Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Nathaniell

Je to nadupaný, je to akční, je to ujetý, je to sranda, drama, napětí, akční... to už jsem řekl. A co je to ještě? Neskutečně BAREVNÝ a akční. Po tomhle filmu vám bude celej svět připadat vybledlej a pomalej... Mám pocit, že to tu někdo už psal, ale nevadí... Hlášek je dostatek, zápletka jednoduchá ale skvěle podaná, obsazení herců je bezchybné, soundtrack je někdy dosti zvláštní, ale po prvních několika minutách už to člověku nepřijde... Jediný, co je fakt rušivej element, je občas tak nějak ta - - - akce. Jo, je jí možná celkem moc a chvílemi je nepřehledná a člověk jako já to zapauzuje jen proto, aby si řekl: "Sakra, to je bordel..." Několikrát se zhluboka nadechnul a možná si i zašel zapálit. Ale jinak je to fakt pecka. John Goodman je jako taťka super. Emile Hirsch ve své životní roli. Christina Ricci má sestřih, jak kdyby se snad chystal druhý díl Amélie z Montmartru... V závěru dám nepřehnaný 4* ()

macetoma

Tak toto je úplně mimo mísu. Větší slátaninu a horší mix barev jsem neviděl. Ideální film pro epileptika. Když jsem se díval, kdo má na svědomí scénář a režii, myslel jsem si, že to bude něco jako Matrix. Ale pak mi došlo, že tehdy měli oba bratři ještě koule. No nic, jedna hvězda v nostalgii za jméno "Wachowski". ()

Stejšn

Nejpřebarvenější film, který jsem kdy viděl.  Termín Digitální peklo v tomhle snímku dostal úplně nový rozměr. Shlédnout a pak rovnou na oční. ()

PlysovyMacko

Základom takéhoto filmu majú byť nezabudnuteľné vypeckovane preteky, ktoré ale sú tu zle a neprehľadné zostrihane a vlastne kreslené. Tie umelé farby mi vypalovali oci a po celý čas som myslela ako je tento film určený pre desaťročné deti. Dej nuda. ()

mrclTV

Tento film by som prirovnal k Avatarovi, vizuál je doslova ako z iného sveta a odpáli vám dekel, ale ten príbeh.....nestojí za veľa, vlastne ako v Avatarovi. No i keď je mi pretekanie bližšie ako Pandora, nedávam vyššie hodnotenie. ......Upravím svoje vyjadrenie, dej nie je úplne márny, má svoje kvality, ale je podaný nie práve najlepšou formou. ()

Weirdman

9,5/10... Pre mňa osobne skoro rovnaké, až príliš srdcu blízke, guilty pleasure ako minuloroční Transformers :) ... A navyše sa mi takýto prístup k filmu páči. Wachowskí aj so Silverom si zrejme povedali, že keď idú natočiť chujovinu, tak nech je to poriadna chujovina, ale na druhú stranu zas čo najlepšie a najzaujímavejšie natočená :) Jednoducho prvotriedny, s ničím neporovnateľný úlet :) ()

Kenshin

To co začalo, jako nevinná rodinná blbůstka ve stylu rodiny Flinstoneovic budoucnosti, po několika minutách přešlo ve velmi zajímavý film a nakonec po dalších několika minutách pokračovalo a následně skončilo naprosto MAXIMÁLNĚ ULTRA GIGA STYLOVOU JÍZDOU, kterou jsem ještě neviděl. Je jenom škoda, že bratři Wachowští tuhle PECKU, mimochodem natočenou podle japonského anime seriálu z 60. let minulého století, vypiplali pro asi jenom hodně omezené publikum, které to dokáže náležitě ocenit. Na druhou stranu si myslím, že je film schopen zaujmout každého, kdo má v srdci alespoň trochu dětské představivosti a snů o tom, co chtěl v životě někdy dělat. Tenhle sen jsem rád ony 2 hodiny sdílel. Ještě celou cestu z kina jsem divoce zatáčel, fascinovaně sledoval ubíhající cestu, zostra dupal na plyn a křečovitě svíral volant a řadící páku - upozorňuji, že jsem jel domů MHD :) (10/10) ()

Saljack

Naprosto dokonale udělaný film do největších detailů. Něco tak divácky atraktivního jsem dlouho neviděl. Pojmutí kresleného pozadí a efektů naprosto dokonalé. Děj (u kterého se nudit nebudete), je plný zvratů( jasně že vyhraje :-)). Jinak než za 5 hvězd to nejde. ()

JasonV

Umelosť a úchylnosť zabíjajú inak skvelý príbeh a vymakanú technickú stránku si kvôli neprehľadnému strihu nevychutnáte. ()

jack_scott

Jelikož jsem fanda do podobného přístupu jaký Wachowští vymysleli a mistrně předvedli, jen těžko můžu něco extra vyzdvihovat. Na zde předvedenou vizuální strtánku se nedá zapomenout a myslím že celkem zasluženě po čase vstoupí do historie. ***** ()

Pierret

Děj 0, překvapení 0, tak proč nakonec tři hvězdy? Možná se mi líbila ta spousta počítačových triků. Možná jsem chtěl být spravedlivý a uznat, že některým dětem se naivní příběh zamlouvá a že kousek takového dítěte je i ve mně. No nakonec musíte tak jako tak ocenit "sweet and speed" stylizaci tohoto filmařského kousku, do které skvěle zapadají všichni herci. Speed Racer je pohádka za spoustu peněz, přeplněná nápady, jenž jakobych odněkud znal. ()

Miloško

Absolútne nechápem prečo tento film mal takú obrovskú finančnú stratu(rozpočet 120mil,tržby 90 mil.).Pochybujem,že to bude v kvalite filmu,lebo rodinných komédií tohoto typu moc nevidno.Tu si nájde každý niečo,či sú to humorné prvky,akcia,automob.naháňačky,záporáci,rodinné témy a hlavne neskutočne nádherne farebné poňatie filmu.Aj tie prelínačky tomu svedčili...Tu sa bratia Wachowskí opäť predviedli...(DVD,21.09.2008) ()

Might_X odpad!

Viděl sem část a visuální zpracování mě odstrašilo - tedy doufám, že už nikdy takovou hrůzu nebudu muset vidět! ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)