Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

D.Moore

Fajn, tak jsem asi divný, jelikož mě Spirit pobavil, dokonce velice dobře, a vůbec se za to nestydím. Mám pro Franka Millera slabost, tím to asi bude. Jo a taky pro Scarlett Johansson, Evu Mendes, Samuela L. Jacksona... Tenhle film určitě nebyl míněný zcela vážně, to snad dojde každému, tak proč čekat superintelektuální duchaplnost? Záleží už jenom na tom, jaký máte vztah ke komiksům, jak moc máte rádi brakovou tvorbu... a jak moc jste divní. Dávám čtyři zasloužené hvězdy.__P.S. Takhle si představuji film plný krásných ženských. ()

MM_Ramone

Novopečený režisér Frank Miller sa pokusil o nemožné. Chcel dva krát vstúpiť do tej istej rieky. Do rieky menom "Sin City". Lenže teraz už za sebou nemal dvojicu štedrých mecenášov, skúsených poradcov, Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueza. V snímku "The Spirit" odhalil svoj vlastný rukopis. A zostala tam len nuda, klišé, nepodarené pokusy o čierny humor, plytká zápletka, hlúpe dialógy... avšak to všetko v temnom, štýlovom komiksovom balení, ktoré sa mu už osvedčilo pri jeho prvom filme. ** ()

Spooner

Divné,nudné, zbytečné. Frank Miller režírovat fakt neumí, protože kecání Rodrigezovi do Sin City se fakt nepočítá. Tady totiž nezaujme nic. Nezaujala mě vizuální stránka, nezaujal mě příběh a ani Millerovi rádoby ujetý scény typu Samuel L. Jackson vyslýchá hrdinu v nacistickým kostýmu. Tyhle scéný vážně nefungujou. Kdyby byl ujetej celej film, tak možná. Jenže když se to třeba čtvrt hodiny tváří vážně a pak na vás vystartujou s podobnou scénou, tak je to vážně wtf. A herci to taky nezachraňujou. Gabriel Macht je nevýraznej, Samuel Jackson je úplně mimo, Eva Mendes aspoň dobře vypadá ale Scarlett Johansson nemá vůbec co hrát. Fakt bídá to je. Sin City si teďka vážim zase o trochu víc. ()

Mahalik

Fanoušci komiksu by nejraději Franku Millerovi udělali rozsáhlou depilaci třísel, já však s voskem budu otálet a narozdíl od mých "rozzlobených" kolegů budu Spirit vesměs chválit. Pravdou zůstává, že Spirit je blbost. Kdo čeká Sin City okořeněné hezčími herečkami (jde to vůbec?) bude proklatě zklamán (až na ty zadky). Možná bych udělil odpad! pokud bych četl komiks, třeba to tak infantilní opravu být nemělo, nevím, ale stejně jsem se u tohohle výtvoru zasmál víc, než u normálních filmů, jejichž cílem je být vážný jako Buster Keaton a možná ještě víc. Samuel L. Jackson už dlouho neperlil a role Octopuse mu dala možnost opět otevřít své brány infantility a bezbřehý radosti pro ztvárnění těchto týpků, takže už jen za něj dávám tři hvězdičky. Spirit prostě nesmíte srovnávat s ničím. Je to dost svérázný snímek, jenž si stanovil vlastní pravidla, která jsou možná na komiksový film až příliš zvrácená, ale je to prostě tak a pochybuju, že Miller se svým výtvorem nebyl nespokojený. Prostě za tři a víc se v tom nimrat nebudu... ()

Reiniš

Celý snímek se skládá ze skvělých (ač šílených) nápadů a úžasně stylizovaných scén, které ale absolutně nedrží pohromadě. Herci si své role užívají, bohužel jsou nuceni vypouštět z úst takové patetické nesmysly až mi bylo stydno za ně. Spirit je film plný neustálých rozporů. Uchvátí vás vizuální stránka, ale příběh znudí k smrti. Typově přesní herci baví, proč ale neustále všichni tolik přehrávají? V jednu chvíli vás Miller přesvědčuje, že to myslí smrtelně vážně, aby to za okamžik celé shodil nějakým ujetým nápadem (skákající chodidlo s lidskou hlavou). Není to špatný film, jen je prostě jiný (místy divný). Rozhodně ale asi není takový, jaký si ho Frank Miller (a potažmo i Will Eisner) nebo my diváci představovali. ()

Xmilden

Kýble nudy prošpikované vymakanou vizuální stránkou Sin City. Zatímco Sin City v sobě ukrývá silné příběhy, Spirit po většinu času solidně nudí (jednoznačně prim hrají v tomto případě nesmyslné dialogy a monology). Hlavní hrdina je nejmíň charismatický suprhridna co si vzpomínám. Záporák je sice bestiálně dokonale zábavný (S.L. Jackson - takže se není čemu divit), ale tento film není šance zachránit. Slabší komiks v mých očích představuje už pouze Ghost Rider. Nevím jestli je dílem náhody že v obou těchto filmech hrála Eva Mendes. ()

Phobia

Na první pohled jsem si řekla: Co je to za pí4ovinu? Na druhý pohled se mi vtírala otázka: Co je to za pí4ovinu? Na třetí pohled... ále, nač se opakovat. A na čtvrtý pohled jsem se vysrala. Nehodnotím, těch 10-12 přetrpěných minut ve mně vyvolávalo pocity, jako by mi po podbřišku hopsal vzteklý horolezec s mačkami a sem-tam přidal ránu cepínem do mé ubohé hlávky. ()

lesumir odpad!

