Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

elishia

po asi tretim shlednuti s casovym odstupem musim bohusel ubrat a prehodnotit. je to skoda, ze nemuzu nechat s cistym svedomym 4. Protoze Frank se nam tady opravdu vyradil, ale trosku to prekomponoval. Styl skvely, zeny uzasne, tolik krasek pohromade se jen tak nevidi, ale celkove jako film to postrada poradny dej a lepe vykreslene postavy. Parodie sama na sebe a vsechny okolo misty vtipna, odkazy na klasiky docela dobre padnouci, ale celkove je to takovy komiksovy mismas splacany dohromady stylem pate pres devate. Autor si sem tam odskocil pozdravit teticku smrt a sem tam to proste nenavazuje a nejede jak to ma. A je mi to moc lito, protoze tohle mohla byt nesmirna pecka. Misto toho je to film, na ktery se klidne zas nekdy mrknu, ale asi uz mu nebudu venovat tolik pozornosti... ()

Quendi

Až příliš rozevlátý styl vyprávění se příliš nehodí k výrazné grafické stylizaci. Filmu by naopak prospěla pevnější ruka a větší zaměření na příběh a postavy. Neznám komiks, takže si nejsem jistá, zda groteskně pojaté souboje a Octopus byly výtvorem předlohy nebo režiséra. Samuel L. Jackson každopádně vypadal, že se docela baví. ()

Týnidlo

Ostatní jsou dosti kritičtí, ale já jsem okouzlena. Nevím proč, ale trochu mi to přijde jako mix Watchmena, Sin City a (opravdu netuším proč, ale..) Mazaného Filipa. Navíc tenhle film mám o mnoho víc ráda jen proto, že ho mnoho lidí nezná a nemá rádo. A Gabriel Macht je fakt fakt fakt k nakousnutí! ()

korect

Ironie ke všem "super" filmům, nemůžu napsat parodie, protože tento výraz se pro tento žánr prostě nedá použít. No, atmosféra skvělá, to ale bylo asi tak vše. Místy už jsem začal doufat, že jde o "komedii na druhou", dokonalé vtipy ve stylu Nielsenových crazykomedií (souboj s instalatérskými potřebami), většina humoru ale byla z toho slabšího soudku, inu... Podle mého mínění tak slabé tři hvězdičky ()

2scha

Frank Miller. Jeho knížky z BaSin City mě přivedly ke komiksu. Jeho 300 uchopím, až po umytí rukou. Film Sin City mě bavil (i když nevím, jakou zásluhu na tom měl zrovna on).Ale Spirit ne, ten prostě na mě nefunguje! Krásný holky (až budu velkej chci Scarlett za ženu, teda jestli s tím bude ta současná souhlasit), bad ass S.L. Jackson, asi spousta peněz za vizualní kudrlinky (zelený plátno a klopítače, atd.). Ale mě to přijde nuda! ()

Cashville

Oceňujem kvalitné komixové spracovanie, ktoré sa mi zapáčilo už pri Sin City, ale keď mám hodnotiť film ako celok, tak je to podpriemer. Ničím výnimočný dej, podľa mňa zlý výber hlavného herca, ale celé to našťastie zachraňuje Samuel L. Jackson, Eva Mendes a ,,trio" klonovaných Octopových služobníkov, ktorí ma celkom pobavili. ()

Kubi21

Takže první hvězda je za hromadu naprosto nádherných bab. Druhá za výtvarnou stylizaci. Třetí za odlehčující humor a za to, že se film nebere nijak vážně a čtvrtá je za to, že se mi to prostě líbilo. ()

Barrymore

Ano, scénář chvilkami pokulhává, hlavní hrdina je chvilkami poněkud ukecaný (když si povídá sám se sebou) a dalo by se najít i několik dalších výtek, přesto mne pobavil. Líbí se mi stylizace. Adios, Amigos a spol. dokonalé postavy. Lehká absurdita a jistá nadsázka příběhu z filmu dělají velice dobrou a pohodovou podívanou. Za skvělé dialogy 80 %. ()

kubilov

Zfilmování komiksových předloh Franka Millera (Sin City, Spirit, 300) přineslo do kinematografie úplně jiný pohled na filmy podle komiksů, než jaké byly k vidění předtím, což se v době, kdy filmovému průmyslu komiksové filmy o superhrdinech neohroženě vládnou, rozhodně hodí. U Spirita je však ten problém, že je z těchto tří děl jednoznačně nejhorší, i když zase tak černě jako většina hodnotících bych to rozhodně neviděl. Problém byl s největší pravděpodobností v tom, že u 300 se o prakticky všechnu práci staral Zack Snyder a u Sin City měl hlavní slovo Robert Rodriguez, tak Spirita si Miller zadaptoval prakticky celý sám, což si svou daň vybralo. Největší slabinou sou místy až dost trapně a nepřirozené dialogy a také hlavní představitel. Co totiž dělalo takové nemehlo ve filmu se skvělým Samuelem L. Jacksonem, Scarlett Johansson, Evou Mendes a dalšími asi jen tak nepochopím. V podstatě hroznej nesmysl, ale já se u toho bavil. ()

