Člověk nemůže cítit lásku, aniž by dříve poznal požitek. A cítit žal, aniž by poznal štěstí. Hvězdně obsazený americko-mexický film o čtyřech lidech, co chtěli přes nepřízeň osudu změnit svůj život... Čínská moudrost praví, že základními emocemi v životě jsou: štěstí, požitek, žal a láska. Do čtyřech kapitol se stejnými názvy je i rozložen příběh čtyř lidí filmu To, co dýchám, jejichž životy se i přesto, že se neznají, více či méně proplétají. Nejprve sledujeme příběh člověka, co se po celoživotní dřině vypracoval na řadového finančního poradce (F. Whitaker), jenž zoufale touží po lepším životě. Kvůli tomuto snu se pak nebojí riskovat úplně vše. Dále je zde vymahač a pravá ruka (B. Fraser) místního mafiánského bosse (A. Garcia), jehož zcela změnila smrt kamaráda v dětství. Do života tohoto člověka, co má schopnost vidět útržky budoucnosti, zcela nečekaně vstoupí popová hvězda Trista (S. M. Gellarová), kterou má chránit. Ta i přes nálepku bezstarostné hvězdy je ve skutečnosti velmi zranitelnou dívkou, poznamenanou smrtí otce. Nakonec je zde postava lékaře (K. Bacon), co musí zachránit svou milovanou ženu (J. Delpyová), kterou ale nikdy nemůže mít… (Česká televize)

deckardx

Zajímavý, ale celkem nevyvážený film, protože druhá půlka mě bavila výrazně víc než ta první. Herci jsou velmi sympatičtí a pro film bylo dost důležité sehnat tolik známých jmen, protože jinak by tento snímek spadl do obyčejného průměru. Možná by si to zasloužilo čtyři hvězdy, ale už tu bylo několik podobných příběhů v jiných filmech, takže originální propletenec to rozhodně není. ()

Soweek

Dnes již téměř běžný žánr krátkých povídek pospojovaných společnými hrdiny, který v podstatě nemá co říct, ale velmi dobře se na něj kouká. Sára Gellarů mě opět přesvědčila o své herecké neschopnosti a Brendan Fraser mě pomalu začíná přesvědčovat o své herecké schopnosti. Od klasiků Bacon, Whitaker všichni bezpečně víme, co můžeme očekávat a toho se nám tu také dostává ve velkých porcích. ()

Looser

Trochu lepší průměr, který zvedají první dva příběhy - štěstí a požitek. Škoda Sarah a nedoprdlého příběhu Kevina, který mi přišel sakra krátký a trochu navíc. Brendan mi kupodivu vůbec nevadil a jako mlčenlivý bijec mi přišel i vcelku přirozený. ()

ZkuKol

Velmi nápaditý (a přitom neepileptický) vizuální styl se skvělými hereckými výkony dávají tomuto povídkovému filmu švih a eleganci, bohužel tomu schází nějaký silnější společný jmenovatel, pro který by si film zasloužil zapamatování. ()

bloodvomit

Tak to by šlo! Hodně slušnej film, rozkouskovanej poskládanej nechronologicky. Odsejpá to a člověk se nenudí, doporučuju. ()

fruitbueno

Spletenec, zamotanec, který se v jednom či dvou bodech protne, osud, náhoda, násilí, emoce... Všechno už tu někdy bylo, jistě. Ale zaměstnejte elitní herce (chladnokrevného AG!!!) a je vymalováno. Atmoška jak blázen ve snesitelném kabátku. Dejte si. ()

Firebug

Tak záměr byl jasný, ale realizace... Zas a znova koukáme na osudy několika lidí a s napětím čekáme, jak moc se propletou. A i když rozjezd, a tím myslím hlavně povídku s Forestem Whitakerem, je hodně slibný, ostatní části ztrácí dech. Konec je pak jen kulka z milosti. Chyběl mi tu takový ten pocit osudovosti a pocit, že koukám na něco výjimečného, se nedostavil vůbec. Brendan Fraser je možná fajn herec, mě ale v této herecké poloze vůbec neseděl. Jeho herecká partnerka taky nic moc. Existuje určitě mnoho lepších filmů (já sám si hned takhle z patra vzpomenu nejméně na 4), s tématem vlivu náhody na lidské životy. Proč tedy koukat na tento? Nevím.. Vydřené 3* asi i kvůli tomu, že jsem poslední dobou viděl jen samé, ještě větší, bejkárny. Jaká to šťastná náhoda... // Update // zpětně přehodnoceno na 2* ()

danca044

Velice hezké drama s trochou romantiky. Všichni herci byli skvělí a film je také dobře zpracován. Nakonec všichni dostanou, co chtěli. ()

