeme. ()

TheKiw

Nádherné obrázky, které ani na chvíli nenudí. To je ale tak všechno, žádný silnější příběh nebo vzdělávající informace. Že nechci vyloženě nesmyslnou věc ukazuje nádherně třeba seriál Nature's Great Events. Ve výsledku sice 3, ale silné hvězdičky - Earth lehce předčí leckterý stejně hodnocený film. ()

Oyer

V posledních letech se mé požadavky na udělení pěti hvězdiček značně zpřísnili. U tohoto snímku jsem si řekl, že on to nebude mít lehké dvojnásob. Přeci jenom je to "jen" dokument, né typický film. A že je takto vysoko? No to bych se na to podíval !! Podíval !!! Snímek, jenž je jakousi odnoží z dokumentárních seriálů Modrá planeta, Zázračná planeta. I zde jsou neskutečné záběry, nad jejímž pořízením zůstává rozum stát a i tu je nám to sestřiháno a naservírováno nenapodobitelným způsobem. Jen je to tak sesumírované. Překrásné ! Vše je dáno do souvislostí s lidskou činností a tím, jak postupně dojebává člověk tuto planetu... Obrovskou chválu přidávám za opravdu unikátní a jistě náročný sběr tak krásných záběrů. Kord jako učitel zeměpisář jsem fascinován o to víc. Jako dokument jednoznačných 5*, avšak jako plnohodnotný film 4*. ()

D3VIL

Tady slova nestačí. Must see dokument, jenž nezanechá nikoho chladným a donutí člověka silně se zamyslet. ()

Stranger885

Kdo ještě tohle neviděl, doporučuji podívat se na obrovské televizi nebo kině protože Vám životní příběhy několika zvířat zdvojnásobý překrásně nafilmovaný dokument svým vizuálním zpracováním a pohled na krásu přírody Vás ohromí. Pokud tuhle možnost nevyužijete nepřijdete o příběh ani o pocit, že období dovolené se blíží :)) ()

mota

Uchvatne obrazky z cele Zeme. Bohuzel uz u serie Planet Earth na me dosedal pocit povrchnosti. Novodobe dokumenty se soustredi na hezke zabery. Doba se zrychluje, vynechame "nepodstatne" detaily, ktere masy nezajimaji. Zato je potreba podsouvat vymyslene vedecke teorie o vymirani lednich medvedu diky globalnimu oteplovani. (Monnet siril tuto famu od r. 2004 za coz byl vysetrovan ministerstvem vnitra) ()

mosnak

Nádherné záběry přebíjejí občasnou nudu v tomto dokumentu :-) Viděno ve HD a byl jsem nadšený. Kdyby to bylo obyčejné dvd, bylo by mé hodnocení nižší :-) 85% ()

jarmik

Neskutečné záběry, ale asi tak nějak nesouhlasím s tím, aby se dokument o přírodě řadil po bok Kmotra a spol. Jakkoli mám přírodu rád. Proto **** ()

Magika82

Tento filmový snímek nepotřebuje slov... Potřebuje hluboké sáhnutí si do svědomí každého z nás a přizná si, že nejhorším živočišným druhem na této planetě jsme my sami... A je jen na nás, abychom zjednali nápravu tak rychle, jak jen to bude možné... Neboť již včera bylo pozdě... 100% a tedy 5 hvězd bez debat!!! ()

siRka

dost overrated, ma to akorat hezky zabery (cemuz mimo jine napomaha HD obraz), jinak jsou takovejch dokumentu tuny... ()

Salmayo

Úchvatný dokument, no není ta naše planeta nádherná! Tak si ju neposerme ! Geniální byl ten ptáček a jeho milostný taneček .-) ()

Perfo

Krása naší země, která může možná bohužel postupem času být zachována jenom v tomto skvělém dokumentu. ()

Pavelos

Úžasná podívaná, to bylo něco tak nádhernýho, že nevím co bych k tomu dodal více.. Toto se prostě musí vidět, slovy se to nedá vyjádřit.. ()