Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

HellFire

Zajimalo by me, pro deti jakeho veku je tenhle film. Priserne nudne stridani zavodu s pribehem by unudilo i 6lete dite. Uz tu byly tak stupidni jmena jako Frodo Pytlik, Bradavice a ted se k nim muze zaradit kluk se jmenem Rychly zavodnik... ()

anderson odpad!

Tento film je "krávovina". Audiovizuálne "vypiplaný" ? Preboha, to z tunajších hodnotiteľov všetci frčia na "speede" ? :-) A ak je toto cesta ako podať divákovi "podobenstvo o "současném kapitalismu" tak ja sa jej rád zrieknem, rovnako aj perspektívy, že toto je - WTF - budúcnosť kinematografie. Ale moje deti sa bavili. Podobne ako pri najnovších ARONOFSKého pokusoch, aj tu niekto nedokáže pochopiť, že tvorivá invencia často nenápadne prerastá do egocentrickej demencie. Skrátka ako výplach mozgu to obstojí a v ďalšej sérii "24"-ky by týmto veľdielom mohol JACK BAUER mučiť teroristov. :-) (12.9.2008) ()

jonyyy

Některé filmy mají problém, že jejich efekty působí velmi nereálně, zde je film udělaný tak ať působí naprosto nereálně a dělá to divy! 80% ()

Othello

Takovýho Gamera si opravdu vychutnávám a Crank mi vůbec nevadí, ale tady mě začala bolet hlava už po deseti minutách. Děkoval jsem bohu, že obrazovka , na které jsem si film promítl zvládá pouhých asi 16 milonů barev a tedy přibližně asi polovinu, kterou se film imho snaží nabídnout. Každopádně je to záměr, který nesedí mě osobně a kvůli tomu neni nutný film pohřbívat. Závody jsou fajn, často až příliš a ta vehementní snaha udělat z toho co nejnepřehlednější záležitostmi alespoň dávala pocit elity, když jsem zrovna věděl, co se vlastně děje. JENOMŽE na to film strašně sází. Samotné závody jsou totiž až na pár dílčích detailů (zbraně, hákovací provar před kamerama) dost stejné a maskují to změnama prostředí, což je zklamání jak blázen. Jinak všechno, co je kolem závodění je naprosto PŘÍŠERNÝ. Nebo nevim, ale pochopte ten malej smrad s tou vopicí... to bylo naprosto nedívatelný a já se kroutil trapností, kdykoli se mihli v záběru. Bohužel někdo získal príma nápad udělat z nich bezmála hlavní postavy a díky tomu jsou ramatické scény střídány s hohoho humornými scénkami, kdy jdou ty dvě nemehla krást cukroví nebo jezděj na vozíku po centrálně útředního zlokapitalisty. Neřikám, že Wachovští nepřekročili dobu, ale jestli takhle má vypadat filmová budoucnost, tak to potěš prdel. ()

J.Connor

Když pomineme opájení se vším možným, tak Speed racer je především rodinný, resp. dětský film... dvě řady za mnou se cca 10 letý chlapeček počural, protože prostě nemohl odejít na záchod - utekla by mu jedna ze závěrečných scén, tak jen tak na okraj historku... :) ()

d-corso

Sourozenci Wachowští dokáží nejen vyloupit a zničit cyberpunk. Nestačí jim to. Pustili se i do mé, kdysi tak oblíbené autodráhy. Po několika letech jsem opět zavítal do kina, zjistil, že lístek stojí pořád víc, než jsem si myslel a dostal jsem pořádnou porci nebetyčné sračky. Bratr a exbratr se doufám zanedlouho vrátí zpět na zem a nebudou do konce svých životů nic točit, anebo dostanou pod ruku nějaký malý film, anebo další velkofilm, např. o mluvících PET-lahvích. A potom příjde sbor několika ozbrojených individuí, postaví je k nějaké té stěně. Nastane několik minut o kterých tu hovořit nebudu. A hned potom se mi bude dýchat lépe. Anebo... Ta jedna hvězda za herce. ()

Janek

Geniální kýč. Wachowští natočili nejlepší rodinný film jednadvacátého století. Tolik nápadů jsem dlouho neviděl. Revoluce obrazu. 90% ()

Ilicka

Přepálené, neuvěřitelné, naivní, ďábelské, daleko za hranicí kýčovitých barev, přesto podmanivé. Kdo by idealistovi ve světě ošklivých velkých koncernů nedržel palce na rukou a na nohou??? Scénář jako pro Spielberga, barevné aranžmá z pohádek o Barbie, tempo závodů daleko za sešlápnutým pedálem Rychle a zběsile a mnoho dalšího... Speed chytne a udrží i přes místy kvílející brzdové destičky za které tahá nesnesitelný chlapec s opicí. Potěší správňácký Emile Hirsch, tajemný Matheww Fox a krásná Christina Ricci, ale nejen tito. Dokonce i ta prapodivná písnička ze závěrečných titulků přispěla k přiblblému úsměvu, který se mi objevil na tváři během závěrečného zúčtování. Progresivní styl? Áno! (Bohužel alergie na chlapce a jejich opice způsobila pád jedné hvězdy, té k plnému počtu.) ()

