Pekelná jízda

(festivalový název)

Akční / Drama / Thriller

USA, 2008, 83 min

• iamek

Obrovské zklamání. Béčkové filmy mám rád stejně jako Tarantina, který film produkoval. Čekal jsem drsné honičky, spousta sexu, nádherných slečen, násilí ve všech podobách, jednoduchý scénař. A co se divákovi dostalo ? Dobrá hudba a pěkné slečinky. To je bohužel málo. Tady i Tarantino šlápl vedle.(22.1.2009)

• Tuax

Teda to za byla jednou ptákovina. A že je s tím navíc spojeno jméno Quentin Tarantino je pro mě obvykle známkou něčeho co se mi nebude líbit. Je to takové dosti osobité, ale pro mě nijak působivé. Spousta nahotinek a drsňáckých řečí o ničem. Úmrtí je v tomto filmu hodně, ale podáno tak suše, že je to až s podivem. Docela děs a k tomu ty suché dialogy, které jsou většinou jen plácáním, aby herci taky něco řekli, krom toho, že neustále pózují. Naštěstí pro tento film, viděl jsem už větší hrůzy a tak jsem na dvou hvězdách. sympatická byla jen postava, kterou stvárnil Dennis Hopper, ta měla i docela vtip. 3/10(19.10.2011)

Partička kolem Tarantina se rozhodla natočil vlastní film a Quentina zapořáhla jako producenta. No ještě že tak, kdyby seděl za kamerou, to by jeho úroveň klesla ještě níž. Tohle je slátanina, ve které se zápletku dozvíme asi dvacet minut před koncem a při rozuzlení vlastně ani nevíme, co v té truhličce bylo. Herecké obsazení hodně dobré, akorát hlavní postava BIshop mi tam vůbec nesedí. Spousta krásných ženských, a pokud je tam nějaká více než 20 sekund, tak je dominantní a svá, přesně taková, jak to má Tarantino rád :-) 2 a půl.(18.10.2008)

Jméno, které se objevilo v úvodních titulkách, mě nenechalo na pochybách, že se rozehraje něco šíleného, ale na to už bych měla být zvyklá. Evidentně nejsem, protože Tarantino a jeho věrný následovník Bishop, mimochodem hraje i hlavní roli, mě opět překvapil. Vinnie Jones se mi do téhle party vyvrhelů nějak nehodil. Muzika se mi líbila, hodně zachraňuje a dodává filmu tu správnou šťávu, i když to je málo.(2.12.2009)

Pekelně drsný, nádherný kozy na každým kroku tohohle filmu a nesmírně kundoidní Leonor Varela, ale kvůli přílišnýmu rozkouskovaní příběhu na jednotlivý moc nenavazující scény to prostě nepůsobí jako celek moc dobře, což je fakt velká škoda a nezachrání to ani oblíbený herci Quentina Michael Madsen nebo David Carradine. Krom toho mi přišlo, že je tady velká snaha o kultovní dialogy, což se občas podaří, ale občas z toho vzejdou blbý kecy. Nicméně konec se hodně vydařil a Vinnie Jones to koupil excelentně. 3,5*(15.9.2008)

• - Dennis Hopper jazdí vo filme na svojej vlastnej motorke. (Smok)

• - David Carradine odmítnul roli po přečtení scénáře. Larry Bishop jeho roli přepsal a přesvědčil ho, aby ji vzal, protože ji bude moci natočit za jeden den. (don corleone)

• - Jméno hlavní postavy Larryho Bishopa - Pistolero, je původní název filmu Roberta Rodrigueze Desperado (1995). (don corleone)