Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Hanys_

Dost velké zklamání. Už úvod ve mě zanechal rozporuplné pocity a ty vlastně nezmizely ani se závěrečnýma titulkama. Ikdyž je tohleto dílko vizuálně na výši, ten děj je prostě zmatený a docela uspává... A krom zadečku Evy Mendes už tady nevidím nic zajímavého. 25% ()

wosho

Miller dostal spoustu peněz, volnou ruku a kvalitní herecké obsazení a co z toho vzniklo? Multižánrový gůláš, silně vystilizovaný, s bizardním humorem a ujetě pojatou akcí a erotikou. Něco je tu skvělé, něco je tu originální, něco tu je zbytečné, něco zde funguje a něco zase ne. Záleží jak se k filmu postaví divák. Fandy Sin City spíše Miller vyvede z míry. Na obyčejné diváki je to až moc šílené. Spirit je pro velice úzkou sortu diváků, co mu mnohé odpustí. Kdo mu však neodpustí jsou producenti, jimž zbyli oči pro pláč. ()

AngiS

Takže.. celkový dojem je, že to je pěkný a zajímavý.. To nepopírám.. ale jinak je to naprosto o ničem. ()

Vitoušek odpad!

Můj dárek od ježíška..co k tomu dodat?.... No hrozná píčovina(měl sem to dvd nechat pod stromkem)! A't žije ,,Sin city,, :-) ()

vorenus

Miller není Rodriguez a jestli si myslel, že stačí spolupracovat na SIN CITY a už je z něj Steven Spielberg, tak to se fakt hodně spletl.S takovou armádou hvězd v zádech a nevymáčknout z toho ani kousek něčeho zajímavého.Stačí jen poradit Franku drž se svého řemesla a tohle nech na zkušenějších borcích. ()

dopita

Velmi smutná ukázka toho, jak nepovedený může být skvěle vypadající film. Vizuálně je film na parádní úrovni, Režisér Frank Miller však neumí dát dohromady jednotlivé scény, natož aby to všechno fungovalo jako celek. ()

macuzuz

Z tohoto filmu jsem měla neskutečně rozporuplné pocity. Vlastně ani nevím proč...byla to dost velká blbost a dokoukala jsem se na to upřímně jen kvůli zvědavosti a Staně Katic a její roztomilé roli policistky. Nějaký děj i příběh to sice mělo, ale nic extra poutavého. Nevyhledávám další setkání s tímto filmem. ()

DannyBoy80

PREMIERE leden 2009 str. 55: "Ze SIn City jsem byla nadšená a zajímalo mě, co je vlastně Frank Miller dopravdy zač," říká Scarlett Johansson, která si s ním dohodla oběd, když už připravoval Spirita "V původním scénáři pro mě žádná role nebyla. ale krátce po téhle schůzce mi zavolal, že přidal postavu přímo pro mě."....................................................tahle škaredá neherečka si snad vyšuká jakoukoli roli. Hnus velebnosti ()

melkor323

Spirit je....čudný. Koli Frankovi sme možno čakali druhé Sin City alebo 300, ale nekonalo sa (a ani nemohlo, lebo Sin City reziroval Rodriguez a Tarantino...a ano, trochu aj Frank Miller, ale nepustili ho ktomu sameho (a dobre urobili, aha ako to dopadlo) a 300 je kompletne pod taktovkou Zacka Snydera). Bohužial. Bohužial preto, lebo Frank Millar nie je režisér, celý film pojal ako keby robil comix. Samozrejme má aj svetlé stranky, napr. Octopus je celkom podarený (aj ked v komixe myslím ho nikdy celeho neukážu a vo filme hey, čo mi príde trochu znásilnenie predlohy a hádajte čo, ja NENAVIDIM znásilnenia predlohy) aj ta jeho pomocníčka je k nakousnutí, vizuál celkom podarený (neboleli z toho oči ako pri Sin City :) ), ale tak na polceste medzi Sincityovským a obyčajným vizuálom. A to je problém celého filmu. Vzdy je na polceste. Zo začiatku sa tvári ako normál_komix _krimi_superhero_adaptation, čo ale odoznie asi hned po prvej bitke s Octopusom a naberie to dosť čudný spád, naťahovačky Spirita a Octopusa mi prídu trochu ako Tom a Jerry. Nechápte ma zle, čudnosť mi nevadí, skorej naopak (Octopus a jeho pomocnicka v nacistickej unifornme, LOL ), ale mali by si to ujasniť. Ci sa rozhodli robiť tvrdý noir alebo jemne komedialnu psychadelickú vychytávku. Z toho, že som sa asi 10 krát mimovolne pozrel na lištu playera, kolko to ešte má, usuddzujem, že tam bolo privela nepochopitelných a zbytočných scén. Suma sumarum, forma prevyšuje nad obsahom ale aj tak, 47 percent, to si nezaslúžil....este aj take Fast an furious a Soumrak maju viac :( ...... ( + encyklopedicka vložka: Spirita nenapisal Frank Millar, ale Will Eysner, Frank ho prebral (aj ked neviem preco, ma v zalohe vela vlatnych, perfektnych comixov....). ()