ARI50

Kolikrát jsem si myslel že tahle barevná závodní nuda bude dělo asi 3 a co z toho fakt buďte rádi za jednu hvězdu posraly jste to dost solidně. ()

becki_tu

Moc jsem se těšil na další setkání s Wachowskými, kteří se protentokrát přesunuli z temného světa nul a jedniček pro změnu do světa plného barev a rychlých a poněkud netradičních aut, aby namíchali zábavnou a vtipnou záležitost, na kterou se nebude bát přijít celá rodinka. I když se jedná především o neskutečnou pastvu pro oči a uši, nezapomíná se tady ani na příběh, který je sice jednoduchý, ale pro potřeby filmu zcela postačující. Wachowští měli štěstí i na sympatické herecké obsazení v čele s dospělým hrdinou s dětskými sny Emilem Hirschem, tajemným závodníkem Matthewem Foxem nebo sladkou a za každých okolností roztomilou a sladkou Christinou Ricci. Styl, kterým je Speed Racer natočen, mě hned od začátku naprosto pohltil a já jsem celu dobu žasl nad jedním originálním kouskem za druhým. Hlavní je neočekávat bůhvíjakou scénáristickou lahůdku, vše je hlavně o zábavě, nadhledu, nadsázce a humoru. To se pak budete královsky bavit především u výstupů Speedova mladšího brášky a jeho zvířecího kámoše - šimpanze, který byl naprosto geniálním tahem a je jedním z hlavních strůjců a tahounů vtipných scének. Z kina jsem odcházel nadšen a s pocitem velké spokojenosti. Po čtvrtém Indiana Jonesovi tak zaznamenávám další hit letošního roku na poli zábavných blockbusterů a je dobře, že právě Speed Racer ukazuje tomuto žánru nové hranice a možnosti. 90% ()

Bauer

Tak tento film mně tedy vážně nezaujal a to jsem se na to těšil a čekal jsem od toho daleko víc. Důvodem proč se mi to nelíbilo je určitě způsob, jakým je to natočeno. Možná to bude revoluční styl natačení filmů, ale pokud ano, tak Bůh s náma, nebo jen se mnou! Uvnitř budov, v bytech to vypadá celkem normálně, ale venku je to všechno jiné. Animované, nebo co to bylo?! Závody by měli být asi cool. Jenže nejsou. A dost často jsou nepřehledné. Občas jsem se přistihnul, že nevím, která bije. Možná měli být i adrenalinové, ale také nejsou. Abych jen nekritizoval, tak některé kousky a skoky byli docela dobré. Největším problemém je ale nuda. Pokud se nezávodilo, tak jsme sledovali automobilovou politiku a to je vážně nuda. Ani mně nepřesvědčili herecké výkony. Toporní herci bez jakýchkoliv emocí. Jediný kdo to zachraňuje je John Goodman a dost možná Matthew Fox. Velké plus má Paulie Litt v roli Speedova bratra, jelikož alespoň on do toho vnesl trošku humoru. Jinak hrůza. Původně jsem chtěl dát odpad, ale nakonec jsem zvážil všechny pro a proti a dospěl jsem k závěru, že to nejsou ani čisté dvě a ani čisté tři hvězdičky. Je to někde mezi tím. Takže 2,5*! A nechápu, jak to může mít tolik%. Ale chyba bude asi na mém příjmačí, protože tyto nové moderně natačené filmy opravdu nemusím. Od Larryho Wachowskiho a Andyho Wachowskiho bych čekal mnohem víc. Určitě lepší akci! Uvidím, jestli se změní mé hodnocení po dalším zhlédní. Ovšem o tom ale dost silně pochybuji! ()

mm13

Však si len počkajme... hltal som im to aj s navijakom. Nie ako fasa to natočili (Wachowski predsa!), fascinujúce je, že necúvli. Orson Welles je v porovnaní s nimi zbabelec, ktorý radšej natočil Občana Kanea, než aby sa poriadne oprel do Looney Tunes. To Wachowski sú iná liga, Wachowski majú v trubke, Wachowski sú bohovia! ()

MáŠa

Těžko se nějak vyjádřit. Ten film má v sobě spoustu zajímavých filmařských postupů, je to takové netypické a vizuálně se člověk taky pokochá, ale je to docela úlet no. Chvílemi to připomíná parodii, chvílemi jen nějaký kýčovitý příběh, u kterého se člověk dostává do svých dětských let, no a von to vlastně i kýčovitý příběh je - jen to zpracování z toho dělá něco víc, kvůli čemu tu padá víc hvězd, než kdyby to bylo natočeno nějak méně tradičně ()

prome

Zatím hodnotím jenom dabovanou verzi, protože ačkoli na letáku z kina bylo napsano s českými titulky, tak to tam pustili s dabingem (ten ja nesnáším) a byl jsem jim znechucen ... ()

