Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického snu, tedy poklidný rodinný život v domku na předměstí. Nicméně trpká zkušenost, kterou prožili Frank a April Wheelerovi, příběhu Americké krásy o pár desítek let předchází. Mladí manželé Frank a Abby sice také žijí nevzrušivým životem americké střední třídy jako jejich sousedé, ale sami cítí, že do tohoto prostředí nepatří. April neláká kariéra ochránkyně domácího krbu a vychovatelky vlastních dětí. Chtěla by se stát herečkou, proto se snaží Franka přemluvit k přestěhování do Paříže, neboť ve městě políbeném múzami pro sebe tuší uplatnění. Ani Frankovi se monotónní kariéra kancelářské krysy nezamlouvá, jenže místo snění o Paříži se oddává alkoholu a vnadné kolegyni. Jak se hroutí jejich společné plány a touhy, upadá i jejich vztah, jenž dospěje až do bodu mrazu. Jedinou cestu zpátky na vrchol představuje radikální řešení, ovšem k tomu by potřebovali najít sílu oba. Bez splnění téhle základní podmínky skončí jejich snažení záhubou. (oficiální text distributora)

ariari

a nám sa nepáčil trpkosť, napasovávanie , boj o niečo vo výsledku dosť prázdne a zasa padnem do 16.štádia (úpadok ) a td atd...a tak kludne dáme 2++., netušiac prečo ked sa polovici hodnotičom film nepáčil , dávajú za tri..,to zo slušnosti? aha a hudba bola výborná, Thomas Newman tradične na 100%. ()

Londi

Teda, tohle byl masakr na moje emoce. Opravdu silný zážitek, po kterém jsem měla depresi ještě dva dny. A Kate Winslet byla naprosto dokonalá! ()

zigy

Jo, celou dobu se to veze na vlně Americké krásy a v podobném duchu. Ale závěr mě trochu zklamal, čekal jsem právě v duchu tohoto majstrštyku něco ohromujícího a to nepřišlo....nicméně film o jednom manželství a jeho problémech mě rozhodně zaujal a je to na lepší tři hvězdy. Fanoušci filmů o vztazích: automaticky přihazujte jednu hvězdičku:) ()

Mr_Corny

Ukážkový pár, dom na kopci, dve deti, žena v domácnosti a pracujúci otec = ukážková rodina. Všetko je relatívne a nie moc stabilné. Príbeh tak reálny, že by nepomohlo ani premaľovanie celého domu k zabudnutiu na udalosti, ktorých bol svedkom. ()

Pietradi

Hledala jsem nějaký film s Kate Winslet, který jsem ještě neviděla. Napadlo mě, že by bylo fajn najít i nějaký s Leonardem DiCapriem. A vida - našla jsem film rovnou s oběma, ve kterém hrají naprosto úchvatně a neuvěřitelně. Oba na mě působí velmi harmonicky i jako pár a dokonce jsem si - ve smyslu hereckých výkonů - užívala i jejich hádky. Navíc tak perfektně vykreslenou společenskou situaci 50. let v USA, hlavně co se rodinného života týče, jsem ve filmu dlouho neviděla. Jenom mě děsí, jak moc jsem April (Kate Winslet) rozumněla... ()

papadropolis

„Nemůžu se jen tak sbalit a od všeho utéct. Na to mám páteř.“ „Ne, na to abys žil tak jak chceš, je třeba mít páteř.“ Žít podle sebe, uvědomit si, co vám v životě schází a udělat razantní krok k tomu, abyste to změnili. Na to je třeba mít koule. O to těžší je to na americkém předměstí v 50.letech, kdy je adorován model ženy v domácnosti, starající se o děti a pracujícího manžela. Ona tu odvahu má, dokáže se z konvencí vymanit, dokáže přemýšlet. Vidí dál než k poštovní schránce a bílému laťkovému plotu. On také, alespoň zpočátku. Ale nakonec se bohužel rozhodne setrvat ve svém pohodlném životě, který okolí schvaluje jako ten jediný správný. Nádherný citlivý film o silné a odvážné ženě, která vybočuje svými názory i chováním a bohužel vinou doby a společnosti se jí to stane osudným. Zároveň je i tím nejsmutnějším, který jsem viděla. Když vám někdo zničí sen, a to, v co nejvíc věříte zašlape do země, jste bezradní. Nemůžete ani odejít, ani zůstat. To je pro mě to nejtragičtější a nejsmutnější. Jinak než tragicky proto příběh skončit nemůže. ///// Přímo zpracovává tematiku "problému beze jména" který popsala Betty Friedan ve své knize The Feminine Mystique. Více, či méně implicitně je toto téma zpracováno například ve filmu White bird in a blizzard, Hodiny, nebo Úsměv Mony Lisy.///// ()

jjjerry

Nuda, takové pseudodrama. Nemusím koukat na film o něčem, co je vidět denně v našem okolí. Ty 3hvězdičky jsou za úplně poslední scénu a za skvělého Michael Shanno. ()

