Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

kingik

Velmi originální comics. Frank Miller opět dokazuje svůj velký cit pro vizuální stránku filmu. Ke spolupráci si přizval neokoukaného Gabriela Machta, který po celou dobu nesejme svou masku, protivníkem je mu Samuel L.Jackson a to vše doplnuje sličné trio Scarlett Johansson, Eva Mendes a Stana Katic. Zajímavé a nevšední zpracování vytváří podmanivou podívanou, která v comicsovém žánru dost vybočuje z řady. ()

dr.horrible

Viac už Frank Miller svoju vlastnú prácu zhovadiť nemohol. Len škoda tých hercov, škoda Paz Vega. Takú chabú úlohu si nezaslúžila. ()

IQ Tiqe odpad!

Neskutečná kravina. Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Eva Mendes – čekal jsem jistou úroveň, ale po 20 minutách jsem to vzdal. Jako bych viděl snahu o filmové ztvárnění nějakého hodně stupidího komiksu. Ocenit se dá leda tak forma. A pokud bych měl hodnotit „komediální složku“, tak ta je svým primitivismem ještě za Scary Movie. ()

Webb

Co se stalo Franku Millerovi po Sin City mi není známo ale tipoval bych, že něco na způsob lobotomie. ()

Sobis87

Naprosto chápu, co chtěl Frank Miller stvořit, bohužel jeho minimální zkušenosti s režírováním nechaly dobré úmysly jen na půli cesty. Spirit měl být jakýmsi pastyšem brakových detektivek a superhrdinských filmů, přičemž pastyš mnohdy přechází až v uvědomělou parodii sebe sama. Věřím, že mělo jít zároveň i o parodii původního Eisnerova Spirita, jelikož se ale jedná o dnes poměrně neznámý komix (jistě, jedná se o klasiku, ale na takového Loba, Slainea, Blacksada nebo Tin Tina slyší určitě víc lidí), Millerova snaha se v tomto směru míjí účinkem. Zároveň se jedná o oslavu ženy jakožto atrakce. Samotný scénář rozhodně nepovažuji za špatný, ale Miller je stále spíše komiksovým scénáristou než filmovým tvůrcem, takže to, co by dobře sloužilo komiksové formě, ještě zákonitě nemusí fungovat ve filmu. Jasným důkazem budiž už Millerovo Sin City, které doplatilo na přílišnou spjatost s předlohou, následkem čehož samotný film mnohdy obcházel tradiční filmové postupy, další adaptace Millerova díla – 300 – zase trpěla na akci zbavenou dynamiky, když bylo nadměrně užíváno extrémního slow-motionu pro „vytípání“ určitých záběrů v duchu komiksových políček. Millerův režijní debut Spirit je sice o poznání filmovější, ubylo hutných monologů, které se v Sin City míjely účinkem, Miller ale není schopný vdechnout scénám dynamiku, akce je statická a místo důmyslnějších postupů při snímání se zde sází na povrchní efekt. Zároveň se ve filmu ale vyskytuje i celkem dost povedených záběrů, celkový vizuál je opravdu stylový a některé postmodernistické prvky dokáží příjemně překvapit. Pokud jde o scénář, Miller opět kombinuje tradiční brak s teatrálností, mytologiemi, mezi nánosem dialogů prostých jasných point se sem tam najde i nějaká ta švihlá a za vlasy přitažená perla („Sklapni a krvácej“, „Jsi mrtvej jako Star Trek“, „Zabiju tě všemi možnými způsoby“,…) a s ohledem na patos a kýč obsazený v dialozích se zdá, že autor tak trochu paroduje i sám sebe. Škoda, že Miller nepřenechal režisérskou sesli někomu ostřílenějšímu, který by jeho svéráznému scénáři vdechl opravdový život a nestvořil něco na pomezí komiksu a filmu. Takhle je Spirit studený jako psí čumák, spousta věcí kvůli nejisté ruce režiséra nevynikne tolik jako ve scénáři a přes potenciál nového postmoderního kultu vznikl pouze lehce nadprůměrný film. Škoda, potenciál by tu rozhodně byl. 60% ()

Anderton

Niekedy sa o zlých filmoch píše oveľa ľahšie, ako o tých kvalitných. Je jednoduchšie si robiť v celom komentári iba srandu z tvorcov a masírovať si ego tým, akí sme vtipní. O niektorých zlých filmoch sa mi ale nechce písať vôbec nič, pretože mi na ich sledovaní neprišlo nič vtipné. Frank Miller skrátka nevie točiť a jediné, čo som si z tohto filmu odniesol, je preto stará známa pravda, že každý by sa mal držať svojho remesla. ()

Smok

Nech robím, čo chcem, filmy tohto druhu mi proste nejdú pod kožu. Ak sa ich tam čas od času aj pokúsim násilne vpraviť, ihneď dostávam alergickú reakciu a ako vedľajší príznak sa následne dostaví strata objektivity. ()

teutates

Neviem, ale mne to v celku sadlo... množstvo známych tvári, zaujimavý príbeh (komiksom som nedotknutý) a prevedenie mi taktiež obzvlášť nevadilo... nečakal som nič a dostalo sa mi slušných 5/10. Bavil som sa... Samozrejme hodnotenie je priamo úmerné scénam cez ktoré som sa nepreniesol :) ()

Fingon

Parodie? Kýč? Parodie kýče? Smál jsem se často a jak už to tak obvykle bývá, asi ne vždy tam, kde zamýšleli autoři. ()

