Komentáře uživatelů k filmu (30)

 • Chupacabre
  **

  Krásný den a já náhle v TV spatřuji zajímavou ukázku z filmu ... kterou dokonale doplňuje propůjčená hudba z filmu TOP GUN. Paráda ... již se nemohu dočkat až snímek spatřím ... ale obrovské nadšení již brzy vyprchá ! Začátek slibuje velmi zajímavou podívanou, ale bohužel zbytek filmu se již zabývá pouze NEzajímavými vzpomínkami !(9.12.2010)

 • Jamal
  ***

  Film je starší jak já. Viděl jsem ho ve svých 24 let. Moc dobře vím jak při létání hraje každá nepatrnost obrovskou roli. I to, že myslíte dopředu na věci, jak budete na zahrádce sekat trávník, nebo se opalovat. To jsou vždy dobré důvodu k základu nehody. Unikátní film s unikátními stíhačkami, kterých se ve své době obávali mnozí "nepřátelé".(4.11.2007)

 • paascha
  ***

  Kdyby to nebylo o stíhačkách, ale třeba o kombajnech, byl by to odpad jak vyšitej.(13.6.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Současné piloty ČR, problematiku jejich práce, jejich povahy, radosti i strasti, poznávám více, než bych si přál. Proto pohled filmařů ze začátku 80. let jsem bral jen jako snahu filmařů věnovat tehdy vojákům film, aby nezáviděli třeba zemědělcům, hutím apod., o nichž toho filmaři už tolik natočili.(14.5.2011)

 • triatlet
  ***

  Nejen přesvědčiví piloti Luděk Munzar a Ondřej Pavelka, ale i půvabná Markéta Fišerová udržely mou diváckou pozornost. Scény ze stíhačky a řešení iluze byly věrohodné, ale soukromopartnerské pletky snižují celkový dojem. Naštěstí osudovou ženu hrála má oblíbenkyně Markéta Fišerová.(4.2.2012)

 • Big Bear
  ***

  Čekal jsem druhý díl Vysoké modré zdi natočený s odstupem deseti let. Naštěstí jsem se nedočkal. Hoši už létají jednadvacítky a né patnáctky a už nehoní provokatéry z USAF od hranic se Západním Německem. Snímek je takovou sondou do běžného života pilotů ČSLA, do jejich radostí i strastí. Hlavní role se zhostil Luděk Munzar a Ondřej Pavelka. Film se věnuje spíše problematice letectví a do politiky se vůbec nehrne (nečekejte ale žádný Top Gun). Dívat se na to v pohodě dá už jen kvůli těm záběrům na Migy - 21, které tehdy mělo naše letectvo ve výzbroji. Škoda že dnes někdo nenatočí podobný film z prostředí našich pilotů Gripenů.... Hoši od stíhaček jsou a vždycky budou borci! * * *(4.2.2012)

 • zette
  ****

  Velmi atraktivni prostredi stihacich pilotu. Takovych filmu se moc nenatocilo (krome americke produkce) a zaslouzi pochvalu. Skoda, ze si tvurci vice nepohrali s dejem, protoze dalsiho takoveho filmu se uz u nas asi nedockame. I kdyz si pilota stihacky predstavuji jinak, tak Munzar podal velmi dobry vykon. Potesi i hezka Marketa Fiserova, ke ktere osud nebyl zrovna privetivy.(4.10.2014)

 • Tryskomyš
  ***

  Opět další z Českých filmů, který snad nikdy nevysílali. Až teď.(27.11.2010)

 • sator
  ***

  Jde to-k přihlédnutí doby vzniku...(17.6.2013)

 • Martin741
  **

  Nudna normalizacna podivana, lietadla to uz nezachrania : 30 %(4.7.2015)

 • xaver
  ***

  Top Gun po česku předběhl dobu. I když je tam až příliš moc psychologie, a právě to snímek dělá o dost méně atraktivním, než mohl být. Ale jinak slušný průměr.(24.4.2012)

 • klúčik
  ***

  V rokoch 1982 -84 som slúžil u protivzdušnej obrane. Piloti boli a sú frajeri. Je im čo závidieť.... Film je celkom pekný a páčilo sa mi, že v ňom nebola politika.... 70%.(9.9.2011)

 • Itar
  *

  Nezajímavé, nudné, zdlouhavé... celé.(3.2.2012)

 • Foxhound#1
  ***

  No pravda, takový český Top Gun (ovšem natočen o 3 roky dřív!), už jen kvůli těm leteckým záběrům u mě dobrý.(1.1.2013)

 • Paity
  **

  Ondřej Pavelka je opravdu letec jako prase. Nevím, asi všichni co jsme viděli Top Gun máme o letci jiné představy, než o nejisté gumě, která se bojí vlastní matky...(30.11.2012)

 • Kovaja
  ***

  Kladně hodnotím pouze to že takových filmů se moc netočí ale jinak příběh je naprostá blbost.Bože pilot co při letu myslí na ženskou a kvuli tomu se nedokáže soustředit na let.Se divím že s ním měli takovou trpělivost.Nemáš na to tak deš z kola ven.V takovém povolání se chyby rozhodně neodpouští a když pilot myslí při letu na to že s ženskou čeká dítě tak je blázen.Pokud neřešili milostné avantýry tak se to dalo(19.12.2008)

 • papyrosaurus
  **

  Možná bych dal ještě nižší hodnocení, u filmu jsem se relativně nudil i když ty výjevy z minulosti film podle mě docela vylepšovaly a nenásilně líčily vztahy mezi postavami. Pro fanoušky letectví a hlavně letadel Mig asi záživný film, což dovedu pochopit, pro ostatní spíš nic moc podívaná. Snad jenom pro mou milovanou a krásnou Markétu Fišerovou jsem dal dvě hvězdy.(4.2.2012)

 • Arccos
  ***

  Průměrný film. Pro příznivce letectví ovšem mnohahvězdičková podívaná. Snímek je totiž v české kinematografii celkem unikátní, s touto tématikou a s tímto provedením jich u nás vzniklo velmi málo. Na pozadí psychologických problémů hlavních představitelů se předvedou MiGy-21 ve všech letových polohách (včetně ostrých střeleb nebo nouzového záchytu při dojezdu).(24.7.2007)

 • Marwinek
  ***

  Trvám na tom, že když ve filmu startuje nebo přistává letadlo, je to vždycky dobrej film. Ovšem O. Pavelku nemusím, tak 3. Jinak je to celkem obyčejný film o přebrané holce a problémech v "práci". A musím se přikonit k názoru uživatele paascha - fakt jen za ty letadla 3* :-D(6.2.2012)

 • route60
  **

  Letadla mám hodně v oblibě ale toto je skutečná nuda, nejlepší výkony předvedli letadla, Mig-21 byla parádni letadla(8.2.2010)

<< předchozí 1 2