Prochy38

Film ve stylu Sin City, ale ani v nejmenším se k němu kvalitou neblíží. S. Johannson, E. Mendes, S. Paulson, P. Vega a S. Katic. To je pětice sexy ženských, která mě udržela do konce jinak totálně nudného a slabého filmu. ()

CjKukis

Nemám žádný důvod podívat se na to znova, protože už na poprvý sem měl co dělat abych to vydržel, tohle je prostě vážně ale vážně hodně ubohý. ()

Hyb_rid

Ze Scarlett Johansson, Evy Mendes a Paz Vega jsem měl pořádnou erekci a z kreací mého oblíbence Jacksona to byl hotový orgasmus, ale něco je tu špatně. Celkem to jako celek lahodí mému oku, tak proč se tak nudím? Žeby neznalost komixu? Ale 300 ani Sin City jsem taky neznal a nuda to nebyla. Je vidět, že Miller prostě na režisérskou židli nepatří a měl by ji s poklonou přenechat někomu kompetentnímu. Charisma hlavního hrdiny je nulové, o atmosféře nemůže být ani řeč, nakonec si z toho filmu pamatuju jen kozy a strašnou chuť vyhledat nějakou společnici oděnou do latexu. Je to dost bída 20% ()

TERRORDROME

Ako vlastne toto hodnotiť? Psychedelická pičovina, výplod sfetovanej mysle komiksového mága Franka Millera, ktorý mal s komiksovými filmami zlé skúsenosti a tak sa rozhodol že nakrúti ten úplne najdebilnejší, najabsurdnejší a vôbec film na ktorý sa nedá pozerať inak, len s otvorenou hubou a premýšľať či je to pravda alebo halucinácia. Priznávam sa že som sa celkom slušne bavil ale nikomu to odporúčať nebudem. Nesmrtelný chlapík so škraboškou sa mláti s nesmrtelným metrosexuálom, hľadá ženu svojho života podľa fotky jej zadku a má pravidelné kontakty s anjelom smrti. Divák má zasa kontakt s blázincom a po zhliadnutí filmu sa nechá dobrovoľne internovať. Čo je to za film, o čom vlastne? Nikto nevie a ja už vôbec nie. Na toto nemajú ani Montypythoni a minister švihnutej chôdze podal demisiu. Sakra, zastavte ma! ()

Drirr

Ještě krůček a bylo by to zcela nekoukatelné. Takhle je to jen nesnesitelně nezvládnuté. A to z hlediska obrazu, zvuku, akce, castingu i všeho jiného. Marně hledám nějaký klad...Snad jen ten Jackson místy i potěšil... ()

Teabag

Být to v Rodriguezově režii, možná by to tomuhle snímku prospělo. Jeho stylizace je přitažlivá, herci skvělí, ale Miller (ačkoli své komiksové předloze jistě rozumí nejlépe) mě nedokázal úplně nadchnout. Každopádně Spirit je o poznání odlehčenější než Sin City, a pokud nehledáte zrovna nějakou intelektuální výzvu, tak si tenhle film můžete užít. Čisté 3*. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)