subic

Václav je slušně obsazený a slušně zahraný film z vidlákova. Jestli jsem to správně pochopil, tak je děj posazen do devadesátých let a týká se ho Havlova první, druhá nebo třetí amnestie. Jeden z filmů, které zrovna nemusím hned znovu vidět. 51% ()

Pitryx

Dobře zahráno. Velmi dobrý scénář. Jenže je to takové mdlé, upaplané, nijaké. Asi to chtělo něco navíc. Přesto jde o snímek, ke kterému se lze kdykoli vrátit a bude objeveno něco nového. ()

Gamekeeper77

Ze zpočátku obyčejné a navýrazné komedie o klasickém neškodném blbečkovi, kterého má snad každá větší vesnice nebo menší město, se nám tu vyklubalo celkem slušné drama. Skvělý Trojan, krásná Norisová a kladný Lábus, což byla velmi příjemná změna. 74%. ()

PichyjePan

Film o psychicky narušeném 40ti letém vesnickém týpkovi, který žije s maminkou. Václav potká ženu, která se mu velmi líbí a tak se rozhodnou, že mu žena umyje záda ve vaně (top scéna filmu xD). Film se snažil být vážný a proto ho občas nějakej ten vtípek trošičku shodil dolu, ale musím uznat že to byl super film hlavně ten konec byl opravdu dobrý. ()

ostravak30

Václav by mohl být obyčejným filmem, kdyby ovšem Václava nehrál Ivan Trojan, matku Emília Vášáryová, bratra Jan Budař a hudby se neujal Jan P. Muchow. Výborné herecké výkony jsou zkombinovány se skvělou hudbou. Režie Jiřího Vejdělka navíc pomáhá laskavosti vyprávění. I tak si ale troufnu tvrdit, že to není běžný film Jiřího Vjedělka. Protože samotný příběh není nejsilnější. Václav prostě blbne a čím dál víc a je jasné, že brzy musí k nějakému střetu dojít. A protože režisér není zvyklý vyprávět čistokrevné drama, máme tu i komediální prvky. Mohla by to být běžná televizní inscenace. Ale není. Především díky hercům, ale také protože se toho ujal právě takový vypravěč, jakým je Vejdělek. ()

Tominni

Zajímavý film na motiv amnestií Václava Havla, který zcela stojí na výborném Ivanovi Trojanovi, který na vesnici občas zlobí svým temperamentem a problémy se sebeovládáním. Dobrý závěr a drobnosti jako Vypsaná Fixa to vytáhnou i na čtyři hvězdy. Sundej si to dnešní tričko s nápisem Yesterday...... ()

PlysovyMacko

Václav je miestny idiot, ktorý spôsobuje svojmu okoliu len problémy, preto ho na dedine nemá nikto rad. To co začne ako komedia sa pretaví do veľmi smutného filmu. Mne prišiel Václav nepochopený a túžiaci po láske. ()

Mikus

Po dlouhé době jsem šel na český film do kina a na dlouho mi to zase stačí.Trojan sice exceluje,ale to je jediné na čem film staví.Nechápu jak může někdo říct že to je film roku,i když pravda český film roku....Ten film nemá děj ani pointu.Radši si znovu pusťte Je třeba zabít Sekala....uděláte líp. ()

missaak

tak nevim jestli to je opravdu komedie nebo co protoze tech par divnych foru na zacatku toho moc nezachrani, dal bych mozna jen 1* ale zachranilo to pro mne dobre herecke obsazeni ()

Clariss

patetičnost..příběhu jsem neuvěřila..ale Trojanovi jako vždy ano..hodnotím jen jeho vynikající simulaci postavy..Koho napadla ta honička ve vaně, proboha? ()

gaylord

Po druhém shlédnutí jsem musel přehodnotit své původní hodnoceníi ze čtyř na pět hvězd. Na české poměry opravdu perfektní podívaná, hlavně díky Ivanu Trojanovi v hlavní roli. ()

