Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

pugs

Rozhodoval som sa medzi dvoma filmami. Medzi Spiritom a Rozsudkom smrti. Na koniec vyšlo na toho Spirita, pretože má NÁDHERNÉ ženské obsadenie. A druhou výhodou pozrieť si to je vizuálna stránka. Nie je už taká dokomolená ako v Millerovom Sin City. Sú tu pekné farby, vynikajúce spomaľujúce zábery a ako som písal skvelé herecké obsadenie. Ale to nestačí. Je to totiž veľmi hlúpy film. Fakt. Slabý scenár a asi jeden z najslabších komixových záporákov v podaní Samuela L. Jacksona. Scarlett Johansson, Eva Mendes a Sarah Paulson to neutiahne. O Gabrielovy Machtovi sa radšej nezmieňujem. Síce mi pripadal v určitých miestach prejavom ako Johnny Depp, ale nič viac do svojej role nedal. Krásnu vizuálnu stránku zatieni debilný scenár a horšie herecké výkony, ale priznať sa musím - mne sa to páčilo viac ako Sin City. 5/10 ()

iantomasik

Sranda - že Miller nakonec natočí film v podobném duchu, jako byl ten, který ho od zfilmování jeho novel odpuzoval (Batman a Robin). Spirit je zábavný a mnohem zásadnější než např. přeceňovaní Strážci. Je to groteska se vší svou pokleslostí i hloubkou. Zlo je tu hrávé a mění převleky, není totiž konkrétní. Představuje jen ideu, stejně jako Spirit a jeho město=poslání - jediná láska a cesta "hrdinů". Formální stránka ztvárění pak dělá pro komiksové metody ve filmu opravdu mnoho, ale vyžaduje jistou informovanost o médiu, kolísání stylu přitom skvěle korsponduje s proměnlivostí ladění původních sešitů. Frank Miller zná americký komiks zatraceně dobře a nehodlá jej nijak přikrášlovat. Spirit není filmem o hrdinovi, s tajemnou minulostí, co miluje své město a bdí nad ním - je to film o americkém hrdinském komiksu jako takovém. Není divu, že se film s tak úzkou cílovkou vůbec neujal a setkává se s takovou nenávistí. Problém bych viděl hlavně ve střetu očekávání a divácké ztrnulosti ve vnímání filmů s hrdiny. Za komerční propad může být Miller ale nakonec rád, nenatočí se tak pokračování, což by celou tuhle latentní kultovku vážně shodilo. ()

spikey1 odpad!

Tak moc jsem se těšil na zadek Evy Mendes a zlou roli Scarlett až jsem vypustil ducha a ani jsem se na to nedodíval. Ničím mě tento film nezaujal a nedokázal udržet mojí pozornost. smutné. ()

jenik71

Spirita nezachrání ani vizuální styl o dost lepšího Sin City a ani celkem slušné herecké obsazení. Kupodivu nejlepší se mi zdála být Eva Mendes. Nejen velice solidním projevem, ale také se mi na ní pěkně koukalo. Ostatní ovšem zklamali. Úplný propadák to sice není, ale já se v podstatě nudil. Nejsem fanouškem komiksů a tak to také hodnotím. A můj verdikt je jasný - nic moc. ()

Pecival

Hrozná bolest. Příběh scestnej, herci nemožní, stylizace nefunguje, postavy jsou nevýrazné a celkově to vůbec nedává smysl. Sin City funguje hlavně kvůli zajímavým postavám (zahraným i napsaným), ne díky hrátkam s barvama. Tak hvězdu aspoň za ty ženské. Ikdyž hodně nerad, to přiznávám. A Eva Mendez se mi moc nelíbila. ()

giovanni3

Tento komiks mne nebavil, protože příběh byl slabý, herecké výkony také nic moc a prostředí sice zajímavé, ale k čemu, když film nemá ten důležitý základ? I superschopnosti hrdiny nebyly ničím výjimečné. Bylo zde i klasické klišé, kdy hlavní záporák řekne hrdinovi naprosto vše o svém plánu, když už ho zabije, ae nakonec hrdina utíká a ví vše podstatné. 2z5 ()

jefff

Sin City bez hlavy a paty. Tak by se Spirit dal v krátkosti označit. Bezduchý, naivní příběh, nad kterým se lze jedině pousmát, ale brát ho vážně - jako kino film, to ani náhodou. Miller zabředl do komiksovosti až příliš a ke konci mi z toho bylo spíš nevolno, než pro potěchu. Vizuál téměř dokonalý, ale nic víc. Krásná schránka ukrývající prázdnotu. Ani Jackson, Johansson nebo Mendez to nezachrání. ()

DeLaMorte

Další filmový komiks Franka Millera mě zachoval neutrálně hladným.Temný příběh temného města nad kterým dohlíží Spirit a které terorizuje Octopus.Opět výborné vizuální pojetí filmu...občasný humor a důkaz že Spitit není žádný létající superhrdina.Celkově dobré možná bych ohodnotil a hvězdičku více kdyby stopáž filmu byla kratší...myslím si že právě ona délka filmu je zde problém..není totiž tak akční a lidi se začnou chvílema vrtět nudou..ovšem já se nenudil.Průměr je zde myslím si přesněto co film nabízí/vzhledem k zmiňované délce/ ()

BMAJTZ

Opravdu se mi to nelibilo pribeh vystaven na nicem a celkova stylizace mi pro neco tak banalniho taky prisla pomerne mimo misu. ()

