Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Pumiiix

Jejda, zklamání se stalo skutečným. Zpětně jsem rád, že jsem se na Spirita nevypravil do kina, jako jsem měl dlouho v plánu. Vizuálně dobře zvládnutý film, který nelze brát jako kopírku Sin City. Hezké ženy jsou pěkným doplňkem, ale to je tak vše, scénář je chaotický a hlavně dost stupidní, už první setkání Spirita s Octopusem bylo velké „trapné“ wtf?. Stěží tento film dosáhl průměru. +4/10* ()

BadoXXII

Skoro som umrel od nudy. Vážne sa to takmer nedá pozerať. S hodnotením som ešte milosrdný. Vizuálne to nebolo zlé, ale už to tu proste bolo (preto je to len malým plusom). Inak sračka ako hrom. Odpad ušiel len o chlp - dokonca o chlp z nosa. ()

Shit

Komix neznám, což je možná moje výhoda, protože mě to nepřišlo až zas tak špatný, sice tomu chybí skoro všechno to, co bylo dobrý na Sin city, jako drsný hlášky, skvělá atmosféra nebo super postavy, kdy hlavní superhrdina je takovej kašpar a jeho maskování je asi tak stejně kvalitní, jako když si Superman nageluje háro a sundá brejle, aby ho nikdo nepoznal, navíc záporák Jackson se taky moc nepoved, ale zároveň to neni ani nijak otřesný, rozhodně se povedla vizuální stránka, ve který bych akorát vyhodil podovodní pasáž, která byla fakt příšerná, jinak to ale nenudí a hraje tedy Eva Mendes a Scarlett Johansson, což už stojí za pozornost. Nicméně Franka Millera bych k tomu režírování radši už nepouštěl, myslim, že je tady vidět snaha to připodobnit kreslenýmu komixu, ale film jaksi potřebuje trošku víc než jen nějakou vizuální stylizaci a dialogy z komixových bublin. ()

M.a.t.t.

Citované z listu nájdeného v smetnom koši pred domom Franka Millera - "Vážený pán Miller. Po tom, čo ste sa pričinili o vznik prinajmenšom pozoruhodného Sin City, som váš prvý sólový projekt očakával s istou dávkou entuziazmu. O komiksovom Spiritovi som pred tým nevedel nič ale po zhliadnutí filmu mám pocit, že o ňom ani nič viac vedieť nechcem. Nepochybujem, že môže byť ďaleko zaujímavejší ako ste ho vylíčili tu, prekvapilo ma však, až aký nevydarený je tento váš film. Je mi jasné, že ste sa zrejme pokúšali o odľahčenú paródiu, ale buď nemám zmysel pre humor alebo mi len proste nesedia rádobyvtipné scény evokujúce parodické "skvosty" s koncovkou "movie". Najviac ma však na Spiritovi irituje, ako ambiciózne sa tvári, štylizovaný vizuál a množstvo známych tvári však ešte kvalitný zážitok nerobia. Aj to hlavný hrdina pôsobí znudeným dojmom a jediný, kto si natáčanie zrejme užíval, je Samuel L. Jackson, ktorý charizmou a zámerným prehrávaním aspoň čiastočne vylepšuje dojem z inak príšerne napísaného záporáka. K deju sa radšej nebudem vyjadrovať, nemám skúsenosti s profesionálnym písaním, ale ste si stopercentne istý, že práve vy ich máte? Neberte to tak, že si z vás uťahujem, som však skrátka smutný akým spôsobom ste zahodili svoju dosť možno životnú šancu. PS: Ak vám náhodou ešte niekedy dovolia sadnúť si na režisérsku stoličku, majte trocha sebareflexie a pre istotu odmietnite. Mám totiž predtuchu že v komiksovom svete sa uplatníte ďaleko lepšie a ak majú váše daľšie filmy vyzerať takto, diváci to zvládnu určite aj bez vás. " ()

Psema odpad!

