Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Lukoboss

Nijak se nebudu tajit tím, že na Sin City to prostě nemá. A to je škoda, protože by si to zasloužilo preciznější práci. Graficky pěkně zpracované, obsazení se taky, myslím, povedlo, ale ten příběh kulhá. Místy jsem se díval, jak dlouho to ještě bude trvat, a to je špatně. Několik hlášek a vtípků je povedených, několikrát jsem se zasmál, ale tím to hasne. Duch tohohle filmu rozhodně není hrdinou, jakým je Spirit sám o sobě. Zase se mně potvrdilo, že se na film prostě nemám těšit. ()

Han22

Nehorázná sračka to je Spirit. LItuju všechny, kdo tenhle film uvidí, protože takovou blbost aby člověk pohledal. Zpracování je stejně kýčovité jako u Sin City (a už tam mi vadilo) a do toho se režisér snaží kombinovat noir film s komixem. Scénář a příběh je ale plný těch nejodpornějších klišé, které jen můžou být, postavy pronáší totálně patetické proslovy, kterým bych se asi smál i ve dvanácti a Samuel L. Jackson a jeho přehrávání je nejhorší peklo. Jestli tohle má být nějaká nadsázka nebo parodie, tak ji teda nevidím, protože film se bere smrtelně vážně a úpřimně se divím hercům, že se nezačali smát, když měli vypouštět z huby takový bláboly. Ale peníze nesmrdí a někteří jak vidno zahrají ve všem. Co se mě týče pokud pan Miller nezačne točit normálně, tak se jeho dalším filmům vyhýbám obloukem. ()

Cracker odpad!

Totálna sračka spolurežisér filmu Sin City Frank Miller sa pokúša o oživenie ďalšieho komiksového príbehu ale on ho skôr pochoval. Bez Tarantina a Rodrigueza to nepôjde Frank :) ()

Herráček

Já bych se nebál to srovnat se Sin City... Pro tuhle skoro černobílou poetiku mám zvláštní slabost... Na komixovou adaptaci mi přijde téměř jako nejlepší volba... Spoustu těch obrázků jsem si dovedl představit opravdu i jenom jako obrázky... A dějově? Je poznat, že jde o komix... Všechno šlo tak jakoby útržkovitě... Ale šlo.. .A stále kupředu... Od jedné holky k druhé... A mezitím samozřejmě nějaké jiné záležitosti... ()

jondoe

Pre mna je Spirit obrovskym sklamanim. Cakal som dalsiu bombu v style Sin City a dostal som ubohe spracovanie celkom slusneho pribehu. Jedina co sa da na filme odcenit je skvely vizual, ktory sa mi pacil viac ako v Sin City. Celkom ma pobavil aj Samuel L. Jackson a vsetky postavy zenskeho pohlavia. Ale to je asi tak vsetko. Frank Miller mozno kresli zaujimave komiksy. Ale ich prevedenie na filmove platno by mal nabuduce nechat na skusenejsich reziserov. ()

ryoga

Niekomu sa Sin City páčilo a niekomu zasa nie...Je to skôr o tom spracovaní... niektoré veci sú ukradnuté zo Sin City to je pravda ale Spirit je trochu iný a podľa mňa sa dal pozerať...hodila sa tam aj Eva Mendes a aj Samuel L. Jackson ako Octopus.. ()

KoRner

Veľmi nudné a príliš pomalé tempo aj na mňa. Postavy sú ploché a určite si ich neobľúbite, pretože vlastne ani neviete kto je kto a za čo to vlastne bojujú. So Sin City to má pramálo spoločné. Aj zápletka bola jalová a nevtiahla ma do deja, ktorý sa len naťahoval a zamotával príliš pomaly. -Ako sa dostalo do tohto filmu toľko známych mien to však netuším. ()

Seti

Pokud by byl Spirit čistokrevná parodie, tak by s trochou humoru navíc mohl snad i fungovat, ale takhle? Millera jako tvůrce komiksů mám hodně rád, ale Miller jako filmař je naprostý tragéd. Nevím co bylo horší, jestli totálně mimózní režie nebo nesmyslný scénář s dementními dialogy (komiks jsem nečetl, a pokud je jen z poloviny tak "hutný" jako filmový scénář, tak se mu vyhnu velkým obloukem). Celé to na mě působilo dojmem, že se tvůrci nemohli rozhodnout jakým směrem budou Spirita tlačit, a proto vypadá jako bezpohlavní slátanina. Tou jedinou hvězdou oceňuji Millerův vkus na ženskou krásu. ()

killjezor

Geniální grafická podoba snímku je na kolena sražena nicneříkajícím, stokrát viděným příběhem a ani rádoby vtipné hláškování a úžasná přehlídka krásných žen to nevytrhne z nudy. Jediné, co na mne nakonec působilo velice vtipně je Oktopus v nacistické uniformě. Spirit ukázal, že forma opravdu není vše. ()