Na Spirita jsem se těšil moc a klidně bych ho i nadhodnotil, kdyby si to zasloužil. Ale takhle nemám na vybranou a dát odpad je to jediné, co si zaslouží!! Frank Miller se měl držet svýho papíru a nechat filmařinu odborníkům, ale po tomhle mu nikdo žádnej projekt nesvěří, takže všechno špatný je k něčemu dobrý. Naprosto katastrofální scénář, kterej by napsalo i desetiletý děcko. Macht je naprosto neslaný a nemastný, prostě nudný. Octopus je spíš octoPUSSY, protože většího losera mezi záporáky jsem dlouho nezažil no a Scarlett "malá huba" Johansson tomu taky nepřidává, s každým filmem se vytrácí její kouzlo. Naprosto hloupá záležitost a nespráví to ani banda hezkých ženských. ()

paascha

Bral jsem to jako zfilmovaný komiks a bylo to v poho. Pak jsem to zkusil jako film Franka Millera, ano, toho, který udělal Sin City!!!, a byl to průser. Pro optimální zážitek je třeba vytvořit si náladu jako na Burtona (nejlépe Beetlejuice), otevřít všechny dveře vnímání a netrápit se konvencí. Pak to jde. Jinak ne! Fakt!!! ()

Nin

Nečekal jsem od filmu vůbec nic, maximálně nějaký úlet, který snad bude snesitelný. A snesitelný rozhodně byl. Stylizace táhnoucí celý film je místy docela přehnaná. Nijak jsem z ní hotový nebyl, ale určitě mě ani vyloženě neotravovala. Narozdíl od Evy Mendes, který jsem její stylizaci "super sexy drsná biotch" věřil o mnoho míň než Scarlett Johansson a doporučoval bych jí přestat dělat kompromisy a jít točit porno. Zbytek herců je v pohodě a hrajou ty svý šílený ujetý role v jinak dost obyčejném příběhu. Celý film připomíná nějaký dětský kresleňák, kde jsou trochu vynuceně přidány sexy baby a násilí. U tohohle filmu hodně záleží na přístupu. Mě neurazil, ani nenadchl. Ale přeci jen bych radši Millera v budoucnu viděl u komiksů než u filmů. (5/10). ()

sheen

Zas tak špatné mě to nepřišlo, chvílema to bylo nudnější, křečovité. Ale bylo tam i pár pozitivních bodů. Líbilo se mi vyprávění příběhu, Samuel Jackson v některých scénách vypadal až směsně:), Eva Mendesová zářila, když se odhalila, tak se mě tajil dech xD Scarlettka hrála poměrně nezajímavou roli, ale dodala jí šmrnc. Hlavní hrdina docela sympaťák, bohužel mi nijak nepřirostl k srdci. ()

666teen

Prosim vás, pane Miller vyserte se na nějakej debilní komix o blbečkovi se škraboškou a slabostí pro čínskou obuv. Druhé, třetí, čtvrté, libovolné pokračování vašeho Sin City je tutovka. Jedna hvězda za Evu a druhá za Scarlett. Pokud je Spirit kultovní hrdina, tak mě těší, že jste se neobul do Čtyřlístku. I když Eva Mendes by byla neodolatelná Fifinka. ()

Foox

Je jasné, že Frank Miler zatím nedokáže ukormidlovat film sám, kdyby nad ním dohlížej Quentin Tarantino nebo Robert Rodriguez, tak by to dopadlo opoznání lépe, ale i přes všechny nedostatky tohoto filmu jsem se bavil, překvapivě dobře. Už jenom kvůli genetickým pokusům S. L. Jacksona si po nějaké době rád zopakuju. ()

HAL

Pravděpodobně nejujetější vysokorozpočtový komiksový film... a taky největší ptákovina do které kdy vlezl Samuel L. Jackson a kolem něj ty nejkrásnější holky v hollywoodu. Jen škoda že krom právě těch holek a ksychtícího se Jacksona není Spirit zajímavý lautr ničím, vizuálně vypadá na rozdíl od Sin City vcelku hnusně (až na ty holky, samozřejmě) a na něco jako dynamické akční scény se tu dá s klidem zapomenout. Přestylizace a vyložená snaha o ujetost uber alles... a odnáší to všechno od příběhu, přes herce, akci, i dynamika a gradace vyprávění. A bohužel, ani to není vtipné tím (ne)chtěně cheesy způsobem ve stylu Flashe Gordona... jen rychle zapomenutelná hovadina. 3/10 ()

liskam

Akční krimi opravdu NE. Ale komendie která zachází až k parodii a nenápadně ale přesto s grácíí smazává hranice mezi těmito žánry, určitě ANO. Přesto se Frank MIller neodpoutal od těch akčních/krimi šablon úplně, a to film kazí a diváka mate. Hrdinové, ať už kladní a nebo záporní jsou propracováni do extrému, stejně tak dialogy a scénář. Hrají si s divákem, a předkládájí mu hromadu banalit, které jen tak někdo neustojí. Když se na tenhle snímek člověk podívá v globálu, záměr je jasný a režisér si za ním jde od prvopočátku. Lauria,Johansson a Paulson jsou ve svých rolích opravdu dobří, věřil jsem jim každé slovo. Za mě 70% ()

DJ Obelix

Myslím, že hodnocení do 50% tomu naprosto odpovídá. Některé pasáže (speciálně začátek) mě neskutečně iritovaly, to dokonce tak, že jsem měl sto chutí film vypnout. Nicméně (možná i proto, že neznám komiksovou předlohu) jinak mě film v pozdějších částech už tolik nenudil a občas i trochu bavil. Nicméně podruhé na to koukat nebudu a ty tři hvězdy jsou ještě dosti slabé... ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)