Ironhead

Vyborne natocene i zahrane, protoze jsem si celou dobu rikal, ze takovou labilni nanu mit doma, zabiju ji sam uz tak ve 2/3 filmu ;) ()

linger

Silny film v tom, ako zobrazuje partnerske hadky, to, ze v jednu chvilu sa ludia mozu objimat a nezne si hladiet do oci, aby si vzapati vykricali do tvare tie najhorsie urazky a vyventilovali cisty odpor a nenavist. Manzelstvo tu vazne vyzera ako bojova zona. Nerada analyzujem, "co mi film dal" a pripada mi to dost hnidopisske, ale tu som na konci rozmyslala, co je teda hlavnou myslienkou? Ak to ma byt odhalenie prazdnoty a problemov pod pozlatkom usporiadaneho zivota slusnej rodinky, meh, nemyslim, ze by to este niekoho sokovalo. Alebo, ze treba ist za svojimi snami, aby clovek nasiel stastie? Este otrepanejsie. Zastala by som nazor, ze postava Lea bol milujuci a snazivy manzel, zatial co Kate bola ten nikdy nespokojny typ trpiaci predstavou, ze u suseda je vzdy zelensia trava, davajuci svoje nestastie vyzrat tej najblizsej osobe. Predstava, ze odchod do Pariza nieco zachrani, bola len iluzia, to, ze Leo s tym nakoniec nesuhlasil, z neho nerobi zbabelca. Skratka drama o nestastnom manzelstve (s neviditelnymi detmi). ()

LencaN

Tohle je Drama s velkým D. Opravdu hutná atmosféra. Těžké téma, kdy se pár vrhne do manželství, ale až tehdy, až po dvou dětech dochází jejich vztah ke krizi. Je to o tom, že někdy nemusíte svého partnera dostatečně poznat na to, abyste se nechali svázat do společného života a pak trpěli. Kate Winslet je tu úžasná. DiCapria až tak nemusím, ale celý film jsem měla takový divný sklíčený pocit. Je to natočeno tak sugestivně, že byste museli být opravdu jak šutr, kdyby Vás všechno z toho nechalo chladným. Ale možná je to až tak pro starší, já nevím, až pro lidi, kteří opravdu řeší svoje vztahy, mají nějaké zkušenosti a nejsou to jen třeba teenageři, kterým je všechno putna, hlavně když se každou diskotéku "pobaví" s někým jiným. Toto je snímek o snaze zachránit se, zachránit manželství a děti. Abby je ochotná se odstěhovat do Francie, pracovat tam a živit svého manžela jen proto, aby se on mohl najít, aby mohl dělat všechno, co dosud nemohl. On má ale pochybnosti a je celkově přízemnější než jeho žena. Do čehož se ještě motá jeho výbušná povaha a názory ostatních na jejich plány. Tohle musíte vidět. Špatně se to popisuje. ()

M.J

Hardcore drama po všech stránkách, Leo opět dokazuje, že má rád dramatické role a je v nich naprosto dokonalý, člověk jen čeká, kdy už vybouchne v "dokonalé" rodince. Dokonale zařazená role byl i muž, který přišel z blázince a měl empatie k manželce. Opravdu jsem si tento film užil.. 8/10 ()

kolly13

Tak dobře zahrát hádku, aby divák uvěřil, jsem už dlouho neviděl. Děj je dobře vystaven a konec je skoro nevyhnutelný, i když částečně překvapivý. DiCaprio a Winslet si myslím sáhli hlouběji do hereckého svědomí na to, jak ztvárnit zklamání ze sebe sama, nejbližšího člověka a vpodstatě nevědět, co bolí víc. ()

Novko

Tak jsem to opět zvládl. Přežil jsem romantický film. A nebylo to zas tak špatný. Stačilo jen dobrý herce, dobrý scénář a dobrou kameru s režií. 7,5/10. ()

karnifex

Herecké výkony skvělé, ale vše ostatní pokulhává: výprava bez nápadu, hudba trochu kýčovitá (a pro mě tudíž dost iritující) a scénář velmi slabý (obzvláště v druhé půli působí některé scény nechtěně komicky a další zas vyvolávají nevěřícný WTF údiv) - a to se nám přitom ti Wheelerovi zpočátku zdáli jako takový milý pár, že.. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

gejzuško

Brilantná štúdia medziľudského vzťahu utopeného v zmarených očakávaniach a spustošených snoch ľudských jednotlivcov. Tradičná Mendesova réžia, Newmanov ,,Mendesovitý,, hudobný doprovod, skvelý scenár a úchvatné rozprávanie a pitvanie každého detailu vyjadrenia oboch manželov. Frank a April Wheelerovci to mali ťažké, rovnako ako aj Titanicovský pár Winslet-DiCaprio. Verdikt? Obaja nikdy nehrali takto úžasne a ani jedného som nikdy nevidel tak hlboko vo svojej role. Desivé a šťavnaté hádky a brilantný záver. Po veľkom sklamaní z Austrálie, môjho obľúbeného Baza, tu konečne máme (môj) FILM ROKA 2008. Nenechajte si ho ujsť. ()

Kolty a magie

Kolty a magie