Will Eisner se otáčí v hrobě a já kroutím hlavou nad tím, jak může někdo svěřit lamě jako je Miller desítky milionů na film, který nemohl dávat smysl ani na papíře, natož, aby z něj něco vypadlo na plátně. Ve výsledku střídá jedna psychedelická sekvence druhou, divák vůbec nechápe, o čem to je a jen si přeje, aby byl konec dřív, než mu z všudypřítomné nemohoucnosti exploduje mozek. Miller umí nechat hezky nasvítit scénu, občas vykouzlí i zajímavý záběr, ale naprosto neví, jak se vypráví příběh a práce s herci je pro něj španělská vesnice. Přehrávajícímu Jacksonovi to ale muselo být jedno, protože je na hraní v hovadinách zvyklý a katastrofální Gabriel Macht se v nejhorším může vrátit do telenovel či romantických komedií. Náznak sequelu beru jako špatný vtip a doufám, že se mi podaří do pár hodin dostat z hlavy scénu, v níž si Eva Mendes kopíruje prdel. WTF? ()

Tuxedo

Frank Miller se bezpochyby pokoušel o záměrnou parodii, jíž chtěl podepřít a ozvlášnit (ne)barvitě zvolenou vizuální formou, ani s jedním však neumí řádně zacházet, stejně jako se solidně rozvrženou a následně nevyužitou ústřední zápletkou. Film drhne celkově i v jednotlivých situaích, v nichž tak jakýkoliv pokus o vtip mizí v prvních desítkách vteřin a postavy nemají víc než jednu vrstvu, do čehož bohužel spadají i odpovídající herecké výkony, resp. přehrávání většiny zúčastněných. ()

Hal_Moore

Takhle by to teda Franku nešlo. Vrať se hezky k barvičkám a papíru, tam ti to jde nejlíp. S barvičkama na plátně to taky nemáš špatné, dokonce lepší než veškerá konkurence, ale jen to k dobrému filmu nestačí (výdělky ti napoví, co diváci chtěji a co rozhodně nechtějí vidět). Potřebuješ hlavně nějaký smysluplný scénář, ne jen nahodile skákat ze scény na scénu a do toho přehnaně voice-overovat a až přehnaně detailně vysvětlovat divákovi děj (divák není blb aby k ději potřeboval komentátora, na to má sportovní přenosy). Herecky ti herci obstáli a i výběr hlavního hrdiny se mi zalíbil, konečně dostal Gabriel Macht pořádnou roli, jen škoda, že jsi mu ji tak zprasil. Eva Mendes i ostatní z ženské poloviny obsazení jsou jen na okrasu a jediným kdo si svou roli užil je opět Samuel L. Jackson. Celý Spirit mi přišel jako tvá (Millerova) sebeparodie, kde to s tím barvením, hláškami a proslovy přeháníš a absencí smysluplného příběhu všemu nasazuješ korunu, o kýčovité hudbě ani nemluvě. Jestli ještě nějaké příště bude, vykašli se na stylizaci a začni točit film. ()

TheDarKnig

pokud nekdo rika, ze twilight je hruza a ma dostat odpad, pak asi nevidel tenhle film. absolutne hrozna uchylarna. 1* za prvni scenu machta skakajiciho po strechach a za "My city scream"... ()

Hakha

Hvězdné obsazení potěší, ale jinak se jedná o velké nic s mizerným scénářem. Čekal jsem aspoň zajímavé provedení, které je komiksově sympatické, ale příběh, postavy, dialogy jsou tak zoufale o ničem, že jsem se musel přemáhat, abych neusnul. Mé hodnocení 0,5 hvězdičky… ()

Eliott

Jako fanoušek sin city a v době kdy jsem film viděl, malý kluk jsem si film užil. Ale z dnešního pohledu už mi film tak dobrý nepříjde. ()

