Terminátor: Příběh Sáry Connorové

• USA Terminator: The Sarah Connor Chronicles (více)
USA, (2008–2009), 22 h 50 min (Minutáž: 41–53 min)

Tvůrci:

Josh Friedman

Hudba:

Bear McCreary

Lena Headey, Thomas Dekker, Summer Glau, Richard T. Jones, Edoardo Ballerini, Tony Amendola, Lee Thompson Young, Brian Bloom, Brian Austin Green (více)

Série(2) / Epizody(31)

Píše sa rok 1999. Sarah Connorová (Lena Headey) a jej syn John (Thomas Dekker) sa po tom, čo zničili jednu z najvýznamnejších vývojárskych firiem v krajine a odvrátili tak hroziaci Deň zúčtovania, pod falošnými menami zúfalo pokúšajú viesť úplne obyčajný život – čo však vôbec nie je ľahké, keď máte za chrbtom vládnych agentov, ktorí vás považujú za psychopatických teroristov! A tiež... Ďalšie vraždiace stroje z budúcnosti! Napriek tomu, že sa nikdy nezdržia dlho na jednom mieste, predsa len sa terminátorovi T-888 menom Cromartie (Garret Dillahunt) podarí vystopovať Johna a pokúsi sa ho zabiť priamo v jeho novej škole! Ibaže sa ukáže, že Johnova pôvabná spolužiačka Cameron Phillipsová (Summer Glau) je v skutočnosti taktiež terminátor – a jej úlohou je Johna chrániť! Spolu sa im podarí nebezpečnému T-888 ujsť. O niečo neskôr sa aj so Sarah zabarikádujú v bankovom trezore, odkiaľ sa im podarí ujsť použitím časostroja... Po dramatickom skoku do roku 2007 sa všetci traja, spolu s Johnovým strýkom Derekom Reesom (Brian Austin Green), ktorý sa k nim zakrátko pripojí z budúcnosti, pokúšajú zabrániť vzmáhajúcej sa počítačovej sieti Skynet v ovládnutí všetkých strojov a v prevzatí moci nad svetom, ako ho poznáme a opäť raz odvrátiť nemilosrdne sa blížiaci Deň zúčtovania, ktorý má podľa Cameron nastať v roku 2011... Nanešťastie však znovuobjavenie sa Sarah a Johna v roku 2007 neušlo nielen bystrému agentovi FBI Jamesovi Ellisonovi (Richard T. Jones) a Sarahinmu bývalému snúbencovi Charleymu Dixonovi (Dean Winters), ale i vražednému Cromartiemu, ktorý sa opäť vydal v ich stopách... (oficiální text distributora)

Jamajdzan

Let the wind blow high, let the wind blow low, Through the streets in my kilt I´ll go. All the lassies shout hello! Donald where´s your troosers?? Kdo se nenechal odradit první,možná poněkud slabší, sérií a ví jaký má text výše zmíněné písně smysl pro tento seriál, tak asi nebude hodnotit tak nízko jako se u tohoto seriáliu stalo zvykem. Výborná, zábavná (akční a sexy :D) druhá série, která se opíra o již tolikrát osvědčené téma patří pro mě mezi absolutní seriálobvou špičku. Navíc jako jeden z mála seriálů skutečně pochopil, kdy už je čas přestat a nasadit důstojný závěr a nenechat tak rozplinout původní náboj v kolotoči opětovaného ždímání již vyčerpaného tématu! Prison break a The Lost by se měli co učit... ()

Hanzo47

Co jsem čekal dostal jsem. První série mě vcelku rychle vtáhla do průměrného děje s nadprůměrnou Summer Glau. Vcelku rychle jsem sérii dokoukal, aniž bych se začal až moc nudit. Jelikož byl poslední díl série parádní, neváhal jsem a hned jsem sáhl po druhé. Tady se mi vryli pod kůži charaktery postav a propracovanější, ale stále stejné efekty. Poslední díl série opět skvělý, i když byl vidět zájem v seriálu pokračovat. Do logiky radši moc nerýpejte nedočkáte se žádné dokonale propracované skládačky, ale spíš vcelku průměrného a ságu (ne)narušujícího seriálu. ()