Tejkina

Spoilery: Nádherný film, hned od začátku jsem si zamilovala roli zpěvačky a bylo mi jí neskutečně líto... Proto jsem byla šťastná, jak to s ní dopadlo, že jí doktor zachránil, i když to nedopadlo dobře pro všechny zúčastněné... Frasera mi bylo neskutečně líto, byl to vyloženě dobrák... věděl jak to dopadne, a i přesto se pro Gellar obětoval... Tomu se říká opravdová láska. Obchodník byl vyloženě neštastník.... člověk, co žije spořádaným životem, ale zatouží po něčem víc a nechá se zlákat a dopadne to pro něj katastofálně... Každopádně to, jak se příběhy protnuly mě dostalo... Nemám slov. ()

uzzi

Dobří herci, neobjevná režie a scénář, který tak trochu hraje na jistotu. Film ale postrádá lehkost a tah na branku, v příběhu proplouvají postavy jako hrudky v ovesné kaši, sem tam nějaký ten Prstík :). Nic konkrétního nechytne, jen se vezete až do cíle a žvýkáte s pohledem tupého telete. Ještě, že je trochu oslazeno hrstkou zajímavých postav, které ovšem nedostávají zasloužený prostor (více Frasera – méně Frasera v čepici, a více Garcii alias Prstíka). Pocit křečovitého spojení není tak úplně cítit, zvláště pokud neřešíte různé spojitosti vysáté až ze spodního scénáristického šuplíku - hned vedle příručky Crash pro začátečníky. Konec mě přišel dost hloupý, ale po pár hodinách se rána zahojila. Musím chvátat, moje mysl už vytěsňuje příběh z paměti. Nemám moc rád tento druh vyprávění, tedy zvláště pokud příběh a pointa jsou samy o sobě nefungující. Přesto se nejedná o špatný film, jeho problém je v jeho ryzí průměrnosti a nadprůměrných ambicích režie a lehké impotence scénáře. 55% ()

rozbris

Trošku mi to připomělo úhel pohledu, kdy jste mohli vidět od každého herce, to co zažil a ve finále jak to pěkně do sebe zapadalo. No a nakonec hodně se mi líbil herecký výkon Kevina Bacona a Brendana Frasera - fakt cool. ()

Kredy

Kdyby si režiser na konci odpustil tu tašku z penězma, měl bych z filmu lepší pocit. Trošku vykrádačka, ale na prvotinu to nebyl vůbec špatnej snímek. ()

Lukoboss

Dostat k natočení svýho debutu takovou hereckou smetánku, to je příležitost, která se musí chytnout za pačesy. F. Whitaker exceluje, i když je ve filmu vlastně jen chvilku, každopádně jeho výkon je maximální. A. Garcia a další jsou mu v patách. Nicméně je to celý takový kostrbatý, i to postupný propojení příběhu není, kdo ví jaká pecka. Ale zase na druhou stranu, mohlo to asi dopadnout větším kolapsem. Sranda je, že režisérův debut je zatím taky posledním, což je trochu zvláštní. ()

cab

Spatne zpracovana i zahrana variace na Crash jehoz autor se ztraci v zapletenci lidkskych osudu a sdeleni vyprcha do prazdna. 45% ()

JimDoor

Bez emocí, ohraný, nuda. Nebejt známejch herců, šel bych s hodnocenim ještě níž. Emile Hirsch a Andy Garcia byly skvělý...65% ()

Milan25

Filmů s podobným příběhem o propletení osob známe hodně, ale tomuto prostě něco chybí. Není to nikterakt špatné, ale postrádal sem tam nějakou hlubší myšlenku, která by zapříčinila to, že bych ten film chtěl vidět znovu. Řekl bych, hodně neosobní, pro mě téměř bez emocí. ()

Tery16

Další z filmů skládajících se z příběhů svázaných tenkou nitkou. A ačkoli tento styl mám stále raději, snímek To, co dýchám mě nezaujal. Na mysl se mi vkrádají otázky: "Jaké je poselství toho filmu?" ... "A nesnažil se nám to samé říct už nějaký předtím, vlastně spoustu jiných filmů předtím?" ... Možná jsou ta dramata z amerického podsvětí a jeho propojení s obyčejnými lidmi teď v módě, ale přece jen ... nepotřebuju se dívat na film zbytečně plný hrubosti, i když tam hrají dobří herci. Po filmech jako Magnólia nebo Crash vím, že něco takového se dá natočit mnohem lépe. Snad jen příběh doktora se mi dokázal dostat víc pod kůži. ()

bila.tecka

Po přečtení anotace a podivení se nad hereckým obsazením jsem byl na tento počin pro mě absolutně neznámého režiséra víc než natěšen. Svižná formální stránka a chytlavé téma efektu motýlích křídel připomnělo slavnější Magnolii, přes moře výhrad mám pozitivní pocity. Bylo to slušné cvičení, které pod rouškou hlubokých mouder skrývá chabou kostru lehce načrtnutých postav. Úsměvné bylo pozorovat tuhého Brendana Frasera v roli unaveného gangstera, zato Andy Garcia využil svého zloducha do posledního článku prstu. ()

dopita

Film obsahuje několik vzájemně provázaných příběhů, některé končí špatně, některé dobře. Filmu se nedá upřít lacině efektní zajímavost, zároveň se ale režisérovi nedá upřít tvůrčí zručnost. Stručně řečeno, film vypadá až přehnaně (a zbytečně) atraktivně, ale to není hlavní důvod k tomu, aby divák neměl problém s vtažením do děje. Takže jsem z toho trochu rozpolcenej, ale pozitiva určitě převažují. ()