• Chupacabre

Krásný den a já náhle v TV spatřuji zajímavou ukázku z filmu ... kterou dokonale doplňuje propůjčená hudba z filmu TOP GUN. Paráda ... již se nemohu dočkat až snímek spatřím ... ale obrovské nadšení již brzy vyprchá ! Začátek slibuje velmi zajímavou podívanou, ale bohužel zbytek filmu se již zabývá pouze NEzajímavými vzpomínkami !(9.12.2010)

Film je starší jak já. Viděl jsem ho ve svých 24 let. Moc dobře vím jak při létání hraje každá nepatrnost obrovskou roli. I to, že myslíte dopředu na věci, jak budete na zahrádce sekat trávník, nebo se opalovat. To jsou vždy dobré důvodu k základu nehody. Unikátní film s unikátními stíhačkami, kterých se ve své době obávali mnozí "nepřátelé".(4.11.2007)

Kdyby to nebylo o stíhačkách, ale třeba o kombajnech, byl by to odpad jak vyšitej.(13.6.2010)

• WANDRWALL

Současné piloty ČR, problematiku jejich práce, jejich povahy, radosti i strasti, poznávám více, než bych si přál. Proto pohled filmařů ze začátku 80. let jsem bral jen jako snahu filmařů věnovat tehdy vojákům film, aby nezáviděli třeba zemědělcům, hutím apod., o nichž toho filmaři už tolik natočili.(14.5.2011)

Nejen přesvědčiví piloti Luděk Munzar a Ondřej Pavelka, ale i půvabná Markéta Fišerová udržely mou diváckou pozornost. Scény ze stíhačky a řešení iluze byly věrohodné, ale soukromopartnerské pletky snižují celkový dojem. Naštěstí osudovou ženu hrála má oblíbenkyně Markéta Fišerová.(4.2.2012)

Čekal jsem druhý díl Vysoké modré zdi natočený s odstupem deseti let. Naštěstí jsem se nedočkal. Hoši už létají jednadvacítky a né patnáctky a už nehoní provokatéry z USAF od hranic se Západním Německem. Snímek je takovou sondou do běžného života pilotů ČSLA, do jejich radostí i strastí. Hlavní role se zhostil Luděk Munzar a Ondřej Pavelka. Film se věnuje spíše problematice letectví a do politiky se vůbec nehrne (nečekejte ale žádný Top Gun). Dívat se na to v pohodě dá už jen kvůli těm záběrům na Migy - 21, které tehdy mělo naše letectvo ve výzbroji. Škoda že dnes někdo nenatočí podobný film z prostředí našich pilotů Gripenů.... Hoši od stíhaček jsou a vždycky budou borci! * * *(4.2.2012)

Opět další z Českých filmů, který snad nikdy nevysílali. Až teď.(27.11.2010)

Top Gun po česku předběhl dobu. I když je tam až příliš moc psychologie, a právě to snímek dělá o dost méně atraktivním, než mohl být. Ale jinak slušný průměr.(24.4.2012)

• Paity

Ondřej Pavelka je opravdu letec jako prase. Nevím, asi všichni co jsme viděli Top Gun máme o letci jiné představy, než o nejisté gumě, která se bojí vlastní matky...(30.11.2012)

V rokoch 1982 -84 som slúžil u protivzdušnej obrane. Piloti boli a sú frajeri. Je im čo závidieť.... Film je celkom pekný a páčilo sa mi, že v ňom nebola politika.... 70%.(9.9.2011)

No pravda, takový český Top Gun (ovšem natočen o 3 roky dřív!), už jen kvůli těm leteckým záběrům u mě dobrý.(1.1.2013)

Jde to-k přihlédnutí doby vzniku...(17.6.2013)

• Itar

Nezajímavé, nudné, zdlouhavé... celé.(3.2.2012)

Kladně hodnotím pouze to že takových filmů se moc netočí ale jinak příběh je naprostá blbost.Bože pilot co při letu myslí na ženskou a kvuli tomu se nedokáže soustředit na let.Se divím že s ním měli takovou trpělivost.Nemáš na to tak deš z kola ven.V takovém povolání se chyby rozhodně neodpouští a když pilot myslí při letu na to že s ženskou čeká dítě tak je blázen.Pokud neřešili milostné avantýry tak se to dalo(19.12.2008)

• papyrosaurus

Možná bych dal ještě nižší hodnocení, u filmu jsem se relativně nudil i když ty výjevy z minulosti film podle mě docela vylepšovaly a nenásilně líčily vztahy mezi postavami. Pro fanoušky letectví a hlavně letadel Mig asi záživný film, což dovedu pochopit, pro ostatní spíš nic moc podívaná. Snad jenom pro mou milovanou a krásnou Markétu Fišerovou jsem dal dvě hvězdy.(4.2.2012)

Průměrný film. Pro příznivce letectví ovšem mnohahvězdičková podívaná. Snímek je totiž v české kinematografii celkem unikátní, s touto tématikou a s tímto provedením jich u nás vzniklo velmi málo. Na pozadí psychologických problémů hlavních představitelů se předvedou MiGy-21 ve všech letových polohách (včetně ostrých střeleb nebo nouzového záchytu při dojezdu).(24.7.2007)

Trvám na tom, že když ve filmu startuje nebo přistává letadlo, je to vždycky dobrej film. Ovšem O. Pavelku nemusím, tak 3. Jinak je to celkem obyčejný film o přebrané holce a problémech v "práci". A musím se přikonit k názoru uživatele paascha - fakt jen za ty letadla 3* :-D(6.2.2012)

• route60

Letadla mám hodně v oblibě ale toto je skutečná nuda, nejlepší výkony předvedli letadla, Mig-21 byla parádni letadla(8.2.2010)

• Stejšn

Český Top Gun, jen místo Tomcatů jsou tu MiGy-21. Málo známý film, ale není zrovna moc kvalitní, díky špatné dramaturgii a střihu. Stále se opakující záběry jsou úmorné, stejně jako nekonečné přeříkávání čísel, ne nepodobné socialistickým radiovým předpovědím počasí. Hezké pohledy na letadla MiG-21, 23 a L-29, ale jinak nic.(21.11.2010)

Byl jsem až překvapen, jak dobře tehdejší filmaři natočili letecké záběry i záběry letadel (i když pravda, některé se opakují a vy tušíte, že je to ta samá situace, jen nasnímaná kamerou stojící o sto metrů dál). Největší slabinou je příběh, který zejména v prostřední části zabíjí celý film vzpomínkami na minulost hlavních postav. Nicméně závěrečných deset minut je výborných, přináší rozuzlení situací všech postav, je doprovázeno dobrým hudebním motivem a hezkými záběry MiGa ve vzduchu. Málo známý československý film s netradiční tématikou, ve zpracování ale víceméně průměrný.(18.12.2010)

<< předchozí 1 2