Lish84

Václav mě nemile překvapil v tom, jak moc je komediální. Sice není nabit vtipy od začátku do konce - na dramatickou notu je zahráno nezřídka - jenže komediální scény jsou tak čistě komediální a tak výrazné (jeden vtip dokonce nezapře velkou podobnost s vtipem ze série o Mr. Beanovi), že bych byl velmi opatrný označovat film za cokoliv jiného než komedii. O žádné drama o vině a trestu rozhodně nejde, protože jak jinak si vysvětlit fakt, že potenciálně nejdramatičtější scéna filmu - střelba na pouti - se odehraje v rámci rychlé pasáže podbarvené ukolébavou hudbou. Nebo jiný příklad, proč film jako drama nefunguje: záběr, kdy Václav sedí na schodech uvázaný želízky k zábradlí, vystřídá vtipná a čistě komediální scénka, jak starosta za pomoci slivovice přesvědčuje policisty, aby nad Václavovým prohřeškem (pomalování vesnice nápisy) přimhouřili oči a pustili ho. Veškeré napětí a drama z předchozí scény je tak pohřbeno. S trochou nadsázky by se dal film označit i za "parodii na vesnici". Vysvětlím. Z děje je jasné, že se odehrává po roce 1989. Když nám je ale představeno prostředí zemědělského družstva, hraje k tomu budovatelská hudba a nad družstvem vlaje vlajka. Nejsem znalec zemědělství, ale nevím o žádném družstvu, kde by toto po roce 1989 praktikovali. Proč to takhle tedy tvůrci zaranžovali vůbec nechápu. Mně nevadí, že děj není konkrétněji dobově ukotven - naopak, to by filmu jen ublížilo. Ale podivná směsice na plátně mi zkrátka nesedla. Dalšími důvody, proč film označuji za "parodii na vesnici", jsou klišovité vedlejší postavy. Třeba vrátný v družstvu, typický zástupce vrátných, jaké známe ze starších českých filmů (a pomiňme fakt, že jen málokteré vesnické družstvo má vrátného, který navíc slouží i v noci). Dále pak sousedky, které Václava zesměšňují v knihovně. Co se týče hereckých výkonů: ano – Ivan Trojan, Emília Vašáryová a Jan Budař - všichni hrají pěkně, ale film to z výše zmíněných důvodů zachránit nemůže. ()

Martas011

I když je tenhle film hodně schematický a dá se u něj předem předpokládat, jak dopadne - a taky ho hlavně táhne výkon hlavního hrdiny - tak přece jen mě dostal svou celkovou atmosférou, plynutím příběhu a skvělou Muchowovou hudbou. Může se to zdát jako menší rouhání, ale naposledy jsem se v kině takhle zrelaxoval na Tycově Vojtěchovi, řečeném sirotku a klidně bych Václava vedle něj postavil. Musím říci, že mě pan režisér více než příjemně překvapil. Silně doporučuji všem co ho ještě neviděli. ()

JohnKEANE

Konečne raz zasa česi trafili do čierneho.A zrovna od Vejdělka by som to nečakal.Aj ked ešte Učastníci zájazdu sa dali prekusnút,s Romingom bol už ale úplne mimo.Chvalabohu Vaclav mu zachránil reputáciu dostatočne.Všetko tu funguje ako má a tak je škoda hovorit o neskutočnom Ivanovi Trojanovi a ostatných hercoch,skvele napísanom príbehu alebo nádhernom hudobnom doprovode.Zatial umna v roku 2008 jeden z filmových vrcholov.A aj nejaká ta slza padla! ()

krivkin

po dlouhé době jsem se odhodlal jít na český film do kina, ale moc slavné to nebylo: film je natočen dost divně, nějak se snaží zkombinovat prvky humoru i dramatu, ale je to asi jako když páťák poprvé o výtvarce maluje koláž - takový pel mel "vtipných hlášek" a "srdceryvných scén", že to nedokáží zachránit ani dobří herci a způsob jakým byl udělán závěr dokonale zazdil celkový dojem.... 1 * navíc za koncert Vypsaný fiXy :-) jinak bych dal **.... ()

radimartin

Vejdělkův Václav je jako skokan o tyči - několikrát se rozběhne a zabodne tyč, která se ovšem vzápětí láme. Ač je to jeho zatím nejzdařilejší film, zůstává v zajetí průměrnosti. Nesporně kvalitní výkon předvádí jak p. Vašáryová (zejména ve scéně, kde ji dojde trpělivost) tak představitel hlavní role p. Trojan. Ten hraje skutečně výborně - je to jeden z nejlepších herců, kterého můžeme v dnešních filmech a na dnešních prknech co znamenají svět najít. Ovšem ačkoli svoji roli pojal velmi zodpovědně, na blázna to prostě není ten správný herec - má příliš inteligentní projev i za pláštěm neumětela, co vždy vše pokazí. Nepřesvědčil mě - hrál výborně, ale nebyl to prostě blázen (viz. scéna s "čtením" z knihy - zde se najednou přesně zjeví divadelní herec Trojan). Hudba sama o sobě mě poměrně zaujala, nicméně jen málokdy bylo možno spojit ji se scénou, ve které se objevila (jediná výjimka byla oprava motorky - jinak potřebné emoce nevyvolávala). Ale co, když to bude Jirka zkoušet dál, třeba mu to nakonec vyjde - ale chtělo by to pospíšit, pokusů přibývá. ()

Jimb021

mno, nebylo to špatný, ale taky nic moc extra. nějaký části filmu mi přišli zbytečně moc prodlužovaný (např. Václavovi průšvihy), ten motiv s otcem na mě moc nezapůsobil. ale bylo tam pár hodně vtipných věcí a Trojan i Fixa rulez! ()

DooFooS

Obdivuhodné herecké výkony v průměrném filmu. Místy vás chytí a nepustí, aby vás o chvilku později nechal nervózně poklepávat nohou ve snaze popostrčit děj o trochu dál. ()

chrustie

Tenhle film se mi moc líbil a ještě více se mi líbil herecký výkon p. Vášáryové. Překvapení po tom, kdy mě kamarád ujišťoval, že je to "pěkná blbost" :-) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017