Lavinia

Nebýt filmů terminátorů, byl by to dobrý seriál, do nekonečna a napínavý. Takhle je to takové trochu slabší, hlavně se nějak málo zdůrazňuje paradox, že každý zásah do minulosti mění budoucnost, takže to vypadá jako stálé nastavování originálů a ne samostatný vývoj, což je dost škoda. A těch terminátorů je trochu moc najednou. ()

darthhokro

No po zhlédnutí Kombinátor Genihnis, jsem si dal maraton tohohle seriálu a přehodnotil z jedné hvězdičky na tři. Na paní Léto Glau se dobře dívá :) ()

megan017

Srdcovka už od pilotu. Líbí se mi, jak je příběh pojatý atraktivněji a zároveň nenabourává původní předlohu a v podstatě pokračuje reálnější cestou, než je tomu ve filmu. Sarah na mě konečně působila jako ženská, co fakt něco prožila a podepsalo se to na všech stranách její osobnosti. Je to drsňačka, na které se zároveň projevuje mírná labilita, a tak to má být. Člověk který prožije to, co ona, ten se zkrátka jen tak neoklepe. Ale zároveň je to milující matka, Lena na mě zapůsobila daleko více mateřsky, než původní Sarah. Mlady John Connor je zkrátka v pubertě a ukazujou nám tu, jak se z puberťáka vyklube muž. Na svůj věk je ale docela vyspělý a nějaké boty se mu dají odpustit. Cameron tu si snad každý zamiluje, nejen John. Krásna a učenliva ochránkyně, ona a John jsou dodnes mé velké OTP. Seriál má určitě hodně co nabídnout, je veliká škoda, že to nepokračovalo až do 3.serie, kde by se to rozlousklo. Jednotlivé zapletky byly opravdu napínavé, postavy byly velice sympatické, dalo se s nimi krásně sžít. Dodnes je to jeden ze seriálu, co oplakávam, protože jsem si ho opravdu neskutečně zamilovala. Nechybí tomu ani humor typický pro terminátorské filmy, ani dávka akce, napětí a stříleček. Pro mě nezapomenutelný seriál. ()

JK77

no myslim ze serial mal napokon vzrastajucu kvalitu. nie je to ziadna bomba, ale kto ma rad T tak to urcite preziju aj bez Arnieho, pre mna pohodovka na stredu, ked nemam co sledovat v TV. A uvidime ako sa to zacne v druhej serii, nakolko kvoli strajku bol serial dost skrateny. ()

Cortesz

Ano je to blbost, která zostudila a zneuctila Kult a veklý pojem ve sci-fi žánru nesoucí jméno Terminátor. Ale mě se na to zkrátka dobře koukalo. Dobře obsazené, triky na TV tvorbu taky ujdou a příběh není taky k zahození. Ikdyž všichni víme jak terminátor dopadne a proto je tento seriál zbytečný, ale je to dobrá televizní zábava. ()

Pai-Mei

Dosť slabé na to, že ide o seriálové spracovanie takého legendárneho filmu. Terminátori alebo herci, ktorí ich stvárňujú sú dosť divní. Špeciálne keď hovorím o Cameron, kde ju nabrali ??? Dejovo je to až príliš zamotané, ale ako celok pre fanúšika tejto tématiky sa to dá prežiť. ()

Jara_II odpad!

Od velice podprůměrného pilotního dílu se seriál díl od dílu postupně zlepšuje, ale i tak jde o naprosto průměrnou záležitost. Příběh se nijak zvlášť nevyvíjí, naopak mění to co bylo ve filmech řečeno. Původně to snad mělo připravit půdu pro nadcházející "Terminator Salvation", no já doufám že film si z tohoto seriálu pokud možno nevezme nic. -- edit: Druhá série to strhla do odpadu.. ()

Dinsberg

Čekal jsem naprosté fiasko, ale na náročný úkol s oproti filmům minimálním rozpočtem se autoři i aktéři perou více než zdatně. Pokud v zavedených kolejích zůstanou a nebudou zkouzávat do trapnosti, bude to OK. ()

Uberlord odpad!

