Earth

(TV film)

V Arktidě se probouzí lední medvědi za svitu prvního jarního slunce. Podaří se jim nalézt jídlo předtím než led roztaje? O tisíce kilometrů daleko sdílí sloni vzácnou vodu se lvy, kdo vyjde ze souboje jako poražený? Ke konci příběhu sledujeme velrybí matku s mláďetem při jejich plavbě k ledům Antarktidy. Na konec se opět střetáváme s medvědy a dnešním ekologickým problémem číslo jedna. (gruvacek)

dodo24

Nádherne, fantastické zábery, pekná hudba a jemné narážky na súčasnú situáciu na našej modrej planéte... ()

Radek.SCH

Ze začátku to mělo náběh na něco opravdu VELKÉHO... (Kdo z vás nezadržel dech při souboji vlk-sob?) Pak mě to ale začalo nudit. A na konci jsem si uvědomil, že to byl "jen" hodně drahý dokument. Taková pěkná koláž. - 60% ()

Faila

Oproti Home se tenhle film zaměřuje spíše na dopad našich činů na fauny, než na planetu obecně. Ale není to špatné, protože jak je zde velice šikovně ukázáno, všechno je se vším pevně pospojováno, všechno se vším nesmírně souvisí. Můžete nadávat, že jsou podobná témata omílaná neustále dokola, ale když se zabalí do příjemného a ne zbytečně přihlouplého kabátu jako v tomto případě, proč ne - jejich důležitost je nabíledni. ()

hororwatch

občas hold není ke škodě poslechnout si jak za cenu svého pohodlí platí naše Země a podívat se na změny a útrapy kterými si prochází zbytek živočichů této země..... fakt nádherný medvíďata ()

Fawkes

Velký potlesk všem lidem, co se na tomto dokumentu podíleli, protože vytvořili nejzajímavější dokumentární film, jaký jsem kdy viděl. Hodinu a půl sledovat krásu naší planety, to je prostě nádhera. Navíc vlastnosti některých zvířat mě úplně vyvedly z rovnováhy. No a konec s ledním mědvědem byl opravdu smutný (100%) ()

char_t

Nafoukaní američané nerozumí kapitánu Picardovi, tak nechali US verzi namluvit Darthem Vaderem. Že ho teda nepředabují i ve Star Treku? Jinak krásné obrázky, ale za takhle nechutně nafouknutý rozpočet by se dalo udělat mnohem, mnohem víc. Earth navíc kašle na zajímavé informace, a k obrázkům přikládá jen průhledné hraní na city diváka, které bychom čekali spíš v nějakém dramatu, ne v dokumentu. ()

JakeG

Zkrácená a sestříhánaá verze Zázračné planety :( Velké zklamání. Se divím, že jim to BBC dovolila takhle přestříhat a vyadávat to za originální tvorbu, asi Disney dobře zaplatil. ()

croxika

90 minút zatajeného dychu nad neporušenou prírodnou nádherou našej planéty a prenádhernou živočíšnou zložkou Zeme. Nepozrieť si toto dielo v HD kvalite nemá efekt. ()

Aktivak

Nádherný film spojující krásy živé a neživé přírody od Arktidy, přes rovník až do Antarktidy a zpět podbarvený příjemnou hudbou asi v každém, kdo má trochu citu pro naši planetu, něco zanechá. Tento dokument není jen o pěkných obrázcích, které plynou, ale upozorňuje na globální změnu klimatu, která se, ač si to drtivá většina lidí ani neuvědomuje, stále probíhá a probíhá tak, že za několik desítek let už o všechny krásy ukázané v tomto filmu, můžeme přijít.."But it is not too late to make a difference. Find out what you can do." ()

Wargoo

Mať neobmedzené množstvo peňazí (cháp "byť bohatý ako sviňa") tak si poviem: vezmite ma všade tam, kde sa natáčali dokumenty BBC !!! 5***** ()

Nerd4Dreaming

Lehce nadprůměrný dokument, který sází na jednoduchost. Od severního pólu k jižnímu postupně v rychlosti projde všechny ekosystémy a vypíchne pár zajímavých zvířat. Líbilo se mi že v celém filmu není ani náznak lidské přítomnosti, ani stopa ani nic. Jak se to celé točilo se ukáže až v závěrečných titulcích. A nesmím zapomenout sympatickýho vypravěče. Já furt koho mi připomíná, a on je to "Darth Vader" osobně! ()

BOURQUE

Veľmi pekný dokument (kamera a hudba v totálnej harmónii) o našej Zemi, o planéte, na ktorom žijeme. Ako hovoria na konci – ešte stále nie je neskoro na zmenu. PS. Tancujúci („balet“) vták berie všetko! ;) Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Shona

BBC opět nezklamala a jen potvrdila, že přes dokumenty je fakt třída. Údajně se jedná ,,pouze" o víceméně šikovně sestříhanou Planetu Zemi. V tom případě myslím, že bych si měl doplnit ,,základní vzdělání", protože lepší pozvánku než tohle si neumím představit. Po všech stránkách dokonalé víc není třeba dodávat. Pouze každému doporučit. ()

chaotic

Nechápu to. To snad všichni viděli vůbec svůj první dokument vživotě, anebo je zdejší hodnocení vtip? Recyklované záběry z Planet Earth které jsou jen ovzdušneny HD rozlišením. Ano příroda v HD vypadá pěkně, ale že by zde byl vyprávěn nějaký příběh, jako je u dokumentů zvykem? Ne! Earth je jen slátanina nicneříkajících scén podložených nudným komentářem charismatického Patricka Stewarta. Ani zdaleka jsem si z dokumentu neodnesl nic vyjma toho, že HD vypadá opravdu nádherně a to je špatně. Hvězda za HD. ()

Tryman

Ptal jsem se sám sebe, jak je možné, že se dokument dokázal umístit tak vysoko v žebříčku na ČSFD. Abych si mohl odpovědět, musel jsem se na Earth podívat sám. Teď už to vím. Musím přiznat, že jsem s tímto snímkem prožil jeden z nejvelkolepějších zážitků u monitoru za posledních pár měsíců. Nádherné scény, skvělá hudba a záběry, které snad člověk ani nemohl natočit. Nemůžu hodnotit jinak, než za plný počet. ()