Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

Riddick77

Mozaika osudů, která má co nabídnout, ať už je to úplná skepse nebo naopak trošek té naděje. Inspirace Crashem je zřejmá, nicméně to není až tak na škodu. 9/10. ()

Freemind

Hrozivě nevyrovnaný snímek - Whitaker jako vždy nezklamal, ale nechápu, proč lezl do filmu, ve kterém se budou pitvořit Brendan Fraser a S.M.Gellar. Rejža má očividně nakoukaný Fight Club a filmy Jarmusche a Ritchieho, snaha by byla, ale ... Některé scénky jsou velmi zdařile provedené, jiné schématicky a amatérsky. Líbilo se mi provázání příběhů na konci (tedy kromě Gellnarky snažící se o šťastný výraz), historky měly světlá místa, vše ostatní byl zmatek, nuda, nelogičnost a záseky. Hudba tam byla sice cool, líbila se mi, ale její střih a využití hrubě rušilo vizuální stránku. Tohle se nedalo zachránit, mohlo to ale dopadnout taky mnohem hůř. Pro odpočinkové shlédnutí je to ok. ()

kaylin

Celkem zajímavé drama, které vyhrává u diváka především svou provázaností jednotlivých postav a jejich osudů. Jedná se vlastně o čtyři povídky, kde se hlavní postavy nějakým způsobem ovlivňují. Trošku nesourodé, Baconova linie je strašně přehrávaná a protivná, ale jinak si myslím, že tohle je snímek, který jedno zhlédnutí snese. ()

Kreeki

Kdybych nikdy neviděl žádný se snímků jako například Babel, Crash, Magnolia a další, tak bych asi skákal radostí, jak krásné, nápadité a dojemné dílo jde natočit. Forest Whitaker skvělý, zbytek lepší průměr. Nicméně velmi dobrá práce režie a velmi příjemné odpoledne strávené u velmi příjemného filmu. Jako debutový snímek neznámého režiséra více než dobré a těším se, co Jieho Lee předvede příště. 7/10 ()

Remedy

Amores peros, Magnolia, Crash + jiní herci hrající „osudově“ ve svých osudových střípcích mozaiky = The Air I Breathe. Ten opar zjevné inspirace ve stavbě příběhu je zde neoddiskutovatelný, nicméně herecky se povětšinou zadařilo (Whitaker jako tradičně výborný), vizuálně jde o příjemnou záležitost a pořád jde o témata, která jsou pro filmové zpracování bez diskuze atraktivní. Zkrátka řečeno, pokud se vyžíváte v utrpení na plátně a cítíce se duševně obohaceni v důsledku kulminujícího teroru a příkoří, které se děje hlavním postavám, rozhodně zklamáni nebudete. ()

MATADOR

Štěstí, radost, smutek, láska. Co čekat od nováčka na režisérské židličce, určitě něco co jsme tu už měly. ANO! To, co dýchám je docela sloučenina všech (ne chemických) filmových klišé, co tu už byla. Herecké obsazení je velmi pěkné a dá se říci, že to celé povyšuje na nějakou slušnou úroveň (Brendan Fraser se na ty lotry strašně hodí). Také jsem tento film porovnával s mnou nedávno viděným snímkem Úhel pohledu, který má lepší spád a nabízí i akci. Kdežto tento snímek je spíše scénáristicky zajímavý, jinak nemá čím zaujmout. ()

FilmFan24

Všechno se vším souvisí dokazuje tento zajímavý film, složený z minipříběhů. Výborné obsazení, zajímavá režie a hlavně obsah, který tak nějak vtáhne a nepustí... ()

dawe04

Docela se divím nepříznivému brblání ze zámoří. "Iňárittovské" puzzle drama debutanta Leeho splňuje veškeré požadavky oscarových černých koní. Herecky spolehlivé obsazení (Garcia, Whitaker), i známé tváře urputně dokazující, že umí hrát (Fraser, Gellar) plus dostatečně jímavý a tragický příběh. Technicky není také co vytknout, atmosféra funguje. Jediný moment, kdy se film trochu přidusí je to krkolomné a chvílemi nelogické provázání příběhů. ()

runner85

Ta krása ako sa osudy všetkých zúčastnených na konci spojili dohromady ma zaujala na toľko že som ochotný dať aj 4* ... + hrá tu aj sympatická Sarah ()

hygienik

Dostal som viac než som čakal. Zmysluplný príbeh, zaujímavý a svižný dej, tá správna štipka emócií, veľmi slušní herci. Celý film vo mne evokoval spomienky na môj obľúbený Pulp Fiction, akurát, že do To, co dýchám režisér vložil, čo je pre mňa pozitívum, trochu menej násilia. Neviem, či je toto naozaj debut pána Lee, ale ak áno, klobúk dolu. ()