Campbell

Spirit mě šíleně zklamal, Sin city miluju a tak jsem se těšil na nářez, a vypadalo to parádně. Ale bohužel něčím mě to zklamalo a nedokážu zpecifikovat čím. Herci byly dobří, hudba se mi líbila, scénář klasickej, stylizace super. tak proč nemůžu dát víc jak 3*? Pro mě je to jen jeden velký otázaník. ()

predators

Další komiksová adaptace s lehkou podobností Města hříchu. Především vizuálnímu zpracování není co vytknout a některé obrazy jsou opravdu úchvatné, stejně tak jako kostými a masky všech zúčastněných postav. Především S.L.Jackson a všechny ženské představitelky vypadají úžasně. Co jsem však trochu nepobral, byly některé dialogy "o ničem" a stejně tak jako ony postrádá i příběh určité nápaditosti a jedinečnosti. Být tomu tak, jednalo by se špičkový kousek:-) Zajímavosti: Bahenní zápas mezi Machtem a Jacksonem ze začátku filmu byl natolik populární, že si jej vyzkoušely i S. Johansson a E. Mendes. Podívat se můžete tady :-) 60% ()

Eawy

Nuž, osobne som čakala od tohto filmu viac, pretože predpoklady ma to mal. Myslela som si, že hodnotenie je trošička prepísknuté, ale nakoniec ani nie. Príbeh bol pozliepaný a jediné, čo ho chráni od veľmi nízkeho ohodnotenia je Scarlett, Frank Miller a tiež niektoré vtipy. Na to, že príbeh bol vyslovene nudný, som sa párkrát naozaj dobre zasmiala. Nuž a za to je tá jedna hviezdička naviac. 50% nie je to katastrofa, ale ani úžasné. ()

Slartibarkfast

Je to komiksovější než Sin City, ale to je asi tak vše. Jinak je to opravdu velice kontroverzní dílo plné hloupých pohledů a velice jednoduchých hlášek. Koukat se na to dalo, ale jen přes prsty s nechápavým pohledem. Hlavní hrdina byl vyloženě nesympatický a pořád jsem měl v hlavě ten divný "WTF" pocit. Pár komickým momentů si vysloužilo alespoň jednu hvězdu, ale jinak děs a hrůza. Vyložený výplach. 25% ()

iamek

Bohužel jsem docela zklamán. Frank Miller snímek nejdřív točit nechtěl, protože jsi myslel, že je to příliš velké sousto. A ono to velké sousto bylo. Buď je komix tak špatný nebo Miller to špatně z režíroval. Děj je lineární bez zvratů, soundtrack průměrný, herecké výkony taky. Vizuální stránka snímku je úžasná a aspoň se na to krásně kouká stejně jako na ženské herecké obsazení. ()

klerik

Tak poďme na to... Je to fajn film... Miller sa však prepočítal s očakávaniami divákov (jasné, SIN CITY). Spirit je však skôr uletená bizarná undergroundová šialenosť v štýle REPO: GENETICKÁ OPERA. A mne sa Repo páčil. A v Spiritovi som videl všetku tú nadsázku, všetok ten zámer postaviť na priblblom scenári a prehrávajúcich hercoch niečo ako vzburu, niečo ako komédiu. Toto je skrátka artovka, ktorej regulérnym vedľajším účinkom je trápny pocit. Mám rád divné filmy... Aj keď mi v nich hlavný hrdina pripadá ako trtko. Keby to bolo natočené klasicky (ako podobná CESTA DO PEKLA), bolo by tu viac kladných ohlasov... ()

SeBig

Frank Miller byl tentokrát na to sám bez Rodrigueze a snímek který bude něco jako Sin City se nepovedl. Samuel L. Jackson sice pobavil a tři hvězdy dávám za pár vtipných momentu jinak příběh o ničem a spracování není lepší jak v Sin City. ()

korbitch22

těžko hodnotitelná záležitost.vynikající stylizace jako u sin city,bohužel kvalitou od něj neuvěřitelně vzdálenou.povrchnost franka millera na vás chčije z každého záběru,herci hrající na hraně mezi sebe parodickým humorem až zoufale nevkusnou trapností.zoufale málo akce bohužel nevynahradí plejáda nádherných roštěnek,v sexy přilehlých úborech,nehledě na to,že ta mladá herečka,hrající mladší verzi sand saref,je mnohem hezčí než všechny její starší kolegyně.gabriel macht,jenž hraje opravdu dobře,bohužel v blbém filmu,se spiritem asi moc dál do výšin neprotlačí,no a to že samuel l. jackson hraje v každý píčovině sem si už zvyknul,ale fakt sorry,jeho přehrávající octopus je i na mě moc,navíc když je to černoch,hrající padoucha,v náckovské uniformě s hákovým křížem na rukávu!ty woe,to sem ještě neviděl.a zabil koťátko!sráč!proč millere?to sis myslel že nudu celýho filmu přebiješ jedním zabitým kotětem?hajzle blbej.dvě dám,protože jsem se opravdu zasmál pár hláškám spirita,za vizuální stránku a tu sexy mladou kočku s pupíkem venku.jinak naprosto chápu malé hodnocení,onanie franka millera skončila přesně tak,jak to bývá,upatlaným slepencem něčeho,co není tak dobré,jak ste čekali:-) ()

Chrustyn

Úspěch filmového "Sin City", přiměl jeho "papírového" tvůrce Franka Millera k tomu, aby ve stejném vizuálním stylu, předvedl svého nového hrdinu, neohroženého Spirita. Se Sin City je podoba zřejmá už podle neobvyklé vizuální stránky a řadou bizarních postav, ale zde veškerá podoba končí. Temnou noir atmosféru, střídá přeplácaný, bláznivý mišmaš, který veškerou zábavu a nadhled, ubíjí absurditou. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)