Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

Mrkvič

Koukám, jak tu pár dobrých herců utáhne tolik diváků na vařenou nudli. První příběh by byl ještě zajímavý, ale z ostatních stojí za zmínku jen chladně charismatický Brendan Fraser. Ta spousta fylozofování přestane být zajímavá s vylíhnutím motýla a provázání příběhů je neskutečně trapný a zoufalý. Aspoň že to netrvalo nějaké dvě hodiny. ()

neoBlast

Happiness, Pleasure, Sorrow, Love... Z těchto 4 emocí ze mě The Air I Breathe bohužel dostal nejvíce té třetí. Je vidět, jak moc by se chtěl Jieho Lee přiblížit ke svému vzoru, Haggisovu Crash, ale nemá na to. Sehnal herce střední svítivosti a doufal, že dál to už půjde samo. Omyl. Dravý audiovizuál nepomáhá a plochým charakterům se spíše zasmějete. Herci hrají přesně to na co byste je odhadli podle plakátu a několika jejich filmů: Garcia - mafián, Gellar - popová hvězdička, Hirsch - mladej fracek. Ačkoliv někde uvnitř je potenciál pro silné drama, tak to prostě nefunguje. Proč si půjčovat "remake", když na vedlejší poličce je povedenější originál, který šlape ve všech ohledech lépe. 50 % ()

terunka003

Skvělé, tvrdé, zajímavé, napínavé × místy zmatené. Nadchlo mě to. Prolínání času, osob a příběhů, napínavé záplatky. Herecké obsazení bylo opravdu trochu "hvězdné" jak píše můj drahý bratrchanec PDcz, ale Fraser mile překvapil. Dokázal, že umí dělat i něco jiného než lovit Mumie a běhat s Looney Tunes. Je pravdou, že pár míst bylo lehce zmatených, asi se mi to zdá, ale trochu mi neseděl konec filmu a načasování. (Fraser předá pistoli černochovi z prvního příběhu, přijde mi že jde vybrat banku hned pár dní po Fraserově návštěvě; závěrečná scéna - od zastřelení Frasera po útěk Gellarové uteklo více než pár dní - nebo se asi mílím).. Ano, a také bych se chtěla probudit po otrávení hadím jedem s namalovanou tváří a učesaná. Film není vhodný pro občany vyčerpané, v depresi, nebo příliš šťastné. To, co dýchám vás nechá napnuté od začátku do konec. ()

lennyd

S filmem jako je tento mám malý osobní problém - sice je poskládán ze čtyř kratších příběhů (každý inspirován jednou z emocí), takže divák má - pokud jej některý příběh nebaví - alespoň jistou šanci, že jej ostatní příběhy trochu zaujmou. Na druhou stranu ale celý film pak působí hodně roztříštěně, a to že se jednotlivé příběhy "jakože" prolínají to až tak úplně nevytrhne. Na druhou stranu nemohu říct, že bych se nebavil - naopak některé scény mi přišly docela i povedené (např. interview zpěvačky Tristy (Sarah Michelle Gellar) Jonem Bernthalem, nebo vlastně celý příběh Brendana Frasera). Herecké obsazení až překvapivě hvězdné a výtečná hudba trochu kompenzují moji drobnou rozpolčenost ze scénáře. S hodnocením zůstávám lehce nad průměrem, film vyloženě nezklamal, ale znovu si jej asi už také nepustím... ()

Bobik9

Docela deprese pro mě a to především z důvodu, jak to celé dopadne. Film má silnější první půlku a podstatně slabší druhou. Vysvětlil bych to nástupem hrozné Sarah Michelle Gellar, která mě ta sra*a! Nápad a provedení jsou fajn. Hudba je moc hezká a herecky je to bomba! Především musím vyzdvihnout Andyho Garciu a Brendana Frasera! Ale i ostatní potěšili. Whitaker, Bacon, Hirsch, Bernthal. Herecky to bylo vlastně moc fajn, až na tu pipku. Po 40 minutách jsem myslel, že se budu rozhodovat mezi 4* a 5*, ale nakonec to dopadlo takhle. Je to škoda, určitě by se dalo vytěžit více. Nicméně nechápu, proč Jieho Lee netočí více, protože ten potenciál v něm určitě je! ()

Pavlínka9

Mám pocit, že ten film mě nalákal krásným plakátem, ale ve skutečnosti tak v půlce filmu to podle mě zklouzlo k něčemu, čemu jsem už přestala věřit. Na Frasera se krásně kouká - to byl takový Fešák ;) Nicméně - bohužel mě ten film dost zklamal... ()

Brandon

Brilantně zahrané a natočené "propletencové" drama (pár situací přitažených za uši jest odpuštěno). Čtveřice příběhů pohrávajících si se štěstím, požitkem, žalem a láskou. Čtveřice příběhů o lidech toužících změnit svůj život a utéct před osudem. 4,5* ()

!Malak-11!