Tygrys

Mohlo to být ještě lepší, pokud by Sarah Michelle Gellar dostala trochu méně brečicího prostoru, ale to bychom v konečném výsledku měli asi tak šedesátiminutový film. ()

maverick10

Velice prijemne puzzle zivotnich pribehu jednotlivych lidi, ktere se nam s blizicim se koncem posklada do vysledneho obrazu. A ten obraz na me pusobil velice sympaticky. ()

jhr

Co dodat? Skvělé obsazení, děj, režie, zpracování, prostě všechno! Sarah je opět skvělá (jak jinak) a ostatní rovněž odvádí solidní výkony. Příběhy jednotlivých postav jsou neuvěřitelně emotivní a když vše skončí, máte pocit jako kdyby jste zažili něco neuvěřitelného, klidně přehlédnete všechny nedostatky a rádi si to zase zopakujete, protože vám to jednoduše schází a tak si jejich osudy prožijete zase znovu. To že jsme něco podobného už jinde viděli není podstatné protože To, co dýchám, je i přes to stále jedinečný. ()

Lyncha

Špatné to nebylo a obecně tenhle typ filmů - povídková skládačka - miluju. Ale měla jsem z toho trochu pocit, jakoby si hrstka slavných herců zatoužila zahrát v něčem duchaplném, jenže z toho po slibném rozjezdu nakonec zase vzešel jen další holly. Sarah Michelle Geller mám už jednou provždy zafixovanou jako mrchu a roli zneužívané oběti jí nějak nevěřím. Forest Whitaker oproti tomu byl úžasný. ()

Martin741

Tak si hovorim, co asi inspirovalo Jieho Lee k natoceniu tohoto filmu. A cim dalej rozmyslam, napada ma jedina Magnolia. A tu treba asi podla rezisera presne a sproste okopirovat, so vsetkymi tymi nahodnymi stretnutiami, dramatickymi scenami ......... a miestami je to kopirovanie doslova, co mi az klalo oci. Ani angazman znamych hercov ako Bacon, Sarah Michelle Gellar ...... nezachrani film od priemeru. 50 % ()

Aljak

Neviem, ale mne to vôbec neprišlo nejaké extra skvelé. Ako tá schéma štyroch príbehov, ktoré sa medzi sebou pretínajú je fakt vynikajúca, ale ako ten samotný dej mi neprišiel ničím zaujímavý, snáď len v niektorých častiach príbehov. Mám z toho taký pocit ako keby sa to chcelo tváriť, že je to nesmierne napínavý a realistický film, no niektoré chvíle boli fakt neznesiteľné (a to najmä scénka na streche mrakodrapu, kde dvoch ľudí udrží železná tyčka a žena ešte k tomu visí na nejakom bavlnenom plášti). Navyše ani to gangsterské prostredie ma vôbec neoslovilo - také mi to prišlo celé umelé a neprirodzené. Takže žiaľ, akurát 2* za tú schému a niekoľko vydarenejších okamihov filmu. ()

Petoss1

Film o šťastí, radosti, smútku, láske plný emócií a krásnej hudby. Štyria rozličný ľudia, štyri osudy, ktoré spolu nečakane súvisia. Veľmi pekná dráma, ktorá mi spolu z hereckými výkonmi urobila radosť. Naozaj príbeh, ktorý mi po skončení privodil taký čudný, príjemný pocit pri srdci. 85% ()

4daPeace

Verdikt: Hodně nepovedená napodobenina Crash, Butterfly Effect a Magnólie, pokažený od scenáře až po režiséra. Ono taky obsadit Frasera (že má napsanou minimalistickou roli, ve které poprvé takřka nemusí mluvit, ještě opravdu neznamená, že se naučil hrát a i když to na první pohled může vypadat jako jeho nejlepší výkon, v porovnání s drtivou většinou ostatních herců, které vídáme na plátnech/obrazovkách/monitorech, je to pořád silný podprůměr) a Michelle Gellar není nejlepší nápad. Jedním slovem brak. Nevěříte? Věřte. ()

Lopic

Nevím co proti tomu všichni mají, já byl spokojen. Stopáž byla malá, takže nudit sem se rozhodně nezačal a pár náhod, které hýbou dějem filmu mi nevadilo. Neříkám, že by byl Brendan Fraser Pan herec, ale rozhodně nesouhlasím s tím, jak ho tu lidi shazují. No a Sarah Michelle Gellar to slušelo opravdu maximálně, takže suma sumárum takové slabší 4*. ()