ZkuKol

Sin City se mi docela líbilo, ale Frank Miller není dobrý režisér, ani ty obrázky nejsou tak dobré. Eva Mendes je otřesně špatná herečka a fakt není moc sexy, spíš naopak. Gabriel Macht má sice slušnou postavu a drsný výraz, ale s herectvím je na tom stejně jako Eva a pak je tu Jackson, herec který má talent od Boha a už 10 let hraje ty samé drsné "nigga" stejným způsobem v čím dál horších filmech. Ostatní kočky se možná snaží, ale Miller neví, co je to erotika, takže jsou tu vlastně zbytečné. Příběh je hloupý a často zrychlený, aby se nepoznalo, jaké debilnosti dosahuje. Ani akce nestojí za kouknutí. Snad jen hudba je slušná, ale často se kopírovalo z jiných komiksových filmů (Batman např.). Není to ůplně sračka, ale naprosto zbytečný film, který možná zabije Sin City 2, určitě... 15% ()

bloodvomit

Kdy sem koukal na hodnocení, řikal sem si, že určitě spousta z hodnotitelů nemá ráda komixy a proto je rating tak malej... bohužel sem se spletl. Spirit opravdu neni dobrej film, je to slabota, nemá to grády, nevtáhne to člověka do děje prostě tomu chybí to co dává filmu dobrej rejža. Dvě hvězdy za ženský a vizuální zpracování :-) ()

sedm.1

Po vizuální a technické stránce není moc co řešit.Spirit v tomto ohledu nabízí jednoduše velmi zajímavý,nevšední,ale i poměrně dosti líbivý zážitek.Frank Miller zkrátka oživil a přenesl komiks z papíru do posledního detailu na plátno,čímž se mu podařilo vytvořit i perfektně fungující atmosféru a docílit vážně originální stylovosti.Pravda,sice už tu bylo dříve velmi podobně vypadající SinCity,ale zdá se mi,že Miller si se Spiritem vyhrál ještě o něco víc a dotáhl to právě po té vizuální stránce téměř až do maxima.Takže s tímto ohledem vše naprosto ok,spokojenost.Ovšem co Millerovi zlomilo vaz byl samotný scénář.Po celou dobu mě nedokázal Spirit svým průběhem,zápletkou,postavami,zvraty,prostě vůbec ničím oslovit.Celý příběh se sice nese v příjemném stylu noir detektivek,ale tak nudně,až jsem nestačil kroutit hlavou.Celé je to absolutně bez šťávy,bez napětí,prostě bez života,ale co mě překvapilo nejvíc,tak především na komiks i téměř úplně bez akce.Snímek tak tvoří jen kecy,kecy,kecy,mezi tím jsou proloženy vnitřní monology hlavního hrdiny,takže vlastně zas jen kecy a toť vše.A navíc jsou to kecy vesměs postrádající šmrnc.Ani výběr herců se pak Millerovi dvakrát nevydařil.Macht je sice na první pohled sympaťák,ale je stejně jako v jeho předchozí filmografii nevýrazný až běda.Ten chlapík možná umí hrát,ale jsem přesvědčen,že díky své tuctovosti a absence charisma nemá šanci nikdy moc prorazit.Naopak,Sam L.Jackson má toho všeho na rozdávání,ovšem zde to snad až přeháněl,možná že to byl tedy záměr,ale i jeho postava byla pro mě úplně mimózní.Holky na okrasu pak sice byli skutečnou okrasou,ale těžko za to mohu krom kostimérek a vizážistek pochválit někoho jiného.Spirit se tak zkrátka ve směru přenesení komiksu na plátno Millerovi vydařil na výbornou,ale kousnout ho po jiné než vizuální stránce je opravdu hodně těžké.Je to prostě strašně velká blbost a nuda. ()

Babous

Po vizuální stránce pěkné a podobně působivé jako Sin City, ale děj byl natolik ujetý, že jsem u toho usnul. ()

LadyVader

Na tohle jsem byla málo opilá! Podpořeno naprosto špatným dabingem.. Ikdyž hláška "Zabiju tě tak, že umřeš!" fakt pobavila. Jedinej plus na tom byla HD telka na které jsem na tenhle blábol koukala :D. (To chce fakt odvahu tohle srovnávat se Sin City) ()

dudyvan

Žádal bych peníze zpět po konci kina, kdyby to šlo.....bohužel.Pokud cokoliv čekáte od tohoto filmu jediné čeho se dočkáte je zklamání z hereckých výkonů,děje a všeho ostatního.Jediný klad tohoto filmu je vizuální stránka, proto dávám 20%.Nejhorší zpracování komiksu co jsem kdy viděl!!!!! ()

DavidS.

Někde mezi "odpadem" a jednou hvězdičku. Po všech stránkách nefungující a nepodařená variace na Sin City a na Franka Millera, kterému to báječně jde za psacím stolem, ale nikoliv na režisérské stoličce. Někdo tu přecenil své síly a naopak podcenil vše ostatní... ()

chmíří

Naprosto o ničem, příběh sice naprostý žádný, ale dejme tomu, ale celkové vyznění filmu je prostě o ničem. Kdyby nebylo Sin City, i obrazová stránka by vyzněla jinak, jenže Sin City je a tento trapný klon na něj stejně nemá...No aspoň ta hromada krásných žen, ale to je na film, který chce něco dokázat dost málo. No je jasné, že to chtěl Frank Miller zkusit, ale myslím že to zkusil naposled...35% ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)