Arachneuss

Gabriel Macht má charisma, o tom žádná. Zbytek je ale tak otřesně nesourodý slepenec absurdností, nelogického příběhu a ultradementních dialogů, že to ani chytlavé provedení nezachrání. Posledním hřebíkem do rakve je pak Scarlett Johansson, jejíž role je zde totálně nepodstatná a díky maximálnímu zahalení hlavních předností se ani ta vizuální slast nekoná. Snad už Millerovi po tomhle fiasku konečně došlo, že film a komiks jsou absolutně rozdílné věci. ()

Le_Chuck

Žiadna tragédia. Teda pokiaľ idete na vizuálnu atrakciu, kde černocha v nazi uniforme loví zachraptený komisár Clouseau ml. v škraboške a bielych číňanoch. 50% ()

kitano

Frank Miller šliapol do vlastného hovna. Neviem čo Miller čakal, keď vypustil do sveta film, o ktorom sám musel vedieť, že je obrovský nepodarok prakticky po vśetkých stránkach. Stačí ho proste zrovnať so Sin City. Tam kde Rodriguez nádherne previedol na plátno komixový vizuál, tam Miller len lacno filtruje obraz, tam kde Rodriguez šikovne pozliepal viaceré epizódy príbehu do funkčného celku, tam sa Miller lopotí s epizódnym príbehom rozťahaným na celovečernú stopáž...a tam kde excelovali výborný herci vo výborných rolách, tuná sa aj sebelepší herci trápia s postavami ktoré sú len chabým obrazom svojich komixových predloh. Toto by nedopadlo dobre ani keby žiadne Sin City nebolo natočené. (3/10) ()

Spiker01

Nemůžu si pomoct, ale z nějakého zvráceného důvodu se mi to prostě líbí. Sin City-stylizace mi celkem sedí. A Samuel jako černej eSeSák pobavil...Nepopírám, že se jedná o prachobyčejnou ryze komiksovou opičárnu, co nemá moc smysl, ale prostě mě to bavilo, alespoň po většinu filmu. PS : Ti pohunkové sou prostě super...70% ()

Lavran

Jeden starý lidový aforismus praví, že čím je (prý) hovno větší, tím víc smrdí. Po zhlédnuté Spirita, který páchne kastrací, absencí humornosti a rozvláčností jako ten nejděsivější míšenec odpadní stoky, konečně mohu tento zajímavý postřeh smysluplně, bez výčitek a hlavně premiérově použít i zde. ()

viperblade

Jedno se Spiritovi nedá upřít, je to snaživka. Ten film se snaží být cool a zároveň vyprávět příběh. Jenže k tomu by potřeboval lepšího režiséra (zdravím Zacka Snydera). Takže, když máme vcelku originální příběh, ale nemáme dobrého režiséra, co nám zbývá? Obsazení, jistě. Já osobně jsem si tento film sehnal kvůli třem jménům, z nichž mě ani jeden z nich nezklamal. Scarlett Johansson a Eva Mendes - tyhle bohyně se zde předvedly tak, jak se patří. A Samuel L. Jackson jako Octopus neměl chybu. Jenže chybu jsem našel u někoho jiného - představitele hlavní role, Gabriela Machta. Je to možná sympaťák, ale tu roli nezvládl. Když má totiž hlavní postava nulové charisma a ve většině scén vypadá jako neškodný looser, je něco špatně. Do jeho role bych si dovedl představit Deppa nebo McGregora a hned by z toho byl lepší zážitek. Takže ano, Spiritovi oproti Sin City chybí podstatně hodně, nicméně není to zas takový průser, jak jsem čekal. Hlavní díky hercům dávám 3 hvězdy. ()

Rex Mundi

No nič, ja si "vizuálnu atrakciu" užijem len ak je spojená so solídnym príbehom. Toto bola len solídna kopa solídne kvázi-kúlových kecov a solídne prehnaná komiksová štylizácia. A aká otravná! Not my cup of coffee. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)