J.Cobra

Asi zcela nechápu smysl tohodle filmu, ale vizuálně se mi velice líbil. Hlavně teda Eva Mendes ;o) a Paz Vega... mno, ve filmu "Španglicky snadno a rychle" se mi líbila více. Jo a ještě byli fajní ti "kloni" nebo co to bylo. Měli fajná trička, to jsem se vždy musel zasmát. A co se týká Scarlet Johansson, moc prostoru bohužel nedostala. (Komentář ze září 2009). ()

mrclTV

Miestami bláznivejšie, miestami vizuálne atraktívnejšie, miestami má film fakt premyslené detaily (šikovné vecičky, žiadne prvoplánové gagy a motívy), miestami aj vtipnejšie (dobre asi raz) ako iné Millerovské Sin City-ovky, ale fakt iba malými miestami, lebo po tej zvyšnej väčšine je to naopak slabšie. Ťažko hodnotiť, mne sa tento film zdal kvalitou niekde medzi Dame to Kill For a oirginálnym Sin City a jednému som dal dve a druhému tri. Čo teraz? Musím sa priznať, že Spirit ma bavil možno trochu viac ako Dame to Kill For, tam síce bola Eva Green, ale tu pre zmenu hviezdil Samuel L. Jackson a ani Eva Mendez nebola na zahodenie, čo si budeme klamať :D Výsledné skóre? Veľmi nepresvedčivé tri. ()

hrumsrt

Jediný co mě aspoň nějak uspokojilo bylo cool sincityovské provedení, kde těhle filmů je prostě sakra málo, no a pak překvapivě dobrý obsazení. Ale děj je jak, kdybych se ráno probudil a snažil si vzpomenout, co se mi zdálo. Tedy něco dohromady dám, ale bude to nesourodá blbost. A to je přesně tenhle případ.. Nejvíc mě ale vytáčí ten "humor" a zdánlivě husté hlášky, které přichází hlavně od Spirita.. Nuda! 20% ()

Fíma odpad!

Je to těžké rozhodování, jestli téhle slátanině tu jednu hvězdičku dát nebo ne. Ovšem, když hvězdičku dávám, tak za něco. Třeba i jen za dobrý nápad, něco, co se ve filmu povedlo, za atmosféru nebo cokoliv. Ale kromě krásných žen jsem na filmu nic pozitivního nenašel. No a kdybych se chtěl dívat jenom na ženské, tak na to jsou jiná média :-D Zkrátka jsem se už od začátku modlil, aby tenhle film skončil, což by divák rozhodně neměl!!! ()

blackend

Nevim, co proti tomu filmu všichni maj´. Jak tu již někdo napsal, když se ten film bere s nadhledem, tak opravdu pobaví. Příběh sice neni nic světobornýho, ale jak tu někdo psal, že neví, jaktože je nesmrtelnej, tak ten člověk měl asi zatmění nebo co. Rozhodně za sebe musim říct, že se mi to fakt líbilo. Hodně se ztotožňuju s názorem Caszidyho. Ten to myslim vystih´ nejlépe, vy všichni ultrachytrý kritici. ()

dražis

ujetý, kýčovitý, zábavný, nadsazený, absurdní, béčkový, náký hlášky taky byly---přesně takový, jaký maj comicsy bejt...koho zajímá, proč je spirit nesmrtelnej, koho zajímá, že tam není žádná výrázná myšlenka (to se radši kouknětě na něco zfilmovanýho od J.J. Rouseau,aha, že nic takovýho neni?!)...Dyk je to comics kurva. stačí, že zrovna v tomhle comicsu víte kdo je dobro a kdo zlo a nic jinýho neřešíte...Myslim, že se na to určitě ještě několikrát podívám, na rozdíl od temnýho rytíře. A příjde mi, jen tak mimochodem, že většina uživatelů se na filmy nedívá jen proto, aby se pobavila, ale hlavně, aby k nim mohli napsat nějakou kritiku. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)