Sawy

"OK! No more Mr. Nice Guy!" Tak tohle byl ten největší úlet,jakej jsem v životě viděl.Tenhle film mě z nějakého zvláštního důvodu nelákal,moc se mi na něj nechtělo,ale nakonec jsem to hecnul a do kina jsem si na něj zašel.A víte co?Ještě že tak,protože něco takového se prostě MUSÍ vidět na velkém plátně.Už začátek mě totálně zarazil do sedačky,nevěřícně jsem hleděl na to,co se děje na plátně,žral jsem nádhernou stylizaci,parádní triky a další geniální vychytávky.A to byl jen chabý odvar z toho,co přišlo pak.Rallye v půlce filmu je asi největší vizuální žranice,jakou jsem kdy viděl.Z obrazově šíleného začátku přímo doprostřed pouště a z té náhle na zasněžené horské pláně,prostě nádhera.A to pořád není to nejlepší,protože pak příjde finále,božské,dokonalé finále,které by mělo posadit na prdel všechny poctivé filmové fandy,protože takové souhry obrazu,hudby a neuvěřitelných emocí tryskajících z plátna prostě nikde jinde nenajdete.Čekal jsem,že všechno mezi jednotlivými závody bude jenom zbytečná vata a ono tomu tak vlastně je,ale mě to tak neskutečně bavilo,že jsem si té haldy klišé,neskutečně infantilních scén se Speedovým bráškou a jeho opicí a šílených postav typu Inspektor Detektor(když to jméno zaznělo,málem jsem dostal infarkt) ani nevšímal.Spíš jsem sledoval úžasně vypiplané cartoonovské pozadí a tunu detailů,které člověku vyrazí dech.A taky skvělých hereckých výkonu prakticky všech.Emile Hirsch je sakra jeden z největších sympaťáku v Hollywoodu a nikoho jiného bych si do jeho role nedokázal představit.Susan Sarandon a John Goodman jako jeho rodiče jsou dokonalí.Úžasně růžová a sexy Christina Ricci je prostě skvostná a na Matthewa Foxe jsem jen nevěřícně zíral.Tak tohle že je pro mě naprostý antisympaťák Jack ze Ztracených?Tenhle týpek,kterej dokázal ze svého Racera X udělat nejpůsobivější charakter filmu?Pořád jaksi nevěřím.Pro mě je Speed Racer návrat Wachowských na výsluní po nepříliš vydařených pokračováních Matrixu a je obrovská škoda,že v kinech propadl.Pokračování bych se nebránil.Přiznám se,že jsem se dlouho u ničeho nepobavil tak jako u Speeda,u mě jeden z nejzábavnějších a nejšílenějších filmů všech dob.95 % ()

Morholt

Ultrabarevná superrychlá poloanimovaná závodní retro akčňárna, vypiplaná do nejmenšího detailu. Perfektnímu obsazení vévodí opice, podávající fantastický výkon, jíž zdatně sekundují ostatní větší či menší herecká jména. Ze začátku jsem tomu nemohl přijít na chuť, protož právě ta přílišná barevnost mi trošku dělala problém, ale pak jsem se do toho dostal a královsky si to užil. 85% ()

MonaSax

Příšerný, barvně přeplácaný, přeslazený bonbon, z kterého se mi chce zvracet a hrozně mně nudí ho cucat, takže ho musím vyplivnout. ()

ScarPoul

Megahlučný Atmosferický Totálne cool Rýchly Invenčný Xtrem film, ktorý vás doslova pripúta k sedačke a len tak vás nepustí. Ja som mal celý čas hubu kapor. Skrátka a dobre Wachowski spravili ďalší film, ktorý sa ale narozdiel od trilógie MATRIX líši tým že toto je skrátka Turn off film, ktorý si skrátka musíte užiť. Jediné čo podkopáva filmu nohy je scenár, ktorý je priznajme si pekne naivný a moralistický ale má tam aj náznak niečoho čo je duša a aj keď to není taká duša ako by sa patrilo stále je to duša. Všetci sa svojej úlohy zhostili na výbornú áno dokonca aj John Goodman , ktorý ma doslova rozosmial svojimi vreslingovskými chmatmi. Normálne by to pôsobilo veľmi smiešne ale ako to v poslednej dobe býva vizuál zachraňuje všetko , takisto aj hudba a úprimne obdivujem strihača tohoto filmu lebo to čo z neho spravil on je neskutočné. Teraz to najlepšie a to že ja úplne nechápem ten hunbuk okolo áut a to som chalan ale také zimomriavky, ktoré ma chytali pri tak premakaných akčných scénach som snáď v kine ešte nezažil a mal som sto chutí pri finálnom závode postaviť sa zo sedačky a zakričať: " DO TOHO SPEED!" Pozornejší divák samozrejme zistí o čo tam ide po 30 minutách ale ako som povedal kto chce vypnúť a byť príjemne prekvapený touto farebnou dych berúcou jazdou šup šup do kina ()

jhrasko

..burtonovskejšie než sám Burton, farebnejšie než čokoľvek na čo si spomeniem..* * * * vidieť to tak v 3D, 4D, 5D * * * * ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)