Vše má být tak jak má. Skvělé herecké výkony hlavně Sarah Michelle Gellar a Andy Garcia.! Jediné mínus beru v tom, že Sarah nenazpívala píseň, která ve filmu zní.! ()

zdenny

Připomíná mi to film "Powder Blue" s Patrickem Swayzem. Jedná se také o příběhy několika lidí, které se v určitém bodě sejdou. Pro oba filmy je společným jmenovatelem F. Whitaker, který účinkuje v obou. Pomalu se tyto filmy stávají jeho specialitou. Myslím si, že výběr herců je velice dobrý. Nejvíce mne zaujal Brendan Fraser, který mi připomínal Michaela Madsena z filmu "Sin City" a jeho výkon byl vskutku uvěřitelný. Výbornou tarantinovskou vsuvkou byla scéna s A. Garciou, kterou bych opravdu velmi moc doporučil všem fanouškům Quentina T. a krimikomedií. "Co to s váma lidi je? Přijdete si sem půjčit prachy a když nemáte na vrácení, tak chcete utéct. Já potom musím přijít z opery a dělat toho zlýho. Myslíš si, že mě to baví? Nebaví mě to, mě to fakt nebaví. No nic, podej mi nůž". ()

sheldonka.

Velice krásný film .. smutný, ale rozhodně bych se na něho podívala znovu, možná kvůli Brendanovi Fraserovi, kterého mám opravdu ráda. Celá atmosféra filmu mi nešla dlouho z hlavy. To jak je film propletený - to je to co je na něm výjimečné. A proto nemůžu dát méně jak 5 hvězd. ()

Warsheek

Nikomu, až na Garciu jsem to nevěřil. Fraser jako chladnokrevnej mafián? Bacon jako předobráckej doktor? To fakt nefunguje. Whitakerovi role charakterem seděla, ale jenom do doby něž vtrhnul do banky. Pro mě úplně špatné obsazení. Příběh byl slibně zamotaný, se všemi těmi ubohými osudy. Ale nějak mi unikla pointa. Neměly mít jednotlivé osudy náhodou něco společného? Nebo šlo jen o to říci, že kde jeden končí, druhej začína a další pokračuje? Nevim. Překousat se to dá celkem pohodlně, ale emoce ani hluboké sdělení nečekejte. ()

Zagi20

Docela nuda. Jakoby chtěl vyprávět o všem ale zároveň o ničem. Příliš na sílu tlačené "náhodné" setkání. Možná sem natvrdlý, ale já to teda moc nepochopil. Až ten příběh s Kevinem Baconem mě docela zaujal. Ale jinak slabota. Čekal sem víc. ()

blackJag

"NĚKDY NEMÁTE JINOU MOŽNOST, NEŽ RISKOVAT VŠECHNO." Věřím tomu, že autorům scénáře přišla tato historka geniálně vymyšlená, následně zručně postříhaná, promíchaná a zase složená, ale slovy klasika, inu, tak to není :-) Úroveň jednotlivých "střípků" je zvláštně nesourodá, skoro jako by některé linky příběhu měli pro autory přitažlivost a jiné zase ne, některé mají co nabídnout, ty další jsou jasnou výplní. Je to škoda, tento typ filmů umí zafungovat... 50% ()

Luteka

Opět jediný důvod ke shlédnutí se jmenuje S.M.Gellar ... A film překvapil :D sice dějová linie časově nesedí, ale to přenechám rejpálkům ... Jinak vcelku pěkně strávených 90 minut :) ()

Pecival

Solidní mozaika příběhů, která sice nedosahuje například Andersonovic skládaček, nicméně i tak se jedná o velmi solidní pokoukání. Jednoznačným bonusem je hodně kvalitní herecké obsazení, ač herci, kteří už mají možná nejlepší za sebou, pořád se na ně rád podívám. Nejvíc se mi asi líbil Forrest Whitaker, škoda že nebyl víc na scéně. ()

Fony

Jieho Lee se snaží vytřískat něco z úspěchu filmů Magnolia a Crash, leč moc se mu to nedaří. To, co dýchám zaostává ve všech aspektech za zmíněnými filmy přímo o několik koňských délek. Jediným větším plusem je hvězdné herecké obsazení a vcelku zajímavé postavy (Forest Whitaker, Brendan Fraser), i když je "osud" občas vede hnojem scénáristovým. ()

BuryGol

No upřímně řečeno-skvělí herci, dobrej scénář...to by mělo fungovat, ne? Ale aspoň pro mě to nějak nevyšlo. Whitaker mě hrozně štval, Gellar by ve svym věku neměla hrát mladou hvězdičku, Brendan Fraser pro mě vždycky bude blbeček z Mumie ať se tváří sebedrsnějc a ani Emile Hirsch mě nebavil. Čas jako by v tomhle čtyřdílnym filmu vůbec neexistoval, ale jinak to tak strašný nebylo. Možná, že jsem nebyl ve správnym rozpoložení, ale tohle je pro mě něco na co kouknu, řeknu si "šlo to" a už se tim nebudu zabejvat. Škoda. Možná pro mě. ()