Pekelná jízda

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 83 min

• Le_Chuck

Áno Visáč invalidný spaghetti western „on wheels" bez kostry, ktorý sa nemotorne prevaluje od pózy k póze a nezachránia ho ani 80-tkové bobry, ani béčkové modly (Madsen, Hopper, Carradine), ani Tarantino v titulkoch, ani 3K (kozy, kvéry, krvinky). Toľko zbytočných a namachrovaných kidov dokáže splodiť snáď len Kontrafakt a Bishop. Milujem úprimný, fanovský, naivný, živelný (proste nejaký) trash, ale Larry na to poste nemá. 20%(4.9.2008)

Z produkční dílny Quentina Tarantina vyjel pekelný film o motorkářských bandách a jejich nevyřízených účtech mezi 666 a Victors okořeněno ďábelskou hudbou. Film se zpočátku tváří velice zmateně a přeskakuje v letech jako jo - jo. Před 36 - ti lety, po 36 - ti letech, roku 1976, pak současnost...atd. Ale jako vždy se vše nakonec sejde v jednom čase. Michael Madsen byl v tom svém kvádru docela nápadný, ještě že měl na zádech tu nášivku Pistolerových Victors. Dialog z filmu : PISTOLERO : Tak že se sejdeme v Šestce na Šedesát šestce v šest hodin ráno. Budeš si to pamatovat? GENT : Můžeš mi to ještě šestkrát "zvopakovat"? PISTOLERO : I šestiletý dítě by si to pamatovalo. Bar Danis Inferno byl klíčem všeho, chtěl bych něco podobného někdy navštívit a dát si tam pivo. Ve filmu zazní songy jako třeba : Maggot Brain od Funkadelic http://www.youtube.com/watch?v=dh3bleXWaCk nebo Blaclisted od Neko Case a má oblíbená píseň Bride and Bb Hlug tentokráte z dílny Roberta Rodrigueze. Je to jeden z těch filmů, kde jsem vypnul mozek a prostě jsem se bavil. Žádný Oskar nebo Berlín, nebo kdo ví co, prostě Pekelná " filmová" jízda.(2.1.2010)

• Zeebonk

Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli je Larry Bishop mizernější herec, režisér nebo scénárista, ale jsem si jistý, že kdyby se nesral do všeho, tak by tahle parta možná splácala dobrý film. Takhle vznikl plytký, rádoby cool blábol, vykrádající své kvalitní bratříčky, ale sám jim nesahá ani po špičku žaludu. Jasně, sraz veteránů zabrnká na strunu nostalgie, ale co se dá dělat, když je to taková sračka.(29.7.2011)

No jo. Jezdí se tam na motorkách a ženský plácaj po zadku a po kozách. Svým způsobem tyhle filmy miluju, protože představa, že mám tak nechutný fousy a můžu píchat tak super baby (v tomhle filmu nehraje ženská nad třicet) mně při pohledu do zrcadla dodává optimismus.(6.9.2008)

• Tuax

Teda to za byla jednou ptákovina. A že je s tím navíc spojeno jméno Quentin Tarantino je pro mě obvykle známkou něčeho co se mi nebude líbit. Je to takové dosti osobité, ale pro mě nijak působivé. Spousta nahotinek a drsňáckých řečí o ničem. Úmrtí je v tomto filmu hodně, ale podáno tak suše, že je to až s podivem. Docela děs a k tomu ty suché dialogy, které jsou většinou jen plácáním, aby herci taky něco řekli, krom toho, že neustále pózují. Naštěstí pro tento film, viděl jsem už větší hrůzy a tak jsem na dvou hvězdách. sympatická byla jen postava, kterou stvárnil Dennis Hopper, ta měla i docela vtip. 3/10(19.10.2011)

• - Pro roli Pistolera se zvažovalo o obsazení Bruce Willise. (don corleone)

• - Roli odmítnul Peter Fonda se slovy, že s motorkářskými filmy už skončil. (don corleone)

• - David Carradine odmítnul roli po přečtení scénáře. Larry Bishop jeho roli přepsal a přesvědčil ho, aby ji vzal, protože ji bude moci natočit za jeden den. (don corleone)