BlackTom

Predlohou nedotknutý a ani to nehodlám zmeniť... Na Spirita som sa fakt tešil, veď už len to, že ju má v rukách komiksová ikona Frank Miller znie skvelo. Opak bol pravdou. Spirit je ultraštylizovaná sračka, ktorej sebaparódia nepristane. Najväčšmi pripomína Sin City (a nehádajte sa, že nie! každého to napadlo), aj to len inšpiráciou film-noir a niektorými animovanými sekvenciami, ktoré sú nakoniec jediným pozitívom. Miller má možno cit pre detaily a nechýba mu nadšenie, ale príbeh s debilnou antickou zápletkou načisto odflákol. Všetko pôsobí umelo a na efekt, všetko má byť náramne cool. A áčkové herecké obsadenie to nezachráni. Ku Eve Mendes sa ani nevyjadrujem, ona totiž nie je herečka, no také eso ako Samuel Lee Jackson sa zhovadil ešte viac ako Clooney v Batman a Robin. Najprv otrasný klobúk, hneď nato kimono a bokombrady, nakoniec nacistická uniforma(!). Asi sa už tiež načisto pomiatol, inak sa to vysvetliť nedá. Lobotomické klony taktiež neoslnili, skôr výrazne znechutili. Dialógy toporné, monológy trápne a patetické, dej chaotický a nudný. A že čistá komiksová esencia! Blbosť! Poteší každého PRAVÉHO komiksového fanúšika! Pche! Nech teda nie som "pravý", ale určite si OVEĽA radšej pozriem poctivo béčkový a určite nie tak trápny Punisher: War Zone. Dúfam, že už žiadne štúdio nenechá Millera režírovať bez dozoru. Monštruózna sračka! ()

Testament

Upřímně, je mi celkem ukradený, jak je Spirit negativně hodnocený. Osobně jsem s výsledkem spokojený. Příběh policisty Colta, který je zavražděný a posléze se opět objeví na světě, aby dál potíral zločin a zjišťoval, proč má své nadpřirozené schopnosti, je natočený ve stylu filmu Sin City. Obrazová stylizace je ny vysoké úrovni, ale příběh je také celkem slušný. Colt se v něm musí utkat se svým úhlavním nepřítelem Octopem, který zná jeho tajemství, ale má v plánu stát se nejmocnějším na světě. Spoilerovat nehodlám. Film, je kromě slušné akce rpošpikován černým humorem, což mu svědčí, a tak půldruhé hodiny uplyne velmi svižně. Mouchy by se nějaké určitě našly, např.: po chvíli začne být až trapné, jak po hlavním hrdinovi všechny ženy šílí (to není má osobní závist), nebo až nechtěně směšné herectví Samuela L. Jacksona (teď mám na mysli jeho poulení očí). V konečném výsledku nedosahuje Spirit kvalit Sin City, ale ke shlédnutí jej určitě doporučuji. ()

Wally

Hodně zvláštní film a strašně těžký k hodnocení...pozitivně kvituji, že jsem se během sledování filmu bavil. Bylo to kolikrát tak ujetý, že jinak než s humorem to ani brát nešlo. Co mi zážitek z filmu kazilo bylo, že jsem si několikrát připadal, že sleduji nepovedenou kopii filmů Sin City, Kill Bil, Batmana apod. Pokud to měla být parodie na tyto filmy, pak bych zauvažoval o více hvězdách, ale protože si myslím, že to bylo myšleno vážně, pak hodnotím jak hodnotím...i když tak hvězdné herecké zastoupení by mohl tomuto filmu závidět leckterý producent a režisér. ()

HiddenDragon

Frank Miller precenil sve schopnosti. Zatimco v "Sin City" (2005) tahli za jeden provaz s Rodriguezem a Tarantinem, kteri se postarali o to, co je pro film treba, Millerovi pri teto spolupraci nedoslo, ze delat motion pictures je neco jineho nez vytvorit komiks (a bohuzel mu v tomhle novem filmu nesly ani ty texty). Zkusil to sam, a ztrapnil se bohuzel na cele care. Docela by me zajimalo, co slibil nejkrasnejsim stabajznam planety, aby je sem dostal. Eva Mendes, Sarah Paulson, Scarlett Johansson, Paz Vega...vysledkem je jakysi mix Playboye a Sin City. Hlavni hrdina spis nez Batmana pripomina Casanovu, ktery se popere v prvni scene a pak dostava porad jen na budku. Uz uvodni bahenni zapas s Octopusem a zachodovym humorem (doslova) odhaluje "kvality" celeho filmu. Miller tu ma dokonce male cameo. Ale nedoslo mu, ze pote co mu Octopus ufikne sisku, mel zustat tuhej a misto rezirovani si vyhonit nad prdelkou Evy Mendes a nikoliv ji pouzit jako dulezitou dejovou "rekvizitu". Hloupe dialogy se prasi hercum od huby jak na castingu pro rumunskou telenovelu (mozna uz jim hrablo z tech zelenych screenu, ve kterych se film tocil) a hlavni padouch je sileny genetik-nacista, ktery se asi nepodival do zrcadla, jinak by mu doslo, ze cernoch by delal Hitlerovi tak maximalne rohozku pred dvere. Obrazove se Miller snazi tezit z uspechu Sin City, ale kdyz nemaji herci kvalitni vedeni, stylove prostredi ala fim noir uz pak film nezachrani. Kdyby to videl autor predlohy, slavny Will Eisner (ktereho Miller dle vlastnich slov velmi obdivuje a mnohokrat se s nim setkal), asi by vstal z hrobu jako Spirit a Frankovi by smocil hlavu v zachode. Vzdyt sam Miller to tvrdi... "toilets are always funny". ()

iXtr3m3

Slabšie ako Sin City ale lepšie ako Sin City 2. Nič viac, nič menej. Jackson sa tu našiel asi omylom, ale u neho to už je asi zvyk viď. účasť v Marvel univerze a zároveň účasť napr. v Aréne, čo bol teda ešte väčši prešľap. ()

Finskej

WTF? WTF! WTF WTF WTF... Cenný dokument o tom, jak se to dělat nemá. Myslím, že je to asi dobrý dokument, protože podchycuje všechny aspekty. ()

baXter

Až na hezkou grafiku není co hodnotit. Děj jako by byl diváku zcela vedlejší (rozuměj nijaký a.k.a. nudný). Ještě že mě ty 4 gambáče při sledování tak vypomohly. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)