Seriál, který se pouze snaží "vyždímat" peníze ze jména. Všechen ten náboj, který diváka ve filmech 1-3, posadil na zadek, je pryč, a ani herecké výkony tomu moc nepřidají... ()

Black3R

Myslím že to je pekné doplnenie príbehu. Páči sa mi to ako to detailne sedí medzi Terminátorom 2 a 3 : ) Graficky to ujde na tie efekty :( A vždy sa teším keď si idem pozrieť ďalší diel, Terminátora prosto milujem! Povinnosť vidieť pre fanúšikov!!!......tak 85% ()

Toustovač

Osobně jsem docela spokojený. Podle zdejších hodnocení (Mimochodem, jakou logiku má hodnocení SERIÁLU po jednom díle?) jsem čekal nějakou katastrofu a toho jsem se ani náhodou nedočkal. Samozřejmě netvrdím, že jde o nějakou extra pecku a nevybavím si vlastně jediný moment, který by mě vyloženě uzemnil, ale když není plnohodnotné pokračování, spokojím se i s takovouto "výplní". Titulní představitelka vyvolává asi nejvíce rozepří. Mně většinou nevadila, i když z jejího neustálého "nikam, doma budeš" jsem skřípal zuby. Většina dílů je bez diskuze průměrných a za čistě čtyřkový považuji snad jen jeden. Také se příliš nedostavila atmosféra druhého dílu trilogie či akční zábava dílu třetího. Normálně bych to nechal na třech hvězdách s oknem pro zvýšení v další sérii, jenže té se nedočkáme, takže čtvrtá hvězda budiž chápána čistě jako rebelie:). ()

Aildrin

Výstižných komentářů je tu dost, ale všiml si někdo toho, že je seriálová Sarah bruneta? Chápu, že ti co ji na roli vybrali, možná nikdy neviděli žádného z Terminátorů, nebo prostě jen hledali obsah namísto formy (v dnešní době věc vyjímečná). Tak či onak, jí mohli aspoň přebarvit. Lena Headey se Lindě Hamilton podobá asi tak, jako Azrael Garfieldovi. Možná bych na seriál vydržel koukat déle, ale to vzhledem k tomu, že si každých pět minut musím připomínat, že ta cizí ženská je Sarah Connorová, zkrátka dost dobře nejde. ()

ManOfPhoenix

Upřímně. Summer Glau (Cameron) je podle mého názoru jediná sympatická herečka, která v tomhle seriálu je, Ostatní se na roli dané postavy se příliš nehodí (Connorovi), efekty ujdou, a vůbec vlastně nezasahují do rozmezí filmů Terminátor 2 a Terminátor 3. Jak by jinak, když se to odehrává v (SPOILER) alternativní realitě. O to vlastně ale skoro vůbec nejde, epizody nejsou tak příliš zajímavé, máte v tom totální zmatek, a ten konec celého tohohle seriálu dává ještě větší chaos. Zkrátka, příliš povedený seriál s Terminátorem to není. Snad brzy udělají nějaký nový se zajímavější zápletkou a se Summer Glau. Ta jediná je důvod, proč se kouknout na pár epizod. ()

kirmakX6on

jsem náhodně zjistil, že jsem vůbec tento seriál neohodnotil, když jsem ho před pár lety viděl...nicméně si moc dobře pamatuju, že se mi líbil, že jsem se do terminátorky Summer Glau naprosto zamiloval a že mi přišla velmi zajímavá ta idea vztahu ke stroji, který je ale k nerozlišení od člověka (a i měsíce poté jsem o tomto hypotetickém vztahu v mysli rád fantazíroval) ...a taky že jsem byl rozhořčen, že seriál tak brzo skončil...takže minimálně 3*...a doufám, že si relativně brzy najdu čas se na seriál podívat znovu (asi počkám na tu novou sérii terminátorů a pak se podívám úplně na všechno) ()

Terminátor bez krve

Terminátor bez krve

09.05.2008

Přestože do obsazení Terminator 4 (tak momentálně zní oficiální název) přibyla kočka z Cesty bojovníka Moon Bloodgood (na nás nekoukejte, my ji na indiánské matrice nezapisovali), pokračování sci-fi… (více)